Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 400
113
Március végén nem állt rendelkezésre ellenanyag teszt. Minden fertőzöttséget PCR-ral azonosítottak. A gyorstesztek valamikor nyár elején jelentek meg itthon.
Nézd, nem tudom pontosan hogy vizsgálták, de ez történt. Vérvétel lehetett esetleg...
Értsd meg, nem akkor volt fertőzött, hanem még január elején. Meggyógyult, aztán ment dolgozni már februártól.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nézd, nem tudom pontosan hogy vizsgálták, de ez történt. Vérvétel lehetett esetleg...
Értsd meg, nem akkor volt fertőzött, hanem még január elején. Meggyógyult, aztán ment dolgozni már februártól.
Vérvételes teszt az ellenanyagteszt. Mindenmásra ott a garatváladék.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 253
113
2315c8fa106892d843920af630a25da4.jpg

hvg: "Elkészült a Semmelweis Egyetem nagy antitest-vizsgálata, meglepő eredmények jöttek ki"

Éppen ellenkezőleg. Ez a vizsgálati eredmény már egybevág a korábban nyilvánosságra hozott vakcina hatékonyságnál mutatott számokkal, vagyis semmi meglepő nincs benne.

Ezt is érdemes kiemelni:

"A TELJES OLTOTT LAKOSSÁG ESETÉBEN EGY EZT MEGELŐZŐ VIZSGÁLAT MINDEN MAGYARORSZÁGON ALKALMAZOTT VAKCINA ESETÉBEN 96% FELETTI POZITIVITÁST MUTATOTT.
Az eredmények igazolják a hazánkban használt vakcinák hatékonyságát. A vizsgálatnak ugyanakkor üzenete van a be nem oltottak számára is. Azt üzeni ugyanis, hogy saját és környezete egészségének megóvása érdekében mihamarabb oltassa be magát, hogy néhány héten belül ő maga is rendelkezhessen a koronavírus és szövődményei elleni védettséggel.
A legfontosabb üzenet, hogy hazánkban használt vakcinák megfelelő ellenanyag-választ váltanak ki és hatékonyak, az oltásnál pedig nincs fontosabb és eredményesebb védekezés."
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 400
113
Nehéz lesz meggyőzni az embereket, amíg nem jön a dögvész. Akkor meg már túl késő.... Főleg, hogy mixelni akarjuk. Lehet szakmailag megalapozott, de nehezen eladható. Ha nincs nagy különbség a hatásfokban, én szabadon választhatóvá tenném. Most már van elég vakcina.
Így meg még inkább!
Harmadik löket = hatványozott kockázatok!
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Nézd, nem tudom pontosan hogy vizsgálták, de ez történt. Vérvétel lehetett esetleg...
Értsd meg, nem akkor volt fertőzött, hanem még január elején. Meggyógyult, aztán ment dolgozni már februártól.
Én meg azt gondolom, hogy ez nem igaz. Az orvosok között is van sok gyenge elméjű.
Pl. a nagytudasú fogorvosunk, aki beképzelte magának, hogy ő már kurv@ra védett, mert ő már olyan beteg volt a 2019-es tavaszi influenza szezonban...
Ezt halgattuk tőle, hogy ő így, meg úgy volt Covid-os. Aztán tavaly összel tényleg Covidos lett. A fertőzés szövődményeként 3x kapott mélyvénás trombózist.

Te meg a hülyeségre kiváló alany vagy...
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 400
113
  • Tetszik
Reactions: merleg

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
353
1 560
93
Remek infó, amit már rég sejtettünk: www.medrxiv.org%2Fcontent%2F10.1101%2F2021.06.28.21259673v1.full.pdf

A SIOVAC oltás okozhatta a "Lambda variánst" ...
 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
353
1 560
93

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 611
11 273
113
Remek infó, amit már rég sejtettünk: www.medrxiv.org%2Fcontent%2F10.1101%2F2021.06.28.21259673v1.full.pdf

A SIOVAC oltás okozhatta a "Lambda variánst" ...
Kedves PPE, egy dolgot nem értek, kérlek segíts nekem: hogyan a retkes francba "okozhatta volna a Sinovac a lambda variánst", amikor 2020 augusztusában detektálták először Peruban? Hol volt akkor az oltókampány? Segítek, sehol...
Ráadásul a cikk sem egészen ezt mondja..
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ez rád is teljesen igaz...

Amikor a Szlávik a 25%-os átoltottságról beszélt (március eleje), akkor még sehol se volt az indiai mutáns.

És ki mondta, hogy nincsenek vegyesen?
A probléma az, hogy nem fogod fel, amiket neked írok. Az indiai mutáns képest megfertőzni az oltottak egy bizonyos részét és a betegségen már átesett, még be nem oltott embereket is. Tehát nem az a helyzet, hogy van 100 emberem, akik közül 50 be van oltva kétszer, 15 átesett a fertőzésen, 35 meg nem, és akkor majd csak ez a 35 ember lehet beteg. Mert a 35 szinte biztos, hogy mind megfertőződik előbb-utóbb, plusz a 15 jórésze is, meg még az 50-ből is néhányan.

Az egyetlen jelentős különbség az oltottak és nem oltottak között az lesz, hogy míg az egyik csoport jellemzően enyhe tünetekkel, nagyon alacsony halálozás mellett megússza, addig a másikban tarol a vírus.
Te vagy vazze a járvány topik Molnija csak még nem vagy elég trágár ! LOL
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Spanolyban is körülbelül ugyanaz történik mint angliában, a fertőzések száma nagyon megugrott amit (egyenlőre -- és remélem így is marad) NEM KÖVET sem a kórházi ápolásra szorulók száma, sem a veszteségek száma.

A fertőzéshez elkerüléséhez nem sok ámde a BETEGSÉG LEFOLYÁSÁNAK meredekségéhez//SÚLYOSSÁGÁHOZ annál nagyobb köze van az aktuális D vitamin szinteknek.. Ez az egyik ok amiért az előző verziók okozta hullámhoz képest kevesebben esendőek, a másik pedig a jelentős természetes gyengülésen keresztülment ám fertőzőbb variánsok. Akinek tetszik az oltások áldásos hatását is hozzáadhatja..

Összességében a fenti 3 tényező miatt az előző hullám kb. 26X -- 60X erősebbnek bizonyult mint veszteségekben mint kórházfoglaltságban, az eddigi adatok alapján.. de a járvány terjedésével rövidesen pontosabban fogjuk látni.
De milyen jó a nagy számokkal és bemondásokkal paráztatni a nagyérdeműt és tudatában tartani , gyün a 4. hullám ! LOL
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 611
11 273
113
M

molnibalage

Guest
Csudálatos. Itt lakok a közelben, a felhívásról semmit nem tudok, de az
Azt hittem az én vagyok. Az a nagy helyzet, hogy @molnibalage csak a fizikát hozza, és ott mondhatod, h hádehadititok. @Blitz97 viszont csak biológiát. Hadititok nélkül
A fizika ritkán hadititok...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 611
11 273
113
"És ki mondta, hogy nincsenek vegyesen?" ez lemaradt ! + Azt , hogy Szlávik már akkor világolt !


Pedig csimbók volt !
Az a legnagyobb probléma veled, hogy kínlódsz az előítéleteid hálójában, bárminemű háttértudás nélkül böfögsz ide egy halom marhaságot, aztán megsértődsz, ha rávilágítok az elméleteid gyenge pontjaira. Tudod, hogy mi vagy? Egy troll. :)
Én pedig egy hülye vagyok, amiért rendszeresen etetlek. De sajnos nem hagyhatom a hülyeségeket szó nélkül.