Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 400
113
És?? Ki mondta, hogy az?
Nem tudom, hogy mit szeretnél ezzel mondani.
Mit nem értesz?
Vegyesen vannak a védettek és a nem védettek, ergó közel sem az a helyzet, mint januárban a teljes átoltatlanság mellett. Ennek ellenére viszont egyharmaddal nőtt a napi esetszám! Szimpla logika és matematika! Mi az amit nem értettél meg?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 611
11 273
113
Össze-vissza handabandáznak!
---
"Az átoltottság azonban még messze van - tette hozzá, hiszen ahhoz, hogy ez a vírus eltűnjön, az emberek 80-95 százalékát be kellene oltani. Ahhoz pedig, hogy a nagyobb járványokat elkerüljük, 50-60 százalékos átoltottságra lenne szükség. "Ettől még nagyon messze vagyunk" - fogalmazott Szlávik János."
Ez rád is teljesen igaz...

Amikor a Szlávik a 25%-os átoltottságról beszélt (március eleje), akkor még sehol se volt az indiai mutáns.
Mit nem értesz?
Vegyesen vannak a védettek és a nem védettek, ergó közel sem az a helyzet, mint januárban a teljes átoltatlanság mellett. Ennek ellenére viszont egyharmaddal nőtt a napi esetszám! Szimpla logika és matematika! mi az amit nem értettél meg?
És ki mondta, hogy nincsenek vegyesen?
A probléma az, hogy nem fogod fel, amiket neked írok. Az indiai mutáns képest megfertőzni az oltottak egy bizonyos részét és a betegségen már átesett, még be nem oltott embereket is. Tehát nem az a helyzet, hogy van 100 emberem, akik közül 50 be van oltva kétszer, 15 átesett a fertőzésen, 35 meg nem, és akkor majd csak ez a 35 ember lehet beteg. Mert a 35 szinte biztos, hogy mind megfertőződik előbb-utóbb, plusz a 15 jórésze is, meg még az 50-ből is néhányan.

Az egyetlen jelentős különbség az oltottak és nem oltottak között az lesz, hogy míg az egyik csoport jellemzően enyhe tünetekkel, nagyon alacsony halálozás mellett megússza, addig a másikban tarol a vírus.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 400
113
Nekem legalább ois vannak jelentős korlátaim. Neked?
Én ezeket úgy pótolom, hogy Szlávik János szakember által elmondottakat tekintem alapnak és kiindulópontnak. Lásd feljebb!
Meg annyi matematikai tudásom van, hogy össze tudom vetni reálisan a téli átoltatlan szituációt a mostani nyári átoltottal! ;)
 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
353
1 560
93
Spanolyban is körülbelül ugyanaz történik mint angliában, a fertőzések száma nagyon megugrott amit (egyenlőre -- és remélem így is marad) NEM KÖVET sem a kórházi ápolásra szorulók száma, sem a veszteségek száma.

A fertőzéshez elkerüléséhez nem sok ámde a BETEGSÉG LEFOLYÁSÁNAK meredekségéhez//SÚLYOSSÁGÁHOZ annál nagyobb köze van az aktuális D vitamin szinteknek.. Ez az egyik ok amiért az előző verziók okozta hullámhoz képest kevesebben esendőek, a másik pedig a jelentős természetes gyengülésen keresztülment ám fertőzőbb variánsok. Akinek tetszik az oltások áldásos hatását is hozzáadhatja..

Összességében a fenti 3 tényező miatt az előző hullám kb. 26X -- 60X erősebbnek bizonyult mint veszteségekben mint kórházfoglaltságban, az eddigi adatok alapján.. de a járvány terjedésével rövidesen pontosabban fogjuk látni.
 
Last edited by a moderator:

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 516
10 096
113
Én ezeket úgy pótolom, hogy Szlávik János szakember által elmondottakat tekintem alapnak és kiindulópontnak. Lásd feljebb!
Meg annyi matematikai tudásom van, hogy össze tudom vetni reálisan a téli átoltatlan szituációt a mostani nyári átoltottal! ;)
Nálam meg nagyon alapos indok kell, hogy az emberi logikával és alapismeretekkel ellentétes véleményt elfogadjak. A 25% szerintem egy politikával megtámogatott nagyfokú tünetmetes átfertőzöttséget feltételező nem túl megalapozott valami. Lehet, van benne valami, de lehet, hogy semmi, csak propaganda.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 611
11 273
113
Én ezeket úgy pótolom, hogy Szlávik János szakember által elmondottakat tekintem alapnak és kiindulópontnak. Lásd feljebb!
Meg annyi matematikai tudásom van, hogy össze tudom vetni reálisan a téli átoltatlan szituációt a mostani nyári átoltottal! ;)
És nem persze nem is veszed figyelembe, hogy két, teljesen eltérő tulajdonságú variáns okozta az egyik és a másik hullámot.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
353
1 560
93
A Los Alamos Nemzeti Laboratórum kutatásai/számításai szerint (még tavaly tavaszról) az "eredeti korona verzio" r0 értéke ~5.7 körüli érték volt, ami el is képzelhető hiszen tudjuk hogy az igazolt fertőzöttekhez képest valójában 5X .. 10X többen elkapták, csak nem vették észre.. Ráadásul antitestek hiányában nehéz//költséges is lenne bizonyítani

forrás: https://www.lanl.gov/updates/covid-19-science-news.php?source=covid-19-science updates
 
  • Tetszik
Reactions: milagro
T

Törölt tag 4082

Guest
Nálam meg nagyon alapos indok kell, hogy az emberi logikával és alapismeretekkel ellentétes véleményt elfogadjak. A 25% szerintem egy politikával megtámogatott nagyfokú tünetmetes átfertőzöttséget feltételező nem túl megalapozott valami. Lehet, van benne valami, de lehet, hogy semmi, csak propaganda.
Márciusban amikor a 25%ot mondta, nem beszélt nyájimmunitásról, volt viszont boltzár, kijárási korlátozás, kötelező maszkviselés, és egy kevésbé fertőzőképes mutáns. Itt a 25% védett már 1 alá lökte volna (és lökte is) az R értéket.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 724
28 358
113
7-8 R érték? Az már karcolja a kanyarót (az eddig ismert legfertőzőbb vírust). Akkor mindenki átfertőződik, akit nem oltottak be (és az oltás meg is "fogant").
Nem véletlenül monda vagy az orosz tisztifőorvos vagy valamilyen orosz virológus, hogy a delta/delta plusz bizony úgy fog átmenni a lakosságon mint fos a libán (jó, nem ilyen plasztikusan, de a lényeg ugyanaz)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Végre egy higgadt hozzászólás!
Valami piszkosul nem stimmel itt gyerekek!
Már megint nem? Nálad folyton nem...
Szerintem ellenőrizd, hogy nem véletlenül a csajod bugyiját vetted-e fel.
Azt mondják, akkor szokott olyan érzés lenni, hogy tudod, hogy valami nem stimmel, de sehogy nem jössz rá hogy mi az!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 400
113

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 400
113

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Én is többször leírtam, hogy van orvos ismerősöm, aki már 2020. januárjában bizonyítottan átesett rajta, holott hivatalosan akkor még itt sem volt!
Hogy tudott bizonyítottan átesni rajta, ha nem végeztek itthon akkor még teszteket sem?

Szóval én meg arra bíztatlak, hogy inkább hagyd a francba ezt a "higgadt" töprengést, mert nem áll jól neked!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 400
113
Hogy tudott bizonyítottan átesni rajta, ha nem végeztek itthon akkor még teszteket sem?
Hát a válasz nagyon egyszerű!
Március végén vizsgálták ellenanyagra, de éppen a két hónappal korábbi, január elejei súlyos betegsége miatt!
..
Mivel "szortírozták" a betegekkel kapcsolatba kerülő orvosokat. Ő már védett volt, ezért gyorsabban, könnyebben lehetett "bevetésbe küldeni". De erről meg kellett győződni.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Hát a válasz nagyon egyszerű!
Március végén vizsgálták ellenanyagra, de éppen a két hónappal korábbi, január elejei súlyos betegsége miatt!
..
Mivel "szortírozták" a betegekkel kapcsolatba kerülő orvosokat. Ő már védett volt, ezért gyorsabban, könnyebben lehetett "bevetésbe küldeni". De erről meg kellett győződni.
Március végén nem állt rendelkezésre ellenanyag teszt. Minden fertőzöttséget PCR-ral azonosítottak. A gyorstesztek valamikor nyár elején jelentek meg itthon.