Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Tegyük fel igazad van, és az oltás veszélyesebb, mint a vírus.
Itt a fórumon azért már statisztikailag mérhető mennyiségű, akár valamelyest reprezentatívnak is tekinthető forumozó van.
Volt itt covid halott sajnos, kórházas eset több is.
Oltás miatt volt bárki is kórházban innen? Én nem hallottam róla... Persze, majd tudom, 10-20 év múlva mind meghalunk az oltás miatt...
Hallani hallottam eseteket, hogy oltás után beteg lett valaki, vagy letette a kanalat. De ennek nem nagyon adok hitelt, mert legtöbbször egy eset kering több esetként feltüntetve.
Azonban amit tapasztaltam, az az, hogy a kórterembe ahol feküdtem, velem volt egy fickó akit 5 nappal előtte oltottak Astrával. A feleségét is beoltották vele együtt, csak az három nappal korábban (vagyis oltás után 2 nappal) bekerült a Szt. Lászlóba. A nőnek, ahogy hallottam, még az immunrendszerét is kiütötték, hogy megmaradjon (megmaradt - hála Istennek). A fickó egy nappal korábban érkezett mint én és még egy hetet ráhúzott a pulmonológián távozásom után (pedig én is majd két hetet voltam bent). Persze volt olyan elképzelés a dokik részéről, hogy valószínűleg fertőzött volt az oltáskor.
A barátom édesapja Pfajzert kapott 78 évesen, háziorvosként. Utolsót január végén. Mivel meg volt győződve, hogy védett, márciusban el kezdett ismét rendelni, hogy aztán 16-tól kórházba kerüljön, 21-től lélegeztető gépre.... Valószínű, hogy esetében, korára tekintettel is, nem alakult ki a védettség.
A fenti esetek egészséges emberek esetében nem bírnak eligazítással, leginkább arra figyelmeztetnek, hogy semmi sem 100%-ban biztos. Én ha oltatok, biztos előtte elmegyek PSR tesztre, utána pedig egy hónappal ellenanyag tesztre.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Tudod @milagro azok az emberek, akik itt folyton veled, merleg-gel és PPE kollégával vitatkoznak, azok nem azért teszik, mert minket a csúf és gonosz háttérhatalom fizet, hanem azért, mert hosszú éveket töltöttünk az életünkből azzal, hogy a témáról tanuljunk az egyetemen, így nem megérzésekre és merész teóriákra alapozva szajkózunk valamit.
Nem is gondoltam ilyet...
Viszont élettapasztalat és valóság. Ezt a kettőt nem tudom sajnos leválasztani magamról. De örülj neki, hogy te negatív következménnyel nem találkoztál. Maradjon is ez is így, azt kívánom Neked!
 
  • Tetszik
Reactions: merleg and Blitz97

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ha van is ilyen, azt teljesen feleslegesen teszik. Sőt véleményem szerint egyenesen káros lehet.

Nem muszáj felvenni, de akkor el is lehet búcsúzni a védettségi igazolványtól hamarosan. ;)
Az emberi sötétség és hülyeség határtalan. Én is szarul voltam egy napig az első AstraZeneca után és láss csodát, eszem ágában sincs elbliccelni a másodikat. Éppenséggel már a harmadik dózis megszerzésén is gondolkozom. :)
Akkor nálad nagyon használt az oltás:).
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem, az ismerettségi körömben akadnak magasan kvalifikált szakemberek, kutatók és kikértem a véleményüket. Az oltásúthenger ellenére sem 100%-os a téma megítélése, kritikus hangokat elnyomják. Nagyon sajnálatos módon a családomban , ismerettségi körömben is vannak veszteségek, egyaránt a covid-tól és az oltásoktól is..
Azt tudod, hogy a kvantummechanikával foglalkozó "magasan kvalifikált szakember, kutató" az nem számít?
De az alpinista haverod sem!

Az oltásoktól vannak veszteségek??? Na csupa fül vagyok! :cool: Ráadásuk többen is!?!? Aztakurv@!
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Persze volt olyan elképzelés a dokik részéről, hogy valószínűleg fertőzött volt az oltáskor.

Hát, ha 2 meg 5 nappal az oltás után már kórházban voltak, akkor ez elég valószínű, lévén csak a lappangási idő is lehet ennél több, és az ember nem az első tünetnél megy kórházba. Volt pozitív covid-tesztjük? Mert akkor meg biztos...

A barátom édesapja Pfajzert kapott 78 évesen, háziorvosként. Utolsót január végén. Mivel meg volt győződve, hogy védett, márciusban el kezdett ismét rendelni, hogy aztán 16-tól kórházba kerüljön, 21-től lélegeztető gépre.... Valószínű, hogy esetében, korára tekintettel is, nem alakult ki a védettség.
Lehet, hogy alakult ki védettség, csak nagyon gyenge. És akkor az is esélyes, hogy oltás nélkül le sem jön a gépről többet szegény.
Ez a történet egyértelműen alátámasztja az oltások jogosultságát, oltass te is nyugodtan. ;)
 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
354
1 566
93
Azt tudod, hogy a kvantummechanikával foglalkozó "magasan kvalifikált szakember, kutató" az nem számít?
De az alpinista haverod sem!

Az oltásoktól vannak veszteségek??? Na csupa fül vagyok! :cool: Ráadásuk többen is!?!? Aztakurv@!
Kutató-orvos-biológusokra gondoltam... Többségük (de nem mindenki) szerint az USA-ban adminisztrált covid-19 ellenes oltások elméletileg biztonságosak és hatékonyak. Sajnos gyakorlatilag a kép mégsem ennyire tiszta.

Nem vagyok oltásellenes, sőt! Csak a transzparenciát és átláthatóságot hiányolom valamint zavar a kényszerítés, zsarolás, erőltetés és a szinte sosem látott cenzúra..
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Akkor így is lehet lekérdezést csinálni az amcsi oltás-mellékhatás adatbázisból:


Pesze a "sok független tényelllenőrző" majd egyből rászakad, ez semmit se jelent.. félre van értelmezve.. stb.. CSAK annó épp azért csinálták ezt a nyilvános adatbázist, hogy ne lehessen tömeges veszteségeket elsikálnia a gyógyszeriparnak. Legyen némi transzparencia..
Te meg ebből a végtelenbe interpolálsz!
Jó, hogy betetted! :)
A halálozások 59,33%-ában 65 felettieknél következett be.
2 nagyon gyorsan kivett példa 5-6. eset (?) :
VEARS ID: 914604
Age: 74
Write-up: Spouse awoke 12/20 and found spouse dead. Client was not transferred to hospital.

VEARS ID: 914621
Age: 89
Write-up: Resident in our long term care facility who received first dose of Moderna COVID-19 Vaccine on 12/22/2020, only documented side effect was mild fatigue after receiving. She passed away on 12/27/2020 of natural causes per report. Has previously been in & out of hospice care, resided in nursing home for 9+ years, elderly with dementia. Due to proximity of vaccination we felt we should report the death, even though it is not believed to be related.

Bár kiragadott példák de gyorsan bele-bele lapozva is nyilvánvaló, hogy ebbe a halmazba mindenkit beledobáltak, aki csak elment egy vakcina mellett.

És ezekből akarsz nekünk statisztikát csinálni. Ollé
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Hallani hallottam eseteket, hogy oltás után beteg lett valaki, vagy letette a kanalat. De ennek nem nagyon adok hitelt, mert legtöbbször egy eset kering több esetként feltüntetve.
Azonban amit tapasztaltam, az az, hogy a kórterembe ahol feküdtem, velem volt egy fickó akit 5 nappal előtte oltottak Astrával. A feleségét is beoltották vele együtt, csak az három nappal korábban (vagyis oltás után 2 nappal) bekerült a Szt. Lászlóba. A nőnek, ahogy hallottam, még az immunrendszerét is kiütötték, hogy megmaradjon (megmaradt - hála Istennek). A fickó egy nappal korábban érkezett mint én és még egy hetet ráhúzott a pulmonológián távozásom után (pedig én is majd két hetet voltam bent). Persze volt olyan elképzelés a dokik részéről, hogy valószínűleg fertőzött volt az oltáskor.
A barátom édesapja Pfajzert kapott 78 évesen, háziorvosként. Utolsót január végén. Mivel meg volt győződve, hogy védett, márciusban el kezdett ismét rendelni, hogy aztán 16-tól kórházba kerüljön, 21-től lélegeztető gépre.... Valószínű, hogy esetében, korára tekintettel is, nem alakult ki a védettség.
A fenti esetek egészséges emberek esetében nem bírnak eligazítással, leginkább arra figyelmeztetnek, hogy semmi sem 100%-ban biztos. Én ha oltatok, biztos előtte elmegyek PSR tesztre, utána pedig egy hónappal ellenanyag tesztre.
2-5 nap alatt szinte semmilyen védelem nem alakul ki az oltást követően. Ne felejtsük el, hogy 7-10 nap a betegség lappangási ideje, így nem nehéz kiszámolni, hogy mégis mikor és feltehetően hol fertőződött meg... Jelen pillanatban nem tudjuk pontosan, hogy van-e valamilyen komolyabb következménye annak, ha valakiben lappang a fertőzés és akkor kapja meg az első adag oltását ("ráoltás"). Egyesek szerint súlyosabb állapotba kerül, mások szerint semmi következménye nincs. Én nem vagyok sem orvos, sem virológus, így nem tudom eldönteni.
Jelen pillanatban nem létezik 100%-os védőoltás. Meg tudjuk közelíteni, de mindig lesz 100 emberből 1-2-5, akinél valamilyen okból nem alakul ki hatékony immunválasz. Éppen az ilyen esetekre szolgál a nyájimmunitás, amikor a közösség olyan nagyszámú tagja védett, hogy a betegség tulajdonképpen képtelen a fertőzésre, mert nincs fogékony szervezet.
Az oltás előtti teszteléssel kapcsolatban egy kicsit szkeptikus vagyok. Mert ha teszem azt ma elmész egy antigén gyorstesztre, amit PCR-rel kombinálsz, akkor bár a gyorsteszt eredményét azonnal megkapod, az azért mégsem ad elég biztos képet. A PCR eredményére pedig legalább másnapig várnod kell. Nos a várakozás és az utazás alatt simán megfertőződhetsz, akkor meg ugyanott vagy, ahol most.
Az ellenanyag tesztnek személy szerint szintén nem látom igazán értelmét, mert csak részleges képet kapsz az immunrendszered felkészültségéről.
Akkor nálad nagyon használt az oltás:).
Ezt pontosan nem egészen tudom, hogy érted.
A harmadik, más gyártástechnológiájú oltást azért szeretném a 2. dózis után 2-4 hónappal megkapni, hogy erősebb és szélesebb körű immunválaszt érjek el, ne csak a tüskefehérje, hanem például a teljes nukleokapszid ellen. Erre ugye a Sinopharm lenne a megoldás, gyanítom, hogy lesz még addig a raktárakban.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and bel
T

Törölt tag 4082

Guest

Kutató-orvos-biológusokra gondoltam... Többségük (de nem mindenki) szerint az USA-ban adminisztrált covid-19 ellenes oltások elméletileg biztonságosak és hatékonyak. Sajnos gyakorlatilag a kép mégsem ennyire tiszta.

Nem vagyok oltásellenes, sőt! Csak a transzparenciát és átláthatóságot hiányolom valamint zavar a kényszerítés, zsarolás, erőltetés és a szinte sosem látott cenzúra..
Nem vagy oltásellenes, csak x napja folyamatosan hülyeséget mantrázol.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Kutató-orvos-biológusokra gondoltam... Többségük (de nem mindenki) szerint az USA-ban adminisztrált covid-19 ellenes oltások elméletileg biztonságosak és hatékonyak. Sajnos gyakorlatilag a kép mégsem ennyire tiszta.

Nem vagyok oltásellenes, sőt! Csak a transzparenciát és átláthatóságot hiányolom valamint zavar a kényszerítés, zsarolás, erőltetés és a szinte sosem látott cenzúra..
Azzal tisztában vagy, hogy ha szülőként nem adatod be a gyerekednek a kötelező oltásokat, akkor börtönbe csukhatnak?
Milyen kényszerítés, zsarolás erőltetésről beszélsz? EMBER!!!
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ki is néztem belőled... :(
nézd, két lehetőség van.
a, nem full retardok, és ez esetben elbeszélgetünk, és kiderül, hogy nem sok köze lehetett az egésznek az oltáshoz, vagy éppen az, hogy amúgy kiderült, hogy aluminium allergiásak (btw köszönjük meg a sok oltásellenes fasznak, és az autizmus hisztijüknek, hogy mára csak ez maradt adjuvánsnak...) és ez alapján egy megalapozottabb döntés születhet, mert nem riogatást kapnak, hanem értelmes segítséget.
b, full retardok, akkor meg igazából miért törődjek az érzelmeikkel?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Blitz97

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Kutató-orvos-biológusOKra gondoltam...
Több is van az ismerősök között???
Aztakurv@ milyen körökben mozogsz? Azt azért tudod, hogy a fent említett halmozott szakmai hozzáértés nem túl gyakori Kishazánkban. De szerintem minimum a jelentős részük már 1000-el kampányol az oltás mellett a médiában!

Többségük (de nem mindenki) szerint az USA-ban adminisztrált covid-19 ellenes oltások elméletileg biztonságosak és hatékonyak. Sajnos gyakorlatilag a kép mégsem ennyire tiszta.
Tehát ezek szerint csak nem az ő véleményüket szajkózod, hanem a saját marhaságaidat.

Én szerintem meg szimplán 2 lehetőség van:
hazudsz, vagy pszichés problémáid vannak (csak hogy finoman fogalmazzak)

Van egy harmadik is: a 2 fenti opciót kombinálod.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
"Elindult a visszaszámlálás, száz nap múlva lerakják Debrecenben a magyar oltóanyaggyár alapkövét – jelentette be György László, a gazdasági stratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár. Hangsúlyozta: a járvány megmutatta, hogy a patrióta gazdaságpolitika hasznos volt. Mint fogalmazott, a koronavírus-válság minket igazolt.
A hazai oltóanyaggyár előkészítése is elkezdődött a koronavírus megjelenése előtt. Korábban előfordult vakcinahiány Magyarországon, például a kanyaró idején, ezért mindenképp szükség volt arra, hogy az ellátásbiztonságot saját oltóanyagból biztosíthassuk. Ebben az iparágban a kutatás-fejlesztés aránya magas, meghaladja a 16 százalékot. A Debreceni Egyetemen rendelkezésre áll az a tudás, amely a gyár működéséhez, a fejlesztésekhez szükséges

– mondta az államtitkár, hozzátéve: meglátása szerint egy oltóanyaggyár kifizetődő beruházás, mert a külföldi piacokon is értékesíthetők a vakcinák.
"

 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
"A tiszti főorvos ismertette, hogy a lakosság 47 százaléka már megkapta az oltását, az uniós átlag 31 százalék. Kérte, hogy aki a brit-svéd AstraZeneca-vakcinát vagy az orosz Szputnyik V oltóanyagot szeretné, haladéktalanul jelentkezzen, mert ezekből a vakcinákból további szállítmányok már nem érkeznek Magyarországra."

Hogyhogy nem jön több AstraZeneca? o_O
 
T

Törölt tag 4082

Guest
"A tiszti főorvos ismertette, hogy a lakosság 47 százaléka már megkapta az oltását, az uniós átlag 31 százalék. Kérte, hogy aki a brit-svéd AstraZeneca-vakcinát vagy az orosz Szputnyik V oltóanyagot szeretné, haladéktalanul jelentkezzen, mert ezekből a vakcinákból további szállítmányok már nem érkeznek Magyarországra."

Hogyhogy nem jön több AstraZeneca? o_O
Sajnos ahogy mostanában viselkednek, azt se veszem biztosra, hogy bármi más jön majd mint Sinopharm.