Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Hát bizonyos körökben elég nagy ellenállás van a gyerekek oltása iránt.
Bizonyos körökben ? Gyakorlatilag felelős szülő nem oltatja "vészhelyzeti" engedéllyel legalizált kísérleti vakcinával a gyerekét ! Főleg azért mert qrvára nem veszélyes rájuk ! Majd ha kiforrja magát és ténylegesen szükséges lesz akkor majd talán de inkább majd ha 18 éves lesz és maga is akarja !
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 716
113
Bizonyos körökben ? Gyakorlatilag felelős szülő nem oltatja "vészhelyzeti" engedéllyel legalizált kísérleti vakcinával a gyerekét ! Főleg azért mert qrvára nem veszélyes rájuk ! Majd ha kiforrja magát és ténylegesen szükséges lesz akkor majd talán de inkább majd ha 18 éves lesz és maga is akarja !

Rájuk nem, a nagyszülőket meg simán megfertőzhetik, remélhetőleg megvédi őket az oltás (remélhetőleg azokat is, akik sinopharmot kaptak). Pl. unokahúgom is "náthás", simán lehet covid is, erre odaadják anyámnak, hogy vigyázzon rá, maszkot sem viselt közben, mert lesz.rja/fatalista ebben, húgomék sem féltek odaadni neki. :( Igaz az első adag Astrát megkapta már, a másodikat csak most júniusban kapja, mert ugye 3 hónap. Házunkban is van (igazoltan) covidos gyerek éppen, ki is tették a szülők a figyelmeztető cédulát. Igaz 12 év alatti gyerekeről van szó, az ő oltásuk nálunk még szóba sem jött. Nem akarok állást foglalni, hogy szóba jöhessen-e, döntsenek az orvosok. Természetesen a félelmeket meg lehet érteni. Én is úgy gondolom nyár végéig, az iskolák, óvodák megnyitásáig nem sürgős a téma annyira, a tanévnek hamarosan vége, nyáron max. táborokban terjedhet (unokaöcsi tavaly táborban kapta el, őszi szünetben).
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 662
9 250
113
Ha a lakosság hülye, akkor nem sokat tehet már a kormányzat az oltási hajlandóság növelése érdekében.

Az oltási hajlandóság sok mindentől függ. Az egyik ilyen az állam és az egészségügy iránti bizalom. Na az most padlón van.

Tetszettek volna kevesebbet hazudozni a kínairól meg a ruszkiról! Aztán nem kicsinálni az AZt!

Vakcinával kapcsolatban eddig csak egy hazugság volt, amikor a kormány hazudott, statisztikát hamisított, hogy rossz fényben tüntesse fel a Pfizert a Sino javára. Nem jött be nekik.
A kínai és orosz vakcinákkal szemben meg van egy természetes és jogos aggodalom. Az emiatti kockázatot meg nem közösen hozta meg a politikai elit, hanem Orbán önkényesen döntött egyedül. Nem csoda, hogy semennyire nem bíztak bennük. És ugye mára kiderült, hogy nem volt alaptalan az aggodalom, mert az orosszal kapcsolatban is felmerültek gondok, és a kínairól is kiderült, hogy nem annyira hatásos mint kéne. Mostanra már szóba került, hogy két sino után kéne egy Pfizer. Valahol meg is tették már Magyarországon önkénesen orvosok, sőt úgy néz ki többen átmennek Romániába harmadik Pfizer oltásért, mert ott könnyen megkapják.

Gyakorlatilag felelős szülő nem oltatja "vészhelyzeti" engedéllyel legalizált kísérleti vakcinával a gyerekét !

Hm, lehet hogy ez az oka a gyerekek oltásának elnapolásának. Orbánt nem érdekli hány magyar él vagy hal bele a járványba, ellenben a népszerűség nála mindenek felett áll. Állandóan szondázza a közvéleményt, hogy miről mit gondolnak az emberek. Ha azt mérték, hogy a gyerekek oltása ellenszenvet váltana ki a választói között, akkor az ok lehet nála, hogy halassza a dolgot.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Rájuk nem, a nagyszülőket meg simán megfertőzhetik, remélhetőleg megvédi őket az oltás (remélhetőleg azokat is, akik sinopharmot kaptak). Pl. unokahúgom is "náthás", simán lehet covid is, erre odaadják anyámnak, hogy vigyázzon rá, maszkot sem viselt közben, mert lesz.rja/fatalista ebben, húgomék sem féltek odaadni neki. :( Igaz az első adag Astrát megkapta már, a másodikat csak most júniusban kapja, mert ugye 3 hónap. Házunkban is van (igazoltan) covidos gyerek éppen, ki is tették a szülők a figyelmeztető cédulát. Igaz 12 év alatti gyerekeről van szó, az ő oltásuk nálunk még szóba sem jött. Nem akarok állást foglalni, hogy szóba jöhessen-e, döntsenek az orvosok. Természetesen a félelmeket meg lehet érteni. Én is úgy gondolom nyár végéig, az iskolák, óvodák megnyitásáig nem sürgős a téma annyira, a tanévnek hamarosan vége, nyáron max. táborokban terjedhet (unokaöcsi tavaly táborban kapta el, őszi szünetben).
Felelősség mindenki felé ! Ma idehaza mindenki beoltathatja magát aki akarja , még válogathat is ! Ha nem oltatja és veszélyeztetett akkor az az ő baja ! Ha a családod fegyelmezetlen és nem tartják tiszteletben a nagyszülőket hát mit mondjak ? Én nem fogom most kockára tenni a lányom jövőjét egy nem kellő képen tesztelt oltással főleg úgy , hogy 13 évesen semmi szüksége nincs rá ! A szabályokat betartjuk (amik mostanság már tök feleslegesek) és kész !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A fiamat beoltanám, a lányomat nem.
Csak egy feltételezés ! Ha most nincs rá szükségük és mondjuk 5-10 év múlva kiderül , hogy pont az oltás miatt nem lehet gyereke akkor azzal mit kezdenél ! És nem kell az a faxság , hogy hát biztonságos meg kicsi az esélye , nem lehetne gyereke neked meg unokád mert egy gyakorlatilag tesztfázisban lévő a részére szükségtelen vakcinával beoltattad ?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 295
113
Van gyereked aranyapám ? Lehet kérdeztem már de nincs kedvem vissza olvasni ?
Tök jó, hogy hónapok óta pontosan ugyanazokat a köröket futjuk...... :rolleyes:
Akkor elmesélem újra: nincs gyerekem. Ha viszont lenne, akkor beoltatnám. Beoltattam a szüleimet, a teljes rokonságomat, sőt még saját magam is. Tudod miért? Azért, mert bízom a vakcinákban. A vészhelyzeti engedélyezés nem azt jelenti, hogy “hagyjuk a francba a teszteket, csak nyomjuk rá a pecsétet, azt jól van...” Itt is szigorú vizsgálatok vannak.
Már csak a 14 éves unokatesóm maradt ki a szórásból, éppen ezért várom, hogy befejezzék a szórakozást és itthon is lehetővé tegyék az oltás felvételét számukra.
Megelőzendő a további kérdéseket: a szakmai álláspontom nem befolyásolja, hogy van-e gyerekem vagy sincs.
Bizonyos körökben ? Gyakorlatilag felelős szülő nem oltatja "vészhelyzeti" engedéllyel legalizált kísérleti vakcinával a gyerekét ! Főleg azért mert qrvára nem veszélyes rájuk ! Majd ha kiforrja magát és ténylegesen szükséges lesz akkor majd talán de inkább majd ha 18 éves lesz és maga is akarja !
A H1N1 ellen oltás is elég új dolog volt, mégis sokan - köztük én is - beoltatták magukat. És láss csodát, még mindig itt vagyok és nem szenvedek hosszútávú mellékhatásoktól...
Szerintem felelős szülő beoltatja minden ellen a gyerekét, ami ellen csak lehet. (Ha lesz egyszer nekem is, akkor így fogok tenni. Ha magamat nem féltem egy “kísérleti” szertől, akkor őt sem fogom.)
Az oltási hajlandóság sok mindentől függ. Az egyik ilyen az állam és az egészségügy iránti bizalom. Na az most padlón van.
Szerintem meg főleg a közösségi médiában terjedő faszságok befolyásolják jobban az embereket.
Na meg persze az, hogy a hazai természettudományos alapoktatás szintje a béka segge alatt van, így nem csodálkozom, hogy sok embernek nehézséget jelent alap biológiai dolgokat megérteni.
Vakcinával kapcsolatban eddig csak egy hazugság volt, amikor a kormány hazudott, statisztikát hamisított, hogy rossz fényben tüntesse fel a Pfizert a Sino javára. Nem jött be nekik.
A kínai és orosz vakcinákkal szemben meg van egy természetes és jogos aggodalom. Az emiatti kockázatot meg nem közösen hozta meg a politikai elit, hanem Orbán önkényesen döntött egyedül. Nem csoda, hogy semennyire nem bíztak bennük. És ugye mára kiderült, hogy nem volt alaptalan az aggodalom, mert az orosszal kapcsolatban is felmerültek gondok, és a kínairól is kiderült, hogy nem annyira hatásos mint kéne. Mostanra már szóba került, hogy két sino után kéne egy Pfizer. Valahol meg is tették már Magyarországon önkénesen orvosok, sőt úgy néz ki többen átmennek Romániába harmadik Pfizer oltásért, mert ott könnyen megkapják.
Pedig nekem nagyon úgy tűnik, hogy a Szputnyik elég hatásos a hivatalos adatok alapján... (Nálunk mindenki azt kapott rajtam kívül.)
Hm, lehet hogy ez az oka a gyerekek oltásának elnapolásának. Orbánt nem érdekli hány magyar él vagy hal bele a járványba, ellenben a népszerűség nála mindenek felett áll. Állandóan szondázza a közvéleményt, hogy miről mit gondolnak az emberek. Ha azt mérték, hogy a gyerekek oltása ellenszenvet váltana ki a választói között, akkor az ok lehet nála, hogy halassza a dolgot.
A gyerekek oltása pontosan ugyan olyan önkéntes dolog lesz, mint ahogy a 16-18 éveseké volt.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 295
113
Csak egy feltételezés ! Ha most nincs rá szükségük és mondjuk 5-10 év múlva kiderül , hogy pont az oltás miatt nem lehet gyereke akkor azzal mit kezdenél ! És nem kell az a faxság , hogy hát biztonságos meg kicsi az esélye , nem lehetne gyereke neked meg unokád mert egy gyakorlatilag tesztfázisban lévő a részére szükségtelen vakcinával beoltattad ?
Ha el tudsz nekem mondani egy olyan biológiai mechanizmust, ami meddőséget vált ki az oltás után, akkor én helyben lesz@pom magam.....
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Azért, mert bízom a vakcinákban
Azért mert te bízol benne az még nem jelenti azt , hogy biztonságos ! Nem tudhatod mik a hosszabb távú mellékhatásai , szövődményei !
H1N1 ellen oltás is elég új dolog volt, mégis sokan - köztük én is - beoltatták magukat. És láss csodát, még mindig itt vagyok és nem szenvedek hosszútávú mellékhatásoktól...
Szerintem felelős szülő beoltatja minden ellen a gyerekét, ami ellen csak lehet. (Ha lesz egyszer nekem is, akkor így fogok tenni. Ha magamat nem féltem egy “kísérleti” szertől, akkor őt sem fogom.)
H1N1 lófax se volt csak füst ! Fogalmad se lehet a felelős szülői viselkedésről mert nem vagy szülő ! A felelős szülő beoltatja a gyerekét minden már biztonságosnak , megbízhatónak tartható vakcinával de nem oltat csak VÉSZHELYZETI ENGEDÉLLYEL rendelkezővel ! Főleg úgy , hogy senki se tudja , hogy kellesz e még egyáltalán !

Addig mindenki azt csinál a gyerekével amit akar amíg az enyémet nem éri hátrány ! Önkéntes mi ? Mint a felnőtteké ahol nem kötelező de ha nem hagyod magad akkor kirekesztünk ! Nem kell a rossz duma !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ha el tudsz nekem mondani egy olyan biológiai mechanizmust, ami meddőséget vált ki az oltás után, akkor én helyben lesz@pom magam.....
Just do it !

Most tényleg a mai világban kell magyarázni ? PL: amikor a nők és férfiak nagy aránya az elmúlt évtizedek fogamzásgátló gyógyszerei által okozott környezeti felgyülemlése miatt MEDDŐ ?

Kezdheted !
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 295
113
Azért mert te bízol benne az még nem jelenti azt , hogy biztonságos ! Nem tudhatod mik a hosszabb távú mellékhatásai , szövődményei !
Ebben van igazság. Azonban azt is figyelembe kéne venned, hogy MINDEN engedélyezett gyógyszer/vakcina esetleges hosszútávú mellékhatásai a fázis IV-es szakaszban szokott kiderülni. A fázis IV során a már megvizsgált és engedélyezett szert elkezdik széles körben alkalmazni és várnak a visszajelzésekre. Ezért van minden egyes betegtájékoztató hátoldalán egy elérhetőség, ahol jelezheted az általad mellékhatásnak vélt jelenséget.
H1N1 lófax se volt csak füst !
Mint utólag láttuk, valóban. (Bár azért az is tudott hosszútávú hatásokat kifejteni, mint most a poszt-covid.)
Fogalmad se lehet a felelős szülői viselkedésről mert nem vagy szülő ! A felelős szülő beoltatja a gyerekét minden már biztonságosnak , megbízhatónak tartható vakcinával de nem oltat csak VÉSZHELYZETI ENGEDÉLLYEL rendelkezővel ! Főleg úgy , hogy senki se tudja , hogy kellesz e még egyáltalán !
Mint mát fentebb írtam: a szakmai véleményem cseppet se változna. Ha a teljes közelebbi családomat nem féltem az oltástól, akkor valószínűleg a gyerekemet sem félteném. :)
Addig mindenki azt csinál a gyerekével amit akar amíg az enyémet nem éri hátrány ! Önkéntes mi ? Mint a felnőtteké ahol nem kötelező de ha nem hagyod magad akkor kirekesztünk ! Nem kell a rossz duma !
Ez önkéntes, elvégre van választási lehetőséged. :p
Just do it !

Most tényleg a mai világban kell magyarázni ? PL: amikor a nők és férfiak nagy aránya az elmúlt évtizedek fogamzásgátló gyógyszerei által okozott környezeti felgyülemlése miatt MEDDŐ ?

Kezdheted !
Na itt van egy jókora képzavar... o_O

Hogy jön a vakcinák hatásához a fogamzásgátlók jelenléte az ivóvízben?
 
  • Tetszik
Reactions: bel and gafzhu

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Csak egy feltételezés ! Ha most nincs rá szükségük és mondjuk 5-10 év múlva kiderül , hogy pont az oltás miatt nem lehet gyereke akkor azzal mit kezdenél ! És nem kell az a faxság , hogy hát biztonságos meg kicsi az esélye , nem lehetne gyereke neked meg unokád mert egy gyakorlatilag tesztfázisban lévő a részére szükségtelen vakcinával beoltattad ?

Tök jó, hogy hónapok óta pontosan ugyanazokat a köröket futjuk...... :rolleyes:
Akkor elmesélem újra: nincs gyerekem. Ha viszont lenne, akkor beoltatnám. Beoltattam a szüleimet, a teljes rokonságomat, sőt még saját magam is. Tudod miért? Azért, mert bízom a vakcinákban. A vészhelyzeti engedélyezés nem azt jelenti, hogy “hagyjuk a francba a teszteket, csak nyomjuk rá a pecsétet, azt jól van...” Itt is szigorú vizsgálatok vannak.
Már csak a 14 éves unokatesóm maradt ki a szórásból, éppen ezért várom, hogy befejezzék a szórakozást és itthon is lehetővé tegyék az oltás felvételét számukra.
Megelőzendő a további kérdéseket: a szakmai álláspontom nem befolyásolja, hogy van-e gyerekem vagy sincs.

A H1N1 ellen oltás is elég új dolog volt, mégis sokan - köztük én is - beoltatták magukat. És láss csodát, még mindig itt vagyok és nem szenvedek hosszútávú mellékhatásoktól...
Szerintem felelős szülő beoltatja minden ellen a gyerekét, ami ellen csak lehet. (Ha lesz egyszer nekem is, akkor így fogok tenni. Ha magamat nem féltem egy “kísérleti” szertől, akkor őt sem fogom.)

Szerintem meg főleg a közösségi médiában terjedő faszságok befolyásolják jobban az embereket.
Na meg persze az, hogy a hazai természettudományos alapoktatás szintje a béka segge alatt van, így nem csodálkozom, hogy sok embernek nehézséget jelent alap biológiai dolgokat megérteni.

Pedig nekem nagyon úgy tűnik, hogy a Szputnyik elég hatásos a hivatalos adatok alapján... (Nálunk mindenki azt kapott rajtam kívül.)

A gyerekek oltása pontosan ugyan olyan önkéntes dolog lesz, mint ahogy a 16-18 éveseké volt.


Az elölt víruson alapuló vakcina egészen természetközeli, a saját szervezet immunválaszát gyorsítja fel, anélkül, hogy 1-2 generációnak jelentős halálozással kéne "adóznia" a természetes szelekción keresztül --lásd: Spanyol-nátha, sok-tíz-milliós áldozata-- e jelenleg elő személynek, megadva ezt a védettséget jóval kevesebb személyes és társadalmi áldozattal.
Nagy-vonalakban, ha jól sejtem.
Szerintem az ilyen --a természetes folyamatot felgyorsító szemlélet alapján kutatott/fejlesztett/gyártott-- vakcina hordozza a legkevesebb veszélyt a következő generációra.

A gén-módosított vakcinának --így a közvetlen veszély elmúltával-- már nem nagyon --pontosítok: nagyon nem-- vagyok híve!
De ez utóbbi egyéni véleményem, a jelenlegi, és nem a fél-/egy évvel ezelőtti helyzetben.
Akkor nem nagyon volt más választás, ennél sokkal jobbat --szerintem-- a számunkra akkor megadatott lehetőségekből nem nagyon lehetett volna kihozni.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ebben van igazság. Azonban azt is figyelembe kéne venned, hogy MINDEN engedélyezett gyógyszer/vakcina esetleges hosszútávú mellékhatásai a fázis IV-es szakaszban szokott kiderülni. A fázis IV során a már megvizsgált és engedélyezett szert elkezdik széles körben alkalmazni és várnak a visszajelzésekre. Ezért van minden egyes betegtájékoztató hátoldalán egy elérhetőség, ahol jelezheted az általad mellékhatásnak vélt jelenséget.

Mint utólag láttuk, valóban. (Bár azért az is tudott hosszútávú hatásokat kifejteni, mint most a poszt-covid.)

Mint mát fentebb írtam: a szakmai véleményem cseppet se változna. Ha a teljes közelebbi családomat nem féltem az oltástól, akkor valószínűleg a gyerekemet sem félteném. :)

Ez önkéntes, elvégre van választási lehetőséged. :p

Na itt van egy jókora képzavar... o_O

Hogy jön a vakcinák hatásához a fogamzásgátlók jelenléte az ivóvízben?
Biológia ez is az is ! LOL