Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest

"A járvány második hulláma és a mutálódó koronavírus azonban térdre kényszerítette a Nepállal szomszédos indiai államot. Az indiai variáns tüskéi két helyen is módosultak, a vírus így nem csak gyorsabban terjed, de ellenállóbb is a vakcinákkal szemben. A szakemberek szerint ma már az ország egyes területein a megbetegedések 60 százalékát ez a variáns okozza. Az új törzs ráadásul aggasztóan gyorsan terjed a világban is: Angliában, Németországban, Dániában és Belgiumban is azonosították már."
 
  • Szomorú
Reactions: bel and enzo

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 634
113

"A járvány második hulláma és a mutálódó koronavírus azonban térdre kényszerítette a Nepállal szomszédos indiai államot. Az indiai variáns tüskéi két helyen is módosultak, a vírus így nem csak gyorsabban terjed, de ellenállóbb is a vakcinákkal szemben. A szakemberek szerint ma már az ország egyes területein a megbetegedések 60 százalékát ez a variáns okozza. Az új törzs ráadásul aggasztóan gyorsan terjed a világban is: Angliában, Németországban, Dániában és Belgiumban is azonosították már."
Az IT szektor cipelte be?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113

"A járvány második hulláma és a mutálódó koronavírus azonban térdre kényszerítette a Nepállal szomszédos indiai államot. Az indiai variáns tüskéi két helyen is módosultak, a vírus így nem csak gyorsabban terjed, de ellenállóbb is a vakcinákkal szemben. A szakemberek szerint ma már az ország egyes területein a megbetegedések 60 százalékát ez a variáns okozza. Az új törzs ráadásul aggasztóan gyorsan terjed a világban is: Angliában, Németországban, Dániában és Belgiumban is azonosították már."
Erre az egészségügyi rendszerre gondolsz ?

 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and fip7

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 316
26 467
113
A szüleim az első után csak egy nagyon enyhe fájdalmat éreztek egy napig az oltás helyén. A nagybátyám náthaszerű tüneteket produkált tőle két napig és hasogatott a feje, az élettársa és az anyósjelöltje hidegrázásra ébredt az oltást követő éjjel és szintén fájt a fejük, utána két napig enyhén levertek voltak.
Második oltást még nem kaptak, de majd arról is be fogok számolni.

Nah, kaptam SMS-t, hogy az új felületen regeljek.
Megtettem. Jövő hét kedden 17:30-ra megyek, a Kínait fogok kapni, Sinopharm.
Ez van, a Szputnyikot jobban szeretettem volna (eddig sokkal kisebb melléhatásokat láttam annál, aki mesélt róla), de ez nem kívánságműsor...
De, választhatsz. Engem az Astra vakcinával akartak, de a Szutnyikot kértem és kaptam. A háziorvoson múlik.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Jah nemsokára a main topic a vakcina-rezisztencia és az oltásellenes nyafogás lesz, mert már mindenki be lesz oltva aki önként akarta. Egyébként nem értem mihez fogunk kezdeni azzal a 4 millió sinopharmmal ami még jön, mert nincs ennyi oltásra regisztrált. Szerintük ennyi látens van aki nem regisztrál de mégis szeretné? (2 oltásra 2 millió ember, mert ugyebár még ennyi sinopharm jön, plusz jönnek mellette még a többi gyártótól is, nem véletlenül lebegtették meg a fejpénzt a kínaira, amit hivatalosan cáfoltak, de ettől még ott van a kiküldött levélben)


Most vizsgálják angol tudósok (is ) azt az elméletben előnyös és logikus, és más esetkben már igazolt sejtést, hogy pár hónap elteltével beadott külunböző típusú oltások frissítik és ezzel erősítik az immunrendszer védekező képességét.
Vizsgálják azt az hasonló módon esélyes eredményt is, hogy a különbözö hatásmechaniznusi vakcinák a mutánsok elleni védelmet az előbbinél is jobban erősítik, mert lehetővé teszik a Covid több féle ismertetőjele szerinti azonosítást az emberi immunrendszernek, és rövid isőn belül nem történik olyan jelentős mutációs változás, ami a többféle oltás, többféle azonosítójának hatását is jelentősen le tudná csökkenteni.

Eddig is egész jó szakmai munkát végeztek, nem hiszem, hogy ki-/eldobnák, ajándékoznák a Covid-oltásokat.
...és a 15 millió magyarból is van még bőven oltásra vágyó.
 
M

molnibalage

Guest
De, választhatsz. Engem az Astra vakcinával akartak, de a Szutnyikot kértem és kaptam. A háziorvoson múlik.
Nem, nem választhatsz. Írták az SMS-ben.
Ja és holnap 16:00-ig kellett válaszolni.
Most másoljam be?

100%-ban látszik az, hogy ez a történet arról szól, hogy tömegek nem kérik a kínait. Kiküldtek 70k embernek, hogy akkor kaphatod hamar, de CSAK ezt.
Dönts hamar. Nem kell? Akkor jöhet a következő, aki kéri.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 513
93 748
113
De, választhatsz. Engem az Astra vakcinával akartak, de a Szutnyikot kértem és kaptam. A háziorvoson múlik.
Nálunk is elsőre AZ-t akartak adni, de a 3 hónapos ismétlő oltás elcseszte volna a nyarat. Ezért szépen kértünk mást, Pfizert kapunk. Ha mást nem adtak volna betoljuk az AZ-t is, de igy azért jobb.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 513
93 748
113
Nem, nem választhatsz. Írták az SMS-ben.
Ja és holnap 16:00-ig kellett válaszolni.
Most másoljam be?

100%-ban látszik az, hogy ez a történet arról szól, hogy tömegek nem kérik a kínait. Kiküldtek 70k embernek, hogy akkor kaphatod hamar, de CSAK ezt.
Dönts hamar. Nem kell? Akkor jöhet a következő, aki kéri.
Hát van kampány ellene, mint az AZ ellen is. De fater ezen nem vacilált, már lassan 3 hete a második oltáson is túl van. Mondjuk 80 évesen annyi mindentől már nem fél az ember...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 634
113
Nem, nem választhatsz. Írták az SMS-ben.
Ja és holnap 16:00-ig kellett válaszolni.
Most másoljam be?

100%-ban látszik az, hogy ez a történet arról szól, hogy tömegek nem kérik a kínait. Kiküldtek 70k embernek, hogy akkor kaphatod hamar, de CSAK ezt.
Dönts hamar. Nem kell? Akkor jöhet a következő, aki kéri.
Nincs más. Lesz, de most nincs. kb.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 634
113
  • Dühítő
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek and fip7

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 513
93 748
113
Leszámítva negyedmillió Pfizert, igazából még mindig vagy 100 k Szputnyikot,majdnem 100 k Modernát, és némi Astrat, valóban nincs más.
Tényleg muszáj mindig hazudni?
A héten, hétvégén kipucolják fullra a készleteket. Moderna sztem max. a harmada van.
Jövő héten 600.000 Sinopharm lesz kezdésnek. Hét közepén valszeg jön 250.000 Pfizer szokás szerint és jövő hét végére Szputnyikit is várnak. Ami a héten jön az második körös Szputnyik, azt nem tudják elsütni.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A héten, hétvégén kipucolják fullra a készleteket. Moderna sztem max. a harmada van.
Jövő héten 600.000 Sinopharm lesz kezdésnek. Hét közepén valszeg jön 250.000 Pfizer szokás szerint és jövő hét végére Szputnyikit is várnak. Ami a héten jön az második körös Szputnyik, azt nem tudják elsütni.
Csak kettő jusson május 11-én oszt pont nem érdekel ! Jöjjön a nyitás !
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 634
113
Az orosz és kínai vakcina jön. Felgyorsulva. Csak sajnos ha buli lesz a szomszédban, tuti vmi fakkságot ki fog találni az EU, hogy ne jöjjön.

Viszont lemondani az AZt, amivel végigoltották a briteket? Normálisak? Holmi 250 milla pfizert emlegetnek. Mire elég az???? Ökrök.
 
  • Tetszik
Reactions: zztop and SilvioD

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Ezek hülyék b+!

Nincs elég, és még le is mondják ...

Ez totál bukta. Gci buták a vezetők az EUban, na!

Az orosz és kínai vakcina jön. Felgyorsulva. Csak sajnos ha buli lesz a szomszédban, tuti vmi fakkságot ki fog találni az EU, hogy ne jöjjön.

Viszont lemondani az AZt, amivel végigoltották a briteket? Normálisak? Holmi 250 milla pfizert emlegetnek. Mire elég az???? Ökrök.
Idén dec. 31-ig biztosan szállítanak.
A cikkben a mindkét gyártó esetén fennálló opciós 300 millió vakcináról beszélnek.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Jah nemsokára a main topic a vakcina-rezisztencia és az oltásellenes nyafogás lesz, mert már mindenki be lesz oltva aki önként akarta. Egyébként nem értem mihez fogunk kezdeni azzal a 4 millió sinopharmmal ami még jön, mert nincs ennyi oltásra regisztrált. Szerintük ennyi látens van aki nem regisztrál de mégis szeretné? (2 oltásra 2 millió ember, mert ugyebár még ennyi sinopharm jön, plusz jönnek mellette még a többi gyártótól is, nem véletlenül lebegtették meg a fejpénzt a kínaira, amit hivatalosan cáfoltak, de ettől még ott van a kiküldött levélben)

Kell a második oltásokra is. Eddig nem adtak be még 5 millió adagot sem. Márpedig a cél az, hogy 7-8 millió embert átoltsanak két adaggal.
Én június - júliusban már szívesen jelentkeznék egy plusz adag Sinopharmra, ha már mindenki megkapta az alap immunizálást, aki kérte. Szerintem jól kiegészítené a Szputnyikomat.
Amúgy nem lehetetlen, hogy mondjuk a Pfizert elkezdik szépen, csendben, fű alatt tartalékolni a gyerekek nyári átoltására. Annak az őszi iskolakezdés előtt lenne legtöbb értelme.
Mellesleg a kínai egész jól tárolható.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 634
113
Idén dec. 31-ig biztosan szállítanak.
A cikkben a mindkét gyártó esetén fennálló opciós 300 millió vakcináról beszélnek.
"a Pfizer/BioNTech koronavírus elleni vakcinái elegendőek lesznek ahhoz, hogy az európai lakosság legalább 70 százalékát a nyár végéig beoltsák"

Na már most az én olvasatomban akár ez előrevetítHETI, hogy már most lemondanak az AZról már most, hisz a J&J engedélyét vissza is vonták. Kifizetni kifizetik őket, főleg az AZt, de csak a Pfizerrel terveznek.