Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Nem tudom ki vagy és mivel foglalkozol, nem is érdekel igazán. De figyelj! Ha én felépítek egy műszaki rendszert és üzembe helyezem, annak feltétele egy nyilatkozat melyben vállalom a felelősséget hogy az élet és vagyonbiztonságot nem veszélyeztet (legyen a hangsúly az életen van most). És ha nem így lesz, akkor bizony nagyon ráfázom (helyesen). Én ezt vállalom és ezt várom el mindenkitől. Te vállalod vajon a döntéseid-cselekvéseid következményét?
Én szerencsére nem építek semmit. De nem is akarok észt osztani egy építésznek, hogy hogyan is tervezze a teherviselő elemeket.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
A Covid 19 vakcina globális klinikai kísérleti vizsgálatát igazoló hivatalos dokumentumok. Azok számára, akiknek még mindig bizonyítékra van szükségük arról, hogy ők egy tömeges gyógyszerkísérlet kísérleti patkányai:
Iszonyú naív vagy. Ilyen erővel több ezer "kísérlet" kísérleti patkánya az emberiség.
Pl. hogy is fog hatni a gyerek fejlődésére az, ha már a szülője is FB függő... :)
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
A kísérletes rész lezárult a fázis III-as vizsgálati eredmények kiértékelésével és az ideiglenes forgalomba hozatali engedély kiadásával. Innentől a fázis IV-ben vagyunk, amikor a már megvizsgált, biztonságos és hatékony szert elkezdik a széles tömegeken alkalmazni. Ez minden egyes gyógyszer esetén így volt, így van és valószínűleg így lesz.

Egy világjárvány idején, amikor épp egy új technológiát vezetsz be, akkor igyekszel egy túlbiztosított tárolási hőfokot előírni, hogy minél kevesebb termék vesszen kárba. Véleményem szerint bőven belefér, hogy csak később nézték meg más hőfokon a stabilitását. A miből mennyit és az adagolás kérdése eddig is tiszta volt.
"Hány éveseknek": alapvetően 18-100+ éves korosztály számára engedélyezték a szereket. A gyerekek esetén vagy már engedélyeztek egyes vakcinákat vagy éppen még folyamatban vannak ilyen vizsgálatok.



A "hatástanulmány" már tavaly nyáron lezajlott. Ezt csak én már vagy 20-szor leírtam itt neked, de már mások is sokszor így tettek.

Fingod nincs a témáról, de azért megint "jól odacsaptál" a gonosz gyógyszerlobbinak. :)
Mond, az Egyesült Államokban a vakcinák megkapták a forgaloba hozatali engedélyt?
Világjárvány...
Mert a "gyógyszerlobbi" pont az egészséges népességben érdekelt. Az emberiség legnagyobb ellensége mindig is a semmiből felemeltek voltak. A félképzettek, a kápók
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Mond, az Egyesült Államokban a vakcinák megkapták a forgaloba hozatali engedélyt?
Nem foglalkozom az USA-val, nem ott élünk. Az EU-ban megkapta és jelenleg csak ez számít.
Mert a "gyógyszerlobbi" pont az egészséges népességben érdekelt.
Persze, mert mi mind, akik a gyógyszeriparban dolgozunk, csak azt akarjuk, hogy a népesség számtalan kórságban szenvedjen. Biztos pont ezért fejlesztenek szerte a világon egy halom új gyógyszert a legtöbb betegségre.
Az emberiség legnagyobb ellensége mindig is a semmiből felemeltek voltak. A félképzettek, a kápók
Ez a gondolat mennyiben tartozik a témához?
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 702
113
1. EU 'mellékhatások': https://basedunderground.com/2021/0...of-adverse-drug-reactions-for-covid-19-shots/

2. Pilóták-vérrög és légi események: Az American airlines és a British Airways pilóta szakszervezete is nyomás alatt ..

3. Titoktartási egyezmény alatt Moderna > Észak Karolina Egyetem (USA járványügy) KORONAVÍRUS VAKCINA átszállítás 2019.12.12 (Még nem is volt járváyn hivatalosan!) https://coercioncode.com/2021/06/21...th-carolina-university-weeks-before-pandemic/

Na mi volt előbb az oltás vagy a járvány? :-D
Az USA úgy gondolta, hogy a járvánnyal gazdaságilag tönkreb.ssza a kínai gazdaságot, plusz, kínai laborból indítja a vírust. Aztán jött Kína, gondolta kiüti az Uniót, és rászabadított egy mutánst Európára, 1:1. Kína köszi jól van, mindenki más meg ...

Ez a modernás dolog meg ...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
807.775 fertőzött (+91)
241 kórházban (-40)
32 lélegeztetőgépen (+/- 0)
41.417 aktív eset (-367)
736.387 gyógyult (+450)
29.971 elhunyt (+8)
5.431.713 (4.619.877) kapott oltást (+10.483, +64.848)
6.073.516 mintavétel (+10.710)
3.322 hatósági házi karanténban (-544)
b2d27dbdadb9495f155e8a0f99059bd5.png
807.844 fertőzött (+69)
215 kórházban (-26)
30 lélegeztetőgépen (-2)
41.018 aktív eset (-399)
736.854 gyógyult (+467)
29.972 elhunyt (+1)
5.445.544 (4.657.776) kapott oltást (+13.831, +37.899)
6.083.248 mintavétel (+9.732)
2.973 hatósági házi karanténban (-349)
b399ad87e00c7a23380e07e93ff4c77a.png
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
A foci EB szurkolói akkor milyen alapon érkeztek Pestre? Mert ma is a körúton sétálva egy nagyobb adag Bretagne-i szurkoló jött szembe (készülve az esti francia-portugálra) az összetéveszthetetlen zászlajukkal illetve belvárosban több helyen azért rendesen hallani francia beszédet. Bár mondjuk oroszok is vannak szép számmal hallás alapján
Tudom, azért linkeltem hogy megy a fake-news ott is rendesen.
Pedig a Figaro volt a legrealistább idáig.
Le Figaro-Jobb
Le Monde-Közép
Liberation-Bal.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Szerintem agusztustól szeptembertől meg fogják lépni a 3 oltás lehetőségét a veszélyeztetett korosztályoknak valamint azok felé akik élni kívánnak vele. Egy komolyabb 4-ik hullám (szerintem nem lesz akkora mint a 3-ik) az egész utolsó negyedévnyi GDP-nek betehet. Az biztos hogy ezt nem fogják hagyni.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Szerintem agusztustól szeptembertől meg fogják lépni a 3 oltás lehetőségét a veszélyeztetett korosztályoknak valamint azok felé akik élni kívánnak vele. Egy komolyabb 4-ik hullám (szerintem nem lesz akkora mint a 3-ik) az egész utolsó negyedévnyi GDP-nek betehet. Az biztos hogy ezt nem fogják hagyni.
A választások után - amennyiben kormányon maradnak - nem lepődnék meg, ha idővel kötelezővé tennék a védőoltást. (És akkor ezzel meg is előztük az összes többi lezárást..)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Legszivesebben több hsz-ből is idéznék, de inkább csak pár saját gondolat a fenti eszmefuttatáshoz:
  • úgy gondolom (!), hogy azoknak van igazuk, akik a Covid virust mesterségesnek tartják
  • úgy gondolom (!), hogy nem véletlenül szabadult a világra,
  • úgy gondolom (!), hogy világosan látszik, mekkora pénz és világgazdasági machináció van mögötte/benne
  • s bár korábban oltás ellenes állsáponton voltam és a kivárásra szerettem volna játszani,
  • az eddigi ismereteim és a közvetlen környezetemben tapasztalt Covid-esetek miatt (!)
  • végül elhelyeztem a képzeletbeli mérlegemben ezt a két dolgot: kivárok az oltással és megpróbálom elkerülni a virust ahogyan eddig is, vagy magam módján legyőzni azt és vállalom az ezzel járó kockázatot, VAGY vállalom az oltás jelentette "kockázatot" és nyugodtabban, szabadabban élhetek az elkövetkező években.
Láttam mire képes a virus, testközelből, de annak ellenére, hogy engem az elmúlt 1,5 évben elkerült én végül oltattam magam. Mert a kockázati tényezőt, hogy feldobhatom a patáimat itt éreztem alacsonyabbnak. Sokkal-de sokkal alacsonyabbnak. Ma már két Pfizer-en túl vagyok, élek.
Ha belegondolok, hogy a "nagy fehérköpenyesek" vizsgálják az egyik ketrecben lévő "egereket" melyekre ráküldük az újabb és újabb törzseket, majd az én ketrecem főlé hajolva az oltás utáni hasonló reakcióimat, hát...én sokkal nyugodtabb vagyok az én ketrecemben :) ...ha értitek :rolleyes:
Persze, mindenkinek szive joga...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Kormányinfó:
5,5 millió oltottnál
  • megszüntetik a kötelező maszkhasználatot, az egyetlen kivétel az egészségügyi terület.
  • Nem kell védettségi igazolvány szállodákba, éttermekbe, fürdőkbe, strandokra.
  • Marad az igazolvány használata a sportrendezvényeken, a koncerteken, a fesztiválokon és az éjszakai, zenés szórakozóhelyeken.
Júliustól érvénybe lép az európai uniós zöld kártya, amellyel szabadon utazhatunk az EU-n belül. A kártyákat személyesen a kormányablakoknál lehet átvenni, de ki is nyomtatható. Hétfőtől tájékoztató kampány indul a zöld kártyával kapcsolatban. Azok kaphatják meg, akik átestek a betegségen, negatív PCR tesztet produkáltak vagy kaptak oltást.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and BJani

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
807.844 fertőzött (+69)
215 kórházban (-26)
30 lélegeztetőgépen (-2)
41.018 aktív eset (-399)
736.854 gyógyult (+467)
29.972 elhunyt (+1)
5.445.544 (4.657.776) kapott oltást (+13.831, +37.899)
6.083.248 mintavétel (+9.732)
2.973 hatósági házi karanténban (-349)
b399ad87e00c7a23380e07e93ff4c77a.png
Én még mindig csak azt kérdezem meddig ketyeg még a számláló ? Akármeddig ?