Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Bevizsgálták az oltásokat? igen.

Vagy nem, mint ugye sok esetben kiderült, hogy ez-az csak úgy kimaradt, vagy éppen nem igazolható a hatásosság, egyebek. Pont így a mai WHO-hírekkel egybevetve mulatságos kijelentés volt, hogy bevizsgálták őket...

Pont a covid-oltásokról lehet kijelenteni, hogy ahol lehetett ott levágtak ebből-abból a vizsgálatból, mert különben jövőre se lett volna vakcina, nemhogy pár hónappal ezelőttre. Ez ráadásul nem konteó, hanem tény amivel elbüszkélkednek.
Lassan már ott tartunk, hogy havonta kell elmenni oltani, mert majd akkor talán jó lesz.Vagy ha nem, akkor majd kéthetente.Esetleg minden nap benyomhatunk egyet.Reggeli előtt meg vacsi után is.
 

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
505
1 389
93
Arra van valami magyarázat, hogy a Pféntek kivételével miért esett vissza ennyire csütörtök óta az első körös oltások száma?
 
W

Wilson

Guest
Nem cáfolja, mert nem állítom, hogy mindegyik ilyen vagy olyan lenne. Nem állítom, hogy minden cigány hülye lenne és azt se állítom hogy minden fehér hű de okos. Természetesen mindig vannak, akik kilógnak, vagy felülről, vagy alulról. Azt viszont igenis állítom, hogy az átlag cigányt az átlag fehérrel összese lehet hasonlítani.
Ok az persze kérdés,hogy milyen értelemben nem lehet összehasonlítani,az a gond,hogy Magyarországon sohasem volt még olyan kormányzati program ami ténylegesen arra törekedett volna,hogy a romákat "felzárkóztassa" és persze, egy ilyen programtól nem lehet elvárni azt,hogy pár év alatt látványosan változtat több évtizednyi "lemaradáson", abban a tudatban jelentem ezt ki,hogy tökéletesen tisztában vagyok azzal milyen szemlélet,világnézet uralkodik a mélyszegénységben élő romák körében.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and Blitz97

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
707
3 020
93
Az nem külföld! ;)
A '90-es évek közepén történt, hogy mifelénk Szlovákiába járt boldog-boldogtalan tankolni, így én is. Egy alkalommal kiürült a tank a határ előtt pár száz méterrel, így egy kanna társaságában stoppolni kényszerültem. Hamarosan meg is állt egy idősebb úr, kérdeztem hogy át tudna-e vinni Szlovákiába az első kútig. Mire ő: arrafelé nincs olyan, hogy Szlovákia. Kérdőn néztem rá, mire ő: az ott a Felvidék.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 813
30 399
113
Nem kell ehhez négert raknod a példádba, elég lett volna sok honfitársunk egyikére gondolnod...
"Persze ez általánosítás, de nagy százalékban bejön."
A plasztikusság miatt lett negro a példa. ;) Ja meg a szivárvány miatt. Tudod, a fehér a szinek összessége, vagyis a teljes spektrum. A fekete pedig a színek hiánya...:oops:
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 030
113
Pákó jó csávó. Bár elsőre úgy néz ki, hogy egy debil, gcibuta ember, ha a kamera kikapcsol, nincs vele gond.

OFF

Igaz. Megjátszott, jól fizető sztereotípia megtestesítőjét adja elő. Találkoztam vele kamera nélkül. Nincs akcentusa.
...kamera nélkül.
..."akcentussal" nagyon jól eladható. Ez a szomorú.

A "vérét" nem tagadja meg: bő tíz éve volt bő tíz gyereke "innen-onnan".
...könnyű volt Katá(ka)t táncba vinni! Nem bírta (Ő se) kihagyni. De ez "szakmai ártalom" ebben a műfajban!
...bár ezt is lehet ésszel is csinálni!

ON
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 186
20 159
113
Magyarországon sohasem volt még olyan kormányzati program ami ténylegesen arra törekedett volna,hogy a romákat "felzárkóztassa"
Na ez fájt!
Olvass többet Forgács Istvántól! Aki cigány.
Kezd mondjuk itt:


Kíméletlen állítások, bonyolultabb igazságok – a Momentum esete a cigányokkal
 
  • Tetszik
Reactions: laiki
W

Wilson

Guest
Na ez fájt!
Olvass többet Forgács Istvántól! Aki cigány.
Kezd mondjuk itt:


Kíméletlen állítások, bonyolultabb igazságok – a Momentum esete a cigányokkal
Azt ugyan nem tudom miért fájt ez neked:).De mint általában mindenki a cigányok és a cigányság megítélése kapcsán a velük való személyes tapasztalataimból indulok ki.Köszönöm amúgy,hogy megosztottad ezt e linket nem ismertem,de végig olvasva semmiben sem mond ellen annak amit én a cigányokkal és a cigányság helyzetével kapcsolatban megtapasztaltam,az pedig ,hogy a szerzőnek mi a véleménye a jelenlegi kormány "cigány programjáról" az valamilyen szinten teljesen szubjektív dolog.
 
S

speziale

Guest
Szerintem meg nem jó példa.
Viszont vegyünk egy négert, aki 3. generációs "európai", egyetemre is járt, dolgos becsületes. (elméletileg!, ne szólj közbe) Meglát, egy csajt miniszoknyában aki épp az autója csomagtartójában matat behajolva. (hagyok időt, hogy elképzeljétek) (igen, van rajta bugyi :D ) Mit tesz néger polgártársunk ebben a helyzetben, és mit teszek tegyük fel én? Túlpigmentált barátunk először a farkát vakarja, majd a fejét, de az sem segít....így hát odalép és megfogja a csaj seggít. Jó esetben csak idáig megy el.
Én ugyan azt látom, mint a negroman, de annak ellenére hogy nekem is tetszik a látvány, csak elképzelem a seggfogást, sőt, fejben elkövetek mindent, de a valóságban csak mellélépek és megkérdezem:
-Seggíthetek, hölgyem? Mit szólna egy üdítőhöz? Meghívhatom?
Na ez a különbség. Persze ez általánosítás, de nagy százalékban bejön. Ismertem négert személyesen.....
Jeffrey Epstein and Harvey Wenstein like this....
...ha érted....
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 2361

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 942
82 727
113
Szabó Tímea, járványügyi szaGértő, virológus és orákulum:

"A kínai vakcina nem hatásos az időseknél, ezért harmadik oltás is szükséges"

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 942
82 727
113
OFF

Igaz. Megjátszott, jól fizető sztereotípia megtestesítőjét adja elő. Találkoztam vele kamera nélkül. Nincs akcentusa.
...kamera nélkül.
..."akcentussal" nagyon jól eladható. Ez a szomorú.

A "vérét" nem tagadja meg: bő tíz éve volt bő tíz gyereke "innen-onnan".
...könnyű volt Katá(ka)t táncba vinni! Nem bírta (Ő se) kihagyni. De ez "szakmai ártalom" ebben a műfajban!
...bár ezt is lehet ésszel is csinálni!

ON
Én is egy tök normális embert ismertem meg. Ami a médiában van, az hamis.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 813
30 399
113
Jeffrey Epstein and Harvey Wenstein like this....
...ha érted....
Aha. Csak én nem ugyan abba a templomba járok ahova ők. Ha érted.... ;) Amúgy az ószövetségi próféták nyomdokaiban lépkednek az említett börtöntöltelékek, akik hogy, hogynem a "felső 10.000" prominens képviselői. Mit is akartál ezzel mondani?:rolleyes:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 942
82 727
113
Azt mondja a drogfutár, hogy:

Nem tudom mi ez ami zajlik a kínai vakcinák ügyében, pontosabban tudom, de leszarom, viszont most kit néz hülyének ez a szenilis vén vadbarom? Mert az a duma a sajátjainál SE jött be, hisz túl vagyunk 4 milla oltáson CSAK első körben. (Egyébként cuki, de faVágó is kínait kapott ...)