Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 755
28 627
113
Szergej Szobjanyin főpolgármester szerint az újonnan regisztrált moszkvai koronavírus megbetegedések 89,3 százalékát az indiai mutáns okozza.

A jelenlegi átoltottsági számok mellett így nem csoda hogy ennyire terjed, plusz Szobjanyin szerint az eredeti wuhani verzióhoz képest dupla annyi antitest szükséges, hogy elkerülhető legyen a megbetegedés. Mától Moszkvában a tömegrendezvényeket 1000 főben korlátozták és az EB szurkolói zónáit is bezárták. Jó kérdés, hogy ezek mellett hogyan lesz július végén MAKSZ.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
@ogretankHU ezek szerintem olvasták a meddőségről szóló gondolataidat.
statisztika.jpg
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Gondolkodtam hova írjam, de írom ide, mert végülis fertőzés.
A méhlegelők sajnos tényleg hozzák a kullancsokat. Drága párom otthon volt 2 hete, egy méhlegelővel tarkított környéken. Hétfőn délután sikerült is benne kullancsot találni. A mérete alapján max 24 órás volt. A kínos viszont az, hogy ma már meg is kapta a 20 napos bivalyerős antibiotikum kúráját lymera. Szóval mindenki, aki ilyen környéken lakik fokozottan figyeljen. Mert sajnos ha nem lesz észrevéve z nagyon csúnya dolgokat tud okozni.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 575
32 068
113
Gondolkodtam hova írjam, de írom ide, mert végülis fertőzés.
A méhlegelők sajnos tényleg hozzák a kullancsokat. Drága párom otthon volt 2 hete, egy méhlegelővel tarkított környéken. Hétfőn délután sikerült is benne kullancsot találni. A mérete alapján max 24 órás volt. A kínos viszont az, hogy ma már meg is kapta a 20 napos bivalyerős antibiotikum kúráját lymera. Szóval mindenki, aki ilyen környéken lakik fokozottan figyeljen. Mert sajnos ha nem lesz észrevéve z nagyon csúnya dolgokat tud okozni.
Senki ne menjen sehova! Az erdők/mezők tele vannak állatokkal! Pollenveszély! Kullancs eszély! Kovidveszély! Hidegfront! Melegfront! Újhold! Napfogyatkozás! Maszkféreg!
Én gyerekkorom óta járom az erdőt/mezőt, de az elmúlt öt-hat évben, nem volt bennem kullancs. Pedig a kutyában, macskában volt. Ki is szedtem. Tudod mi a megoldás?
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Le kell betonozni a réteket. Köztudott, hogy a kullancs nem él meg betonon.
Mindenesetre sokkal kevésbé, mint a gazban. És nem kell lebetonozni, de nem is kell a város közepére dzindzást varázsolni. De ha már ott van, akkor a kullancs is megjelenik. És nem a méhlegelőket minősítettem, csak jeleztem, hogy a kullancs megjelent a városban (nem tudom, én pl nem néztem át eddig magam miatta) és ugyan egy elemes a mintám, de azt mindenképp jelzi, hogy erősen lyme fertőzött is van köztük, mivel olyat még nem igazán láttam, h egy napon belül átadja a fertőzést.
Az egész arról akart szólni, hogy figyeljünk oda, mert se az 500-1000 mgos antibiotikumok nem kellemesek(a hasmenés kvázi garantált) se a fertőzés.
De felőlem röhögjünk rajta...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Senki ne menjen sehova! Az erdők/mezők tele vannak állatokkal! Pollenveszély! Kullancs eszély! Kovidveszély! Hidegfront! Melegfront! Újhold! Napfogyatkozás! Maszkféreg!
Én gyerekkorom óta járom az erdőt/mezőt, de az elmúlt öt-hat évben, nem volt bennem kullancs. Pedig a kutyában, macskában volt. Ki is szedtem. Tudod mi a megoldás?
Tudod, nagyon vicces minden, amíg nincs benned. Én is járom 20+ éve az erdőket. Ez alatt összesen 3szor volt bennem kullancs. Párom is járja, igaz ő rövidebb ideje. Benne eddig 1szer volt. Most másodszorra is, a végeredmény egy Lyme fertőzés. Pedig meglehetősen időben lett észrevéve.
És még egyszer, én azért városban nem szoktam minden nap átnézni az összes testhajlatot/hajas fejbőrt, hogy van-e bennem ilyen dög.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 575
32 068
113
Mindenesetre sokkal kevésbé, mint a gazban. És nem kell lebetonozni, de nem is kell a város közepére dzindzást varázsolni. De ha már ott van, akkor a kullancs is megjelenik. És nem a méhlegelőket minősítettem, csak jeleztem, hogy a kullancs megjelent a városban (nem tudom, én pl nem néztem át eddig magam miatta) és ugyan egy elemes a mintám, de azt mindenképp jelzi, hogy erősen lyme fertőzött is van köztük, mivel olyat még nem igazán láttam, h egy napon belül átadja a fertőzést.
Az egész arról akart szólni, hogy figyeljünk oda, mert se az 500-1000 mgos antibiotikumok nem kellemesek(a hasmenés kvázi garantált) se a fertőzés.
De felőlem röhögjünk rajta...
Úgyis mind meghalunk, az viszont nem mindegy, hogy legalább ne rettegésben éljünk. Indokolatlan az egész...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 575
32 068
113
Tudod, nagyon vicces minden, amíg nincs benned. Én is járom 20+ éve az erdőket. Ez alatt összesen 3szor volt bennem kullancs. Párom is járja, igaz ő rövidebb ideje. Benne eddig 1szer volt. Most másodszorra is, a végeredmény egy Lyme fertőzés. Pedig meglehetősen időben lett észrevéve.
És még egyszer, én azért városban nem szoktam minden nap átnézni az összes testhajlatot/hajas fejbőrt, hogy van-e bennem ilyen dög.
Sört kell inni. A kullancs utálja az slkoholt, és a komlót is. ;)
"A félelem a kis halál." (Frank Herbert- Dűne)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Úgyis mind meghalunk, az viszont nem mindegy, hogy legalább ne rettegésben éljünk. Indokolatlan az egész...
Nem tudom, én ezzel alapvetően úgy vagyok, hogy majd egyszer meghalok. Jelenleg tervben van még Andrew Martin a két évszázados ember rekordjának megdöntése, de pont ennek kapcsán, ha valami csökkenti a kockázatot, és nem kerül különösebb gondba, akkor nem azúgyismeghalunkot hírdetem, hanem megnézem, hogy van-e bennem kullancs...
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Mindenesetre sokkal kevésbé, mint a gazban. És nem kell lebetonozni, de nem is kell a város közepére dzindzást varázsolni. De ha már ott van, akkor a kullancs is megjelenik. És nem a méhlegelőket minősítettem, csak jeleztem, hogy a kullancs megjelent a városban (nem tudom, én pl nem néztem át eddig magam miatta) és ugyan egy elemes a mintám, de azt mindenképp jelzi, hogy erősen lyme fertőzött is van köztük, mivel olyat még nem igazán láttam, h egy napon belül átadja a fertőzést.
Az egész arról akart szólni, hogy figyeljünk oda, mert se az 500-1000 mgos antibiotikumok nem kellemesek(a hasmenés kvázi garantált) se a fertőzés.
De felőlem röhögjünk rajta...
Nem kell ehhez méhlegelőt létesíteni, a kertvárosban is hemzseghet a sok kullancs. Nálunk is van bőven a kertben, pedig egy elég takarosan karbantartott kertünk van. :( Igazából szerintem, ahol nagyobb mennyiségű növény van, ott a kullancs is megtelepszik.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 575
32 068
113
Nem tudom, én ezzel alapvetően úgy vagyok, hogy majd egyszer meghalok. Jelenleg tervben van még Andrew Martin a két évszázados ember rekordjának megdöntése, de pont ennek kapcsán, ha valami csökkenti a kockázatot, és nem kerül különösebb gondba, akkor nem azúgyismeghalunkot hírdetem, hanem megnézem, hogy van-e bennem kullancs...
"Mindenki az kapja, amit megérdemel." Sors/soros/karma.
Nem kell messzire menni. Ha félsz, rettegésben élsz, megszűnik a "védelmed", a tudatod.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ha már megint ilyen viccesnek tartod a dolgot, egy dolgot légy szíves azért árulj el nekem. Ha semmi hivatalos vizsgálatot nem hiszel el, akkor minek kérsz számon dolgokat? o_O
Sosem kérek számon csak kérdezek és véleményem is lehet ! Majd térjünk vissza 5-10 év múlva !
 

fishbed

Well-Known Member
2013. július 5.
815
792
93
Nem kell ehhez méhlegelőt létesíteni, a kertvárosban is hemzseghet a sok kullancs. Nálunk is van bőven a kertben, pedig egy elég takarosan karbantartott kertünk van. :( Igazából szerintem, ahol nagyobb mennyiségű növény van, ott a kullancs is megtelepszik.
Nálunk az I.kerülti játszótereken is vannak kullancsok.
 

fishbed

Well-Known Member
2013. július 5.
815
792
93
Sajnos ismerek pár oltás ellenes szülőt. De az én gyerekeim igazolt jégkorongozók így edzésre viszem őket