Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 940
82 722
113
Nem kell ehhez méhlegelőt létesíteni, a kertvárosban is hemzseghet a sok kullancs. Nálunk is van bőven a kertben, pedig egy elég takarosan karbantartott kertünk van. :( Igazából szerintem, ahol nagyobb mennyiségű növény van, ott a kullancs is megtelepszik.
Ahol süni van, ott van kullancs. A gyerek ugrált a trambulinon. A nejem odament szaGérteni a kiscsajt, kint volt tíz percet, bejön, mondom mi ez az oldaladban? Hát egy kullancs. Csipesz, és már kint is volt. Szóval, ahol süni van, még ha elzárt kert is, kullancs is lesz.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Nem kell ehhez méhlegelőt létesíteni, a kertvárosban is hemzseghet a sok kullancs. Nálunk is van bőven a kertben, pedig egy elég takarosan karbantartott kertünk van. :( Igazából szerintem, ahol nagyobb mennyiségű növény van, ott a kullancs is megtelepszik.
Ez annyira igaz , hogy ha van gazdatest akkor igen ha nincs akkor meg nem !
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Ez annyira igaz , hogy ha van gazdatest akkor igen ha nincs akkor meg nem !
Igazad van, akkor némiképp kiegészítem a story-t: számtalan énekesmadár és sün is lakik a kertünkben, így találnak a kullancsok bőven gazdatestet. (Az erdélyi kopómat - hála a különböző szereknek - messze elkerülik. Mondjuk a biztonság kedvéért azért Lyme-kór ellen be van oltva. :))
Amúgy egy kullancs kb. bármilyen melegvérű jószággal beéri, ezek pedig szerintem bárhol megtalálhatók, ahol nagyobb kiterjedésű növényzet is van.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 940
82 722
113
  • Tetszik
Reactions: BJani
T

Törölt tag 4082

Guest
Biztos lehet ilyet is találni. Meg azokat is, akik szintén lelkesen beszélnek arról, hogy mit kellett volna feldugni annak, aki szigorlat előtti 2 hétben, vizsgaidőszakban, és a zh heten kizavarta őket a vörös zónákba.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
807.428 fertőzött (+106)
289 kórházban (-31)
43 lélegeztetőgépen (-2)
42.851 aktív eset (-616)
734.627 gyógyult (+720)
29.950 elhunyt (+2)
5.389.058 (4.360.313) kapott oltást (+13.135, +61.240)
6.033.519 mintavétel (+13.492)
4.044 hatósági házi karanténban (-367)
b5ce95ce14ab247b495f445f0b71bcea.png
807.630 fertőzött (+202, 3 nap alatt)
275 kórházban (-14)
37 lélegeztetőgépen (-6)
42.097 aktív eset (-754)
735.574 gyógyult (+947)
29.959 elhunyt (+9)
5.411.431 (4.491.113) kapott oltást (+22.373, +130.800)
6.058.488 mintavétel (+24.969)
3.969 hatósági házi karanténban (-75)
c7e3dcb5d6bd3faa4bbc8ca07aa374f7.png
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 370
24 736
113

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 633
3 913
113
Hát ettől aztán biztos meg fog ijedni és befejezi azt, amit csinál...
Szia,

Szerintem erre van realis esely, es reszben igazsagos is.

Az illeto nem hulye, ha megkapja a felfuggesztett szabadsagvesztest, es annak idotartalma alatt megismetli a tettet, akkor automatikusan le kell ullnie az elso buntetest, plusz buntetett eloeletukent a 2. buntetes eleve szigorubb lesz.

Magyarorszagon az a szokas, hogy akit legfeljebb 2 ev szabadsagvesztesre itelnek, es buntetlen eloeletu, azoknak szinte automatikusan felfuggesztik a bunteteset. Mivel max 5 evet kaphat, es a 0-5 ev kozeperteke 2.5 ev, ezert ha valami kicsi enyhito korulmenyt talalnak, akkor maris 2 ev a buntetese.

Azert csak reszben igazsagos, mert szerintem a "dr." elonev sulyosbitobb korulmeny mint amekorra enyhito a rendezett eletmod, tehat inkabb 3 mint 2.5 ev jarna neki, ezt viszont mar (az en tudomasom szerint) nem lehet felfuggeszteni.

Illetve -szerintem- koltsegvetesi csalas miatt mar eleve buntetett eloeletunek kellene lennie, de hat nem az.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 700
28 128
113
Klasszik Telex szint, hogy vészmadárként összemossák a "tÚl kOrAi nYitÁsT" azzal, hogy Grísa egyszerűen nem akarja magát beoltatni önként mert bizalmatlan az egésszel szemben. Ja és természetesen Szputnyik=róósz, nézzétek hát az oroszok se akarják fúúj. Ellentétben lehet itt bárhogyan ösztönözni, sorsolgatni lakást meg autót, egyszerűen nem megy, mert nem akarják. És ez nem csak az oroszokra hanem az egész FÁK térségre igaz, ez részben a posztszovjet mentalitásból adódik. Вообще мне похуй, mondaná az orosz. Eléggé valószínűen a megoldás a kötelező oltásban rejlik, csak a választások miatt a kormányzat húzza száját. Plusz momentán tavaly május óta lényegében messzemenően lazább intézkedések vannak érvényben (még szigorítva is), mint amit itthon vagy Európában tapasztaltunk, így nem csoda hogy nincsen meg a kellő késztetés.

Kontrasztként egy árnyaltabb írás
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Korunk egyik legnagyobb járványos méreteket öltő betegségéről, a rákról egy elgondolkodtató podcast:
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Gondolkodtam hova írjam, de írom ide, mert végülis fertőzés.
A méhlegelők sajnos tényleg hozzák a kullancsokat. Drága párom otthon volt 2 hete, egy méhlegelővel tarkított környéken. Hétfőn délután sikerült is benne kullancsot találni. A mérete alapján max 24 órás volt. A kínos viszont az, hogy ma már meg is kapta a 20 napos bivalyerős antibiotikum kúráját lymera. Szóval mindenki, aki ilyen környéken lakik fokozottan figyeljen. Mert sajnos ha nem lesz észrevéve z nagyon csúnya dolgokat tud okozni.
Én is agyaltam már ezen a témán, hogy bedobom, sajnos megvesznek értem ezek a dögök.
Nincs év, hogy ne lenne bennem 1-2 kullancs. A Lyme-al eddig mázlim volt, csak egyszer jött ki rajtam, vagy 15 éve, akkora piros kör lett rajtam, ami a csípőmtől a hónaljamig ért... Kezelés nélkül elmúlt, nem érzem, hogy nyoma lenne. Idén eddig 2 dögöt szedtem ki magamból, pár éve, amíg Bp-n laktunk, a Margit-szigeten is összeszedtem egyet. Egyre többen vannak ezek a kis rohadékok, sőt, most már krími-kongói vérzéses lázat terjesztő migránsukkal is össze lehet futni:
https://index.hu/techtud/2021/04/29...imi-kongoi-verzeses-laz-invaziv-faj-verszivo/

Gondolkodtam, hogy azok, akik napokat töltenek kint a bozótban, mondjuk a fórum apropóján a lövészek, különlegesek, de gondolhatnék favágókra, erdészekre, vadászokra, mezőgazdasági munkásokra is, szóval mit használnak kullancs ellen? Én csipeszt, de díjaznám, ha ritkábban kellene elővennem! :D Oltás ugyanis csak agyvelőgyulladás ellen van (cirka 30 ezerért), Lyme ellen nincs. Valami bevált riasztószer esetleg...? A citromos spricnik hatásfoka elég gyenge.
Állítólag a gyöngytyúk megeszi a kullancsot, lehet, hogy velük kellene járnom a vadont...? :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97