Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Miért, nem így van? Ezek csipognak mindenhol névtelenül, hogy mennyire hülye mindenki, csal ők nem. Onnan tudható, hogy kamu az egész, amikor névtelen levelekre hivatkoznak, mondván a hatalom kicsinálná őket, miközben 2010 óta teli szájjal szidják a döntéshozókat, és semmi bajuk nincs, de igen, névtelen levél. Amint tavaly is történt, ahogy nem lett névtelen a sztori, azonnal kiderült, hogy igen, baromira nem úgy van, ahogy végigcsipogták a médiát.

Pedig nem beszél hülyeséget. Fölösleges az elmaradt fizetésekkel lázítani a rendszer ellen, mert nem szándákos lehúzásról, hanem csak egyszerű hibáról lehet szó. Nem értem miért megy a konstans panaszkodás, amikor egy telefonnal el lehet intézni az ilyesmit. Ja, hogy a rendszert szidni azt szabad, sőt kötelező... Pl. olyanról is tudok, aki több fizut kapott, és visszautalta. Igaz, ő nem szokott rinyálni. Lehet ebben a karma dologban tényleg van valami. :rolleyes:

Már csak azt nem értem, miért a rendszer ellen való lázítás egy probléma megemlítése...

@gafzhu -nak teljesen igaza van: nehogy már azt is "lázításnak" hívjuk, amikor felhívják a figyelmet egy "egyszerű hibára"...
Én értem, hogy ti állandó harcban éltek, de nem biztos, hogy ez a valóság.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
A 22. héten a szennyvízben mért SARS-CoV-2 koncentráció országos átlaga alacsony szinten stagnált, a tavaly nyáron mért átlagos értékek szintjére még nem csökkent. A 22 vizsgált minta többségében már nem változott, alacsony maradt az új koronavírus koncentrációja, csak Szombathely és Miskolc esetében figyelhető meg enyhe tendencia növekedés. Székesfehérváron és Tatabányán csökkenő a tendencia.

COVID_SZENNYV%C3%8DZ_22._h%C3%A9t.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Pedig nem beszél hülyeséget. Fölösleges az elmaradt fizetésekkel lázítani a rendszer ellen, mert nem szándákos lehúzásról, hanem csak egyszerű hibáról lehet szó. Nem értem miért megy a konstans panaszkodás, amikor egy telefonnal el lehet intézni az ilyesmit. Ja, hogy a rendszert szidni azt szabad, sőt kötelező... Pl. olyanról is tudok, aki több fizut kapott, és visszautalta. Igaz, ő nem szokott rinyálni. Lehet ebben a karma dologban tényleg van valami. :rolleyes:
Egy telefonnal?
Beszarok?
Tudod mennyi levél és telefon után lett végre aktív a TAJ száma a barátnőmnek?
Én kb. ott tartottam, hogy bemegyek és felpofozok már valakit.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
806.089 fertőzött (+81)
599 kórházban (-3)
67 lélegeztetőgépen (-1)
58.969 aktív eset (-1.022)
717.254 gyógyult (+1.091)
29.866 elhunyt (+12)
5.261.781 (3.994.595) kapott oltást (+1.363, +5.070)
5.916.866 mintavétel (+6.618)
7.066 hatósági házi karanténban (-27)
3daadeec32569c3a1d01309741bfd660.png
806.206 fertőzött (+117)
591 kórházban (-8)
63 lélegeztetőgépen (-4)
57.746 aktív eset (-1.223)
718.577 gyógyult (+1.323)
29.883 elhunyt (+17)
5.278.680 (4.027.056) kapott oltást (+16.899, +32.461)
5.922.744 mintavétel (+5.878)
6.890 hatósági házi karanténban (-176)
f42b3b787071bb387c82c1d586f136f2.png
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
No, tegnap hívtak, hogy szerdán megkaphatom a második astrát, ha akarom. Mondtam, hogy benne vagyok. Úgy tűnik, hogy az oltások átszervezésének megvalósítása végett gyorsítják a második oltások beadását, mert amúgy július 9-re voltam eredetileg kiírva, tehát egy hónappal csökkentették a kivárást.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
No, tegnap hívtak, hogy szerdán megkaphatom a második astrát, ha akarom. Mondtam, hogy benne vagyok. Úgy tűnik, hogy az oltások átszervezésének megvalósítása végett gyorsítják a második oltások beadását, mert amúgy július 9-re voltam eredetileg kiírva, tehát egy hónappal csökkentették a kivárást.
Ami nem feltétlen jó.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Mondjuk, mert konkrétan a szakdolgozók esetén a hiba ott van, hogy nem növelték a bérüket, hanem csökkentették?
Igen, csak is kizárólag hibákról lehet szó drága zeal...
Nem tudom miért volt ez a bércsökkenés. Meg kellene nézni az előtte-utána fizetési papírokat és abból ki lehetne találni, mert ez így csak pletyka. (Tipp: Váltáskor a pótlékok lezárása miatt az egyik hónapban több lehetett a fizetés, majd a következő pótlék kifizetése az egy hónapos normál csúszás miatt elmaradt és ez okozott szemmel látható csökkenést a végösszegben.)
Jár az extra pénz a covid osztályon dolgozóknak, szintén plusz pénzes az oltások beadása, meg volt a fél milla kezdetben. Akinek - egy ideig - letiltották a másodállását, az is tud (Pesten biztosan) gyakorlatilag bármilyen szintű covid osztályon bétézni orrvérzésig, asszem nettó 24-35 közötti összegért, katások még többért. Hidd el, nem most fog kitörni a forradalom.
Már csak azt nem értem, miért a rendszer ellen való lázítás egy probléma megemlítése...
Mert nem egy probléma megemlítéséről volt szó, hanem a kampányszerű ismételgetéséről. Egy dolog a probléma felvetése, egy másik, ha megfuttatják a médiában. Van különbség.
És a legijesztőbb, hogy ezek szerint van egy rendszer, ami ellen lázadni lehet...
Értsd jól, vagy nálatok talán anarchia van? Ne kötözködj már!
Egy telefonnal?
Beszarok?
Igen. Egy elrontott fizetést egy telefonnal el lehet intézni. Miért olyan hihetetlen ez?
Tudod mennyi levél és telefon után lett végre aktív a TAJ száma a barátnőmnek?
Alma-körte.
Én kb. ott tartottam, hogy bemegyek és felpofozok már valakit.
Ja, pont így lehet elintézni ...két év felfüggesztettet. :rolleyes:
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Ezzel egyetértek, nem feltétlen jó. De szerintem ti is készülhettek lelkileg arra, hogy hívni fognak a második oltás miatt hamarabb, mint az eredetileg kiírt időpont.
Én a háziorvosomtól kaptam meg, nem oltóponton, szóval nem hinném, hogy hívna. Ha mégis, én tartom magam a 12 héthez (holnaphoz képest 3 hét múlva fogom megkapni).
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
Eddig is tudtuk. Régóta... Ráadásul nem kiszabadult, hanem bevetették a lakosság ellen szándékosan. Jó lenne, ha elkezdenének a "hírgyárak" is végre pontosan és világosan fogalmazni!
Kína jelenleg a legszorosabb szövetségesünk. Egészségtelen lenne a közös kapcsolatra nézve ha ebbe beleállnánk.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Eddig is tudtuk. Régóta... Ráadásul nem kiszabadult, hanem bevetették a lakosság ellen szándékosan. Jó lenne, ha elkezdenének a "hírgyárak" is végre pontosan és világosan fogalmazni!
Én genyó lettem volna, ha már biológiai fegyvert vetek be, akkor mondjuk pl. a közel-keleten tenném, nem otthon. És akkor majd jól őket gyanúsítanák.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97