Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
https://www.hazipatika.com/eletmod/...terjed_az_indiai_tripla_mutans/20210423144422

"A businessinsider.com Scariát-t idézve felhívta a figyelmet a tripla mutáns legfőbb veszélyére: ez a változat segíti a vírust abban, hogy minél hatékonyabban kötődjön az emberi sejtekhez, és - az E484K-mutáns révén - kijátszhassa az immunrendszert. Ami azt jelentheti, hogy a tripla mutáns kevésbé érzékeny a korábbi vírusváltozatok ellen -fertőzésútján vagy védőoltással - kialakult immunvédelemmel szemben. "
 
  • Szomorú
Reactions: Blitz97
W

Wilson

Guest
https://www.napi.hu/nemzetkozi-vall...zisu-klinikai-teszt-philip-morris.727696.html

Koronavírus: a dohányipartól jöhet a legjobb vakcina​

A kutatók egy újfajta Covid-19 elleni oltással végeznek késői stádiumban lévő klinikai vizsgálatot: egy növényben termesztett vakcinával. A kanadai cég oltóanyaga tudományos szempontból régi, sikerrel alkalmazott, mégis briliáns megoldást alkalmaz: a növényekből kinyert oltóanyag pontosan úgy néz ki, mint a SARS-CoV-2 vírus, de csak egy váz, nem tartalmazza a kórokozó egyetlen génjét sem. Az első eredmények alapján nagyon hatásos lehet a dohányban termesztett dohányipar által finanszírozott oltás.

800
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 708
113
A covid járvány nehézségei más megközelítésben:
„Igaz, hogy kicsit többet kell utazni a tengeren túlon, de Európában több sofőrre is szükséged van, mert megállás nélkül megyünk az egyik futamról a másikra. Most 1300km a távolság (Portimao és Barcelona között), ehhez a távhoz 3 sofőrre van szükséged. 20 kamionnal számolva az már 60 embert jelent, akiknek intézni kell a koronavírus-tesztelését is. Egyszerre azonban csak ketten férnek el a fülkében, szóval külön buszokat kell szervezned, ahol pihenni tudnak. Európa sokkal nagyobb kihívást jelent logisztikailag.”
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 936
113
"A KSH adataiból az derül ki, hogy míg a hivatalos koronavírus okozta halálozások száma 9884 volt, a többlethalálozás tavaly 8331 volt, mely egy 8,7 százalékos növekedést jelent, ám a Népességtudományi Kutatóintézet számításai szerint 14 ezer áldozatot becsült.

Európai viszonylatban mindez azt jelenti, hogy 11. helyen vagyunk a legkisebb mértékben növekedő többlethalálozás listáján, ezzel megelőzve Franciaországot, Olaszországot, vagy épp Hollandiát, miközben az Európai Unió országainak átlagos többlethalálozása 11,5 százalékra tehető."

 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Én megfogadtam, hogy bevállalom az elsőt, amit adnak. Ami miatt mégsem az elsőnek ajánlott Astra lett, az a 84 nap a két oltás közt. A Szputnyikra 3 napot kellett csak pluszban várnom, de a második adag 3 hét után jön. Így, ha esetleg végre a nyáron lesz újra munka, akkor nem esek ki az oltás miatt és addigra védett is leszek.
Nekem meglebegtették, hogy köv. héten lehet, hogy lesz Pfizer, úgyhogy én is hajlottam arra, hogy akkor azt megvárom, de aztán a háziorvos mondta, hogy közel sem biztos, hogy lesz, illetve hogy ha lesz is, lesz annyi, hogy nekem is jusson. Szóval végül inkább maradtam annál, ami már biztos.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 744
113
Mindig győz a józan ész
oltasi-kedv-447846.png
Ismerve az emberi természetet, különösen a magyar emberek a kimaradásból való félelmét (FOMO: Fear Of Missing Out - egy tipikus, főleg tőzsdéken megfigyelt pszichózis), amint az oltás érdemben beindul, felpörög, mindenféle káros tünet nélkül, mindenki be akarja majd oltatni magát.
Egyszerűen “sikk lesz” nem ki- és lemaradni róla.
És ne feledjük, eléggé kivannak az emberek már a lezárások miatt.
Eddig epekedve vártuk a vakcinát, most itt van, erre páran a jó öreg, provinciális attitűddel vezérelve a “nekem aztán ne mondják meg”-et, meg a “hiszem, ha látom”- ot nyomatják és oltásszkeptikusok.

Ami meg a szegény kicsike kis elkényeztetett fiatalkákat illeti: ha én voltam sorkatona és gond nélkül kibírtam, akkor bírják ki ők is a seggükön, hogy nincs bulikázáska. Ez még kb fél év, nem a világvége.
Fussanak az erdőben, vagy akárhol.
Ami alkoholt most nem kocsmáznak el a 2x-es gyerkőcök, az nem rakódik le a belükre, nem kerekíti ki jóllakott óvodássá a fejüket kora harmincas korukra és nem zsírosodik el a májuk.
Gyakoroljanak önfegyelmet, jól fog még jönni az később.
Én mondom, amekkora pokol ez a vírus, amilyen pocsék ez a bezártság, annyira segít is abban, hogy jobban feltaláljuk magunkat.
És az sem mellékes, hogy a sok felszíneskedő, üres, toxikus személyiségnek is most muszáj magát elviselnie :)
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113

No, ha az elmúlt 1 hét lazítási köréből nem lesz felfutás, ha napi 2-3 ezer esetnél ilyen csoportosulásokból nem indulunk el felfelé, akkor ha nem tesz keresztbe valami új mutáns, akkor talán már látszik a fény az alagút végén. Ha meg lesz felfutás, akkor ezt a pár hetet fogjuk nyögni nyár közepéig...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 708
113

No, ha az elmúlt 1 hét lazítási köréből nem lesz felfutás, ha napi 2-3 ezer esetnél ilyen csoportosulásokból nem indulunk el felfelé, akkor ha nem tesz keresztbe valami új mutáns, akkor talán már látszik a fény az alagút végén. Ha meg lesz felfutás, akkor ezt a pár hetet fogjuk nyögni nyár közepéig...
Valahogy úgy érzem, hacsak az indiai közbe nem szól, lassan vége ...
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU