Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Nah, kaptam SMS-t, hogy az új felületen regeljek.
Megtettem. Jövő hét kedden 17:30-ra megyek, a Kínait fogok kapni, Sinopharm.
Ez van, a Szputnyikot jobban szeretettem volna (eddig sokkal kisebb melléhatásokat láttam annál, aki mesélt róla), de ez nem kívánságműsor...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 158
15 815
113
Nah, kaptam SMS-t, hogy az új felületen regeljek.
Megtettem. Jövő hét kedden 17:30-ra megyek, a Kínait fogok kapni, Sinopharm.
Ez van, a Szputnyikot jobban szeretettem volna (eddig sokkal kisebb melléhatásokat láttam annál, aki mesélt róla), de ez nem kívánságműsor...

Elvileg a Sino jobb lehet az esetleges új mutációk ellen.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 158
15 815
113
Pont az? Ami a legrégebbi és rugalmatlan technológiával készült?

Mivel az egész elölt vírust tartalmazza, nem csak egy adott variáns tüskefehérjéjét ill. az arra utaló infókat.

Legalábbis én ezt olvastam, és van is benne logika. Pl. egy jelentős tüskefehérje mutáció esetén ki tudja a jelenlegi többi ellenszer mit produkálna.

Ráadásul ha jól tudom ez elvileg többféle ellenanyag termelését is kiváltja a szervezetben, ezért nem lehet azokkal a tesztekkel pontosan felmérni a szervezetben kiváltott immunválaszt, amit pl. az mRNS vagy adenovírusos cuccoknéál alkalmaznak.

Nem véletlen, hogy egy új orosz vakcina is elölt vírusos lesz meg egy új francia cucc is.

A hagyományos technológiával tudtommal nem az a gond, hogy hatását tekintve nem hatékony, hanem hogy drága kitenyészteni hozzá a sok vírust.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Pont az? Ami a legrégebbi és rugalmatlan technológiával készült?
Igen, a várakozások szerint ez lesz a legidőtállóbb vakcina. Leszakadhatnátok végre arról, hogy "régi technológia"... ez csak gyártástechnikai kérdés, semmi egyéb. Csak arra jó ez alapján kategorizálni az oltásokat, hogy bizalmatlanságot keltsen az emberekben.
Mivel a Sinopharm a teljes elölt vírust tartalmazza, ezért nem csupán a tüskefehérje, hanem számtalan egyéb sejtfelszíni antigén ellen lehet képes ellenanyagot termelni a szervezet. Nem minden antigénre, de többre is gyárthat antitestet. És éppen ezért lehet ellenállóbb a mutációkkal szemben, mert ha a módosult tüskefehérjét már nem is igazán képes megtámadni, lehet még olyan pont, ahol bele tud kötni a szervezeted.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 645
113
Engem is az asszony küldött, tegnapelőtt kaptam a második Sputnyikot. Nem volt gondom utána. Most már van kártyám, meg igazoló lapom (azon van a vakcina típusa), azok együtt kellenek igazolásként, de, hogy a francos maszkot mikor vehetem le, arról gőzöm sincs. Szerintem másnak sem.

51-RZUOhtgL._SL500_.jpg

2d1999fdaca60ec4ca06823d66d5099e.jpg

guy-fawkes-v-for-vendetta-6a07fae8e9e650ee.jpg

sikoly_4_screenshot_20200629163048_1_original_1150x645_cover.jpg


Mask.jpg
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 780
113
Nah, kaptam SMS-t, hogy az új felületen regeljek.
Megtettem. Jövő hét kedden 17:30-ra megyek, a Kínait fogok kapni, Sinopharm.
Ez van, a Szputnyikot jobban szeretettem volna (eddig sokkal kisebb melléhatásokat láttam annál, aki mesélt róla), de ez nem kívánságműsor...
Vazze, én leszek a fórumon az utolsó beoltott, pedig decemberben az első nap regeltem, mielőtt a korona.gov oldalra kikerült....
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Pont az? Ami a legrégebbi és rugalmatlan technológiával készült?
Pont ezért.
A többit sokkal gyorsabban hozzá tudod igazítani a mutánsokhoz, és egyszerűbben. Azaz, ha specifikusan az új, tüskefehérjében jelentősen módosult törzs ellen kell védekezni, akkor a vv és az mrns vakcinák esetén kis túlzással letelefonálsz a gyártósorra, hogy mostantól ezt, és kész.

Viszont egy vírus több AGt tartalmazhat, habár preferáltan egyet fog a szervezet szelektálni. És a másodlagos AG-k megegyezhetnek a törzsek között.
A hagyományos technológiával tudtommal nem az a gond, hogy hatását tekintve nem hatékony, hanem hogy drága kitenyészteni hozzá a sok vírust.
Borzalmas a hatékonysága :D De a nyájimmunitáshoz azért elég. Csak nem véletlenül kellenek azok a 90+os átoltottsági színtek a régebbi vakcináknál :)
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 158
15 815
113
Pont ezért.
A többit sokkal gyorsabban hozzá tudod igazítani a mutánsokhoz, és egyszerűbben. Azaz, ha specifikusan az új, tüskefehérjében jelentősen módosult törzs ellen kell védekezni, akkor a vv és az mrns vakcinák esetén kis túlzással letelefonálsz a gyártósorra, hogy mostantól ezt, és kész.

Viszont egy vírus több AGt tartalmazhat, habár preferáltan egyet fog a szervezet szelektálni. És a másodlagos AG-k megegyezhetnek a törzsek között.

Borzalmas a hatékonysága :D De a nyájimmunitáshoz azért elég. Csak nem véletlenül kellenek azok a 90+os átoltottsági színtek a régebbi vakcináknál :)

84%-ról tudok.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 728
113
Nah, kaptam SMS-t, hogy az új felületen regeljek.
Megtettem. Jövő hét kedden 17:30-ra megyek, a Kínait fogok kapni, Sinopharm.
Ez van, a Szputnyikot jobban szeretettem volna (eddig sokkal kisebb melléhatásokat láttam annál, aki mesélt róla), de ez nem kívánságműsor...

SOTE klinikák az oltóhely vagy hová kell menned?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 645
113
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Maradjunk annyiba, hogy ez majd kiderül a végén, hogy mennyire tartósan, hány embernél, milyen erősségű immunválaszt ad ki. A 84 amúgy a technológiától nagyon derék, mert 60-80% között szokott szórni vakcinától függően. . Viszont még a 85 is kb egy 10-essel kevesebb mint a vv és a mRNS vakcinák :)
Azonban nem rossz amúgy. Komolyan, semmi baj magával a vakcinával. És a technológiával sem.

És aki nem értené, nekem eddig se a sinopharma vakcinával volt bajom, hanem, hogy miért ezt, miért nem a jobbat.
Miért ennek a technológiáját, miért nem az újabbat
És a miért hazudunk ordasnagyokat a sajtóban problémakörrel.
Vazze, én leszek a fórumon az utolsó beoltott, pedig decemberben az első nap regeltem, mielőtt a korona.gov oldalra kikerült....
Az én leszek bibibiiii (ugyanaznap regeltünk kb :) )
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and SilvioD

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113

nagyoncivil

Well-Known Member
2018. október 26.
327
804
93
Vazze, én leszek a fórumon az utolsó beoltott, pedig decemberben az első nap regeltem, mielőtt a korona.gov oldalra kikerült....
Én december közepén regisztráltam, még mindig nem hívott a háziorvos és sms-t sem kaptam, cserébe sok, nálam jóval fiatalabb kapott már, ismerősök közül is mindenki beoltva, kivéve egy valakit rajtam kívül, meg azokat, akik mostanság voltak betegek.
Van orvos ismerősöd, aki kórházban dolgozik?
Úgy tudom, hogy több helyen is listát vezetnek ott, ahol oltást osztanak (direkt nem oltópontot írtam, mert nem vagyok biztos a helyes terminológiában) azokról, akiket érdekelhet nap végén megmaradt adag. Információim szerint ez sokkal biztosabb, mint oltópontoknál próbálkozni nap végén csak úgy.