Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Akkor mondd meg a tutit, milyen vakcinával oltottak betegedtek meg?
Meglepő, de amit Gulyás mondott az nekem korrektnek tűnik. Nincsenek tömeges kínaival oltott kórházba kerülők.
Más oltásokról meg nem vagyok hajlandó rosszat mondani, mert a negatív híreket túlértékelik az emberek, és akkor kevesebb lesz az oltakozó. Elfogadom, hogy nem mindenki gondolkodik így, de ha a kritika kampányszerű, az már nekem sok.
Tudom, hogy böki a csőröd, amiért nem azt hallod tőlem, amit a fővirológus (mikor ki.. néha Gulyás, néha a miniszterelnök) mond. Márpedig a szakmai véleményem ettől nem fog megváltozni.
Nem azért hallgattam éveken át az egyetemen tárgyakat, hogy utána egy politikus hülyeségeire bólogassak. (Ja tudom a választ, libernyák troll vagyok.)
Gáz az, hogy te és itt még néhányan azért verik a tamtamot, mert egy politikus azt mondta, hogy ez meg az a tuti és ennek valaki itt ellentmond.
Egyszerű számokat ismertetett, aminek mindenkinek örülni kellene, ehelyett sokkos állapotban ...engem boncoltok, élve.
Mert egy kínai tanulmányt fenntartásokkal kell kezelni.
Nyilván. De ha a körmükre nézel, akkor képesek jól dolgozni. Hamarabb szállítanak, jobb vakcinát mint vártunk, és még a technológiát is adják. Mi kell még? Én ezt nem cserélném el egy EU engedélyért. Válság van egy világjárvány közepén. Bőven megfelel, ha csak elég jól működnek a dolgok. Nem most kell a tökéletességre törekedni.
Ha egy politikus olyat állít, ami tényszerűen nem igaz, akkor ne fogok bólogatni. Még akkor sem, ha 42 cikkel támasztod alá.
Akkor ne a politikai lapokból hozz ellenérvet, hanem a publikációkat másold be. Majd ha kiröhögjük azokat is, az egészen más helyzet lesz, de ott még nem tartunk. :)
Az meg, hogy ki kibe száll bele nagy vehemenciával, szerintem nem neked kéne felhánytorgatni. :)
Ez egy ilyen sport. :cool:
 
W

Wilson

Guest
Miért eddig te mit olvastál? (Jurgenbauerbe is minek szállsz bele, azt nem tudom.)

Ha számolatlanul másoljátok be csak az egyik oldalról a politikailag elfogult cikkeket, akkor ne is számíts másra. Annyira tudtam, hogy ki fogtok akadni a számokon és majd még nektek áll feljebb.
Csak neked meglepőek a számok, de a kórházba kerülő emberek között nem a kínai vakcinával oltottak vannak többségben. Sajnálom, ha nehéz ezt feldolgoznod, de ez van.

Az, és ez megy minden áldott nap...

Jaj, ne gyere már megint ezzel a hülyeséggel. Mindig ugyanez a szöveg, hogy ez meg az a baj a kínaival, de azért beadatnánk... Ezt a lejárató szöveget már kibeszéltük és továbbra is nagyon gáz.

Hány olyan hvg-s cikket másoltál ide be, ami - jaj, hogyan fogalmazzak, nehogy megbántsam a kis lelkedet - mondjuk úgy nem volt túl kínai vakcina barát? Hányszor lájkoltál olyan hozzászólásokat, amik hasonlóan elfogultak voltak? Nagy arccal beleállsz mindenkibe, aki a másik oldalról is merészel infót hozni, vagy ne adj isten, megkérdőjelezi az ellenzéki írásokat. Szép, mondhatom.

Kedves Zeal ! Végig olvasva a hozzászólásodat a " más szemében a szálkát sajátjában a gerendát sem veszi észre" közmondás jutott eszembe, mivel te vagy az aki a legártatlanabb hozzászólás mögött is , gonosz felforgató ellenzéki szándékot látsz ,amúgy csak szólok pont rossz emberbe áltál bele mivel Blitz kolléga nem pártpolitikai alapon hanem a saját szakmai meggyőződése alapján szólt hozzá a témához.Az pedig, hogy te pontosan tudod, hogy Blitz milyen hozzászólásokat lájkolt merőben új információ a számomra ,nekem eszembe sem jutna az alapján kategorizálni az embereket ,hogy milyen hozzászólásokat lájkolnak be , de nem vagyunk egyformák ennek is biztosan meg van az értelme:).
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 937
113
Az elhunytak között egyre kevesebb az idős ember. Már valami 4-5 évvel fiatalabb a halottak átlagos életkora, mint az oltások előtt. Oké, az RTL Klub ezt úgy mondta, hogy egyre fiatalabbak halnak meg, kihagyva a magyarázatból az oltásokat, de kivételesen ez a hozzáállásuk most még segít is az oltási kedv fenntartásában.

Az ellenzéki sajtóban. Ide is minden nap legalább háromszor be van linkelve. :rolleyes:
Az idősek közül - életvitelükből/életmódjukból adódó járványveszélyeztetek - sokan már meghaltak, átestek a fertőzésen , szigorodtak a tilalmak és persze a vakcina is közrejátszik.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 813
113

kiemelném ezt:

"az intézet már dolgozik azon, miképpen tudná orvosolni az elérhető kínai vakcinák esetében azt a problémát, hogy nem bírnak kellően magas hatékonysággal."

Egyébként meg okoskodás helyett elég megnézni a járványgörbe alakulását Izraelben meg UK-ben vs. az UAE-ben meg Chiláben
Nah, végre megtaláltqm.
Szal Chile. Ők a brazilokhoz hasonlóan egy másik kínai oltást használnak. Sinovacot. Tehát itt megint keveritek a Sinopharmmal, amit mi használunk, és az ottani eredmények alapján fikázzátok.

Egyébként ez is jobb, mintha nem is oltanának dél - Amerikában semmivel. A brazil mutáns ellen viszont gyengébb, de ez az összes oltásra elmondható.

A tájékoztatás szerint a Sinovac CoronaVac vakcinája amellett, hogy 67%-ban véd a való életben vett minták alapján a tünetes megbetegedéstől, 85%-os védelmet biztosít a kórházba kerülés és 80%-os védelmet a koronavírus miatti halál elkerüléséhez.

Chile a kutatásban 10,5 millió embert vont be, közöttük voltak olyanok, akiket beoltottak és olyanok, akiket nem.

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 710
113
Nah, végre megtaláltqm.
Szal Chile. Ők a brazilokhoz hasonlóan egy másik kínai oltást használnak. Sinovacot. Tehát itt megint keveritek a Sinopharmmal, amit mi használunk, és az ottani eredmények alapján fikázzátok.

Egyébként ez is jobb, mintha nem is oltanának dél - Amerikában semmivel. A brazil mutáns ellen viszont gyengébb, de ez az összes oltásra elmondható.

A tájékoztatás szerint a Sinovac CoronaVac vakcinája amellett, hogy 67%-ban véd a való életben vett minták alapján a tünetes megbetegedéstől, 85%-os védelmet biztosít a kórházba kerülés és 80%-os védelmet a koronavírus miatti halál elkerüléséhez.

Chile a kutatásban 10,5 millió embert vont be, közöttük voltak olyanok, akiket beoltottak és olyanok, akiket nem.

Ehehe Lapoztunk!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
S

speziale

Guest
Nah, végre megtaláltqm.
Szal Chile. Ők a brazilokhoz hasonlóan egy másik kínai oltást használnak. Sinovacot. Tehát itt megint keveritek a Sinopharmmal, amit mi használunk, és az ottani eredmények alapján fikázzátok.

Egyébként ez is jobb, mintha nem is oltanának dél - Amerikában semmivel. A brazil mutáns ellen viszont gyengébb, de ez az összes oltásra elmondható.

A tájékoztatás szerint a Sinovac CoronaVac vakcinája amellett, hogy 67%-ban véd a való életben vett minták alapján a tünetes megbetegedéstől, 85%-os védelmet biztosít a kórházba kerülés és 80%-os védelmet a koronavírus miatti halál elkerüléséhez.

Chile a kutatásban 10,5 millió embert vont be, közöttük voltak olyanok, akiket beoltottak és olyanok, akiket nem.


Mondhatnám, hogy tipikus érvelés technika ez amit előadsz...

mit írtam a hsz-emben:

"Egyébként meg okoskodás helyett elég megnézni a járványgörbe alakulását Izraelben meg UK-ben vs. az UAE-ben meg Chiláben"

és mit írtam egy másik ehhez kapcsolódó kommentemben, amit jótékonyan elfelejtesz idézni?

"különösen beszédes az UAE és Izrael összevetése, mivel mindkét országban január közepén volt az új fertőzések csúcsa, csak Izraelben ez sokkal magasabb népesség arányos számokat jelentett. Ehhez képest azóta Izreal szinte teljesen kinyitott a napi új fertőzés szám meg több mint 98%-kal csökkent. UAE-ben meg még a felére se csökkent le."

de gyere csak Chile-vel
 
W

Wilson

Guest
https://www.vg.hu/kozelet/az-astraz...tm_medium=referral&utm_campaign=hiraggregator

"Eddig öt esetben számoltak be arról, hogy a vakcinával beoltottaknál kapilláris szivárgás szindróma lépett fel. A PRAC arra kiváncsi, van-e összefüggés az oltóanyag, és a megbetegedések között – írja a Brussels Times.

A PRAC munkáját nem könnyíti meg, hogy magáról a kapilláris szivárgás szindrómáról sem tudunk sokat. A betegséget –amelynek során a vérplazma a hajszálerekből a környező szövetekbe szivárog, kórosan alacsony vérnyomást, és a vér besűrűsödését, valamint ödémákat okozva – először 1960-ban írták le. Ha nem kezelik, a szervek leállásához, és halálhoz is vezethet.

A kapilláris szivárgás szindróma azonosítását nem könnyíti meg, hogy tünetei hasonlítanak a szepsziséhez (vérmérgezés), ezért előfordulhat, hogy korábbi esetek elkerülték a szakemberek figyelmét – jegyzi meg a The Conversationben publikált írásában Peter Abel, a University of Central Lanchasire tanára."
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 813
113
Mondhatnám, hogy tipikus érvelés technika ez amit előadsz...

mit írtam a hsz-emben:

"Egyébként meg okoskodás helyett elég megnézni a járványgörbe alakulását Izraelben meg UK-ben vs. az UAE-ben meg Chiláben"

és mit írtam egy másik ehhez kapcsolódó kommentemben, amit jótékonyan elfelejtesz idézni?

"különösen beszédes az UAE és Izrael összevetése, mivel mindkét országban január közepén volt az új fertőzések csúcsa, csak Izraelben ez sokkal magasabb népesség arányos számokat jelentett. Ehhez képest azóta Izreal szinte teljesen kinyitott a napi új fertőzés szám meg több mint 98%-kal csökkent. UAE-ben meg még a felére se csökkent le."

de gyere csak Chile-vel
Chilére emlékeztem, már akkor nem volt kerek, de pont most futottam bele. A lényeg még a Sinovacnak is meggyőző eredményei vannak. A mienk meg ennél frankóbb.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 813
113
AZ.
Ha nem tartjuk a 2 oltás közt a 12 hetet, hanem 3-4 hétre megkapod, akkor lényegesen rontja a hatékonyságát vagy csak a gyorsabb oltás miatt nyújtották meg?
 
W

Wilson

Guest
https://24.hu/belfold/2021/04/16/falus-andras-kasler-miklos-nem-tudja-mirol-beszel/

"A Széchenyi-díjas immunológus bűnténynek nevezte az onkológiai szűrések leállítását.

Kásler Miklós nem tudja miről beszél.
A professzor azt mondta, ez még annál is nagyobb bűntény, mint amikor ágyakat ürítettek ki a járvány kezdetén.

Az immunológus közölte, ő sem járulna hozzá, hogy a sajtó munkatásai bemenjenek lélegeztetőgép mellé. Falus András azt ugyanakkor nagyon fontosnak tartaná, hogy az újságírók megnézhessék, mi van egy intenzív osztályon, tudósíthassanak róla, mert nagyon gyenge a hivatalos kommunikáció. Szembesíteni kellene az embereket azzal, hogy fiatalok mennek be a covid-osztályokra, és sokszor nem hagyják el az intézményt.

A professzor a tájékoztatás hiányosságai közé sorolta azt is, hogy senki sem mesélte el értelmesen a keleti vakcinák engedélyezését."