Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Látom amikor az egót osztották, te többször álltál sorba! Nincs ezzel probléma, mert kb. ennyit is ér a szavad Főleg mert egyszerű dolgok felfogása is meghaladják a képességeidet! Üdvözlöm a patás ördögöd!
Bármilyen hihetetlen, én regisztráltam oltásra, és ha lesz megfelelő, fel is veszem!

:D
Azt hittem jobb leszel.

Természetes most a szent vezéretek új irányelve szerint most ti mindannyian mindig is oltakozni akartatok a feddhetetlen EMA által engedélyezett oltóanyagokkal, mint az astra zeneca és janssen.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Mi lesz ha okoskodom? Nem szavazol rám vagy csúnyán nézel? :)
AltMi lenne ha inkább kifejtenéd, hogy miért csak pénteken tudtál regisztrálni?
Vagy, hogy ha pénteki regisztrációval már hétfőn behívnak az miért rossz?
Szerintem lehetne arról beszélgetni, hogy a te eseted miért speciális, már ha van hozzá kedved...
Szerintem a kormanyablakban regisztrált, az más mint az online, de nem akarok beleszólni. Ne vitazzatok. :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113

Nagyon érdekes cikk, jól összefoglalja mindazt, amit Karikó is leírt és amit tegnap is én is említettem.

"Ha például a táblázat adataiból indulunk ki, akkor azt látjuk: tavaly december 26 és idén április 20-a között 175 ember halt meg koronavírus-fertőzésben azután, hogy a második adag Pfizert megkapta, míg a Szputnyik második adagja után “csak” ketten hunytak el. A második oltás utáni megbetegedések esetében pedig a táblázat azt mutatja, hogy a Pfizer–BioNTech-vakcinával történő oltások után 3048-an, a Sinopharm vakcina után 1744-en, az AstraZeneca vakcina után 613-an, a Szputnyik vakcina után 201-en, a Moderna vakcina után pedig 108-an betegedtek meg.

Csakhogy ezek a számok így önmagukban az égvilágon semmit nem árulnak el – erre már több szakértő is felhívta a figyelmet, köztük Ferenci Tamás biostatisztikus, az Óbudai Egyetem docense, aki lapunknak azt mondta: így, ebben a formában ez a táblázat értelmezhetetlen.

Nem derül ki a táblázatból például:

  • a beoltottak életkora,
  • az, hogy volt-e alapbetegségük vagy sem,
  • és mivel az oltatlanok megbetegedései sem, így azt sem lehet ez alapján megállapítani, hogy mennyire hatékonyak a vakcinák.
Az sem mindegy, hogy mikor adták be az oltást, ahogy az sem derül ki a táblázatból, hogy a második oltás után mennyi idővel történtek a megbetegedések vagy a halálozások. Ezek azért is lennének lényeges kérdések, mert az öt különféle oltóanyag eleve más-más időpontban érkezett Magyarországra. Márpedig minél több idő telik el, annál nagyobb eséllyel fordul elő megbetegedés. Arról már nem is beszélve, hogy az első adagos oltás utáni koronavírusos megbetegedésről vagy halálról egyáltalán nem közöltek adatokat.

... A táblázatban a többiekhez képest igencsak jól szereplő Szputnyikkal először február 12-én kezdtek el oltani, a szintén jól muzsikáló kínaival február 24-én.
Mivel a Szputnyik V második adagját 21, a Sinopharmét pedig 28 nap elteltével kell beadni, ez azt is jelenti, hogy Magyarországon az orosz vakcinából először március 5-én, a kínaiból pedig március 24-én adták be a második dózist. Mivel a táblázatot a kormány a rajta található tájékoztatás szerint április 20-án zárta, a Sinopharm utáni fertőzéseket és halálozásokat összesen 27 nap adatai alapján állították össze – szemben például a Moderna és a Pfizer akkor már több hónapja tartó alkalmazásával. (Pfizerből már január végén adtak be második dózist.)

A tudományos szempontból értelmezhetetlen adatsort feltehetőleg azért tette közzé a kormány, hogy igazolni láttassa a közvéleményben elutasítottabb keleti vakcinák hatékonyságát egy olyan időszakban, amikor rendkívül fontos lenne, hogy minél több ember beoltassa magát. Ráadásul nem ez az első alkalom, hogy az uniós gyógyszerügynökség által (egyelőre) nem engedélyezett vakcinákat propagálja a kormány. Menczer Tamás, a Külügyminisztérium tájékoztatásért és Magyarország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkára egy hete tett közzé egy videót, amiben azt állította, hogy a világ vezető orvosi szaklapja, The Lancet kiállt a kínai Sinopharm vakcina mellett, miközben szerinte az oltásellenes baloldal állandóan hazudik az oltóanyagról. A valóságban azonban a Lancet nem állt ki a Sinopharm vakcina mellett, a kínai vakcináról a szaklapnak egy olyan rovatában jelent meg cikk, aminek a tartalmát nem ellenőrzik, ráadásul a szerző a kínai vakcinaprojekt egyik felelőse volt.
"
Befosatták az embereket az AZ okán, erre jobb, mint a Pfizer?

Karikó csúsztat. Védi a mundér becsületét.

Hol vannak ugyanezen hangok amikor a halálozási statisztikát tálalják, folyamatosan gyilkosnak nevezve A KORMÁNYT? A KORMÁNYT!

Az ultra Szilágyi a védettségi igazolványt fikázza. Méghozzá hogyan?!

És akkor itt van ez:

A kínaival és az orosszal ugyanúgy oltottak krónikusokat. Tény, hogy a Pfizert nagyon krónikusoknak adták, de a ruszki és a kínai úgy teljesített, hogy közben totál ellenszélben mozgott. Erre jön egy adat ami szintén csak egy szám, és rögtön védik, miközben a halálozásokon, holott ott is lehetne picsogni, senki sem vizsgálja, hogy vajon ki halt volna meg covid nélkül egyébként is!

De ha ez odavezet, hogy a halálozásokat is ilyen komolyan kezdik majd vizsgálni, már megérte. ;)
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Befosatták az embereket az AZ okán, erre jobb, mint a Pfizer?

Karikó csúsztat. Védi a mundér becsületét.

Hol vannak ugyanezen hangok amikor a halálozási statisztikát tálalják, folyamatosan gyilkosnak nevezve A KORMÁNYT? A KORMÁNYT!

Az ultra Szilágyi a védettségi igazolványt fikázza. Méghozzá hogyan?!

És akkor itt van ez:

A kínaival és az orosszal ugyanúgy oltottak krónikusokat. Tény, hogy a Pfizert nagyon krónikusoknak adták, de a ruszki és a kínai úgy teljesített, hogy közben totál ellenszélben mozgott. Erre jön egy adat ami szintén csak egy szám, és rögtön védik, miközben a halálozásokon, holott ott is lehetne picsogni, senki sem vizsgálja, hogy vajon ki halt volna meg covid nélkül egyébként is!

De ha ez odavezet, hogy a halálozásokat is ilyen komolyan kezdik majd vizsgálni, mar megérte. ;)
az van van bzdmeg, hogy x plusz egyszer linkeltem a Lance-ben etc megjelent tanulmányok kivonatait, tanulmányok szerte a világról. és kurvára nem ezek az adatok jöttek ki mint amit a kurmány kib.szott a netre. Persze lehet hogy a világ legnívósabb szaklapjait a lipsi gyíkemberek írják, azért mond mást, mint magyar kormány...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Befosatták az embereket az AZ okán, erre jobb, mint a Pfizer?

Karikó csúsztat. Védi a mundér becsületét.
Az hol csúsztatás, hogy leírja miért faszság a táblázat a jelenlegi formájában? Tegnap a legtöbb problémáját már én is leírtam és még lájkoltad is. :)
A kínaival és az orosszal ugyanúgy oltottak krónikusokat. Tény, hogy a Pfizert nagyon krónikusoknak adták, de a ruszki és a kínai úgy teljesített, hogy közben totál ellenszélben mozgott. Erre jön egy adat ami szintén csak egy szám, és rögtön védik, miközben a halálozásokon, holott ott is lehetne picsogni, senki sem vizsgálja, hogy vajon ki halt volna meg covid nélkül egyébként is!
Oltottak igen, de csak bizonyos megkötésekkel (ergo arányaiban kevesebb krónikus kapott belőle), lásd alább:
Annyiban teljesen igazatok van, hogy nem az összes krónikus beteget zárták ki a beolthatók köréből a Sinopharm esetén, hanem csak az alábbiakat (részlet az alkalmazási előiratból):

"4.3 Ellenjavallatok

A vakcina alkalmazása szigorúan tilos az alábbi esetekben:

1) A készítmény hatóanyagával vagy bármely segédanyagával szembeni túlérzékenység, illetve ezzel a vakcinával szemben korábban kialakult túlérzékenységi reakció esetén;
2) Olyan személyek, akiknél korábban vakcinák alkalmazásakor súlyos mellékhatások jelentkeztek (például akut túlérzékenységi reakció; végtagok, szemek, ajkak, torok duzzanata [angioneurotikus ödéma]; légszomj stb.);
3) Azon személyeknél, akiknél a krónikus betegség nincs megfelelően egyensúlyban, vagy krónikus betegség akut fellángolása esetén, vagy kórtörténetükben túlérzékenység szerepel;
(ez egy kicsit fából vaskarika pont, ugyanis nem kifejezetten behatárolt ellenindikáció)
4) Az oltás beadását el kell halasztani, ha a beoltandó személynél láz, vagy egy betegség akut fázisa jelentkezik;
5) Terhes, illetve szoptató nők.

4.4 Különleges figyelmeztetések és az alkalmazással kapcsolatos óvintézkedések

6) A vakcina csak kellő körültekintéssel alkalmazható:

  • ha az oltandó személynél a haematológiai eltérés–például csökkent vérlemezkeszám (thrombocytopenia) vagy véralvadási zavar - áll fenn, a vakcina izomba való beadása során esetlegesen kialakuló vérzés kockázata miatt. Ez az ajánlás megegyezik más izomba adandó vakcináknál ajánlott óvintézkedéssel.
  • ha az oltandó személy immunszupressziós kezelésben részesül vagy immunhiányos, a vakcinára adott immunválasz csökkent mértékű lehet. Ebben az esetben az oltás beadásának elhalasztása szükséges a kezelés végéig, vagy a megfelelő immunműködés eléréséig.
  • ha az oltandó személy kontrollálatlan epilepsziában vagy egyéb progresszív neurológiai betegségben, vagy Guillain–Barré-szindrómában szenved."

A gyakorlatban a fenti betegségben szenvedők szerintem nem igazán kaptak ebből a vakcinából. Hogy korrekt legyen az összehasonlítás, melléteszem a Szputnyik V alkalmazási előiratát is:

"4.3 Ellenjavallatok

  • A védőoltás bármely összetevőjével vagy hasonló összetevőket tartalmazó védőoltásokkal szembeni túlérzékenység;
  • korábban előforduló súlyos allergiás reakció;
  • akut, fertőző és nem fertőző betegségek, krónikus betegségek fellángolása – a védőoltás 2-4 héttel a gyógyulás vagy a remisszió után adható be. Nem súlyos, vírus okozta légzőrendszeri fertőzés vagy akut gyomor-bél rendszeri fertőzés esetén a védőoltás a testhőmérséklet normalizálódása után adható be.
  • terhesség és szoptatás;
  • 18 évesnél fiatalabb életkor;
  • az immunrendszert gyengítő gyógyszeres kezelés kontraindikációt jelent legalább egy-egy hónappal az oltás beadása előtt és után, a csökkent immunogenitás veszélye miatt.
A II. komponens (az adagolási sorozat 2. adagja)ellenjavallatai:
  • súlyos szövődmények az első védőoltás beadása után (anafilaxiás sokk, súlyos, egész testre kiterjedő allergiás reakció, görcsök, 40°C-nál magasabb láz stb.).
...

Elővigyázatossággal alkalmazható

A védőoltás körültekintéssel alkalmazható krónikus vesebetegség vagy májbetegség esetén, endokrin betegségek esetén (jelentős eltérések a pajzsmirigyfunkciós értékekben és nem megfelelően kezelt cukorbetegség), súlyos vérképzőszervi betegségek, epilepszia és más központi idegrendszeri betegségek, akut koronária szindróma és akut agyi keringési történés, szívizomgyulladás, szívbelhártya-gyulladás, szívburokgyulladás esetén.

Az alábbi betegcsoportokkal kapcsolatban nem áll rendelkezésre információ, így a védőoltás beadásáról ezeknél a betegnél egyedileg, az előny-kockázat arány értékelése alapján kell döntést hozni:

  • autoimmun betegségben szenvedők (az immunrendszer stimulálása a betegség fellángolásához vezethet, különös körültekintést igényelnek azok a betegek, akik autoimmun betegsége súlyos és életveszélyes állapotok kialakulásához vezethet);
  • rosszindulatú daganatos betegségben szenvedők."

A gyakorlatban a fenti betegségben szenvedők itt sem igazán kaptak ebből a vakcinából.

A Pfizer-BioNTech Comirnaty vakcinája esetén az ellenjavallat mindössze az alábbi az alkalmazási előirat szerint:

"4.3 Ellenjavallatok

A készítmény hatóanyagával vagy a 6.1 pontban felsorolt bármely segédanyagával szembeni túlérzékenység.

...

4.4 Különleges figyelmeztetések és az alkalmazással kapcsolatos óvintézkedések

Egyidejűleg fennálló betegségek
A vakcina beadását el kell halasztani, ha az egyénnek magas lázzal járó akut betegsége vagy akut fertőzése van. Kisebb fertőzés és/vagy hőemelkedés miatt nem kell az oltást halasztani.

Thrombocytopenia és koagulációs zavar
Mint minden intramuscularis injekciónál, a vakcina beadása során körültekintéssel kell eljárni az antikoaguláns terápiát kapó vagy thrombocytopeniás, illetve véralvadási zavarban (például hemofíliában) szenvedő egyéneknél, mivel náluk vérzés vagy véraláfutás fordulhat elő azintramuscularis alkalmazást követően.

Immunkompromittált személyek
A vakcina hatásosságát, biztonságosságát és immunogenitását nem vizsgálták immunkompromittált személyeknél, beleértve az immunszuppresszív kezelést kapókat is . A Comirnaty hatásossága az immunszuppresszált személyek esetében kisebb lehet."


Összességében látható, hogy a Pfizert jóval több ember kaphatta meg (gyakorlatilag az aktuálisan komolyabb fertőzésben szenvedők illetve a hatóanyag+segédanyag kombóra allergiásoknál szükséges/ajánlatos kerülni ezt az oltást).
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 826
113
az van van bzdmeg, hogy x plusz egyszer linkeltem a Lance-ben etc megjelent tanulmányok kivonatait, tanulmányok szerte a világról. és kurvára nem ezek az adatok jöttek ki mint amit a kurmány kib.szott a netre. Persze lehet hogy a világ legnívósabb szaklapjait a lipsi gyíkemberek írják, azért mond mást, mint magyar kormány...
Figyelj! Ez meg a valóság. Lehet több oka, hogy miért ezek a számok jöttek ki. Januártól nyomják a Pfizert, a Sinot csak februártól. Más emberek kapták meg. Stb, stb. Jó a Pfizer is, keine Panik, de a Sino is jónak tűnik és főleg a Szputnyik.
Az Astra elleni kampány is megdőlni látszik... Ez van, mind jó, a többi politikai duma meg gyogyszer gyári lobbi.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nagyon érdekes cikk, jól összefoglalja mindazt, amit Karikó is leírt és amit tegnap is én is említettem.
Fölösleges volt Karikót ezzel zargatni, meg kínos is...
Vannak páran, akik számára az eredmény csalódás, és egyből addig akarják gyúrni az adatokat, amíg a Pfizer lesz a legszuperebb, de ha a halottak számát nézzük, akkor ilyen soha sem lesz. A Pfizer - nagyon helyesen - bevállalta, hogy szélesebb rétegeket is be lehet oltani a vakcinájukkal, ami persze minimálisan ront a számokon(, cserébe viszont megkapják a megérdemelt elismerést és a pénzt is). Szükségtelen a számok miatt belekötni a kormányba, mert csak a tényeket közölték. Jó, tudom, hogy "a keleti vakcinákat propagálja, amiket az EU még nem is engedélyezett"... A kretén újságíró ezt minden alkalommal leírja. Hihetetlen! Pedig az látszik a számokon, hogy milyen jól teljesítenek a különböző vakcinák, vagyis csak aljas indokból van átpolitizálva a téma. :oops:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Az hol csúsztatás, hogy leírja miért faszság a táblázat a jelenlegi formájában? Tegnap a legtöbb problémáját már én is leírtam és még lájkoltad is. :)

Oltottak igen, de csak bizonyos megkötésekkel (ergo arányaiban kevesebb krónikus kapott belőle), lásd alább:
Én se vagyok krónikus, és Pfizert kaptam, ahogy a sportolók is. Azok is krónikusak? A terhes nők? Soroljam tovább?

Miért csúsztatás? Mert leírta a tablázatára, hogy azzal NEM oltottak!

Menjünk tovább?
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Én se vagyok krónikus, és Pfizert kaptam, ahogy a sportolók is. Azok is krónikusak? A terhes nők? Soroljam tovább?
Értő olvasás.. sehol sem írtam, hogy Pfizert csak krónikus betegek kaptak.
Miért csúsztatás? Mert leírta a tablázatára, hogy azzal NEM oltottak!
És én ma egy korábbi posztomban írtam is, hogy "Annyiban teljesen igazatok van, hogy nem az összes krónikus beteget zárták ki a beolthatók köréből a Sinopharm esetén, hanem csak az alábbiakat (részlet az alkalmazási előiratból):..." Tehát itt igazatok van. :)
Azonban a táblázat hibáit nem hagyhatjuk figyelmen kívül.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 729
113
az van van bzdmeg, hogy x plusz egyszer linkeltem a Lance-ben etc megjelent tanulmányok kivonatait, tanulmányok szerte a világról. és kurvára nem ezek az adatok jöttek ki mint amit a kurmány kib.szott a netre. Persze lehet hogy a világ legnívósabb szaklapjait a lipsi gyíkemberek írják, azért mond mást, mint magyar kormány...

Ez is a Lancetben jelent meg:


Persze az 50-es években is oda kellett írni minden tudományos cikkbe Sztálin és Rákosi elvtársak dicsőítését, számunkra ebben nincs semmi új.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 729
113
Tíz órára volt időpontom -IDŐPONTOM- a Sinopharmos regisztráción. Kilenc harminckor mondják, hogy az nem számít, ott a sor vége valahol:
IMG-20210426-093654.jpg

Teljes alkalmatlanság, bezzeg ha milliárdokat kell lopni az precízen megy! Csak lenne már jövő május! Az urnák előtti sort ki fogom állni!

Ott is volt sor első alkalommal, ahová én mentem, az utcán majdnem ekkora. 1 óra alatt sorra kerültem.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and BJani

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 729
113
Édes Anyám borogass! :eek:
Te komolyan azzal az emberrel akarod elszámoltatni, akit minimum egy szolid hazaárulásért kellett volna leültetni? Akinek áldásos regnálása következtében a gazdasági válság alatt az országunknak sikerült Európa legmélyére süllyedni, úgy, hogy csak az orrunk ért a szar fölé??? :hadonaszos: (megjegyzem, én anno rájuk szavaztam, úgyhogy nem kell a jobboldalazás)
A kedvenced anno Medgyessyt (aki talán őszintén is tenni akart valamit) is hátba szúrta, ennyit az erkölcsi fölényről.
Iszonyú rövid az emberek memóriája! Vagy csak gyerek voltál még akkor?

Az átlag választó memóriája max. 2 év.
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
Ma hívtak az önkormányzattól, hogy szerdán mehetek Sinopharm oltást felvenni a házisámánhoz. Nem is lenne vele baj, de múlt héten szintén ők hívtak, hogy megkaphatom a Sputnik-ot oltóponton, természetesen már túl is vagyok rajta. Szóval azért az információ áramlással van egy kis gubanc azt hiszem..
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113