Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
DE A FŐ KÉRDÉS AZ, KI, vagy KIK VITTÉK ODA?
MELYIK OKKULT HÁTTÉR ERŐ?
Mondjuk a kínai elitnek sem kell a szomszédba mennie egy kis okultizmusért.
Azonban az is tény, hogy a nyugati "elit" messze elötük jár ezen terület használatában, illetve az itt kifejtett, bizonyos sötét erők irányába tett hódolatában. Felállna a szőr a hátadon, ha tudnád, hogy a magukat egyébként nyíltan ateistának valló "felvilágosult" körök milyen otthonosan mozognak ezekben a berkekben és milyen babonás rítusokon vesznek részt a "fényhozó" tiszteletére. Egyébként ahhoz hogy egy ember megértse a látszatra ellentmondásos globális megnyilvánulásaikat, ismernie kell ezen körök okult gondolkodásmódját. E tudás nélkül a mai világ (sőt az elmúlt 5 ezer év történéseit sem) lehet értelmezni.
Én csak annyit mondok, hogy a másik oldalon állnak és a jelszavuk is ennek megfelelő. A miénk a JHS, azaz Jesus hominum salvator.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A regisztráltak száma 5.180.000 fő és 90%-uk már megkapta az oltását.
Kérdés, hogy ez mire lehet elég? Tudom, nem a legjobb hasonlat, de például ott van Bahrein, hasonló átoltottsággal mint mi, de ennek ellenére a ramadan simán kukázta az eddig elért eredményeiket, és most rekord magasan van a napi új fertőzöttek száma.
b3f24b335094de052ffdde0187afa6c5.png

El kellene kezdeni tevőlegesen akciózni legalább az idősek és a krónikus betegek beoltásáért, mivel ezeket az embereket éppen az állapotuk miatt nem lehet mozgósítani a kampányokban szokványos megszólításokkal. Persze arról fogalmam sincs, hogy a körorvosokat hogyan lehetne rávenni arra, hogy házhoz menjenek. :confused:
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Kérdés, hogy ez mire lehet elég? Tudom, nem a legjobb hasonlat, de például ott van Bahrein, hasonló átoltottsággal mint mi, de ennek ellenére a ramadan simán kukázta az eddig elért eredményeiket, és most rekord magasan van a napi új fertőzöttek száma.
b3f24b335094de052ffdde0187afa6c5.png

El kellene kezdeni tevőlegesen akciózni legalább az idősek és a krónikus betegek beoltásáért, mivel ezeket az embereket éppen az állapotuk miatt nem lehet mozgósítani a kampányokban szokványos megszólításokkal. Persze arról fogalmam sincs, hogy a körorvosokat hogyan lehetne rávenni arra, hogy házhoz menjenek. :confused:
Ha nem jön valami extra mutáns, akkor arra biztosan elég, hogy még egyszer ne ismétlődjön meg a 3. hullám szomorú adatsora. Új hullám biztosan lesz előbb-utóbb ilyen átoltottság mellett, de várakozásaim szerint már kisebb volumenű lesz.
Ha engedélyezik végre a 12-16 évesek beoltását, akkor biztosan megugrik az oltottak száma néhány százezerrel. Én arra számítok, hogy velük együtt július elejéig elérjük a 6 millió beoltottat. Hogy utána mi lesz.. ki tudja. Valami extra kampányt kéne indítani.
Minden esetre az beszédes, hogy ha bár lassan is, de mégis nő napról napra a regisztráltak száma, szóval talán van remény. :)
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
És mennyi a valódi fertőzött? Mennyi mutat tüneteket?
"valódi fertőzött" :)
Vicces vagy.
A probléma továbbra is az, hogy hiába nincsenek tünetei valakinek, attól még továbbadhatja a kórt olyanoknak, akik meg kifekszenek tőle.
Valószínűleg ha csak annyi problémát okozna, mint egy-egy influenza járvány, akkor a kormányok is magasról tennének rá, hogy itt a vírus, csak hát sajnos nem ez a helyzet.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
@zeal egyébként azt tudjuk, hogy a Bahreinben milyen oltásokat használnak? Nem igazán vagyok velük képben.. Azt tudom, hogy Sinopharm van náluk. Mi még?
Csak azért kérdezem, mert ugye az egyes vakcinák hatékonysága is befolyásolja, hogy hány embert szükséges beoltani a nyájimmunitás eléréséhez.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
"valódi fertőzött" :)
Vicces vagy.
A probléma továbbra is az, hogy hiába nincsenek tünetei valakinek, attól még továbbadhatja a kórt olyanoknak, akik meg kifekszenek tőle.
Valószínűleg ha csak annyi problémát okozna, mint egy-egy influenza járvány, akkor a kormányok is magasról tennének rá, hogy itt a vírus, csak hát sajnos nem ez a helyzet.
Nem viccnek szántam, van egyáltalán bizonyíték rá, hogy az ilyen "tüneteket nem mutatok, de azért pozitív PCR tesztem van" típusú emberek egyáltalán fertőznek valakit?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Nem viccnek szántam, van egyáltalán bizonyíték rá, hogy az ilyen "tüneteket nem mutatok, de azért pozitív PCR tesztem van" típusú emberek egyáltalán fertőznek valakit?
Az nem elég bizonyíték neked, hogy a vírus kimutatható mennyiségben van jelen a garatjukban? Onnan minden egyes lélegzetvétellel juttatnak ki vírusrészecskéket.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Az nem elég bizonyíték neked, hogy a vírus jelen van a garatjukban? Onnan minden egyes lélegzetvétellel juttatnak ki vírusrészecskéket.
Nem, mert a PCR tesztek eleve kétes hitelességgel rendelkeznek. De tegyük fel, hogy jelen van a garatban. Attól még egyáltalán nem biztos, hogy olyan mennyiségben van jelen, hogy fertőzni is tudjanak másokat.
Ezért lenne jó, ha vizsgálnák, hogy fertőznek-e a "tünetmentesek". Tavaly egyébként jelentek meg ilyenek, akkor azt mondták, hogy nem fertőznek, amit rejtélyesen vissza is vontak gyorsan:
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Ismered a PCR alapelveit? Esetleg te magad végeztél már ilyen vizsgálatot? Mert én igen. Igaz nem covid volt, de mikroba örökítőanyagát mutattam ki, szóval légy szíves ne próbálj nekem olyasmit bemagyarázni, ami eleve hülyeség.
Minden tiszteletem, de honnan veszed, hogy hülyeség? Dr. Letoha Tamás (is) mondta, hogy ha elegendő mennyiségben pörgetik meg , akkor hamis pozitív eredmény fog kijönni...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
@zeal egyébként azt tudjuk, hogy a Bahreinben milyen oltásokat használnak? Nem igazán vagyok velük képben.. Azt tudom, hogy Sinopharm van náluk. Mi még?
Csak azért kérdezem, mert ugye az egyes vakcinák hatékonysága is befolyásolja, hogy hány embert szükséges beoltani a nyájimmunitás eléréséhez.
A Pfizer és a Shinopharm vakcináját használták nagyobb számban, de oltanak Astrával, Sputnikkal és a Janssennel, plus a Spithik Light is engedélyezve van.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Nem, mert a PCR tesztek eleve kétes hitelességgel rendelkeznek. De tegyük fel, hogy jelen van a garatban. Attól még egyáltalán nem biztos, hogy olyan mennyiségben van jelen, hogy fertőzni is tudjanak másokat.
Ezért lenne jó, ha vizsgálnák, hogy fertőznek-e a "tünetmentesek". Tavaly egyébként jelentek meg ilyenek, akkor azt mondták, hogy nem fertőznek, amit rejtélyesen vissza is vontak gyorsan:
Csak laikusan hozzáállva, mivel nem vagyok szakember: Az általam ismert kórházba ősszel egy ott dolgozó ápoló vitte be a vírust (tudják pontosan ki volt az), és nem volt egy fia tünete sem. Ki is rúgták miatta, mert kiderült, hogy bulizni volt előtte pár nappal...
De másik ismerősnél, aki irodában dolgozik, az egyik kolléga bejárt dolgozni, mire lettek neki enyhe tünetei (kb. mintha náthás lenne), lefertőzte az egész irodát.
Szóval a tapasztalatok alapján igen, fertőzhetnek.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Minden tiszteletem, de honnan veszed, hogy hülyeség? Dr. Letoha Tamás (is) mondta, hogy ha elegendő mennyiségben pörgetik meg , akkor hamis pozitív eredmény fog kijönni...
A hangsúly a helyesen kiválasztott ciklusszámon van. Ha ez megvan, akkor maximálisan megbízható. Szó sincs az általad emlegetett "kétes hitelességről"...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Így van! Teljesen egyetértünk. Pont ezért kétes!
Nem.
Ez nem úgy működik, hogy a délelőtti műszakban Marika 55-ös ciklusszámot állít be a készüléken, délután Jóska 43-asat, éjjel Erzsike meg 18-asat....
Egy diagnosztikai laborban van egy meghatározott cilusszám egy adott vizsgálathoz. Ezt nem ad hoc módon találják ki, hanem úgy választják meg, hogy minimalizálják a hibás eredmények számát.
Amit most előadsz (ismét), az annak az ékes bizonyítéka, hogy bármit is mondok neked, azt te mindenáron úgy fogod értelmezni, hogy végül neked legyen "igazad".