Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Jah nemsokára a main topic a vakcina-rezisztencia és az oltásellenes nyafogás lesz, mert már mindenki be lesz oltva aki önként akarta. Egyébként nem értem mihez fogunk kezdeni azzal a 4 millió sinopharmmal ami még jön, mert nincs ennyi oltásra regisztrált. Szerintük ennyi látens van aki nem regisztrál de mégis szeretné? (2 oltásra 2 millió ember, mert ugyebár még ennyi sinopharm jön, plusz jönnek mellette még a többi gyártótól is, nem véletlenül lebegtették meg a fejpénzt a kínaira, amit hivatalosan cáfoltak, de ettől még ott van a kiküldött levélben)
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 313
113
Én december közepén regisztráltam, még mindig nem hívott a háziorvos és sms-t sem kaptam, cserébe sok, nálam jóval fiatalabb kapott már, ismerősök közül is mindenki beoltva, kivéve egy valakit rajtam kívül, meg azokat, akik mostanság voltak betegek.
Van orvos ismerősöd, aki kórházban dolgozik?
Úgy tudom, hogy több helyen is listát vezetnek ott, ahol oltást osztanak (direkt nem oltópontot írtam, mert nem vagyok biztos a helyes terminológiában) azokról, akiket érdekelhet nap végén megmaradt adag. Információim szerint ez sokkal biztosabb, mint oltópontoknál próbálkozni nap végén csak úgy.
Nincs, de nálunk a helyi oltóponton érdeklődök, hogy felesleges esetén hívjanak.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Üllői út 78.
SEMMELWEIS EGYETEM (Budapest) Aneszteziológiai és Intenzív Osztáy
Vigaszként: Asszony a SOTEn kutató, de ők sem kaptak még behívót oltásra, pedig napi érintkezésben van a COVID ellátásban résztvevőkkel. Csütörtökre a háziorvostól kapott behívót az önkormányzati rendelőből kialakított oltóhelyre. A munkahelyi sorban csak várólistán volt eddig. A közvetlen főnöke még mindig nem kapott értesítőt... se innen, se onnan. Ennek ellenére már valószínűleg tényleg gyorsan fog menni azoknak akik még nem kerültek sorra... a jó a rosszban, hogy akik így a végén kerülnek sorra jó eséllyel válogathatnak majd, annyi lesz a készlet az oltakozási kedvhez képest.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 409
3 671
113
Ez van, a Szputnyikot jobban szeretettem volna (eddig sokkal kisebb melléhatásokat láttam annál, aki mesélt róla), de ez nem kívánságműsor...

Én pont fordítva hallottam, hogy a kínai alig van, akinél okoz bármi mellékhatást. Az én szüleimnél sem volt semmi az elsőnél, de az ismerőseik közül sem senkinél, pedig sokan kaptak kínait. A Szputnyik sokakat kiüt valamennyire, főleg (ahogy olvasgattam) a fiatalabbak közül. Én nekem is azért a másnap nem volt kellemes, örültem, hogy szünnapom volt...
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and enzo

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 173
4 978
113
Vigaszként: Asszony a SOTEn kutató, de ők sem kaptak még behívót oltásra, pedig napi érintkezésben van a COVID ellátásban résztvevőkkel. Csütörtökre a háziorvostól kapott behívót az önkormányzati rendelőből kialakított oltóhelyre. A munkahelyi sorban csak várólistán volt eddig. A közvetlen főnöke még mindig nem kapott értesítőt... se innen, se onnan. Ennek ellenére már valószínűleg tényleg gyorsan fog menni azoknak akik még nem kerültek sorra... a jó a rosszban, hogy akik így a végén kerülnek sorra jó eséllyel válogathatnak majd, annyi lesz a készlet az oltakozási kedvhez képest.
Szerintem bedobnak valami oltási kedv növelő ötletet.

Csak ötletek:

Szabadtéri sportrendezvények futóverseny stb csak oltottaknak. A rajtszamra rá kell írni a védettségű kártya számát.

Színház mozi csak oltottaknak. Könnyű ellenőrizni, és már sokan akarnak menni. Ott is a jegyen szerepelnie kell az igazolvány számának.
Ez is jópár ezer ember.

Az igazi nagyágyú:

Kinyitnak a kocsmák, az mehet aki be van oltva. A kocsmáros nak el kell kérnie mindenkitől. Ezt pedig úgy ellenőrizném hogy rendőr katona polgárőr stb megy ellenőrizni. Ha talál olyat akinek nincs az kap egy szép csekket. A kocsmát először 1 hétre másodszor 1 hónapra harmadszor pedig örökre bezárják. Máris mindenki motivált lenne.



Na most olvasom:



Lapunk információi szerint a kormány 4 millió beoltottnál is tervez könnyítéseket, nem is akármilyen méretűeket. A négymilliós határnál várható a szállodák, fürdők, a mozik, színházak és más kulturális rendezvények újraindulása, melyeket majd 18 éves kor felett hatályos védettségi igazolvány birtokában lehet látogatni.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nah, kaptam SMS-t, hogy az új felületen regeljek.
Megtettem. Jövő hét kedden 17:30-ra megyek, a Kínait fogok kapni, Sinopharm.
Ez van, a Szputnyikot jobban szeretettem volna (eddig sokkal kisebb melléhatásokat láttam annál, aki mesélt róla), de ez nem kívánságműsor...

Engem elég szépen megtépett a Szputnyik-V.

Reggel beadták, csak egy enyhe szédülés volt délelőtt, este fele némi hőingadozással bementem "dolgozni" (Isten háta mögötti állomáson helyettesítés ahol 2 db vonat megy egész éjjel).
Jöttek az egyre erősebb hőhullámok, de sikerült elszunnyadni.
Fél 3-kor arra riadok, hogy kegyetlenül remeg a mellkason, de csak az.
Nem a lázas/fázós remegés, hanem teljes erőből ciklikusan.
Egy ideig méláztam mi a tököm lehet, aztán elkezdtem koncentrálni, hogy a jobb kezemet ökölbe szorítottam-kinyitottam.
Így a remegésből 1-1 rándulás lett ciklikusan, de csak kb 2 percig működött, utána újraindult a remegés.
Aztán bevillant, hogy ha begörcsöl a mellkason ott döglök meg zárt ajtók mögött, ettől úgy bepánikoltam, hogy mezítláb kirohantam a 2 fokos peronra...
Ettől kijózanodtam és visszamászva gyors lázmérés (nem volt), majd tétovázás, hogy mi legyen, majd ~20 perc után hirtelen megszűnt.
Majd jött a láz, ott már úgy voltam vele lesz ami lesz, beveszek egy lázcsillapítót.
Ez kitartott ~8 óráig, ott megint jött a fázás, majd remegés, de ezúttal a szúrás helye volt az epicentrum.
Délre 39 fokos láz, egyelőre kitart a lázcsillapító, kiváncsi leszek milyen lesz a ma éjszaka..
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem bedobnak valami oltási kedv növelő ötletet.

Csak ötletek:

Szabadtéri sportrendezvények futóverseny stb csak oltottaknak. A rajtszamra rá kell írni a védettségű kártya számát.
Simán nem regelhet, akinek nincs, nem kell irkálni rá. Akkor még irkálni se kell nagyon.
Meg futás közben legyen nála. Aki fut, annak olyan cucca van, ahol az elfér.
Színház mozi csak oltottaknak. Könnyű ellenőrizni, és már sokan akarnak menni. Ott is a jegyen szerepelnie kell az igazolvány számának.
Ez is jópár ezer ember.
Ezt lehet, hogy csak kézzel tudnák ráírni, mert az IT erre nem biztos, hogy fel van készítve.
Na meg a GDPR mellett a jóéig tudja, hogy mit és hogyan tárolhatnak...
Az igazi nagyágyú:

Kinyitnak a kocsmák, az mehet aki be van oltva. A kocsmáros nak el kell kérnie mindenkitől. Ezt pedig úgy ellenőrizném hogy rendőr katona polgárőr stb megy ellenőrizni. Ha talál olyat akinek nincs az kap egy szép csekket. A kocsmát először 1 hétre másodszor 1 hónapra harmadszor pedig örökre bezárják. Máris mindenki motivált lenne.
És ezt ki tudná ellenőrizni?
Az összes fenti esetben felmerül, hogy a törvény milyen jogosítást ad meg arra, hogy ki kérheti és milyen kényszerítést alkalmazhat.

Sajnos csak az emberek együttműködésére lehet számítani, ami láttuk, hogy meddig terjedt...
Mert, ha lesz olyan hely, amiről elterjed, hogy nem kéri és senki nem dumál, akkor vígan lehet lébecolni és a járványt ez nem fogja érdekelni.
Na most olvasom:

Lapunk információi szerint a kormány 4 millió beoltottnál is tervez könnyítéseket, nem is akármilyen méretűeket. A négymilliós határnál várható a szállodák, fürdők, a mozik, színházak és más kulturális rendezvények újraindulása, melyeket majd 18 éves kor felett hatályos védettségi igazolvány birtokában lehet látogatni.
Ez is tök jó, csak az első oltás után már két héttel is jön az igazolvány, amikor védettséged az vagy van vagy nincs...
A második oltás után 2 héttel lehet azt mondani, hogy valóban van és nem csak kártyád van róla, hogy van. Ami nem ugyanaz.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Pénteken Sputnik-al fognak oltani. Mire lehet számítani? Mik a tapasztalatok? Sajnos nem tudom magam szabaddá tenni, utána dolgoznom kell.

~ 2 hete kutakodtam utána, akkor találtam az orosz tisztifőorvos nyilatkozatát, hogy a tapasztalataik szerint életkor és egészségfüggő a mellékhatás.
Idősebbek sokszor semmit se éreznek, 20-on éveseket meg napokra kiüti, mert az immunrendszerük sokkal erősebben, agresszívabban reagál.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
És ez mutatja, hogy mekkora rakás szar az és mekkora segget csinált a kormány a szájából, amikor nyilatkozgatott mindent, hogy ki mikor kaphatja meg.
Egyetlen ismerőst sem a háziorvos oltott, hanem oltóponton.

Akkor most mitől függ, hogy kit és hol oltanak?
Miért kellett nyilvánvalóan hülyeséget mondani / hazudni? Jan elején regeltem és az eredmény látható.
Nem oltást, hanem lófaszt a seggembe, azt kaptam eddig.
Suhanc vagy és egészséges ! Ennyi !

Amúgy kevés ettől profibb szervezést láttam még ! Egészségügyit meg egyet se ! Atom profi volt az egész ! 7:50-kor érkeztünk 8:18-kor már a kórház területét is elhagytuk az asszonnyal !

Amúgy ha simán besétálnál az oltópontra estefelé biztos lenne lepattanó amit már nem lehet vissza hűteni !
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 881
82 405
113
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 881
82 405
113
Suhanc vagy és egészséges ! Ennyi !

Amúgy kevés ettől profibb szervezést láttam még ! Egészségügyit meg egyet se ! Atom profi volt az egész ! 7:50-kor érkeztünk 8:18-kor már a kórház területét is elhagytuk az asszonnyal !

Amúgy ha simán besétálnál az oltópontra estefelé biztos lenne lepattanó amit már nem lehet vissza hűteni !
hazudsz$ mindenszar$ :D
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Nah, kaptam SMS-t, hogy az új felületen regeljek.
Megtettem. Jövő hét kedden 17:30-ra megyek, a Kínait fogok kapni, Sinopharm.
Ez van, a Szputnyikot jobban szeretettem volna (eddig sokkal kisebb melléhatásokat láttam annál, aki mesélt róla), de ez nem kívánságműsor...
Hallelúja ! Most legalább nyitsz egy sört ?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 962
32 246
113

Nem a 444 védelmében, de ez sima extrapolálás volt, ami szerencsére nem jött be.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 962
32 246
113
Nah, kaptam SMS-t, hogy az új felületen regeljek.
Megtettem. Jövő hét kedden 17:30-ra megyek, a Kínait fogok kapni, Sinopharm.
Ez van, a Szputnyikot jobban szeretettem volna (eddig sokkal kisebb melléhatásokat láttam annál, aki mesélt róla), de ez nem kívánságműsor...

Csináltak új felületet, és már online lehet időpontot kapni? Nocsak, akkor végre csináltak valamit azért.