Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63
Anyám oltásával összevetve katasztrófa volt a szervezés.
1,5 órás művelet volt, az emberek egymás nyakán ültek, stb.
Anyámnál meg volt távolság és ami kellett. Itt semmi.

A "legviccesebb", hogy mindenféle random emberek is odakeveredtek.
Listán nem voltak rajta, Őket is beoltották.
Akkor minek van reg? Jön mindenféle ember csak úgy beáll a sorba és beoltják.
Hát a kurva jó édesanyukat azt, hajtották el volna őket a faszba. Tetszett volna regisztrálni időben.

EÜ személyzet részéről a reakció?

"Te, aki nincs rajta a listán és itt van, azzal mi legyen"?
"Majd felírják a katonák, azért vannak.".


Vastaps...

De, hát az vicces volt, hogy aláírták az elején, hogy megkaptak valami tájékoztatót és azt, hogy önszántából veszik fel.
Ebből a második fele igaz. Tájékoztatás semmi nem volt. De hát ez már csak kerekítési hiba.

A faszom teli van az egésszel.
Szombathelyi orvos ismerősöm pont most írta ki Fb-ra, hogy oltanak folyamatosan Simopharmmal. Szerda estig, aki odamegy, regisztráció nélkül bárkit beoltanak.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
Látom nagyon fáj, hogy az ország értelmesebb része beoltatta magát, így nehéz szavazatot szerezni és még nehezebb tolni a narratívát a patásördögről. :D
Ma már hazudozni is nehezebb, mint 13 éve, nincs médiamonopólium...
Látom amikor az egót osztották, te többször álltál sorba! Nincs ezzel probléma, mert kb. ennyit is ér a szavad Főleg mert egyszerű dolgok felfogása is meghaladják a képességeidet! Üdvözlöm a patás ördögöd!
Bármilyen hihetetlen, én regisztráltam oltásra, és ha lesz megfelelő, fel is veszem!
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1711

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Az első dózissal végzett COVID-19 tömegoltás köztes eredményei Skóciában a kórházba utalásokra
Ez a nemzeti (skót) prospektív kohorsz vizsgálat azt tanuémányozta, hogy a Pfizer/BioNTech és az AstraZeneca vakcinák első dózisával végzett oltásoknak milyen hatásuk volt a kórháza kerülésre. A kutatók egy EVAE-II (Korai Pandémiás Értékelés és Fokozott COVID-19 Megfigyelés) adatbázist használtak, amelyben összekapcsolódnak a vakcinációval, az alapellátással, a PCR-teszt eredménnyel és a kórházi beutalással kapcsolatos betegadatok.
A felmérésből kizárták az oltás előtt pozitív PCR tesztet mutatókat. Összesen 1.331.993 személyt vontak be a felmérébe, akiket 2020. 12. 08 – 2021. 02. 22-e között oltottak.
A Pfzer/BioNTec vakcina első dózisa utáni 28.-34. napon 91%-kal (95% CI 85-94),csökkent a COVID-19 miatti kórházba utalások száma.
Az AstraZeneca hatásossága a fenti paraméterben 88% (95% CI 75-94) volt.
A vakcinák kombinált hatásossága hasonló volt a 80 éven felüliek körében is (83%, CI 72-89).
Következésképpen a két említett vakcina alkalmazása jelentősen csökkentette a kórházba utalások számát.
Hivatkozás: Vasileiou E, Simpson CR, Robertson C, et al. Effectiveness of first dose of covid-19 vaccines against hospital admissions in Scotland: national prospective cohort study of 5.4 million people. Lancet, Published:April 23, 2021DOI:https://doi.org/10.1016/S0140-6736(21)00677-2
https://www.thelancet.com/action/showPdf..
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas and Wilson

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 826
113
Milyen személyes tapasztalataitok vannak a kínaival?
Faterom már 3 vagy lassan 4 hete a másodikon is túl van. Mint korábban írtam van 1-2 nyavalyája, de szívós! :cool:

Neki meg se kottyant, semmi mellékhatás nem volt egyiknél sem. De ő ájulásos agyvérzés után is besétált a kórházba, szal nem túl nyafogós beteg.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Amikor a halálozási adatokról van szó, valahogy nem látom azt, hogy visítanátok, hogy igen, de ..., csak amikor a kicsi kis Pfizert "báncsák" és az ellenzéki agitprop megdőlt a keleti vakcinák kapcsán, na akkor előbújtok a barlangból, és azonnal minden agitprop, ugye? De csak akkor ... csakis akkor.

Én az AZ kapcsán is azt mondtam, hogy faszság amit írnak róla, erre lőn, itt vannak az adatok, és valahogy azt is kapták idősek és krónikusok, erre tessék. Még az is kevesebb, mint a Pfizer.
Nem tudom hányszor írtam le, védtem meg az összes vakcinát. De ettől a faszságokra még ugrom. Ez az.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Azért ma is sikerült hoznod a formád, agyam eldobom!
Odamész fél órával korábban, fotózol, posztot írsz az időpontod ELŐTT 11 perccel, hogy mekkora a sor! Abba bele sem gondolsz ugye, hogy olyan sokan vagytok időpont előtt 30-40 perccel megjelenő emberek, hogy azért van a sor? Még véletlenül sem az emberek a hülyék, hanem a szervezők, sőt, a kormány!

Aztán kifejezed, hogy azokra szavaznál, akiken ha múlna, ma nem is kapnál vakcinát, hanem majd csak talán 2 hónap múlva... Tehát ha Orbán megvárakoztat 10-20-30 percet, azért szavazatmegvonás jár (volt amúgy valaha?), ha a kedvenc Gyurcsányod adna plusz 2 hónapot, azért szavazat jár! Mond, te tényleg ennyire hülye vagy?

Ezek után bevallod, hogy bepofátlankodtál a sorba... Mert neked JÁR a vakcina a megadott időben, sőt, előbb! A többi ember meg le van szarva, de jó magasról!
Szerinted ha mindenki így viselkedik mint te, lesz káosz, vagy nem lesz káosz? Pont ugyan olyan birka vagy, mint 100-ből 90-en, fikarcnyival se hidd magad jobbnak. Egy nyomorult sort sem tudsz kiállni!

Egyébként meg ha nem lenne sor, akkor meg az lenne a bajod, hogy nincs kihasználva az oltópont... Vagy valami mást kitalálnál, csak hogy hőzönghess, ebbe biztos vagyok.
Már bocs, de mondták a bejáratnál, hogy nem számít, hogy az aznapi első időpontra regisztráltam, a sorba kell állni! Én elém pofátlankodott be majd két utcányi ember és az állam szerint ez a szervezett oltás.

Arra nem is gondolsz, hogy egyesek munkából tudtak elkéredszkedni, hogy a megadott időpontban lerendezzék az oltást és fix időre kell visszaérniük! Ja, nem. Az állam se, csak adja a kamu időpontokat percre pontosan. Csak mert élnek még ebben az országban olyanok, akiknek egy fix időpont többet jelent mint a cigánykodás kezdetét hozzávetőleg!

Írják azt, hogy érkezési sorrend és ne azt, hogy 09:54 és érkezzen öt perccel korábban a kitöltött űrlappal!
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan
T

Törölt tag 4082

Guest
Már bocs, de mondták a bejáratnál, hogy nem számít, hogy az aznapi első időpontra regisztráltam, a sorba kell állni! Én elém pofátlankodott be majd két utcányi ember és az állam szerint ez a szervezett oltás.

Arra nem is gondolsz, hogy egyesek munkából tudtak elkéredszkedni, hogy a megadott időpontban lerendezzék az oltást és fix időre kell visszaérniük! Ja, nem. Az állam se, csak adja a kamu időpontokat percre pontosan.
Mondjuk a korrektség kedvéért tegyük hozzá, hogy az oltás miatt kötelező kiadni a szabadnapot.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Már bocs, de mondták a bejáratnál, hogy nem számít, hogy az aznapi első időpontra regisztráltam, a sorba kell állni! Én elém pofátlankodott be majd két utcányi ember és az állam szerint ez a szervezett oltás.

Arra nem is gondolsz, hogy egyesek munkából tudtak elkéredszkedni, hogy a megadott időpontban lerendezzék az oltást és fix időre kell visszaérniük! Ja, nem. Az állam se, csak adja a kamu időpontokat percre pontosan.

Nálunk fél órát késett a doki mert dugóba került, ezért csúszott az oltási program fél órát. Érdekes nálunk senki sem duzzogott, de lehet azért mert mi vidékiek vagyunk nem pestiek.... Ti olyan fontosak vagytok, hogy nem tudtok fél órát várni vagy sorban állni.
Pedig néha van ilyen, ez előfordul. Lehetnél te is kicsit megértőbb.

A regisztráció nélküliekre én is morcos vagyok, de az a helyzet, hogy az ország lakosságának a fele hót primitív bunkó, és az értelmi képességüket meghaladja egy sima oltási regisztráció, vagy egy sorban állás. Sajnos az egész bürokráciának rugalmasnak kell lennie az ilyen alakok miatt. Ilyen az ország, ilyen emberek között élünk nap mint nap. Ez van! Ha tetszik ha nem.

Az meg, hogy ezért nem szavazol a kormányra XD :D
Nekem aztán mindegy, de azt megsúgom neked, hogy egy választáson egy emberrel tudsz csak kibaszni, saját magaddal! ;)
Se a kormányzati multi milliárdosok, se az külföldi titkosszolgálatok által tápoltt ellenzék nem fakad sírva ha nem nyeri meg a választást.
Ők jól élnek, így is úgy is. Nálad nem hiszem, hogy ez a helyzet. Ez azért jusson eszedbe, amikor épp azt hiszed, hogy egy választáson majd jól kibaszol ezzel azzal.... Csak magaddal tudsz ;)