Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
A remdesivir és a favipiravir hatásos, de csak és kizárólag akkor, ha a gyulladásos szakasz előtt kezdték el az alkalmazását.
Én akkor kezdtem kapni a remdesivirt, amikor a tüdöm 55%-a gyulladt volt, illetve a vérből 156-os gyulladási értéket mutattak ki (szóval jól benne voltam a coreszben - későn kerültem kórházba). Kicsin múlott, hogy nem kerültem gépre. Az első infúziós lökettől már másnap reggeli vérvételre kicsit javultak az értékeim (ezért is tartottak a rendes osztályon). Aztán kaptam vagy 10 adagot és - Istennek is hála - szépen felépültem. Szóval nem igaz, hogy a remdesivir nem használ, vagy csak az elején használ. Ötön voltunk a szobában (ebből három elég súlyos állapotban) és valamennyien felépültünk.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
Én akkor kezdtem kapni a remdesivirt, amikor a tüdöm 55%-a gyulladt volt, illetve a vérből 156-os gyulladási értéket mutattak ki (szóval jól benne voltam a coreszben - későn kerültem kórházba). Kicsin múlott, hogy nem kerültem gépre. Az első infúziós lökettől már másnap reggeli vérvételre kicsit javultak az értékeim (ezért is tartottak a rendes osztályon). Aztán kaptam vagy 10 adagot és - Istennek is hála - szépen felépültem.
Így ismeretlenül is nagyon örülök, hogy sikeresen kigyógyultál a betegségből!
Szóval nem igaz, hogy a remdesivir nem használ, vagy csak az elején használ. Ötön voltunk a szobában (ebből három elég súlyos állapotban) és valamennyien felépültünk.
Ismerve a remdesivir hatásmechanizmusát, elsősorban akkor lehet igazán hatásos, amikor még relatíve kevés vírus található a szervezetben. Természetesen ettől függetlenül komolyabb esetben is segíthet.
Most megkerestem az alkalmazási előiratát, az alapján itthon tényleg csak tüdőgyulladásban szenvedő betegek kapják, akik már légzéstámogatásra is szorulnak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 821
113
Én akkor kezdtem kapni a remdesivirt, amikor a tüdöm 55%-a gyulladt volt, illetve a vérből 156-os gyulladási értéket mutattak ki (szóval jól benne voltam a coreszben - későn kerültem kórházba). Kicsin múlott, hogy nem kerültem gépre. Az első infúziós lökettől már másnap reggeli vérvételre kicsit javultak az értékeim (ezért is tartottak a rendes osztályon). Aztán kaptam vagy 10 adagot és - Istennek is hála - szépen felépültem. Szóval nem igaz, hogy a remdesivir nem használ, vagy csak az elején használ. Ötön voltunk a szobában (ebből három elég súlyos állapotban) és valamennyien felépültünk.
9 napig okés, működik. Utána lutri.
 
W

Wilson

Guest
https://168.hu/itthon/rusvai-miklos...ltottaknak-haromszintu-vedettsege-lesz-203157

"Bármilyen oltóanyag a betegségen átesettek szervezetében hosszabb és tartósabb immunitást ad, és az ilyen emberekben, az oltás hatására mind a háromszintű védelem kialakul. A nyálkahártyavédelem, a sejtes immunitás és az ellenanyagfüggő immunválasz is. Míg azok, akik csak vakcinát kapnak, mondjuk vektor vagy mRNS vakcinát, ott csak a sejtes és az antitestes, tehát ellenanyagos immunválasz alakul ki.

Az inaktivált vakcinával oltottaknál elsősorban antitestes immunitás alakul ki, és még a sejtes immunitás is általában elég gyenge, tehát ott a három immunrétegből vagy immunvédekezési mechanizmusból tulajdonképpen csak az egyik működik. A vektor és mRNS vakcinákkal oltottaknál kettő. De aki fertőzésen is átesett, és oltást is kapott, ott mind a három, tehát azoknak a legtökéletesebb a védelme – magyarázta a szakértő."
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Tegnap kaptam meg a szputnyik-ot, rá kb 8 órára elég szépen kiütött, hidegrázás, láz, izomgyengeség mindenhol. Ezeken túl vagyok, de elég kellemetlen fejfájás megmaradt, hiába veszek be rá bogyót.... Trombózis tünetnek írják a fejfájást. Kezdjek aggódni?
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Tegnap kaptam meg a szputnyik-ot, rá kb 8 órára elég szépen kiütött, hidegrázás, láz, izomgyengeség mindenhol. Ezeken túl vagyok, de elég kellemetlen fejfájás megmaradt, hiába veszek be rá bogyót.... Trombózis tünetnek írják a fejfájást. Kezdjek aggódni?
Írni lehet (meg aggódni is), de a teljes panasz és tünetmetes állapot sem zár ki thrombosist (vagy emboliát) valahol a szervezetben. A fejfájás elég ritka oka thrombosis.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Így ismeretlenül is nagyon örülök, hogy sikeresen kigyógyultál a betegségből!

Ismerve a remdesivir hatásmechanizmusát, elsősorban akkor lehet igazán hatásos, amikor még relatíve kevés vírus található a szervezetben. Természetesen ettől függetlenül komolyabb esetben is segíthet.
Most megkerestem az alkalmazási előiratát, az alapján itthon tényleg csak tüdőgyulladásban szenvedő betegek kapják, akik már légzéstámogatásra is szorulnak.
Köszi szépen együttérzésedet. Nincs ellenségem, de annak sem kívánom ezt a szart. Még aludni sem lehet tőle. Egy influenzával napokat tudok aludni, de ez max. egy órát enged.
Szóval nem vagyok szakmabeli, így amit írok nem feltétlenül irányadó. Csak a személyes tapasztalatom alapján merem kijelenteni, hogy a kórházi szobámból hármunkat is meggyógyított. Igaz még adtak szteroidot és antibiotikumot, plusz reggel és este 7 illetve 9 db. gyógyszert mi között volt három vitamin is. Lehet, hogy ezek együttes hatása hozott vissza.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
9 napig okés, működik. Utána lutri.
Nyolc napig otthon kínlódtam, magam próbáltam gyógyítani. A lázam 38,5 volt, mintha oda szegezték volna. Sem enni sem pihenni nem tudtam. Filmek, könyv nem érdekelt.
A 9 napon kerültem kórházba, de akkor már elég súlyos állapotban. A szaturációm 80 körüli volt. Összesen 12 napot voltam bent. Az ötödik naptól (vagyis az 5. infúziótól) már fel is álltam, a nyolcadik napon megjött az étvágyam. Addig csak a leves levét ittam meg. 9 kilót fogytam.
Én azt tapasztaltam, hogy a folyamatosan adott oxigén nagyon jó hatással volt a gyógyulásomra. A 9 naptól szoktattak le, de én még akkor is titokban, éjjel, loptam egy két órát. Itthon még két hetet lábadoztam. Most már jól vagyok, voltam tüdőröntgenen, nem mutatott i hegesedést.
Csak azt nem tudom milyen lehet az indiai kettős mutáns (amiről az a hír járja, hogy súlyosabb mint az angol), ha ez az angol - amiről azt mondták, hogy csak ragályosabb, de nem okoz súlyosabb tüneteket mint az eredeti Wuhani - ilyen kemény volt. Remélem soha nem tudom meg.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 821
113
Nyolc napig otthon kínlódtam, magam próbáltam gyógyítani. A lázam 38,5 volt, mintha oda szegezték volna. Sem enni sem pihenni nem tudtam. Filmek, könyv nem érdekelt.
A 9 napon kerültem kórházba, de akkor már elég súlyos állapotban. A szaturációm 80 körüli volt. Összesen 12 napot voltam bent. Az ötödik naptól (vagyis az 5. infúziótól) már fel is álltam, a nyolcadik napon megjött az étvágyam. Addig csak a leves levét ittam meg. 9 kilót fogytam.
Én azt tapasztaltam, hogy a folyamatosan adott oxigén nagyon jó hatással volt a gyógyulásomra. A 9 naptól szoktattak le, de én még akkor is titokban, éjjel, loptam egy két órát. Itthon még két hetet lábadoztam. Most már jól vagyok, voltam tüdőröntgenen, nem mutatott i hegesedést.
Csak azt nem tudom milyen lehet az indiai kettős mutáns (amiről az a hír járja, hogy súlyosabb mint az angol), ha ez az angol - amiről azt mondták, hogy csak ragályosabb, de nem okoz súlyosabb tüneteket mint az eredeti Wuhani - ilyen kemény volt. Remélem soha nem tudom meg.
Felvettek. Odajött a dokimhoz a Szlávik, és azt mondta 9 nap. Sajnos, nem adnak sem favit sem remit. Keső. Túl voltam a 9. napon. 10.ben. És igazuk volt. Nélküle tett rendbe az immunrendszerem.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
Elég fura... o_O


"Frissítés: A 24.hu-nak válaszolt az operatív törzs, azt írták, nincs olyan, hogy Sinopharm fejpénz. Hozzáfűzték, hogy a lap kérdései valószínűleg a vakcinák típusától független, hétvégi és munkaszüneti napra eső oltásokért járó kiegészítő díjazásra vonatkozhatott. Ezzel viszont az a probléma, hogy a Sinopharm-vakcinák beadására kijelölt oltónapok nem hétvégére esnek, és a levélben darabszám utáni díjazásról van szó."
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
Elég fura... o_O


"Frissítés: A 24.hu-nak válaszolt az operatív törzs, azt írták, nincs olyan, hogy Sinopharm fejpénz. Hozzáfűzték, hogy a lap kérdései valószínűleg a vakcinák típusától független, hétvégi és munkaszüneti napra eső oltásokért járó kiegészítő díjazásra vonatkozhatott. Ezzel viszont az a probléma, hogy a Sinopharm-vakcinák beadására kijelölt oltónapok nem hétvégére esnek, és a levélben darabszám utáni díjazásról van szó."
A leírtak alapján elsősorban a fővárosban és a vidéki nagyvárosokban nehézkes a Sinopharm beadása, a kisebb településeken viszont sokkal elfogadóbbak a páciensek.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
Pénteken Sputnik-al fognak oltani. Mire lehet számítani? Mik a tapasztalatok? Sajnos nem tudom magam szabaddá tenni, utána dolgoznom kell.
A szüleim az első után csak egy nagyon enyhe fájdalmat éreztek egy napig az oltás helyén. A nagybátyám náthaszerű tüneteket produkált tőle két napig és hasogatott a feje, az élettársa és az anyósjelöltje hidegrázásra ébredt az oltást követő éjjel és szintén fájt a fejük, utána két napig enyhén levertek voltak.
Második oltást még nem kaptak, de majd arról is be fogok számolni.