Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 314
10 726
113
Természetesen van köze hozzá, soha nem mondta senki, hogy a D-vitamin szint nem játszik szerepet. Egyedül azt állítjuk / állítottuk, hogy a magasabb D-vitamin szint önmagában megakadályozza a súlyos kimenetelt. Ahogy ezt már jópár ország esetében láttuk és jeleztük (amikor épp nyáron, a legnaposabb időszakban futott fel), csak épp figyelmen kívül hagytad ezeket. De ne kezdjük újra.
Most nézem, hogy rosszul írtam, bár szerintem mindenki tudja, hogy gondoltam :) Szóval azt állítjuk, hogy a magasabb D-vitamin szint önmagában nem biztos, hogy megakadályozza meg a súlyos kimenetelt, így nem szabad erre alapozni a védekezést.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
154
268
63
Nem. A rendes védettség az kb két oltás + két hét. De a turizmus miatt szeretnék ha nem csak ők mehetnének oda, ezért lejjebb vitték a védettségi szintet. Így lett az egy oltás + x nap meg ilyesmi. Ami nem olyan védett mint a két oltás de legalább valamennyi és így több turista mehet.
Na, ehhez képest az unokaöcsémet nem engedték be az országba a második oltást követő napon. Engem, aki csak egy oltást kaptam korábban viszont beengedtek.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 642
3 233
113
A Pinterest betiltja a súly csökkentést promotáló reklámokat:

Lassan ugyanolyan bűn lesz az egészségről beszélni, mint az ivermectinről...
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 050
5 534
113
"A rendkívül fertőző delta variáns terjedése miatt állítják vissza a szigorításokat a világ több országában. Portugáliában ismét kijárási tilalmat vezetnek be, Németországban pedig engedélyezték, hogy aki elsőként AstraZeneca-vakcinát kapott, azt másodszorra már Pfizerrel vagy Modernával oltsák be. Az ATV Híradójának riportja."

 
  • Tetszik
Reactions: bel and LMzek 2.0

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
351
1 545
93
Na ezt érdemes megnézni angliával kapcsolatban:

Egy oltást kapott: 62%
Mindkét oltást megkapta: 49,6%

Deltás fertőzött: 96000
Össz Deltás veszteség: 117
Mindkét oltást megkapott Deltás veszteség: 50 (46%)

Na ennyit ér az "oltás", persze csűrik-csavarják és kihozzák milyen hatékony...
Hát nem tudom, nekem 4%-nak tűnik

forrás: https://www.wsj.com/articles/some-v...es-why-scientists-arent-surprised-11625227200
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 198
32 991
113

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Na ezt érdemes megnézni angliával kapcsolatban:

Egy oltást kapott: 62%
Mindkét oltást megkapta: 49,6%

Deltás fertőzött: 96000
Össz Deltás veszteség: 117
Mindkét oltást megkapott Deltás veszteség: 50 (46%)

Na ennyit ér az "oltás", persze csűrik-csavarják és kihozzák milyen hatékony...
Hát nem tudom, nekem 4%-nak tűnik

forrás: https://www.wsj.com/articles/some-v...es-why-scientists-arent-surprised-11625227200
Sajnos nagyon sok kérdőjel. A nagyok biztos tudják a pontos választ, ami lehet olyan is, hogy jobbnak látják nem közölni a népekkel. Jövő nyárra már mi is tudjuk fogjuk, hogy mennyire is hatékony az oltás. Az pedig tapasztalati tényen nyugvó tudás lesz és az okosabbakat már nem tudják megvezetni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 977
15 791
113
Na, megvolt a második Astra is, várom a kőkemény fosadekos másnapossághoz hasonló rosszullétet.

Oltópont teljesen máshogy nézett ki mint az első alkalommal: akkor percre pontosan meg kellett jelenni. Most tök üres volt a hely, kinn téblábolt egy csomó vihorászó doki, laza versengésben hogy az odatévedt oltatlan delikvenst ki oltsa unaloműzőnek.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 572
9 029
113
Na, megvolt a második Astra is, várom a kőkemény fosadekos másnapossághoz hasonló rosszullétet.

Oltópont teljesen máshogy nézett ki mint az első alkalommal: akkor percre pontosan meg kellett jelenni. Most tök üres volt a hely, kinn téblábolt egy csomó vihorászó doki, laza versengésben hogy az odatévedt oltatlan delikvenst ki oltsa unaloműzőnek.

Detto. Minap voltam második Pifzerért. Első alkalom még gyorsan ment, de ott volt sor stb. Most meg senki. Én is kb azt éreztem, hogy tán még örülnek is az eü-sök, hogy megtöri valaki az unalmat.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 237
67 093
113
aaec4ce21a189c12b75ea6b95aa88d1f98bf0544528f33295795a6d6637e2a62.png
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 476
10 016
113

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 476
10 016
113
És bár tény, hogy a cukros lónyálak nem az egészség szolgálói, de az elhízás oka valóban a mozgáshiány. Amíg azzal, hogy kisétálok a hévhez reggel, és délután meg vissza bekerülök a felső 2%-ba mozgásmennyiségileg, addig szerintem el lehetne gondolkodni azon, hogy mi is a fő baj...
Vitatkoznék. Az elhízás okai közt előkelő helyen áll az a mechanizmus, ami elraktározza a tápanyagokat az ínséges időkre. Csak manapság nincsenek ínséges idők. Plussz az ízfokozók sokkal több táplálék fogyasztásra késztetnek, mint amennyire szükség van. Plusz az egyre gyakoribb elmebaj,
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Vitatkoznék. Az elhízás okai közt előkelő helyen áll az a mechanizmus, ami elraktározza a tápanyagokat az ínséges időkre. Csak manapság nincsenek ínséges idők. Plussz az ízfokozók sokkal több táplálék fogyasztásra késztetnek, mint amennyire szükség van. Plusz az egyre gyakoribb elmebaj,
Elfogadom amit írsz, de ehetsz kb bármennyit, ha naponta legyalogolsz 3 kmert kb nem fogsz hízni. A gyaloglás bármilyen tetszőleges alacsony intenzitású sportal helyettesíthető.
Ettől még tényező a cukros lónyál is.