Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Már az első - fekete himlő elleni - védőoltás megjelenésekor is voltak, akik ódzkodtak tőle, mert egy félelmetes, új dolog volt. Úgy látszik, bő 200 év nem volt elég ahhoz, hogy az alaptalan távolságtartás kivesszen az emberekből.
Attól még, mert homokba dugjátok a fejeteket, a covid elleni védőoltások hatékony és biztonságos termékek. És bár a koronavírus sok emberen viszonylag könnyen átfut, hónapokkal a fertőzés után simán kapsz egy poszt-covid krónikus betegséget, ami akár a halálodig kísérhet. Minek kockáztatod ezt, amikor könnyen és fájdalommentesen meg is előzhetnéd?
Na látod, ez nem igaz. Az oltás(ok) még mindig csak kísérleti fázisban van. Arról pedig, hogy mi minden változott meg az utóbbi bő 200 évben, vagy csak az utóbbi 30 évben nem szeretnék írni.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Én speciel a szikár TÉNYEK miatt!
(Mert amikor pl. azt se tudják, hogy mit hány fokon lehet/kell tárolni, meg miből mennyit, hány éveseknek, hogyan is kell adagolni, akkor mire gondoljak? A szemünk előtt megy az ötletelés!)
Azért, mert nem tudod, a hozzá tartozó protokolt, még nem leszel fullretard.
Azért, mert ennek ellenére magyarázol, már közelítesz hozzá.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 092
113
Én speciel a szikár TÉNYEK miatt!
(Mert amikor pl. azt se tudják, hogy mit hány fokon lehet/kell tárolni, meg miből mennyit, hány éveseknek, hogyan is kell adagolni, akkor mire gondoljak? A szemünk előtt megy az ötletelés!)
Aham, olyan ez mint egy repülőnél az üzemidő-hosszabbítás, mert kiderül, hogy mondjuk 4000 repült óránál jóval többet is bírni fog.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
olyan ez mint egy repülőnél az üzemidő-hosszabbítás, mert kiderül, hogy mondjuk 4000 repült óránál jóval többet is bírni fog.
Magadon tesztelgettesd mennyit bír az emberi szervezet!
Tisztelettel, én ebből ki akarok maradni.
(De legalább "elismerted" kvázi, hogy a hatástanulmány most zajlik. Nagymintás méghozzá!)
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Azt tudtad, hogy MINDEN gyógyszert saját felelősségre veszel be?
Persze hogy tudom, ezért kerülöm amennyire lehetséges. Tolakodó okoskodásodra azonban a következőt válaszolom: amennyiben törvény írja elő az oltási kötelezettséget, akkor a felelősség már nem az állampolgáré. Nos, akkor ha mnden ilyen világos, akkor miért nincs előírva?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 092
113
Magadon tesztelgettesd mennyit bír az emberi szervezet!
Tisztelettel, én ebből ki akarok maradni.
(De legalább "elismerted" kvázi, hogy a hatástanulmány most zajlik. Nagymintás méghozzá!)
Tesztelem is. 25 évig cigiztem, legalább 10 évig 270+ órát dolgoztam havonta... Jelenleg vagy 5 éve már csak havi 200 körül. Többet ártok ezzel magamnak, mint évente 16 COVID oltás.
 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
341
1 494
93
1. EU 'mellékhatások': https://basedunderground.com/2021/0...of-adverse-drug-reactions-for-covid-19-shots/

2. Pilóták-vérrög és légi események: Az American airlines és a British Airways pilóta szakszervezete is nyomás alatt ..

3. Titoktartási egyezmény alatt Moderna > Észak Karolina Egyetem (USA járványügy) KORONAVÍRUS VAKCINA átszállítás 2019.12.12 (Még nem is volt járváyn hivatalosan!) https://coercioncode.com/2021/06/21...th-carolina-university-weeks-before-pandemic/

Na mi volt előbb az oltás vagy a járvány? :-D
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Mi az az ok, amiért kísérleti terméknek tartod őket?

Azért, mert nem tudod, a hozzá tartozó protokolt, még nem leszel fullretard.
Azért, mert ennek ellenére magyarázol, már közelítesz hozzá.

Aham, olyan ez mint egy repülőnél az üzemidő-hosszabbítás, mert kiderül, hogy mondjuk 4000 repült óránál jóval többet is bírni fog.
A Covid 19 vakcina globális klinikai kísérleti vizsgálatát igazoló hivatalos dokumentumok. Azok számára, akiknek még mindig bizonyítékra van szükségük arról, hogy ők egy tömeges gyógyszerkísérlet kísérleti patkányai:
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
"Másfélszázan távoztak egy houstoni kórház dolgozói közül, mert a koronavírus elleni oltásra akarták kényszeríteni őket - írta szerdán az AP amerikai hírügynökség. A 153 alkalmazottak egy része felmondott, más részüket pedig elbocsátotta munkáltatójuk - közölte a kórház kedden."
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 092
113
Amúgy hülyeséget írsz. Az elsődleges felelősség azé, aki a gyógyszert felírta. Kivéve, ha a pácienssel bizonyos nyilatkozatot aláírat. És ha jól tudom, az oltakozókkal valamilyen nyilatkozatot aláíratnak.
Basszus, még senkivel sem irattam alá nyilatkozatot, mikor Algopyrint (vagy bármi mást) adtam neki. De az ismerettségi körömben sem iratott alá senki. A legenyhébb "gyógyszer" amihez beleegyező kell a CT kontrasztanyag. Valószínűleg a daganat elleni chemoth.-hoz is kell, de az nem a szakterületem.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 709
28 206
113

Magyarország nem fogad francia turistákat.
Legalább is a publikált ábra alapján, ahogyan az angolok és a norvégok sem.
Kék-szabadon átjárható határok.
Piros és árnyalatai-megkötések( karantén,oltás), 3 bordó ország nem enged be franciákat.
Sárga-PCR teszt.
A foci EB szurkolói akkor milyen alapon érkeztek Pestre? Mert ma is a körúton sétálva egy nagyobb adag Bretagne-i szurkoló jött szembe (készülve az esti francia-portugálra) az összetéveszthetetlen zászlajukkal illetve belvárosban több helyen azért rendesen hallani francia beszédet. Bár mondjuk oroszok is vannak szép számmal hallás alapján
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Basszus, még senkivel sem irattam alá nyilatkozatot, mikor Algopyrint (vagy bármi mást) adtam neki. De az ismerettségi körömben sem iratott alá senki. A legenyhébb "gyógyszer" amihez beleegyező kell a CT kontrasztanyag. Valószínűleg a daganat elleni chemoth.-hoz is kell, de az nem a szakterületem.
Nem tudom ki vagy és mivel foglalkozol, nem is érdekel igazán. De figyelj! Ha én felépítek egy műszaki rendszert és üzembe helyezem, annak feltétele egy nyilatkozat melyben vállalom a felelősséget hogy az élet és vagyonbiztonságot nem veszélyeztet (legyen a hangsúly az életen van most). És ha nem így lesz, akkor bizony nagyon ráfázom (helyesen). Én ezt vállalom és ezt várom el mindenkitől. Te vállalod vajon a döntéseid-cselekvéseid következményét?
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
A foci EB szurkolói akkor milyen alapon érkeztek Pestre? Mert ma is a körúton sétálva egy nagyobb adag Bretagne-i szurkoló jött szembe (készülve az esti francia-portugálra) az összetéveszthetetlen zászlajukkal illetve belvárosban több helyen azért rendesen hallani francia beszédet. Bár mondjuk oroszok is vannak szép számmal hallás alapján
A covidot és a focit feleseleg együtt emlegetni Mo-n. Itt sajnos a foci mindent felülír egy szociopatának köszönhetően.
 
  • Vicces
Reactions: milagro

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 573
11 172
113
Na látod, ez nem igaz. Az oltás(ok) még mindig csak kísérleti fázisban van.
A kísérletes rész lezárult a fázis III-as vizsgálati eredmények kiértékelésével és az ideiglenes forgalomba hozatali engedély kiadásával. Innentől a fázis IV-ben vagyunk, amikor a már megvizsgált, biztonságos és hatékony szert elkezdik a széles tömegeken alkalmazni. Ez minden egyes gyógyszer esetén így volt, így van és valószínűleg így lesz.
Én speciel a szikár TÉNYEK miatt!
(Mert amikor pl. azt se tudják, hogy mit hány fokon lehet/kell tárolni, meg miből mennyit, hány éveseknek, hogyan is kell adagolni, akkor mire gondoljak? A szemünk előtt megy az ötletelés!)
Egy világjárvány idején, amikor épp egy új technológiát vezetsz be, akkor igyekszel egy túlbiztosított tárolási hőfokot előírni, hogy minél kevesebb termék vesszen kárba. Véleményem szerint bőven belefér, hogy csak később nézték meg más hőfokon a stabilitását. A miből mennyit és az adagolás kérdése eddig is tiszta volt.
"Hány éveseknek": alapvetően 18-100+ éves korosztály számára engedélyezték a szereket. A gyerekek esetén vagy már engedélyeztek egyes vakcinákat vagy éppen még folyamatban vannak ilyen vizsgálatok.
Mert ezek a termékek még mindig csak a kísérleti fázisban vannak! Jobbik esetben 2 év múlva, ha mindent teljesítenek, lesz végleges forgaloba hozatali engedélyük. Addig mindenki saját felelősségére adatja be magának

Magadon tesztelgettesd mennyit bír az emberi szervezet!
Tisztelettel, én ebből ki akarok maradni.
(De legalább "elismerted" kvázi, hogy a hatástanulmány most zajlik. Nagymintás méghozzá!)
A "hatástanulmány" már tavaly nyáron lezajlott. Ezt csak én már vagy 20-szor leírtam itt neked, de már mások is sokszor így tettek.
A Covid 19 vakcina globális klinikai kísérleti vizsgálatát igazoló hivatalos dokumentumok. Azok számára, akiknek még mindig bizonyítékra van szükségük arról, hogy ők egy tömeges gyógyszerkísérlet kísérleti patkányai:
Fingod nincs a témáról, de azért megint "jól odacsaptál" a gonosz gyógyszerlobbinak. :)