Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
@zeal egyébként azt tudjuk, hogy a Bahreinben milyen oltásokat használnak? Nem igazán vagyok velük képben.. Azt tudom, hogy Sinopharm van náluk. Mi még?
Csak azért kérdezem, mert ugye az egyes vakcinák hatékonysága is befolyásolja, hogy hány embert szükséges beoltani a nyájimmunitás eléréséhez.

Pfizer, Szputnyik, J&J, Covishield, Sinopharm van náluk engedélyezve és használatban.
Az átoltottságuk tegnapi adat szerint 52% első oltással és 43% másodikkal.
Nem tudom mitől sikerült ilyen rondán elszállniuk. Ugyanis ezt senki más nem produkálta. a kevésbé átoltott szomszédaik sem. Jelenleg Bahrein a Maldív-szigetek és a Seychelle-szigetek produkál ilyet az egész világon. Tehát inkább ezen országok tesztelési gyakorlatában érdemes keresni az okokat.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Pfizer, Szputnyik, J&J, Covishield, Sinopharm van náluk engedélyezve és használatban.
Az átoltottságuk tegnapi adat szerint 52% első oltással és 43% másodikkal.
Nem tudom mitől sikerült ilyen rondán elszállniuk. Ugyanis ezt senki más nem produkálta. a kevésbé átoltott szomszédaik sem. Jelenleg Bahrein a Maldív-szigetek és a Seychelle-szigetek produkál ilyet az egész világon. Tehát inkább ezen országok tesztelési gyakorlatában érdemes keresni az okokat.
És meglepő módon mindhárom napsütötte ország :)
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Mármint hogy alapértelmezettnek veszed, hogy rosszul csinálják?
Nem én mondom, hogy rosszul csinálják, hanem Dr. Letoha Tamás. Az ő véleménye szerint a magánlaborokat eleve ki kellene zárni, és csak állami laboroknak engedélyezni a PCR tesztelést.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Pfizer, Szputnyik, J&J, Covishield, Sinopharm van náluk engedélyezve és használatban.
Az átoltottságuk tegnapi adat szerint 52% első oltással és 43% másodikkal.
Nem tudom mitől sikerült ilyen rondán elszállniuk. Ugyanis ezt senki más nem produkálta. a kevésbé átoltott szomszédaik sem. Jelenleg Bahrein a Maldív-szigetek és a Seychelle-szigetek produkál ilyet az egész világon. Tehát inkább ezen országok tesztelési gyakorlatában érdemes keresni az okokat.
Remélem nem lett a SARS COV2-nek és a MERS COV-nak egy szerelemgyereke...
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Nem kell lefikázni a napfényt, Bahrein 2 milliós ország, 874 halottal idáig. Szóval igenis sokat ér az, ha normális az adott ország klímája.
Nem fikázom én, jó, hogy van napsütés, érik a gyümölcs és valóban, jót tesz a d-vitamin szintnek. Viszont azt világosan megmutatja az említett három ország (meg még egy pár), hogy a napsütés nem állítja meg a járványt. De amúgy ja, nem kellett volna felvetnem, de már féltem, hogy nem kerül ismét napirendre, már olyan rég volt szó a napsütésről, mint járvány elleni csodaszerről :)
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Remélem nem lett a SARS COV2-nek és a MERS COV-nak egy szerelemgyereke...

4 - 5 R0 és 30% halálozás párosítása? Belegondolni is durva.

De a járványok nem úgy működnek, hogy a Közel-Keleten kizárólag egy kis országot érintenek. Máshol pedig hasonló nem látható. Inkább tesztelés terén keresném a megugrás okát.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Nem fikázom én, jó, hogy van napsütés, érik a gyümölcs és valóban, jót tesz a d-vitamin szintnek. Viszont azt világosan megmutatja az említett három ország (meg még egy pár), hogy a napsütés nem állítja meg a járványt. De amúgy ja, nem kellett volna felvetnem, de már féltem, hogy nem kerül ismét napirendre, már olyan rég volt szó a napsütésről, mint járvány elleni csodaszerről :)
Nem csodaszer, annyira csodaszer, mint a sivatagban a szomjazónak a víz. Bizonyos körülmények között csodaszernek tűnhet, valójában nem az. A napfény pedig elsősorban a fiatalabbaknak segít, öregek csak nehezen tudják már szintetizálni belőle a D-vitamint.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Nem csodaszer, annyira csodaszer, mint a sivatagban a szomjazónak a víz. Bizonyos körülmények között csodaszernek tűnhet, valójában nem az. A napfény pedig elsősorban a fiatalabbaknak segít, öregek csak nehezen tudják már szintetizálni belőle a D-vitamint.
Szörnyű, hogy nálad még az irónia sem működik :)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Mivel itt elég sokan úgy vélik, hogy a gyógyszeripar járvány idején csak egy kész aranybánya lehet, hozok egy konkrét ellenpéldát. A Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatójával készítettek egy interjút, ebből idéznék most nektek egy kicsit:

"hvg.hu: Mik a tervek a koronavírus ellen használt remdesivirrel?
O. G.:
Nem akarunk már foglalkozni vele, hiszen az államnak nincs igénye rá. Amíg a készítmény eredeti gyártója, az amerikai Gilead gyógyszeripari vállalat nem tudott eleget gyártani, a Richter felvállalta, hogy a rendkívüli állapotban beszáll a fejlesztésbe és a gyártásba. De május elején már az ezt lehetővé tevő kényszerengedélyünk is lejárt.
hvg.hu: Arról nem volt szó, hogy kereskedelmi forgalomba kerüljön?
O. G.:
Nem. Fel sem merült.
hvg.hu: Akkor mi volt ebben az üzlet, ha volt egyáltalán?
O. G.:
Üzlet ebben nem volt. Sőt! Éppen most számolgatjuk, hogy mennyibe is került nekünk: bő 1 milliárd forintba, amiből pályázatokon keresztül az Innovációs és Technológiai Minisztérium eddig 700 milliót állt.
"

De hogy ne csak a vitát szítsam, idéznék egy koronavírus elleni hatóanyagról szóló részt is:

"hvg.hu: Tavaly októberben azt mondta, hogy a gyógyszergyárnál több olyan kutatás-fejlesztési téma is fut, amelyek célja a koronavírusos betegek gyógyítását szolgáló terápia kifejlesztése. Hogy állnak ezekkel?
O. G.:
Az Egyesült Államokban bejegyzett INOVIO-val tavaly áprilisban kötöttünk megállapodást DNS-alapú oltóanyag gyártására. A munkát a debreceni gyárunkban elvégeztük, a vakcina most klinikai szakaszban van, vizsgálják, hogy forgalomba kerülhet-e.
A Richter tagja annak a konzorciumnak is, amely a japán favipiravir hatóanyag magyarországi fejlesztését tűzte ki célul. Itt az üzemesítés megoldását vállaltuk. Mivel ellátási probléma a favipiravir esetében nem adódott, semmi sem indokolta, hogy a munkából mást is vállaljunk.
Belekezdtünk egy biotechnológiai úton előállított bioszimiláris tocilizumab nevű hatóanyag fejlesztésébe is. Az eredeti készítmény szabadalma 2024-ben fog lejárni. Ezért vágtunk bele a munkába, és hamarosan a klinikai vizsgálata kezdődik a mi készítményünknek. Fázis 1 és Fázis 3 klinikai szakaszokban kell tudnunk bizonyítani a biztonságosságát és a hatásosságát. A készítményről közben kiderült, hogy képes enyhíteni a koronavírusos betegeket gyakran sújtó citokinvihart, tehát elkezdték használni a Covid-betegek kezelésére is.
Ha holnap kitalálnák, hogy tocilizumabot kellene adni minden Covid-betegnek, a Richter technikailag képes lenne az ellátást biztosítani.
De egyelőre úgy számolunk, hogy 2025 után Japánban és Európában 50-100 millió eurós forgalmat hozhat majd nekünk.
És végül a Richter tagja annak a konzorciumnak is, amely eredeti biotechnológiai gyógyszerfejlesztés keretében keres terápiás megoldást a Covid kezelésére. Ebben a körben gyártottunk egy ACE2 fúziós fehérjét, amely képes lesz semlegesíteni a vírust azáltal, hogy a vírus a gyógyszerfehérjére köt, és nem az emberi sejtre. A munka preklinikai szakaszban van, ami azt jelenti, hogy a fehérje emberbe még nem került. In vitro viszont nagyon ígéretesek az eredmények. Úgy hisszük, hogy ez a megoldás később más vírusokra is épp olyan jó lehet, mint a Covidra, de utóbbit nem ez fogja meggyógyítani, nem is tartunk még ott a folyamatban
."

Forrás: https://hvg.hu/kkv/20210526_richter_gedeon_remdesivir_koronavirus_vakcina
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Wilson

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Tök jó, hogy az ilyen helyen dolgozók szerinted mind dilettáns barmok.... :confused:
Nem mondtam, hogy mind dilettánsak lennének. Azt meg, hogy barmok végképp nem. Ez rosszindulatú csúsztatás. Azok sem barmok, akik pusztán egy PCR-teszt alapján a covid halottak közé sorolnak embereket. Csak parancsot teljesítenek. (Ez persze nem menti fel őket a felelősség alól!)
Én sokkal inkább ezt a rendszert hibáztatom.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Nem mondtam, hogy mind dilettánsak lennének. Azt meg, hogy barmok végképp nem. Ez rosszindulatú csúsztatás. Azok sem barmok, akik pusztán egy PCR-teszt alapján a covid halottak közé sorolnak embereket. Csak parancsot teljesítenek. (Ez persze nem menti fel őket a felelősség alól!)
Én sokkal inkább ezt a rendszert hibáztatom.
Nem, te csak azt mondtad, hogy tudatlanságból csinálnak rossz pcr teszteket. Vagyishogy parancsra. Vagyis izé....