Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

S

speziale

Guest
igen elolvastam. az astrara sincs 100% bizonyitek. de a szaras az men mar miota.

Én úgy emlékszem, hogy az AstraZenecánál találtak ok-okozati kapcsolatot a vérrög képződés és oltás között...másrészről tegyünk már aközött különbséget, hogy újságírók megírnak valamit, és aközött, hogy kormányok döntenek úgy, hogy korlátozzák/felfüggesztik a szer használatát....a kormányok valszeg nem újságcikkek alapján döntenek
 
W

Wilson

Guest
Azért tettem be, mert akár ő is lehetett volna MOST a miniszterelnök. A másik jelölt meg Karácsony volt. A harmadik meg az utazóügynök. Szép járványunk lett volna. Meghamisított adatok, eladósodás, belegondolni se jó. Ez a nő ebben a posztban is a jövőnket élné fel ellenzékből. De ugye van aki mazohista és szeret szenvedni, szenvedni látni másokat, és fájdalmat okozni a sajátjainak, és le fog ezekre jövőre szavazni. Édes istenem!

Nem kötözködésképpen,de őszintén kíváncsi vagyok arra, hogy mit csinálsz ha jövőre az ellenzék nyeri (amire szerint nincs esély) meg a választást?
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97
T

Törölt tag 2361

Guest
Én úgy emlékszem, hogy az AstraZenecánál találtak ok-okozati kapcsolatot a vérrög képződés és oltás között...másrészről tegyünk már aközött különbséget, hogy újságírók megírnak valamit, és aközött, hogy kormányok döntenek úgy, hogy korlátozzák/felfüggesztik a szer használatát....a kormányok valszeg nem újságcikkek alapján döntenek
en igy tudom:
Europe's medicines regulator found a possible link between the coronavirus vaccine developed by AstraZeneca ....

szoval lehetseges, de nem 100% biztos
 
W

Wilson

Guest
Én úgy emlékszem, hogy az AstraZenecánál találtak ok-okozati kapcsolatot a vérrög képződés és oltás között...másrészről tegyünk már aközött különbséget, hogy újságírók megírnak valamit, és aközött, hogy kormányok döntenek úgy, hogy korlátozzák/felfüggesztik a szer használatát....a kormányok valszeg nem újságcikkek alapján döntenek

Valószínűleg nem az újságcikkek alapján döntenek dehogy figyelembe veszik a közhangulat változását az szinte biztos.
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 819
25 475
113
a 9. héttől nézve az adatokat Spanyol és Olaszországban 79900 és 107100 volt a többlethalálozás, míg a Covid miatti halálozás 50800 és 74100. Ez alapján a spanyoloknál 620 az olaszoknál 545 a Coviddal nem magyarázott haláleset/millió fő.

Igazából ezek a számok nagyságrendileg összevágnak az őszi 2. hullámban nálunk vagy a szlovákoknál tapasztalt nem magyarázott többlethalálozási mutatókkal (szlovák: 700, magyar: 500). és hát tegyük hozzá, hogy nálunk az igazi fekete leves csak 2021-ben jött
Az egész évet nézni a magyar és szlovák esetben szerintem nagyon nem korrekt (amennyiben a covid halott vs. többlet halálozás kérdését nézzük), mert a KKE országok azért alapvetően kimaradtak az első hullámból, így abban az időszakban lényegében egyik országban sem volt többlet halálozás
A 2020-2021-es éveket kell majd egyben megnézni, kb. jövő ilyenkor!
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 598
10 349
113
Én úgy emlékszem, hogy az AstraZenecánál találtak ok-okozati kapcsolatot a vérrög képződés és oltás között...másrészről tegyünk már aközött különbséget, hogy újságírók megírnak valamit, és aközött, hogy kormányok döntenek úgy, hogy korlátozzák/felfüggesztik a szer használatát....a kormányok valszeg nem újságcikkek alapján döntenek
Huh, nem. Népszerűség alapján. Ha nem állítják le és valóban problémás, akkor az nagy népszerűségcsökkenés.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
S

speziale

Guest
Huh, nem. Népszerűség alapján. Ha nem állítják le és valóban problémás, akkor az nagy népszerűségcsökkenés.

a korlátozások talán népszerűek? vagy ha egy csomóan meghalnak Covid-ban az nem okoz népszerűség vesztést? vsak mert ha nem oltanak az elérhető vakcinákkal, akkor meg ezt kockáztatják
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 598
10 349
113
a korlátozások talán népszerűek? vagy ha egy csomóan meghalnak Covid-ban az nem okoz népszerűség vesztést? vsak mert ha nem oltanak az elérhető vakcinákkal, akkor meg ezt kockáztatják
Próbálnak lavírozni a népszerűségcsökkentő korlátozások és a népszerűségcsökkentő szenvedés közt. Ha nem a népszerűség (hatalom + gazdagodás) lenne a cél az lett volna, mint Kínában. Ott is a hatalom a kérdés, de logikusan és nem népszerűség alapján döntöttek. Szvsz.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and Wilson
S

speziale

Guest
de egyébként nem tudom, hogy min is megy most a vita?

@altx állítása az volt, hogy a mediában csak arról írnak rosszat, amiről akarnak....amire ő maga hozta a cáfolatot azzal, hogy a Pfizer/Moderna-val kapcsolatos problémákról rakott be cikket
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Wilson
T

Törölt tag 2361

Guest
de egyébként nem tudom, hogy min is megy most a vita?

@altx állítása az volt, hogy a mediában csak arról írnak rosszat, amiről akarnak....amire ő maga hozta a cáfolatot azzal, hogy a Pfizer/Moderna-val kapcsolatos problémákról rakott be cikket
1 amerikai cikket.
es most azt hasonlitsd ossze azzal ami ment az astra Z ellen itt europasba..
lattal te hasonlo cikket ahol irnak a pfizer prloblemakrol a magyar/nemet mediaban?
rajzoljam vagy mi?
 
S

speziale

Guest
1 amerikai cikket.
es most azt hasonlitsd ossze azzal ami ment az astra Z ellen itt europasba..
lattal te hasonlo cikket a magyar/nemet mediaban?
rajzoljam vagy mi?

De ez most megint mit jelent. Az USA-ban csak mRNS-el oltanak. Európában (most ideértve UK-t is) meg az AZ van túlsúlyban

másrészt nem az USA-ban élsz, nem tudod, hogy ott mennyi cikk jelenik meg valójában az esetleges problémákról....másrészt ha itt 2 naponta jelenik meg egy hír, hogy a (broadbased) EU-t nézve kb. 30 országból az egyik vagy a másik korlátozza az AZ használatát, akkor szerinted itt már ezzel van tele a sajtó?
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 642
11 352
113

 
  • Tetszik
Reactions: bel and Wilson

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 642
11 352
113
Gulyás Gergely a mai kormányinfón elmondta: jelenleg naponta 50-100.000-rel nő a regisztráltak száma, mára meghaladta a számuk a 4,2 milliót.

A kormány azzal számol, hogy a Janssen védőoltása hosszabb távon kiesik, ez a közeljövőre vonatkoztatva félmillió vakcinát jelent.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 642
11 352
113
@milagro

A kormányinfóm elhangzott:
"A jelenlegi adatok szerint eddig beoltottak egy százaléka betegszik meg, de a miniszter elmondta, a kockázatok náluk is lényegesen csekélyebbek, az oltóanyagok hatékonysága között pedig “nincs lényeges különbség.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Csudálatos és az oltás előtt hogyan tesztelje magát az ember, amikor magánúton is 2-3 nap, mire megjön az eredmény?

Nálunk 15 órás átfutással megy a vérteszt, 3 fokozatú eredménnyel (fertőzött/frissen gyógyult, pár hete gyógyult, pár hónapja gyógyult), ebből az elsőnél tilos felvenni az oltást.

De nem az oltás az oka, hogy kórházba kerülnek, hanem a betegség ..., még akkor is, ha az oltásra fogjuk. Megbetegedik, beoltják kórház. Kórházba került volna nélküle is, heló! Ez olyan, mint vki autóbaleset szenved, es meghal, de közben covidos is volt.

Természetesen nem az oltás a hibás, hanem a kommunikáció.
Ezeknek az emberek a nagy része tünetmentesen átvészelte volna, pont ezért kaphatták meg az oltást, mert akinél bármit találnak azt hazaküldik.
De a napi több tízezer beoltotthoz képest pár száz emberről van szó.


Az egyik pénztárosnak múlt hét kedden felajánlották, hogy szerdán Astra, nem kérte, akkor jövő hét hétfőn Sputnik, az már kellett.
Utána behívták az állomásról a többieket is, mert az öregeknek csak a Pfizer kell, mert a feri asszonta a tévében az a biztonságos.
Kivéve engem természetesen, egyedüli asztmásként én nyugodtan megdögölhetek, mert a csípőprotézises nagyobb veszélyben van.

+Múlt héten nézegettem a pulzoximétereket, de ami idehaza olcsóbb volt arról elég rossz vélemények voltak, össze-vissza mér, nem működik napfényben stb...
Úgyhogy aliexpress-en vettem egy jobbnak tűnőt Lengyelországból való 5-15 napos szállítással, 1 hét alatt itt volt. Első próba alapján napfényben is működik, pulzust pontosan mért, véroxigént nem tudom egyelőre megmondani.

OngYp6k.jpg



 
  • Tetszik
Reactions: Wilson