Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 708
113
Én ismerek olyan orvostanhallgatót, aki viszont nem annyit kapott, mint amennyi járt volna neki...
Én meg olyan dékás politikust, mert elévült ..., miazhogynagyonis!

Ezektől névtelen levelektől pedig ...
Sokszor nem kicsit hazudósak a népek, vagy pedig nem bontják ki az igazság minden részletét.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Én meg olyan dékás politikust, mert elévült ..., miazhogynagyonis!

Ezektől névtelen levelektől pedig ...
Sokszor nem kicsit hazudósak a népek, vagy pedig nem bontják ki az igazság minden részletét.
Örülök, hogy belpol nélkül ezúttal sem voltál képes egy nyamvadt hozzászólást megírni....

Amúgy meg:

Én ismerek olyan orvostanhallgatót, aki viszont nem annyit kapott, mint amennyi járt volna neki...

Öcsém párja meg nem kapott. Konkrétan még csökkent is a fizuja.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 708
113
Örülök, hogy belpol nélkül ezúttal sem voltál képes egy nyamvadt hozzászólást megírni....

Amúgy meg:
Annyira életképtelen dolgokat írtok, hogy nem kapja meg vagy nem annyit. Az állam fizet és annyit amennyi jár. Ugyanaz a szitu, mint a vendéglőknél: minimálbéren jelentetted be, ráadásul csak a csapat felét? Annyi jár amennyi. Van ez így.

Aztán a hupikék törpikéktől a tellerlevélig annyi minden volt már, de igen, nem kapja meg a manit, meg nem annyit. Persze. Éshogyhogynem leírja egy névetlen levélben!
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Annyira életképtelen dolgokat írtok, hogy nem kapja meg vagy nem annyit. Az állam fizet és annyit amennyi jár. Ugyanaz a szitu, mint a vendéglőknél: minimálbéren jelentetted be, ráadásul csak a csapat felét? Annyi jár amennyi. Van ez így.

Aztán a hupikék törpikéktől a tellerlevélig annyi minden volt már, de igen, nem kapja meg a manit, meg nem annyit. Persze. Éshogyhogynem leírja egy névetlen levélben!
Ezt magyarázd meg a munkatársam tesójának, aki véletlenül orvostanhallgató és kurvára jóval kevesebbet kapott, mint ami járna. És ez igaz sok évfolyamtársára is...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Annyira életképtelen dolgokat írtok, hogy nem kapja meg vagy nem annyit. Az állam fizet és annyit amennyi jár. Ugyanaz a szitu, mint a vendéglőknél: minimálbéren jelentetted be, ráadásul csak a csapat felét? Annyi jár amennyi. Van ez így.

Aztán a hupikék törpikéktől a tellerlevélig annyi minden volt már, de igen, nem kapja meg a manit, meg nem annyit. Persze. Éshogyhogynem leírja egy névetlen levélben!
Az eddig is megvolt, hogy elvakult vagy, de azt nem gondoltam, hogy ennyire. Igen, az egészségügyben nyilván mindenkit minimálbérre jelentenek be, annak ellenére, hogy ugye bértáblás a dolog.
Nem barátom, elvették a másodállás lehetőségét, ami ugye erőteljesen árt a szakdolgozóknak, de cserébe még elrendelték az oltópontokon való munkát, amiért nem túl lelkesen fizetik ki a túlórapénzt.
Ez már együtt is fizu csökkenés.
De mindehez jön, hogy már nem közalkalmazottak, így van bértábla, viszont nincs illetményalap. Szóval jó sokan döbbentek rá arra, hogy innentől csökkent az alapbérük is...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az eddig is megvolt, hogy elvakult vagy, de azt nem gondoltam, hogy ennyire. Igen, az egészségügyben nyilván mindenkit minimálbérre jelentenek be, annak ellenére, hogy ugye bértáblás a dolog.
Nem barátom, elvették a másodállás lehetőségét, ami ugye erőteljesen árt a szakdolgozóknak, de cserébe még elrendelték az oltópontokon való munkát, amiért nem túl lelkesen fizetik ki a túlórapénzt.

Ami jár az jár, ezen sztem kár pörögni.
Anno ismerős is azért hagyta el a tanári pályát fél év után, mert a szeptemberi fizetése után januárig nem kapott semmit, csak felmondás utáni hónapban kapta meg egy összegben...

Csak furának találom, hogy anyósom és a sógorom is hülyére keresi magát Sopronban, ország másik részében meg az alapot se fizetik ki...
De ha nincsenek lejelentve az órák, pótlékok akkor az helyi adminisztrációs hiba, meg kell keresni az illetékest és elmagyarázni neki a hosszú élet titkát.
 
M

molnibalage

Guest
Az eddig is megvolt, hogy elvakult vagy, de azt nem gondoltam, hogy ennyire. Igen, az egészségügyben nyilván mindenkit minimálbérre jelentenek be, annak ellenére, hogy ugye bértáblás a dolog.
Nem barátom, elvették a másodállás lehetőségét, ami ugye erőteljesen árt a szakdolgozóknak, de cserébe még elrendelték az oltópontokon való munkát, amiért nem túl lelkesen fizetik ki a túlórapénzt.
Ez már együtt is fizu csökkenés.
De mindehez jön, hogy már nem közalkalmazottak, így van bértábla, viszont nincs illetményalap. Szóval jó sokan döbbentek rá arra, hogy innentől csökkent az alapbérük is...
Ti tényleg a NER ittenő főkommandósát győzköditek? Ennyi erővel a falhoz is lehetne beszélni.
Ami jár az jár, ezen sztem kár pörögni.
Anno ismerős is azért hagyta el a tanári pályát fél év után, mert a szeptemberi fizetése után januárig nem kapott semmit, csak felmondás utáni hónapban kapta meg egy összegben...

Csak furának találom, hogy anyósom és a sógorom is hülyére keresi magát Sopronban, ország másik részében meg az alapot se fizetik ki...
De ha nincsenek lejelentve az órák, pótlékok akkor az helyi adminisztrációs hiba, meg kell keresni az illetékest és elmagyarázni neki a hosszú élet titkát.
Azt nézve, hogy micsoda szórás volt az oltásban és az, hogy aktív járulékfizetés mellett 2 hónapig nem volt aktív TAJ száma a barátnőmnek, meg COVID járvány csúcsán behívtak SZEMÉLYES ÁTVÉTELRE, hogy vegyem át új lakcímkártyámat, mert valami változtattak a háttérben a gépezet fogaskerekei én már semmin nem lepődöm meg, amit államigazgatás képes összehozni.

De hát volt munkatársamra mondta már a rendszer, hogy meghalt, mert 1 hónap fizetetlen szabira ment.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 708
113
A covid volt az első olyan történet évek óta, ami után az orvosok kaptak egy kiadós béremelést, és még az utolsó egészségügyi dolgozó is megkapta ami járt a coviddal kapcsolatos munkája kapcsán. Mindenki annyit kapott ami jár. Minden más sima picsogás. A szokásos. Tessék normálisan adminisztrálni. Leadni amit kell. A bérszámfejtés nem abból áll, hogy Mancikának most jó vagy szar napja van, és attól függően utal. A dolgozó kitöltött minden papírt, leadott minden papírt, hivatalosan elszámolt mindent, aláirt mindent amit kell?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 708
113
Ami jár az jár, ezen sztem kár pörögni.
Anno ismerős is azért hagyta el a tanári pályát fél év után, mert a szeptemberi fizetése után januárig nem kapott semmit, csak felmondás utáni hónapban kapta meg egy összegben...

Csak furának találom, hogy anyósom és a sógorom is hülyére keresi magát Sopronban, ország másik részében meg az alapot se fizetik ki...
De ha nincsenek lejelentve az órák, pótlékok akkor az helyi adminisztrációs hiba, meg kell keresni az illetékest és elmagyarázni neki a hosszú élet titkát.
Itt is áll:
"Tessék normálisan adminisztrálni. Leadni amit kell. A bérszámfejtés nem abból áll, hogy Mancikának most jó vagy szar napja van, és attól függően utal. A dolgozó kitöltött minden papírt, leadott minden papírt, hivatalosan elszámolt mindent, aláirt mindent amit kell?"

Volt olyan ember aki kêptelen volt aláirni egy szaros papírt sokadik kérésre, és nyilatkozni, így három hónapig nem utaltak neki az új munkahelyén, mert hivatalosan nem dolgozott ott. Az állami szféra nem Sasad Virág, vagy egy multi, hogy lesz ahogy lesz, kapja csak meg a fizetését, oszt majd rendezzük, csak mert haver és nagyfejű. Nagy multinál láttam ilyet. Adminisztrációs hiányosságok miatt az államiban nincs mani kapcsán megelőlegezett bizalom, hogy Pistike majd aláírja, behozza. Közpénz, Ász folyamatosan liheg, heti szintűek az ellenőrzések. Tessék mindent hivatalosan lepapírozni, és akkor ami járt, azt megkapod. Ez nem a Jobbik, a DK és a Momentum, hogy azt írsz be amit akarsz, akkor amikor gondolod, és ha nem szopja be az Ász, akkor diktatúrázással elintézzük a dolgot. Én még nem láttam olyan gazdasági igazgatót, aki bemondásra százezrek átutalását hagyja jóvá. Pontosabban igen, de ő két évet ült és gondolkodott.

A rokon, ismerős, haver pedig papírozzon, és megkapja ami jár. Ismerek nagyfejűeket akik telefonon leordították akit értek, és mégse kaptak fizut, csak mert ismerték xyt. Aztán szépen megalazkodva behozták, beküldték azt a nyilatkozatot, ami után megkaptak a végén mindent ami jár, de a hóközivel, nem a hóeleji rendessel. Persze amikor mesélték mindenki hülye volt és hibás, csak ők nem.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Itt is áll:
"Tessék normálisan adminisztrálni. Leadni amit kell. A bérszámfejtés nem abból áll, hogy Mancikának most jó vagy szar napja van, és attól függően utal. A dolgozó kitöltött minden papírt, leadott minden papírt, hivatalosan elszámolt mindent, aláirt mindent amit kell?"

Volt olyan ember aki kêptelen volt aláirni egy szaros papírt sokadik kérésre, és nyilatkozni, így három hónapig nem utaltak neki az új munkahelyén, mert hivatalosan nem dolgozott ott. Az állami szféra nem Sasad Virág, vagy egy multi, hogy lesz ahogy lesz, kapja csak meg a fizetését, oszt majd rendezzük, csak mert haver és nagyfejű. Nagy multinál láttam ilyet. Adminisztrációs hiányosságok miatt az államiban nincs mani kapcsán megelőlegezett bizalom, hogy Pistike majd aláírja, behozza. Közpénz, Ász folyamatosan liheg, heti szintűek az ellenőrzések. Tessék mindent hivatalosan lepapírozni, és akkor ami járt, azt megkapod. Ez nem a Jobbik, a DK és a Momentum, hogy azt írsz be amit akarsz, akkor amikor gondolod, és ha nem szopja be az Ász, akkor diktatúrázással elintézzük a dolgot. Én még nem láttam olyan gazdasági igazgatót, aki bemondásra százezrek átutalását hagyja jóvá. Pontosabban igen, de ő két évet ült és gondolkodott.

A rokon, ismerős, haver pedig papírozzon, és megkapja ami jár. Ismerek nagyfejűeket akik telefonon leordították akit értek, és mégse kaptak fizut, csak mert ismerték xyt. Aztán szépen megalazkodva behozták, beküldték azt a nyilatkozatot, ami után megkaptak a végén mindent ami jár, de a hóközivel, nem a hóeleji rendessel. Persze amikor mesélték mindenki hülye volt és hibás, csak ők nem.
Tök jó, hogy újfent nem sikerült belpol nélkül leírnod a mondandód. Kezd kurva unalmas lenni. Pont olyan vagy, mint a meme-ek a neten: bárhol bármi baj, mindig az ellenzék a hibás....
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 708
113
Tök jó, hogy újfent nem sikerült belpol nélkül leírnod a mondandód. Kezd kurva unalmas lenni. Pont olyan vagy, mint a meme-ek a neten: bárhol bármi baj, mindig az ellenzék a hibás....
Miért, nem így van? Ezek csipognak mindenhol névtelenül, hogy mennyire hülye mindenki, csal ők nem. Onnan tudható, hogy kamu az egész, amikor névtelen levelekre hivatkoznak, mondván a hatalom kicsinálná őket, miközben 2010 óta teli szájjal szidják a döntéshozókat, és semmi bajuk nincs, de igen, névtelen levél. Amint tavaly is történt, ahogy nem lett névtelen a sztori, azonnal kiderült, hogy igen, baromira nem úgy van, ahogy végigcsipogták a médiát.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and zeal

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Tök jó, hogy újfent nem sikerült belpol nélkül leírnod a mondandód. Kezd kurva unalmas lenni. Pont olyan vagy, mint a meme-ek a neten: bárhol bármi baj, mindig az ellenzék a hibás....
Pedig nem beszél hülyeséget. Fölösleges az elmaradt fizetésekkel lázítani a rendszer ellen, mert nem szándákos lehúzásról, hanem csak egyszerű hibáról lehet szó. Nem értem miért megy a konstans panaszkodás, amikor egy telefonnal el lehet intézni az ilyesmit. Ja, hogy a rendszert szidni azt szabad, sőt kötelező... Pl. olyanról is tudok, aki több fizut kapott, és visszautalta. Igaz, ő nem szokott rinyálni. Lehet ebben a karma dologban tényleg van valami. :rolleyes:
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Fölösleges az elmaradt fizetésekkel lázítani a rendszer ellen, mert nem szándákos lehúzásról, hanem csak egyszerű hibáról lehet szó.
Mondjuk, mert konkrétan a szakdolgozók esetén a hiba ott van, hogy nem növelték a bérüket, hanem csökkentették?
Igen, csak is kizárólag hibákról lehet szó drága zeal...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Pedig nem beszél hülyeséget. Fölösleges az elmaradt fizetésekkel lázítani a rendszer ellen, mert nem szándákos lehúzásról, hanem csak egyszerű hibáról lehet szó. Nem értem miért megy a konstans panaszkodás, amikor egy telefonnal el lehet intézni az ilyesmit. Ja, hogy a rendszert szidni azt szabad, sőt kötelező... Pl. olyanról is tudok, aki több fizut kapott, és visszautalta. Igaz, ő nem szokott rinyálni. Lehet ebben a karma dologban tényleg van valami. :rolleyes:
Már csak azt nem értem, miért a rendszer ellen való lázítás egy probléma megemlítése...