Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Ha jól értem, ő nem a korona miatt halt meg, hanem egy második fertőzés miatt, ami amúgy korona előtti egészségügyünkben is rendszeres volt, mint halálok. De lehet én értelmezem rosszul a dolgot, bár nem írja, hogy a második az milyen fertőzés volt.

Mármint, nyilván a korona se tett neki jót, de a második fertőzés nélkül talán kijöhetett volna belőle.

Kedveltem a megnyilvánulásait :)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 4082

Guest
"Puhl Sándor évek óta a Sport Tv szakértőjeként is dolgozott, de egy ideje nem láthattuk őt a képernyőn, mert elkapta a koronavírust, ami után kórházba is került."
Nyugodjék békében, de a magyar foci felemelkedésének egyik gátja került most sírba.
 
  • Hűha
Reactions: formosa1

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
de hol akarsz már most 23 ra vakcinát berendelni?mi van akkor ha most a pfizerből berendelnénk és az derül ki hogy teszem azt a moderna 2X olyan hosszú ideig hatásos? csak egy pl
Tekintve, hogy a Moderna pontosan ugyanúgy működik, mint a Pfizer, nagyon meglepődnék, ha egy-két hónapnál nagyobb lenne a hatóidejükben a különbség.

Másrészt tavaly például látatlanban rendeltünk meg egy halom vakcinát, akkor most egy már bizonyított és hatásos oltást beszerezni nem olyan kockázatos dolog.

Egyébként, ha jól emlékszem úgy szól az új rendelés, hogy a variánsokra ellen is hatásosabb esetleges frissített vakcina is a szerződés részét képezi, ha szükség lenne rá.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
de hol akarsz már most 23 ra vakcinát berendelni?mi van akkor ha most a pfizerből berendelnénk és az derül ki hogy teszem azt a m

Szegeden csodás izé épül, ha jól olvasom elölt vírusos vakcinával látná el az országot, és a térséget.
Romániáában csodás izé épül, ha jól olvasom, a legmodernebb vakcinával (Pfizer) látná el az országot és a térséget.
Who win?Romániában a Pfizer 1993 óta van jelen. 2011-ben megvásárolta a helyi Ferrosan gyógyszergyártót, amelynek gyára volt Kolozsváron. Jelenleg a Pfizer étrend-kiegészítőket gyárt az üzemben, amelyeket Európába, Ázsiába, az Egyesült Államokba és a Közel-Keletre exportál. A gyártás mellett a vállalat Romániában kutatást és fejlesztést is végez az alapvető terápiás területeken.
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: bel and ladagrant

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Ez a Pfizer, Moderna és AstraZeneca mennyiség is legfeljebb 2022-re biztosít elegendő tartalékot. Mivel a Pfizert mélyfagyasztva és az AstraZeneca-t +2-8 fokon 6 hónapig, a Moderna-t szintén fagyasztva 7 hónapig lehet tárolni.
Ellenben a Janssent 2 évig lehet.

Igen, most éppen neki készítenek piacot. Amivel nincs baj. Azonban Orbán pont ma reggel mondta, hogy mi magyarok nem szeretjük, ha egy dologból lehet “választani”. Szóval a későbbiekben (2023-tól) legalább a vakcina választás lehetőségét fel kéne kínálni.

Amikor a gazdagabb országok át lesznek oltva, náluk oltóanyag felesleg kezd kialakulni és a gyártóknál sem köti már le a kapacitásokat 100%-ban az állami megrendelések teljesítése, akkor szerintem a magán ellátásban meg fognak jelenni pénzért az oltóanyagok. Mert a gyártóknak az az érdekük, hogy mindenféle értékesítési csatornán keresztül maximumra növeljék az eladást. Lehet hogy ez már idén év vége felé bekövetkezik, de jövőre már biztosan. Tehát aki ilyen, vagy olyan oltóanyagot szeretne az államilag ingyen felkínált helyett, az megkaphatja, csak ki kell fizetnie az árát.
Szerintem ez így rendben van. Az azért nem magától értetődő alapjog, hogy aki nem fogadja el az ingyen felkínáltat, az ingyen válogathasson. Válogatni pénzért lehet majd.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Szerintem ez így rendben van. Az azért nem magától értetődő alapjog, hogy aki nem fogadja el az ingyen felkínáltat, az ingyen válogathasson.
Az viszont alapjog lenne, hogy az állam a leginkább közbizalomnak örvendőt rendelje. És ez tetszik, nem tetszik a Pfizer.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Amikor a gazdagabb országok át lesznek oltva, náluk oltóanyag felesleg kezd kialakulni és a gyártóknál sem köti már le a kapacitásokat 100%-ban az állami megrendelések teljesítése, akkor szerintem a magán ellátásban meg fognak jelenni pénzért az oltóanyagok. Mert a gyártóknak az az érdekük, hogy mindenféle értékesítési csatornán keresztül maximumra növeljék az eladást. Lehet hogy ez már idén év vége felé bekövetkezik, de jövőre már biztosan. Tehát aki ilyen, vagy olyan oltóanyagot szeretne az államilag ingyen felkínált helyett, az megkaphatja, csak ki kell fizetnie az árát.
Szerintem ez így rendben van. Az azért nem magától értetődő alapjog, hogy aki nem fogadja el az ingyen felkínáltat, az ingyen válogathasson. Válogatni pénzért lehet majd.
Én egy szóval sem mondtam, hogy ingyen lehessen válogatni. ;) Az teljesen rendben van, hogy az állami elölt vírusos lenne ingyen, illetve, ha valakinek esetleg azt nem lehet ilyen-olyan okokból beadni, akkor még egy fajta szerepelhetne kis számban az államilag finanszírozott ellátásban.

Csupán a választás lehetőségét illene megteremteni, hogy ha mondjuk valaki Moderna/Pfizer/Janssen/stb. akar, akkor természetesen pénzért hozzáférhessen.
 
  • Tetszik
Reactions: bel
T

Törölt tag 4082

Guest
Mondjuk szerintem a hazai ellen nem nagyon lesz kifogása a többségnek. (Bár aztán ki tudja...)
Az a baj, hogy sikerült jó hangosan kihangsúlyozni, hogy a Kínai segítséggel, a kínai technológiával készült.
Ez nem éppen a bizalmat szolgálja.
 
  • Tetszik
Reactions: bel
T

Törölt tag 4082

Guest
Mondjuk ebben teljesen igazad van. Bár amúgy elég sok téren el is fog térni tőle, ahogy hallottam.
Meg végigmegy a teljes OGYÉI protokolon. Meg magyar fejlesztés, és csak technológia vásárlás történt a gyártáshoz.
Meg elég sok olyan dolog van, ami miatt én full megbízom benne.
Csak ennek kb 10en is utána járnak. A maradéknak meg marad, hogy ez a kínai csak máshol gyártva.
Borzalmas az állami kommunikácio
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Szegeden csodás izé épül, ha jól olvasom elölt vírusos vakcinával látná el az országot, és a térséget.
Romániáában csodás izé épül, ha jól olvasom, a legmodernebb vakcinával (Pfizer) látná el az országot és a térséget.
Who win?Romániában a Pfizer 1993 óta van jelen. 2011-ben megvásárolta a helyi Ferrosan gyógyszergyártót, amelynek gyára volt Kolozsváron. Jelenleg a Pfizer étrend-kiegészítőket gyárt az üzemben, amelyeket Európába, Ázsiába, az Egyesült Államokba és a Közel-Keletre exportál. A gyártás mellett a vállalat Romániában kutatást és fejlesztést is végez az alapvető terápiás területeken.
Nálunk a szerbek is jobb üzletet kötöttek.
Sajnos ebben teljesen igazad van.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Akkora vérrög keletkezett a hasában a kísérleti vakcina beadatása után, hogy elvesztette a vékonybelének a felét! Shaun Mulldoon 10 nappal az AstraZeneca oltás után kezdte érezni, hogy valami nincs rendben vele, holott azelőtt egészséges volt, nem volt semmilyen betegsége.
Minden kellemesen változatos hozzászólásod mellett egy kérés:
Azt is tedd be majd --légy szíves--, amikor megvan a vizsgálat eredménye.

...mert enélkül az a címoldalas történet jut eszembe, hogy a Covid-oltás után napokon belül hárman meghaltak!
...autóbalesetben, áll a cikk folytatásában 10 oldallal később.

U.I: Semmi "bántási" cél részemröl, csak legyen a hír végig követve!
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke