Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
810.126 fertőzött (+80)
79 kórházban (-8)
15 lélegeztetőgépen (+/-0)
18.824 aktív eset (-2.152)
761.265 gyógyult (+2.232)
30.037 elhunyt (0)
5.658.623 (5.497.599) kapott oltást (+4.527, +3.489)
6.407.283 mintavétel (+8.177)
1.233 hatósági házi karanténban (+96)
b8e572206767c2fda1112a671636b214.png
810.212 fertőzött (+86)
80 kórházban (+1)
15 lélegeztetőgépen (+/-0)
16.374 aktív eset (-2.450)
763.801 gyógyult (+2.536)
30.037 elhunyt (0)
5.663.658 (5.497.940) kapott oltást (+5.035, +341)
6.415.557 mintavétel (+8.274)
1.168 hatósági házi karanténban (-65)
21db9a55146b1846219db32f42b002c5.png
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 620
11 296
113
Tényleg látványos, ámde ameddig ott 2x átoltottak a 3. szuriért állnak sorba ahogy terjed nálunk a járvány a palesztín izraelieknél meg nem terjed a járvány igaz ott nem is oltottak be senkit.. ADE? Hogy is van ez!?
Vagy csak szimplán nem igazán tesztelik őket. Amúgy mélyebben nem követem nyomon az izraeli eseményeket.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Elég sok kutatást linkeltem, szerintem meggyőzőek. Ez a megjegyzésed már csak azért is röhejes, mert itthon is vizsgálják a témát:
Tehát jól értem, hogy te egy Covid ellen kipróbálatlan gyógyszert ajánlgatsz a SZERINTED kipróbálatlan vakcinák helyett?
Háát ez így elég hiteles! ;)

Akkor Szlávik Jánost is elvitetnéd? Szó szerint azt nyilatkozta, hogy egy globális gyógyszerkísérlet zajlik, mert még a 2 éven belül vagyunk. Tessék megnézni a 7. perctől:

Megint az oltásellenes retorikát sikerült kiragadni egy olyan nyilatkozatban, ahol a "DE" után jön a lényeg. Tehát Ő végig pozitívan nyilatkozik a Covid oltásokról, miközben te meg... o_O



Először is: a koronavírus vakcinák a vakcináknak csak egy részét fedik le, nem minden vakcina a koronavírus ellen van. A hepatitis elleni meg az influenza elleni vakcináról egy szót sem szóltam.
Ettől függetlenül igazad van, kipróbálatlanoknak tartom őket a terhes anyák tekintetében. Ez viszont nem jelenti automatikusan azt, hogy ne le ne kedvező az esetükben nyereség-veszteség aránya. Lehetséges, hogy megéri magukat beoltatni. A döntést nekik kell meghozni.
Ebből a sz@rból egyre nehezebben tudod csak kimosdatni magad. Csak szólok! :cool:
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 654
3 250
113
Tehát jól értem, hogy te egy Covid ellen kipróbálatlan gyógyszert ajánlgatsz a SZERINTED kipróbálatlan vakcinák helyett?
Háát ez így elég hiteles! ;)


Megint az oltásellenes retorikát sikerült kiragadni egy olyan nyilatkozatban, ahol a "DE" után jön a lényeg. Tehát Ő végig pozitívan nyilatkozik a Covid oltásokról, miközben te meg... o_O




Ebből a sz@rból egyre nehezebben tudod csak kimosdatni magad. Csak szólok! :cool:
"
Tehát jól értem, hogy te egy Covid ellen kipróbálatlan gyógyszert ajánlgatsz a SZERINTED kipróbálatlan vakcinák helyett?
Háát ez így elég hiteles! ;)"

Fel tudod fogni, hogy vakcina ÉS megfelelő gyógyszeres kezelés, nem pedig vakcina VAGY gyógyszeres kezelés? Sikerül ezen túljutnunk?

"
Megint az oltásellenes retorikát sikerült kiragadni egy olyan nyilatkozatban, ahol a "DE" után jön a lényeg. Tehát Ő végig pozitívan nyilatkozik a Covid oltásokról, miközben te meg... o_O"

Én meg? Azt írtam, hogy mindenki döntse el maga az előnyöket és a kockázatokat figyelembe véve, hogy beoltassa magát, vagy sem.

"Ebből a sz@rból egyre nehezebben tudod csak kimosdatni magad. Csak szólok! :cool:"

Nem szükséges kimosdatnom magam semmiből, te erőlködsz azon, hogy rám húzd a lepedőt. A sok erőlködésnek viszont tudjuk mi szokott a vége lenni...
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Aha, persze. És előre honnan szülöd meg, hogy ki fog megfertőződni? (Megsúgom, a deltánál várhatóan mindenki.) Honnan tudod, hogy adott esetben kinél hogyan fog lezajlani a fertőzés? És akkor a poszt-covidról még nem is beszéltünk...

Nem tudom mennyire vagy tisztában a dolgokkal, de azért megemlítem, hogy az antivirális szerek jellemzően akkor hatékonyak, ha időben kezded el szedni, nem akkor, amikor már 10 gép van rád kötve..

Vagy csak az oltásellenesekkel ellentétben én egy kicsit jobban értek a témához. ;)

Azt gondolom, hogy sehol nem mondtam olyat, hogy akkor kellene elkezdeni szedni a covid-gyógyszert, amikor már 10 gép van rád kötve. A covid sem 5 másodperc alatt öl, hidd el, van idő időben elkezdeni a gyógyszert szedni.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Na ez új, de tudod mit akkor ilyen alapon én is az vagyok, mivel láttam, hogy ez a szemét vírus mit képes csinálni egy emberrel és azt is láttam, hogy hogyan képes tönkretenni egy családot....

Ahogy gondolod, minősítheted magad annak. A te érvelésed valamiért mégsem olyan bicskanyitogató mint Blitz97-é. Azzal nincs bajom, ha valaki az oltást támogatja, attól viszont borsódzik a hátam, aki viszont ezért lőne és akasztana.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A gond az, hogy az amerikai filmekkel ellentétben ez nem úgy megy, hogy beadod, és 2 perc múlva már kung-fuzik, hanem úgy ha nagyon beteg vagy, akkor annak gyógyszer ide, gyógyszer oda lesznek következményei.

... hanem úgy, hogy ha nagyon beteg vagy, akkor a gyógyszer hatására túléled... gondolom ezt akartad mondani.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 620
11 296
113
A covid sem 5 másodperc alatt öl, hidd el, van idő időben elkezdeni a gyógyszert szedni.
A favipiravirt is sokan túl későn kezdték el szedni, aminek hála, már nem is volt képes segíteni rajtuk.

Ha nem tetszik a stílusom és a tény, hogy nem hagyom az oltáskritikus propagandát kiteljesedni, akkor egészen nyugodtan tegyél ignore-ra. Nem fogok fennakadni rajta. :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A favipiravirt is sokan túl későn kezdték el szedni, aminek hála, már nem is volt képes segíteni rajtuk.

Ha nem tetszik a stílusom és a tény, hogy nem hagyom az oltáskritikus propagandát kiteljesedni, akkor egészen nyugodtan tegyél ignore-ra. Nem fogok fennakadni rajta. :)

Nem teszlek ignore-ra, mert én el tudom viselni a hozzászólásaid, viszont aki ennyire harcos álláspontot képvisel, mint te, az félelmetes. Nem tudni ugyanis, hogy mire lennél képes a céljaidért, ha lenne rá módod.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem, megölt kb 100 embert.

Nem ölt meg senkit. A vírus öli meg az embereket. Arra nézve nincs bizonyíték, hogy ha a 8600 embert valódi oltással oltották volna be, akkor nem halt volna meg ugyanúgy az a kb. 100 ember. (ha igaz a hír egyáltalán)
Ahhoz ugyanis az kellene, hogy a gyártó garantálja, hogy a koronavírus vakcina garantáltan megvéd. Ilyen nyilatkozatot azonban egyik gyártó sem tett,
tehát nincs bizonyítva, hogy valódi oltás esetén nem halt volna meg ugyanúgy az a kb. 100 ember. Csak feltételezhető!
Feltételezés alapján azonban nem lehet valakit gyilkosnak minősíteni. Egyesek meg már akasztanák. Rémísztő.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 620
11 296
113
Nem teszlek ignore-ra, mert én el tudom viselni a hozzászólásaid, viszont aki ennyire harcos álláspontot képvisel, mint te, az félelmetes. Nem tudni ugyanis, hogy mire lennél képes a céljaidért, ha lenne rá módod.
Erre a kérdésre már jóval korábban választ adtam: kötelezővé tenném a koronavírus elleni védőoltás felvételét. :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A felvetésed az volt, hogy mire lennék képes, ha lenne rá módom. Én pedig válaszoltam neked. :p

Egyébként ne aggódj, ha figyelmes vagy, akkor láthatod, hogy a fejlett világban szépen lassan eme szent cél felé haladunk. :)

Szent cél... hagynemondjam mi a véleményem... mellesleg nagyon szemtelen vagy, hogy így fogalmazol.
 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
354
1 566
93
Köszönöm, de engem az érdekelne, hogy mi az a CD24 és milyen támadásponton, milyen hatásmechanizmussal működnek a CD24 expressziós gyógyszerek. Csak mert olyan lelkesen hivatkozol rájuk, így kiváncsi vagyok mégis mik azok, es hogy működnek.
A CD-24Fc először végfázisú leukémiások valamint HIV kései fázisának érrendsezri károk mérséklésénél vetődött fel https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT03960541
de a Maryland-i egyetem kutatóiből összerakott céget a Merck gyorsan fel is vásárolta vagy félmilliárd dolcsiért ;)

És ezt érdemes figyelni többek között: https://ichgcp.net/hu/clinical-trials-registry/NCT04317040
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby