Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Szabad hangosan röhögni?
Két fertőzött iráni diák befertőzte Magyarországot. De szerinted egy ország, ahol konkrétan a nagyvárosokon kívül kórházak sincsenek tökéletesen megakadályozta ezt. Igaz, Afrikát meg rongyá fertőzték, az állítólag nem is létező kínai fertőzöttek.

Amúgy nagy kínai tűzfal, és társadalmi pontrendszer. Avagy ha valami rosszat mondasz a pártra utcaseprő se nagyon leszel...
Azért a 2 iráni befertőzte Magyarországot barokkos túlzás. Egész Európából jött párhuzamosan. Meg Izraelből.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 295
113
Wow! Minden áldott nap több oldalon keresztül fikázzátok a kínai vakcinát, de annak van fétise, aki nem kapcsolódik be a szeánszotokba?

Jó lenne, de attól tartok holnap majd kezdődik elölről az egész műsor... o_O
Már vártam, hogy mikor kerülsz elő. Jurgenbauer még hiányzik.

A mai cirkusz ott kezdődött, hogy a nemzeti fővirológus, Gulyás Gergely kancelláriaminiszter (szakmáját tekintve jogász) kijelentette, hogy a kínai a tuti, ami minden versenytársat lenyom. Nyugodtan kijelenthetjük, hogy ez hülyeség. Redgreg is erre világított rá, mire újfent aktiválta magát a kormánypárti véd és dacszövetség, hogy így-úgy-amúgy...
Fogjátok már fel végre, hogy attól még, mert "ekézzük" a kínait, attól még nem libernyák/dékás/kitudjami trollok vagyunk. A több éves tanulmányaink alapján fogalmazunk meg véleményt, ami mivel nem egyezik a kormányzati narratívával, ezért nektek egyből bele kell szállni az emberbe. Ez már marha unalmas.

Mindenki, aki itt "ekézte" a kínait, elugatta nektek, hogy feltehetően biztonságos és hatásos vakcina, amit be is adatnánk magunknak, de azért na.. nem tudom, hogy mit vártok. o_O
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Wilson
T

Törölt tag 2361

Guest
Nem, arról van szó, hogy még a kínai partpropi is csak 80%ot mert behazudni a hatékonyságra. Ehhez képest a druszám szerint a kínai oltás hatékonyabb mint a nyugatiak, sőt még a szputnyik is jobb.
Ehhez képest a szputnyik 92%ot mond, a moderna 94et és a pfizer 95öt. És még a gyanúja se nagyon merült fel sehol, hogy ez nem igaz. Na innentől érzed mi a baj?
erzem.

a nyugati vakcina 90+ szazalekanak nem szabad hinni :D a valodi hatekonysaguk a kinai alatt van (kb 60-70%)

ha egy politikus azt mondja hogy a kinai a jobb, akor neked nem szabad megkerdojelezni azt... :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:

tudod a politikusok soha nem tevednek, megkevesbe nem hazudnak. sem a kinai part kepviseloi sem a tobbi politikus a vilagon.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
Már vártam, hogy mikor kerülsz elő. Jurgenbauer még hiányzik.

A mai cirkusz ott kezdődött, hogy a nemzeti fővirológus, Gulyás Gergely kancelláriaminiszter (szakmáját tekintve jogász) kijelentette, hogy a kínai a tuti, ami minden versenytársat lenyom. Nyugodtan kijelenthetjük, hogy ez hülyeség. Redgreg is erre világított rá, mire újfent aktiválta magát a kormánypárti véd és dacszövetség, hogy így-úgy-amúgy...
Fogjátok már fel végre, hogy attól még, mert "ekézzük" a kínait, attól még nem libernyák/dékás/kitudjami trollok vagyunk. A több éves tanulmányaink alapján fogalmazunk meg véleményt, ami mivel nem egyezik a kormányzati narratívával, ezért nektek egyből bele kell szállni az emberbe. Ez már marha unalmas.

Mindenki, aki itt "ekézte" a kínait, elugatta nektek, hogy feltehetően biztonságos és hatásos vakcina, amit be is adatnánk magunknak, de azért na.. nem tudom, hogy mit vártok. o_O
Nah, nah, nah olvass kicsit vissza. Volt itt xarozás bőven.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
I
erzem.

a nyugati vakcina 90+ szazalekanak nem szabad hinni :D a valodi hatekonysaguk a kinai alatt van (kb 60-70%)

ha egy politikus azt mondja hogy a kinai a jobb, akor neked nem szabad megkerdojelezni azt... :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:

tudod a politikusok soha nem tevednek, megkevesbe nem hazudnak. sem a kinai part kepviseloi sem a tobbi politikus a vilagon.
Ez most vmi verseny ki tud nagyobb baromságot írni, amit más nem állított??? Eddig erős a futam!!!
 
S

speziale

Guest
erzem.

a nyugati vakcina 90+ szazalekanak nem szabad hinni :D a valodi hatekonysaguk a kinai alatt van (kb 60-70%)

ha egy politikus azt mondja hogy a kinai a jobb, akor neked nem szabad megkerdojelezni azt... :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:

tudod a politikusok soha nem tevednek, megkevesbe nem hazudnak. sem a kinai part kepviseloi sem a tobbi politikus a vilagon.

a nyugati vakcinák esetében nem azért nem merül fel az emberek többségében az, hogy megkérdőjelezzék a számokat mert Joe bácsi/Merkel vagy Von der Leyen azt mondta...hanem azért mert ezekről egy csomó egymástól független helyről egy csomó információ elérhető...meg mondjuk az egyik legszigorúbb engedélyeztetési eljárással rendelkező szervezet, az EMA jóváhagyta...
 
T

Törölt tag 2361

Guest
a nyugati vakcinák esetében nem azért nem merül fel az emberek többségében az, hogy megkérdőjelezzék a számokat mert Joe bácsi/Merkel vagy Von der Leyen azt mondta...hanem azért mert ezekről egy csomó egymástól független helyről egy csomó információ elérhető...meg mondjuk az egyik legszigorúbb engedélyeztetési eljárással rendelkező szervezet, az EMA jóváhagyta...
ugye lattod a nevetos smajlit?

aki komolyan veszi amit irtam, hat annak leveszem a kalapot.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Nem egészen értem, hogy itt sokaknak miért akkora fétise beleszállni mindenkibe, aki nem ájul el Kínától és a főleg a kínai vakcinától... o_O
Kezeljük a helyén a dolgot és lépjünk végre tovább.

Nekem csak azzal van bajom, ha valakik egy ilyen járványhelyzetben módszeres lejárató kampányt folytatnak engedélyezett, jó eredményekkel használt, hasznos oltóanyagokkal szemben. Ha valakik tendenciózusan egy-egy oltóanyaggal kapcsolatos lejáratását célzó sajtótermékekkel pakolják tele a fórumot. Akinek inge, vegye magára!
Teljesen mindegy, hogy milyen indíttatásból csinálja az illető. És az is teljesen mindegy, hogy melyik vakcinával szemben csinálja: Sinopharm, Szputnyik, Astra, Pfizer, vagy Moderna. Amikor korábban egyes kemény oltásellenesek a Pfizerbe is beleálltak, mert mondjuk a polietilég-glikol minő szörnyűség és biztosn majd áítja az oltás a sejtek örkítőanyagát, meg a nők majd elvetélnek tőle, arra is válaszoltam. Vagy amikor orosz irányba elfogult olvtárs Pfizer lejáratással próbálkozó cikket tett be, akkor is jeleztem, hogy ha neki nem tetszik, amit a Szputnyikkal csinálnak egyesek, akkor ő se tegye a Pfizerrel.
És természetesen nem kell elájulni sem Kínától, sem a Sinopharmtól. Szerintem is jobb teljesítményt nyújt az eddigi adatok alapján a Pfizer, vagy a Szputnyik. Csak nem kell eltántorítani az oltakozni vágyókat. Mert a minél magasabb átoltottság mindanyiunk érdeke. Azé is, aki nem kedveli Kínát.
Azzal egyetértek, hogy kezeljük a helyén a dolgot és lépjünk tovább! Részemről ez a kör lezárva.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ha dacból válaszolsz azzal itt semmit nem érsz el. Megjegyzem véletlenül csak azoknak van baja a regisztrációval, akik kritizálták a vezetést, és saját névvel vannak regisztrálva a htka-n... Csak úgy mondom. :) :rolleyes:
Értem, szóval, ha lassan 20 évesek kapják, de én nem, és a rendszer szerint hol regisztráltnak vesz hol nem, akkor kapjam be, én vagyok a fasz. @molnibalage mi a véleményed?
amit be is adatnánk magunknak, de azért na..
Ez így van.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Blitz97

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
Pl
a nyugati vakcinák esetében nem azért nem merül fel az emberek többségében az, hogy megkérdőjelezzék a számokat mert Joe bácsi/Merkel vagy Von der Leyen azt mondta...hanem azért mert ezekről egy csomó egymástól független helyről egy csomó információ elérhető...meg mondjuk az egyik legszigorúbb engedélyeztetési eljárással rendelkező szervezet, az EMA jóváhagyta...
Pl. itt nálunk falun csak úgy kapkodják ki az emberek egymás kezéből az európai gyógyszerügynökség tanulmányait. Ha a kinaiak és az oroszok is adtak volna ki ilyen tanulmányt kétség sem merülne fel senkiben.

Ne viccelődjünk. Az emberek többségének nincsenek reszletes infói. Ami van az is felületes, legtöbbször vmi facebook ökörség. Bár lehet nem ez a többség, de ők a leghangosabbak és a legmagabiztosabbak.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Már vártam, hogy mikor kerülsz elő. Jurgenbauer még hiányzik.
Miért eddig te mit olvastál? (Jurgenbauerbe is minek szállsz bele, azt nem tudom.)
A mai cirkusz ott kezdődött, hogy a nemzeti fővirológus, Gulyás Gergely kancelláriaminiszter (szakmáját tekintve jogász) kijelentette, hogy a kínai a tuti, ami minden versenytársat lenyom. Nyugodtan kijelenthetjük, hogy ez hülyeség. Redgreg is erre világított rá, mire újfent aktiválta magát a kormánypárti véd és dacszövetség, hogy így-úgy-amúgy...
Fogjátok már fel végre, hogy attól még, mert "ekézzük" a kínait, attól még nem libernyák/dékás/kitudjami trollok vagyunk. A több éves tanulmányaink alapján fogalmazunk meg véleményt, ami mivel nem egyezik a kormányzati narratívával, ezért nektek egyből bele kell szállni az emberbe.
Ha számolatlanul másoljátok be csak az egyik oldalról a politikailag elfogult cikkeket, akkor ne is számíts másra. Annyira tudtam, hogy ki fogtok akadni a számokon és majd még nektek áll feljebb.
Csak neked meglepőek a számok, de a kórházba kerülő emberek között nem a kínai vakcinával oltottak vannak többségben. Sajnálom, ha nehéz ezt feldolgoznod, de ez van.
Ez már marha unalmas.
Az, és ez megy minden áldott nap...
Mindenki, aki itt "ekézte" a kínait, elugatta nektek, hogy feltehetően biztonságos és hatásos vakcina, amit be is adatnánk magunknak, de azért na.. nem tudom, hogy mit vártok.
Jaj, ne gyere már megint ezzel a hülyeséggel. Mindig ugyanez a szöveg, hogy ez meg az a baj a kínaival, de azért beadatnánk... Ezt a lejárató szöveget már kibeszéltük és továbbra is nagyon gáz.
Részemről nem volt.
Hány olyan hvg-s cikket másoltál ide be, ami - jaj, hogyan fogalmazzak, nehogy megbántsam a kis lelkedet - mondjuk úgy nem volt túl kínai vakcina barát? Hányszor lájkoltál olyan hozzászólásokat, amik hasonlóan elfogultak voltak? Nagy arccal beleállsz mindenkibe, aki a másik oldalról is merészel infót hozni, vagy ne adj isten, megkérdőjelezi az ellenzéki írásokat. Szép, mondhatom.
 
S

speziale

Guest
Pl

Pl. itt nálunk falun csak úgy kapkodják ki az emberek egymás kezéből az európai gyógyszerügynökség tanulmányait. Ha a kinaiak és az oroszok is adtak volna ki ilyen tanulmányt kétség sem merülne fel senkiben.

Ne viccelődjünk. Az emberek többségének nincsenek reszletes infói. Ami van az is felületes, legtöbbször vmi facebook ökörség. Bár lehet nem ez a többség, de ők a leghangosabbak és a legmagabiztosabbak.

a világ dolgainak megértésének sok szintje van...
de azt nagyon erősen gondolom, hogy ha valaki azt hallja (aki mondjuk alapból nem elvakult egyik vagy másik irányba), hogy egy vakcina megkapta egy európai gyógyszerfelügyeleti szerv engedélyét akkor azt igenis szívesebben adják be maguknak

egyik ismerősöm apja háziorvos...azt mondta, hogy kezdetben a kínait és oroszt is kb. 90%-ban mondták vissza...ezzel szemben az orosszal mostanra sokkal elfogadóbbak lettek...

de nekem is egy ismerősöm elküldte a Lancet tanulmányt a Sputnyiikról...engem pl. az erősen megnyugtatott (egyébként én is azt kaptam). És utána amikor szüleimnél is felmerült a téma, akkor pl. őket is sikerült meggyőzni, hogy attól ne féljenek
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
451
1 486
93

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 295
113
Ha számolatlanul másoljátok be csak az egyik oldalról a politikailag elfogult cikkeket, akkor ne is számíts másra. Annyira tudtam, hogy ki fogtok akadni a számokon és majd még nektek áll feljebb.
Csak neked meglepőek a számok, de a kórházba kerülő emberek között nem a kínai vakcinával oltottak vannak többségben. Sajnálom, ha nehéz ezt feldolgoznod, de ez van.
Akkor mondd meg a tutit, milyen vakcinával oltottak betegedtek meg?
Jaj, ne gyere már megint ezzel a hülyeséggel. Mindig ugyanez a szöveg, hogy ez meg az a baj a kínaival, de azért beadatnánk... Ezt a lejárató szöveget már kibeszéltük és továbbra is nagyon gáz.
Tudom, hogy böki a csőröd, amiért nem azt hallod tőlem, amit a fővirológus (mikor ki.. néha Gulyás, néha a miniszterelnök) mond. Márpedig a szakmai véleményem ettől nem fog megváltozni.
Nem azért hallgattam éveken át az egyetemen tárgyakat, hogy utána egy politikus hülyeségeire bólogassak. (Ja tudom a választ, libernyák troll vagyok.)
Gáz az, hogy te és itt még néhányan azért verik a tamtamot, mert egy politikus azt mondta, hogy ez meg az a tuti és ennek valaki itt ellentmond.
Hány olyan hvg-s cikket másoltál ide be, ami - jaj, hogyan fogalmazzak, nehogy megbántsam a kis lelkedet - mondjuk úgy nem volt túl kínai vakcina barát? Hányszor lájkoltál olyan hozzászólásokat, amik hasonlóan elfogultak voltak?
Mert egy kínai tanulmányt fenntartásokkal kell kezelni. A BME-n közölték velem, hogy egy Kínában készült tanulmányra se merjek hivatkozni a szakdolgozatomban/diplomamunkámban, mert néha még a címet se lehet elhinni. Nyugodtan hívjad elfogultságnak, elfogadom. :)
Nagy arccal beleállsz mindenkibe, aki a másik oldalról is merészel infót hozni, vagy ne adj isten, megkérdőjelezi az ellenzéki írásokat. Szép, mondhatom.
Ha egy politikus olyat állít, ami tényszerűen nem igaz, akkor ne fogok bólogatni. Még akkor sem, ha 42 cikkel támasztod alá.