Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Én is agyaltam már ezen a témán, hogy bedobom, sajnos megvesznek értem ezek a dögök.
Nincs év, hogy ne lenne bennem 1-2 kullancs. A Lyme-al eddig mázlim volt, csak egyszer jött ki rajtam, vagy 15 éve, akkora piros kör lett rajtam, ami a csípőmtől a hónaljamig ért... Kezelés nélkül elmúlt, nem érzem, hogy nyoma lenne. Idén eddig 2 dögöt szedtem ki magamból, pár éve, amíg Bp-n laktunk, a Margit-szigeten is összeszedtem egyet. Egyre többen vannak ezek a kis rohadékok, sőt, most már krími-kongói vérzéses lázat terjesztő migránsukkal is össze lehet futni:
https://index.hu/techtud/2021/04/29...imi-kongoi-verzeses-laz-invaziv-faj-verszivo/

Gondolkodtam, hogy azok, akik napokat töltenek kint a bozótban, mondjuk a fórum apropóján a lövészek, különlegesek, de gondolhatnék favágókra, erdészekre, vadászokra, mezőgazdasági munkásokra is, szóval mit használnak kullancs ellen? Én csipeszt, de díjaznám, ha ritkábban kellene elővennem! :D Oltás ugyanis csak agyvelőgyulladás ellen van (cirka 30 ezerért), Lyme ellen nincs. Valami bevált riasztószer esetleg...? A citromos spricnik hatásfoka elég gyenge.
Állítólag a gyöngytyúk megeszi a kullancsot, lehet, hogy velük kellene járnom a vadont...? :rolleyes:
Nekem amúgy idáig beváltak a különféle riasztószerek. Csak arra kell figyelni, hogy ha erősen izzadsz, akkor elég gyakran újra kell fújkálnod magad.
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
807.630 fertőzött (+202, 3 nap alatt)
275 kórházban (-14)
37 lélegeztetőgépen (-6)
42.097 aktív eset (-754)
735.574 gyógyult (+947)
29.959 elhunyt (+9)
5.411.431 (4.491.113) kapott oltást (+22.373, +130.800)
6.058.488 mintavétel (+24.969)
3.969 hatósági házi karanténban (-75)
c7e3dcb5d6bd3faa4bbc8ca07aa374f7.png
807.684 fertőzött (+54)
281 kórházban (+6)
32 lélegeztetőgépen (-5)
41.784 aktív eset (-313)
735.937 gyógyult (+363)
29.963 elhunyt (+4)
5.421.230 (4.555.029) kapott oltást (+9.799, +63.916)
6.062.806 mintavétel (+4.318)
3.866 hatósági házi karanténban (-103)
c3ea912d99056147d1f285111f2f38eb.png
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 187
113
Én is agyaltam már ezen a témán, hogy bedobom, sajnos megvesznek értem ezek a dögök.
Nincs év, hogy ne lenne bennem 1-2 kullancs. A Lyme-al eddig mázlim volt, csak egyszer jött ki rajtam, vagy 15 éve, akkora piros kör lett rajtam, ami a csípőmtől a hónaljamig ért... Kezelés nélkül elmúlt, nem érzem, hogy nyoma lenne. Idén eddig 2 dögöt szedtem ki magamból, pár éve, amíg Bp-n laktunk, a Margit-szigeten is összeszedtem egyet. Egyre többen vannak ezek a kis rohadékok, sőt, most már krími-kongói vérzéses lázat terjesztő migránsukkal is össze lehet futni:
https://index.hu/techtud/2021/04/29...imi-kongoi-verzeses-laz-invaziv-faj-verszivo/

Gondolkodtam, hogy azok, akik napokat töltenek kint a bozótban, mondjuk a fórum apropóján a lövészek, különlegesek, de gondolhatnék favágókra, erdészekre, vadászokra, mezőgazdasági munkásokra is, szóval mit használnak kullancs ellen? Én csipeszt, de díjaznám, ha ritkábban kellene elővennem! :D Oltás ugyanis csak agyvelőgyulladás ellen van (cirka 30 ezerért), Lyme ellen nincs. Valami bevált riasztószer esetleg...? A citromos spricnik hatásfoka elég gyenge.
Állítólag a gyöngytyúk megeszi a kullancsot, lehet, hogy velük kellene járnom a vadont...? :rolleyes:
A legjobb megoldás, hogy mielőtt indulsz az erdőre iszol egy jó tömény csésze diólevél teát. Na amikor azt elkezded izzadni kifelé magadból, közeledbe sem mennek. Vagy diólevelet alkoholban áztatsz (kb. két hét - zárt befőttes üvegben) és azzal bedörzsölöd magad. Ez egy kicsit macerásabb, de épp oly hatékony mint a tea.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 131
19 916
113
807.684 fertőzött (+54)
281 kórházban (+6)
32 lélegeztetőgépen (-5)
41.784 aktív eset (-313)
735.937 gyógyult (+363)
29.963 elhunyt (+4)
5.421.230 (4.555.029) kapott oltást (+9.799, +63.916)
6.062.806 mintavétel (+4.318)
3.866 hatósági házi karanténban (-103)
c3ea912d99056147d1f285111f2f38eb.png
Már tegnap reggelre - vagyis a hétvégi oltásokkal - egymillió alá ment az első és második oltások közötti különbség.
Ezzel a tempóval június végére félmillió alá megy a különbség, július végére meg jóformán összefut majd a két érték.
5,7 millió környékén megállunk? Vagy az indiai delta variáns beérkezése meglöki egy kicsit az oltási hajlandóságot (és a napi új betegszámot)?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Már tegnap reggelre - vagyis a hétvégi oltásokkal - egymillió alá ment az első és második oltások közötti különbség.
Ezzel a tempóval június végére félmillió alá megy a különbség, július végére meg jóformán összefut majd a két érték.
5,7 millió környékén megállunk? Vagy az indiai delta variáns beérkezése meglöki egy kicsit az oltási hajlandóságot (és a napi új betegszámot)?
Ha ősszel elkezd ismét beindulni a járvány és az főleg az oltatlanok között fog tombolni, akkor szerintem kap majd egy szép kis lökést a regisztráltak száma.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Ha ősszel elkezd ismét beindulni a járvány és az főleg az oltatlanok között fog tombolni, akkor szerintem kap majd egy szép kis lökést a regisztráltak száma.
Kétségem nincs afelől, hogy így fogják tálalni. Azonban akik hisznek a médiának és a politikusoknak szerintem már mind regisztráltak.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Kétségem nincs afelől, hogy így fogják tálalni. Azonban akik hisznek a médiának és a politikusoknak szerintem már mind regisztráltak.
Egy egészségügyi kérdésben mióta döntő egy politikus szava? Vagy hogy mit ír a média?

(Költői kérdés, tudom, hogy a legtöbb embert sajnos ez befolyásolja..)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
807.684 fertőzött (+54)
281 kórházban (+6)
32 lélegeztetőgépen (-5)
41.784 aktív eset (-313)
735.937 gyógyult (+363)
29.963 elhunyt (+4)
5.421.230 (4.555.029) kapott oltást (+9.799, +63.916)
6.062.806 mintavétel (+4.318)
3.866 hatósági házi karanténban (-103)
c3ea912d99056147d1f285111f2f38eb.png


Na gyakorlatilag nincs COVID fertőzés ide haza ! Azt a szájbaba..ott szájkosarat meddig kell még erőltetni ? Egy 60 év körüli néni ma előttem dőlt el az egyik bevásárló központban (légkondicionált helyen) mert nem kapott rendesen levegőt ! Levettük a maszkját és 5 másodperc múlva semmi baja volt ! Csak azt a qrva maszkot szidta és nem veszi fel többet ! Látom én is a pihegő embereket de az illetékesek még mindig nem látják !
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 926
6 899
113
Látom én is a pihegő embereket de az illetékesek még mindig nem látják !
az illetékesek olyanok mint a zenészek a karmester elött... húzzák a nótát ahogy csak tudják s még versenyeznek is hogy ki a legjobb.
mint pl. Ausztrália, Fülöp szigetek... de jó látni hogy vannak olyanok is mint Texas akik nem kérnek ebből a mű hisztériából amit Kína és a WHO kreált.....
 
T

Törölt tag 4082

Guest
! Azt a szájbaba..ott szájkosarat meddig kell még erőltetni ?
Tömegközlekedési eszközön mindig kötelező, utcán, csak ha veszélyesnek van nyilvánítva a kutyád. De am ennek mi köze a járványhoz?

Egy 60 év körüli néni ma előttem dőlt el az egyik bevásárló központban (légkondicionált helyen) mert nem kapott rendesen levegőt !
Sajnálatos, csak hát ennek köze nincs a maszkhoz.
Csak azt a qrva maszkot szidta és nem veszi fel többet !
Oki, nem kell. Csak ez esetben most már bassza meg az anyját, és irány a Csillag.
 
  • Hűha
Reactions: Veér Ispán

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 530
29 747
113
Én is agyaltam már ezen a témán, hogy bedobom, sajnos megvesznek értem ezek a dögök.
Nincs év, hogy ne lenne bennem 1-2 kullancs. A Lyme-al eddig mázlim volt, csak egyszer jött ki rajtam, vagy 15 éve, akkora piros kör lett rajtam, ami a csípőmtől a hónaljamig ért... Kezelés nélkül elmúlt, nem érzem, hogy nyoma lenne. Idén eddig 2 dögöt szedtem ki magamból, pár éve, amíg Bp-n laktunk, a Margit-szigeten is összeszedtem egyet. Egyre többen vannak ezek a kis rohadékok, sőt, most már krími-kongói vérzéses lázat terjesztő migránsukkal is össze lehet futni:
https://index.hu/techtud/2021/04/29...imi-kongoi-verzeses-laz-invaziv-faj-verszivo/

Gondolkodtam, hogy azok, akik napokat töltenek kint a bozótban, mondjuk a fórum apropóján a lövészek, különlegesek, de gondolhatnék favágókra, erdészekre, vadászokra, mezőgazdasági munkásokra is, szóval mit használnak kullancs ellen? Én csipeszt, de díjaznám, ha ritkábban kellene elővennem! :D Oltás ugyanis csak agyvelőgyulladás ellen van (cirka 30 ezerért), Lyme ellen nincs. Valami bevált riasztószer esetleg...? A citromos spricnik hatásfoka elég gyenge.
Állítólag a gyöngytyúk megeszi a kullancsot, lehet, hogy velük kellene járnom a vadont...? :rolleyes:
Sör/cigi. ;)
 
  • Imádom
Reactions: ZeiG

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Tömegközlekedési eszközön mindig kötelező, utcán, csak ha veszélyesnek van nyilvánítva a kutyád. De am ennek mi köze a járványhoz?


Sajnálatos, csak hát ennek köze nincs a maszkhoz.

Oki, nem kell. Csak ez esetben most már bassza meg az anyját, és irány a Csillag.
Te hülye vagy vazze ! Értem a viccet csak nem mindig szeretem és ez most az a szitu ! Ha a te édesanyád ájul el a meleg időben ? Mert ugye a maszk miatt nem a levegő vétel a gond hanem a kényes agyi hőmérséklet amit a ki/belégzéssel ha úgy tetszik lihegéssel segítünk elő ! Ami egy 10-20 C fokon lehet nem gond de 35 C fokon igen még ha idő közben mondjuk csak egy 28 fokos helyiségben volt !

"Csak ez esetben most már bassza meg az anyját, és irány a Csillag." Ezen kijelentésed miatt te szimplán pszichiátriai eset vagy ! Mert nem hord maszkot egy öreg nő 35 fokban amikor már NINCS ITTHON KIMUTATHATÓ FERTŐZÖTT BETEG MEG FŐLEG ! Téged kéne a nem csillagba hanem az egykori Lipótba zárni !

Mégy ignora ilyen idiótával nem kívánok vitázni egy másodpercet se nem fogod az agymenéseddel mérgezni az életemet !