Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 776
9 532
113
Ha mindent úgy csinálna a mindenkori magyar kormány ahogy te rendszeresen javaslod…..JA nem csak kritizálsz, akkor kb egy Banglades szintjén lennénk……olyan homályban vagy ,hogy ihaj…..vagy lehet a Humor részbe akartad írni???…..mielőtt bepróbálkoznál….senkinek soha nem álltam az oldalán,csupán arra világítottam rá MO kapcsolatban sokkal inkább csak kritizálsz….sajnálom,hogy ez okoz örömet.

Ha nem javaslok szerinted semmit, akkor hogy lehetnénk az alapján Banglades szintjén? Egyébként Magyarországon kilencszer annyi fertőzött és hússzor annyi halott van, mint Bangladesben. Lakosságarányosan persze. Járvány kérdésében nem is járnánk tán rosszabbul. Gazdaságilag se rózsás a helyzet. 2010-hez képest a távolságunk csökkent, de például Románia távolsága tőlük kevésbé csökkent, sőt alig, mivel elég gyorsan fejlődtek ők is. Be is értek minket, kevésbé kedvező feltételek mellett.

Egyébként de, számos alkalommal számos javaslatot is tettem. Még az általad reagált hozzászólásban is megemlítettem, hogy hol fogja eltolni a kormány. Ami egyben jelenti azt is, hogy mit kéne változtatni és hogyan. A megjegyzéseim és javaslataim már ott el szoktak bukni, amikor felvázolom a helyzetet, mert olyankor a Fidesz-hívőknél bekapcsol a valóságtagadás. Ezért is hívják őket hívőknek. A járvány úgy érte el Magyarországot, hogy rendkívül komoly bizalmi válság volt a kormánnyal szemben. Orbán úgy járt ugyanis, mint anno Gyurcsány. Vagyis mindegy mit csinál, az a baj, hogy ő csinálja. Mert a személye maga a probléma. Másrészt 2010 után masszív megszorítások indultak az egészségügyben. Ezt említettem is már többször. Holott pont az ellenkezőjét kellett volna tenni és például már a kormányra kerüléskor rögtön elkezdeni az egészségügyi dolgozók fizetésén javítani. Ez esetben a járvány egy kevésbé kivéreztetett és kevésbé létszám-csökkentett egészségügyet kap telibe. Ezt is írtam már korábban. Amikor elkezdődött a járvány, akkor az operatív törzsbe minden parlamenti pártnak képviseltetve kellett volna lennie. A döntéshozatal persze a kormányé. Viszont erősebb társadalmi támogatottság, bizalom lett volna mögöttük. Ezt is írtam már. Folyamatosan monitorozni kellett volna a helyzetet. Ez például a szennyvizek esetén megtörtént, de a teszteléseket szándékosan fogta vissza Orbán. Az Operatív Törzs belső munkájának eredménye nyilvánosnak kellett volna lennie. Hogy mikor hogy áll az ország, országrészekre, településekre lebontva. És mellé a protokoll, hogy az ember már előre tudja, hogy mikor milyen lezárásokra számíthat. Ehelyett szándékosan titkoltak mindent amit csak tudtak. Mert így könnyebben eltitkolhatóak az eltolások és hogy valójában mi alapján is hozzák a döntéseket, tehát például nem az emberélet volt a legfontosabb, és nem is a gazdaság. Ez persze tovább növelte a bizalmatlanságot a kormányba. A második hullámra fel kellett volna készülni és nem szándékosan elengedni. A harmadik hullámnál nem a vakcinákban kellett volna bízni és elengedni, hanem kemény lezárásokkal kordában tartani. Ezt se most írom le elsőnek. Akkor nem szabadult volna el és nem repített volna minket a világ halálozási listájának második helyére. Na és ott vannak a vakcinák. A keleti vakcinákat kockázatát csak közösen lett volna szabad meghozni. Mert így csak a bizalmatlanságot növelte irányukba. Nem véletlen, hogy az Orbán által meghirdetett vakcina-versenyt is elbuktuk. Emlékszel biztos, hogy tavasszal írtam, hogy a magas oltottsági arányhoz bizalom és jó szervezés kell. És hogy mivel egyik sincs meg a kormánynak, ezért a nyugati országok előbb érik el a nyájimmunitást, mint mi. Persze a hívők gúnyolódtak. Holott ugye ez történt. Ráadásul nem csak mennyiségben, hanem minőségben is alulmaradtunk. A leginkább veszélyeztetett idősek máshol jobban átoltottak. Bizonyos korosztályokban még néhány kelet-európai ország is megelőzött. És ugye nálunk sok idős a sinoval lett oltva, amiről az elején tudni lehetett, hogy nem kéne időseknek adni. És beigazolódott a félelem. A diákok oltását már nyár elején meg kellett volna szervezni, hogy kialakuljon a védettség az iskolakezdésre. Ez is elmaradt. Mint ahogy tavasszal a tanárok oltása is sokat késett. A negyedik hullámra persze így megint nem vagyunk rákészülve, főleg hogy mindenféle tömegrendezvényt szerveztek. Aminek valószínűleg meglesz a negatív hatása, csak nem annyi, amennyit ne lehessen a járvány természetes mértékére ráfogni. Az hogy plusz párszáz beteg és egy-két tucat plusz halott, az Orbánt nem érdekli. Inkább az, mint a népszerűségcsökkenés. Mert neki csak az számít. A járvány közben sokat segített volna, ha reálisabb képet kapnak az emberek a fertőzésről. Például a kórházakból is láthattunk volna néhány elgondolkodtató képet. De hát ez rontotta volna a kormány imázsát. Így nem alakult ki az egészsége félsz az emberekben. Mint ahogy a védettségi igazolvánnyal való játszadozás se ösztökéli az embereket az oltásra. Eleve elég kaotikus az is. Erről is írtam már. Na meg ott van a gazdasági válságkezelés. A kurzarbeit lényege az lett volna, hogy rögtön segíteni kell az embereknek, vállalkozásoknak. De Orbán ezt nem akarta. Rengeteg vállalkozás és dolgozó merítette így ki a az anyagi tartalékait. Európában az egyik, ha nem a legkevesebb állami támogatást nyújtó országa vagyunk. Ráadásul a támogatások nagyrésze a ner vállalatoknak ment. Ez sem újdonság. A hitványság csúcsa meg a válság felhasználása a lopásra. A lélegeztetőgépek vagy a sino esetén brutális mennyiségű közpénzek kerültek ner kézbe. Sőt, még egy ázsiai szélhámos is a magyar adófizetőkön hízott egy nagyot. Szóval a nép érdekét kellett volna és kéne most is nézni, nem a NER-ét.

Az hogy mit kéne csinálni ezentúl azt se nehéz elgondolni. Csak a hívőknek elfogadni nem.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
n? Egyébként Magyarországon kilencszer annyi fertőzött és hússzor annyi halott van, mint Bangladesben.
Van az a pillanat, ahol az ember elgondolkodik, hogy oké, hogy a hülyeségnek van határa, és hogy sokaknak útlevele is van, de egyesek ezzel erősen visszaélnek. Hahó, mind a 3 Bangladesi kórházban, amiből kettőben áram se mindig van sikerül ezt kimérni? A kövi népszámlálásnál meg kiderül, hogy bár így se pontos, de hiányzik 20-60 millió ember afrikából? Ami egyáltalán nem lehetetlen, ahogy India és Kína esetében sem. Ahogy a Spanyolnáthánál is történt...

. Be is értek minket, kevésbé kedvező feltételek mellett.
El lehet ám költözni bezzegromániába. Csak amikor a földutakon tengelytörést kapsz gondolj nyugodtan arra, hogy ez tulajdonképpen megtiszteltetés, mert ősi román földről van szó...
Ez például a szennyvizek esetén megtörtént, de a teszteléseket szándékosan fogta vissza Orbán.
Személyesen a patás ördög... Azon mondjuk el kellene esetleg gondolkodni két Orbánozás között, hogy megkora is egy Magyarország méretű ország PCR kapacitása...
A második hullámra fel kellett volna készülni és nem szándékosan elengedni.
Hol engedték el? Folyamatosan szigorítottak nyár végétől a gyakorlatilag teljes lezárásig...
harmadik hullámnál nem a vakcinákban kellett volna bízni és elengedni, hanem kemény lezárásokkal kordában tartani.
Csak arra vagyok kíváncsi, hogy ezt hogy kellett volna kivitelezni? És miért a kormány tehet arról, hogy az első napsugárra tömegekben ömlött a fővárosi proli mindenhová maszk nélkül, mer ő megteheti?

A keleti vakcinákat kockázatát csak közösen lett volna szabad meghozni. Mert így csak a bizalmatlanságot növelte irányukba.
Igen, persze... Mond, mi is volt ez a kockázat? Ja hogy semmi?
És hogy mivel egyik sincs meg a kormánynak, ezért a nyugati országok előbb érik el a nyájimmunitást, mint mi.
Miután sehol nincs nyájimmunitás, így ez fingreszelés a részedről. Viszont kb 3 hónappal a nyugat előtt lehetett ténylegesen nyitni,,,
És ugye nálunk sok idős a sinoval lett oltva, amiről az elején tudni lehetett, hogy nem kéne időseknek adni. És beigazolódott a félelem.
Mondjuk, hogy finoman szólva se vagyok a sino legjobb barátja, de mi igazolódott be és hol? És mit lehetett az elején tudni?
A diákok oltását már nyár elején meg kellett volna szervezni, hogy kialakuljon a védettség az iskolakezdésre. Ez is elmaradt.
Mondjuk ez azért mókás, mert nyár elején kb az első oltást engedélyezték 16 év fölött, és onnantól regisztrálni is lehetett rá,..
a tanárok oltása is sokat késett.
Baromi elegem van abból, hogy az átlagos kockázatú oltási csoportokat akarja mindenki előrenyomni, elmondanád mi a francért? Mivel fontosabb Józsi a tanár, mint Józsi a villanyszerelő? Mert a vírust elkapni ugyanannyi esélyük volt, de oktatni simán "oktattak" (erről is legendák szólnak, hogy ez mennyire ment) távoktatásban, de villanyt nehezebb úgy szerelni...
kurzarbeit lényege az lett volna, hogy rögtön segíteni kell az embereknek, vállalkozásoknak.
A sok adócsaló kisvállalkozást kellett volna megmenteni a becsületes dolgozók, és vállalkozások pénzéből? Azok, akik bejelentették a munkásaikat kaptak támogatást, akik feketéztek nem. Sajnos így se elég ment csődbe közüllük.
Az hogy mit kéne csinálni ezentúl azt se nehéz elgondolni. Csak a hívőknek elfogadni nem.
Valóban nem nehéz elgondolni. Amíg azt az 1x1-et nem tudjátok megugrani, hogy egész afrikában nincs annyi kórház mint pest megyében, addig bármit is mondtok, azt messziről kerülni.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 657
3 271
113
Ha nem javaslok szerinted semmit, akkor hogy lehetnénk az alapján Banglades szintjén? Egyébként Magyarországon kilencszer annyi fertőzött és hússzor annyi halott van, mint Bangladesben.
Van az a pillanat, ahol az ember elgondolkodik, hogy oké, hogy a hülyeségnek van határa, és hogy sokaknak útlevele is van, de egyesek ezzel erősen visszaélnek. Hahó, mind a 3 Bangladesi kórházban, amiből kettőben áram se mindig van sikerül ezt kimérni? A kövi népszámlálásnál meg kiderül, hogy bár így se pontos, de hiányzik 20-60 millió ember afrikából? Ami egyáltalán nem lehetetlen, ahogy India és Kína esetében sem. Ahogy a Spanyolnáthánál is történt...

Redreggel értek egyet ebben a kérdésben, de még ha úgy is lenne, mint ahogy beta állítja, akkor se akarjuk már a magyar emberek egészségi állapotát a kormány nyakába varrni. A magyar emberek egészségéért a magyar embereknek kellene felelősséget vállalni, ezt a mindenért a kormány hibást pedig el kellene már engedni.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
7 958
22 843
113
813.688 fertőzött (+648, 3 nap alatt)
194 kórházban (+45)
23 lélegeztetőgépen (+4)
5.382 aktív eset (+391)
778.236 gyógyult (+248)
30.070 elhunyt (+9)
5.817.481 (5.519.838) kapott oltást (+17.897, +7.720)
6.634.089 mintavétel (+28.038)
1.799 hatósági házi karanténban (-75)
2e9c7b62db1f71a16ccb04a96b1f183b.png
813.818 fertőzött (+130)
210 kórházban (+16)
24 lélegeztetőgépen (+1)
5.486 aktív eset (+104)
778.258 gyógyult (+22)
30.074 elhunyt (+4)
5.821.254 (5.524.203) kapott oltást (+3.773, +4.365)
6.640.890 mintavétel (+6.801)
1.955 hatósági házi karanténban (+156)
b9527e287d74cbe7767bd6bc56655aae.png
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 051
69 803
113
Hát igen, egy biológia tanártól elvárható, felelős gondolkodás. A bepanaszoló szülők gyermekeit el kéne tanácsolni. Az még oké, hogy nem akarnak oltatni, de ennek tessék a következményeit viselni.
Miféle következményét? Nem arról van szó még mindig, hogy ez egy önkéntes dolog? Ha önkéntes, akkor a nem oltottak mivel kell, hogy számoljanak, olyan életkorban, amikor lábon kihordják? A szüleik? Menjenek táborba hogy a kis kápó mentalitású lelkecskéitek nyugodtan tudják feldolgozni, hogy az oltott, tehát naaaaaaaaaaaaaaaagyoooooooon védett gyerekek végre nincsenek veszélyben azoktól, akik nem oltottak, tehát a naaaaaaaaaaaagyooooooon védettektől nem kaphatják el a dolgot(ja de, oda-vissza. :D ) Most nagyon nagyon kultúrált vagyok, rengeteg káromkodás és kínzásnem jutott az eszembe nagyon rövid idő alatt, de visszafojtom és érdeklődve nézek.

Ja meg érdekelne, hogy az oltottság mennyiben befolyásolja a matematikatudást, esetleg a történelmet, vagy testnevelési mutatókat. :) Csak a jobb jegy miatt. Csak a nagyon megalapozott jogi és társadalmi háttérre lennék kíváncsi.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Miféle következményét?
Nézd, azt a következményét, hogy kizáródnak a felelős emberek közül.
Nem arról van szó még mindig, hogy ez egy önkéntes dolog
De igen. Ezért járhatnak be az iskolába, munkába.
Ha önkéntes, akkor a nem oltottak mivel kell, hogy számoljanak, olyan életkorban, amikor lábon kihordják?
A nem alapvető jogaik korlátozásával a közösség érdekében. Úgy csináltok, mintha ez valami különleges dolog lenne. A jogosítvány is önkéntes, mégse vezethet az akinek nincs.

Menjenek táborba hogy a kis kápó mentalitású lelkecskéitek nyugodtan tudják feldolgozni, hogy az oltott, tehát naaaaaaaaaaaaaaaagyoooooooon védett gyerekek végre nincsenek veszélyben azoktól, akik nem oltottak, tehát a naaaaaaaaaaaagyooooooon védettektől nem kaphatják el a dolgot
Járhatnak, boltba, munkába. Ha rajtam múlna ennyi. Sajnos ezen kívül még sok helyre is.

Most nagyon nagyon kultúrált vagyok, rengeteg káromkodás és kínzásnem jutott az eszembe nagyon rövid idő alatt, de visszafojtom és érdeklődve nézek.
Én is meglehetősen az vagyok. Mert ha rajtam múlna, a nem oltottak még utcára se mehetnének.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 051
69 803
113
Nézd, azt a következményét, hogy kizáródnak a felelős emberek közül.
A te kibaszott szemszögedből. De ha mégis lesz valami krach ettől, amit te sem tudsz, hogy lesz-e, mert a tudásod mellett is csak egy ember vagy, akkor majd jöhet a nem tudhattuk előre gennyeskedés ugye? Akkor majd a rohadék szemét nem oltottak akik nem tudják veszélyeztetni az oltottakat(ezt hogy kerülitek mindig a nagy védettség imádásban baszdmeg) és annyira kell a buzeráns oltás erre, hogy ne legyen vírus, tehát az oltottak ugye nem fertőzhetnek baszdmeg(?), hirtelen felelősnek tűnnek majd ugye ls széttárod a kis kezeidet, hogy hát önkéntes volt. Egyre aljább figurának érezlek.
De igen. Ezért járhatnak be az iskolába, munkába.
Remélem lesz ilyenben részed.
A nem alapvető jogaik korlátozásával a közösség érdekében. Úgy csináltok, mintha ez valami különleges dolog lenne. A jogosítvány is önkéntes, mégse vezethet az akinek nincs.
Járhatnak, boltba, munkába. Ha rajtam múlna ennyi. Sajnos ezen kívül még sok helyre is.
Az a vicc, hogy az élet nem fasszopó jogszabályaid miatt létezik, sőt, ugyanaz a természet ami létrehozta, vírusokat is csinált, aztán valahogy csak eljutottunk eddig, amikor is nekiállhatsz tolni a gusztustalan mások életébe turkáló kis köcsög kápó szintedet.
Én is meglehetősen az vagyok. Mert ha rajtam múlna, a nem oltottak még utcára se mehetnének.
Az a baj, hogy az van jelenleg, hogy nyilvánvalóan egy rutin influenza szintű göthösség miatt üvöltenek az élet még szorosabb kontroll alá vételére. Egész életemben hánytam a szabadság gondolatának hiányától szenvedő férgektől, akik nemhogy élvezni tudnák a létet, hanem ha rájuk ripakodnak, megszeppenve mégtöbbet ajánlanak. Dögölj meg.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 657
3 271
113
Nézd, azt a következményét, hogy kizáródnak a felelős emberek közül.

De igen. Ezért járhatnak be az iskolába, munkába.

A nem alapvető jogaik korlátozásával a közösség érdekében. Úgy csináltok, mintha ez valami különleges dolog lenne. A jogosítvány is önkéntes, mégse vezethet az akinek nincs.


Járhatnak, boltba, munkába. Ha rajtam múlna ennyi. Sajnos ezen kívül még sok helyre is.


Én is meglehetősen az vagyok. Mert ha rajtam múlna, a nem oltottak még utcára se mehetnének.

"Nézd, azt a következményét, hogy kizáródnak a felelős emberek közül."

Neked azok a felelőtlenek akik nem oltják be a makk egészséges gyereküket egy vészhelyzeti engedéllyel rendelkező vakcinával, nekem meg azok akik igen. Ezt egyébként Nagy-Britanniában sem javasolják, mivel egy egészséges gyereket semmi értelme beoltatni koronavírus ellen: https://mandiner.hu/cikk/20210722_a...ja_a_12_17_eves_egeszseges_gyerekek_beoltasat

A többire nem szeretnék reagálni, mert @Pogány nagyjából egészen szépen kifejtette a hasonló gondolataimat/érzéseimet a provokatív hozzászólásoddal kapcsolatban.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
A te kibaszott szemszögedből.
Nem, nem az én szemszögemből.
De ha mégis lesz valami krach ettől, amit te sem tudsz, hogy lesz-e, mert a tudásod mellett is csak egy ember vagy
Az a kurvasok krach, ami átjutott az OGYÉIn ugye. Csak úgy csendben, még azt a kibaszott Contergant se engedélyezte, pedig az amire az összes oltásellenes baromarcú degyógyszerlobbi idióta hivatkozik. Az oltásokat viszont igen.
Akkor majd a rohadék szemét nem oltottak akik nem tudják veszélyeztetni az oltottakat
Már hogy a fészkes faszomba nem tudnák veszélyeztetni az oltottakat?
zt hogy kerülitek mindig a nagy védettség imádásban baszdmeg
csak már meglehetősen unjuk leírni.
1. nincs, sose volt 100%-os oltás.
2. vannak allergiásak, egyéb okokból ellenjavaltak, akik nem kaphatnak oltást
3. Még ha ezek egyike se lenne igaz, a nem oltottakban vígan teremnek a mutációk, amik ellen lehet nem véd az oltás.
ugye nem fertőzhetnek baszdmeg
Újabb remek pillanat, hogy Radnótit idézzem:
"mert méltó átkot itt úgysem mondhatna más, -
a rettentő szavak tudósa, Ésaiás."

A védőoltások szinte soha sem a megfertőződést gátolják, hanem a betegség kifejlődését. Ami egy megfázás, egy influenza, vagy egyéb keresztfertőzés miatt lehet még sem valósul meg.
hirtelen felelősnek tűnnek majd ugye ls széttárod a kis kezeidet, hogy hát önkéntes volt.
Jó, amennyiben lesz krach, akkor majd felelős leszek. Amennyiben nem, az összes oltás ellen hergelőt jelenleg 4589434 rendbeli bizonyított emberölésért Texasban állítsák bíróság elé. Megegyeztünk?
Az a vicc, hogy az élet nem fasszopó jogszabályaid miatt létezik
Nem, az élet sok sok dolog miatt létezik.
sőt, ugyanaz a természet ami létrehozta, vírusokat is csinált, aztán valahogy csak eljutottunk eddig,
Igen, valahogy el... Az ükapád, meg most adna neked akkora pofont, hogy utána mind a két faltól kapsz. Merthogy ő valahogy nagyon is örült volna, ha az ükanyádnak nem életveszély minden szülés, ha lett volna antibiotikum, ha esélye lett volna megélni az UN "civilizációs"betegségeket. Ha nem kell rettegnie a torokgyíktól, a szamárköhögéstől, a tbctől, a gyermekbénulástól, a gyermekágyi láztól. Ha a tüdőgyulladás, amit az erdőn kap szinte biztos túlélhető, ha tüske megy a talpába nem kockáztatja vele az amputációt és az életét. Ha nem halálos betegség a kolera, ha a fekete himlő már nem létezik stb...
Faszom kivan ezzel, tessék akkor elköltözni Szibériába, 400 km-re a legközelebbi emberi településtől, ott lehet szeretni a természetet...

Az a baj, hogy az van jelenleg, hogy nyilvánvalóan egy rutin influenza szintű göthösség miatt üvöltenek az élet még szorosabb kontroll alá vételére.
Ja, egy az influenzánál jelenleg is min 10x halálosabb, 10x virulensebb, potenciálisan 10+%os halálozású (igen bazd meg, az oltatlanok ezt a kockázatot hordozzák, lehet, neked semmit sem mond a SARS és a MERS, de a jelenlegi covid törzs baromi közeli rokon MINDKETTŐHÖZ, nem kizárható a géntranszfer a kettő között)
Egész életemben hánytam a szabadság gondolatának hiányától szenvedő férgektől
Egész életemben hánytam a magukat kurva szabadnak képzelő a társadalmon élősködő férgektől, akik nemhogy nem vállaltak a közösségért felelősséget, de ha valami baj érte őket, még elvárták, hogy az húzza ki őket a szarból. A sok dzentri mentalitású balfasztól, akik amíg megy a szekér mindenkit kioktatnak, amikor nem, akkor mindenki hibás csak ők nem.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A második hullámra fel kellett volna készülni és nem szándékosan elengedni. A harmadik hullámnál nem a vakcinákban kellett volna bízni és elengedni, hanem kemény lezárásokkal kordában tartani. Ezt se most írom le elsőnek. Akkor nem szabadult volna el és nem repített volna minket a világ halálozási listájának második helyére.

Igazi balos fanatikus szöveg aranyhal memóriával megtámogatva, pont a vezéreid őrjöngtek a leghangosabban, hogy nem kell lezárás, tiltakoztak még a maszkviselés ellen is, a szociális hálókon zajló suttogó propagandáról nem is beszélve.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 051
69 803
113
Nem, nem az én szemszögemből.
De, a te szemszögedből, hiszen itt vagyunk másik szemszöggel rendelkezve.
Az a kurvasok krach, ami átjutott az OGYÉIn ugye. Csak úgy csendben, még azt a kibaszott Contergant se engedélyezte, pedig az amire az összes oltásellenes baromarcú degyógyszerlobbi idióta hivatkozik. Az oltásokat viszont igen.
Ez nem csak magyar történet, persze koncentrálhatunk csak erre, de mégis egy globális játék. Globálisan hány krach jutott át a szuper szervezeteken? Mernnyit szarnak le a mai napig? Csak úgy mellékesen ismerek embert aki még az átkosban illegális emberkísérletekben vett részt gyógyszerrekel, de persze hivatalosan itt sosem történt ilyen. :) Higgyetek a statisztikának.
Már hogy a fészkes faszomba nem tudnák veszélyeztetni az oltottakat?
Akkor mi a fasznak vannak beoltva? Illetve nem is ez a kérdés igazán, hanem mi afasznak annyira hypeolva a kurva védettség? :D Egy oltott de hordozó veszélyeztetheti a beoltottakat? :D
csak már meglehetősen unjuk leírni.
1. nincs, sose volt 100%-os oltás.
2. vannak allergiásak, egyéb okokból ellenjavaltak, akik nem kaphatnak oltást
3. Még ha ezek egyike se lenne igaz, a nem oltottakban vígan teremnek a mutációk, amik ellen lehet nem véd az oltás.
1. Persze, értelemszerű. Nincs itt egy 100%-os oltástagadó sem, pedig kibaszottul szeretnétek. Ezzel van baja az embereknek meg a hozzá kapcsolódó jelenkori társadalmi folyamatokkal, meg a hivatalos adatokkal.
2. Funkcionálisan megkülönbözteted őket a szándékosan nem oltottaktól, vagy a fertőzőképességük miatt tőlük is megvonnád az emberi élet jogait?(mert a te tulajdonod ugye? :D)
3. A nem oltottak ettől még továbbra is igyekeznek kihordani ahogy az influenzát minden évben és megdöbbentően nagy arányban ez sikerülni is fog nekik. Mert nem felejtették el, hogy van tanítható immunrendszerük. Inkább ezt választják, nem pedig a lehetséges mellékhatást, mert nincsen kedvük ágyhoz kötve élni a kedvedért és ez megdöbbentően nagy arányban sikerülni is fog nekik ebben a járványban ami a világot is megállította. Ti meg ha már annyira oltani akartok, akkor ugyanilyen szupergyorsan kifejlesztett ugyanilyen szuperbiztonságos és tesztelt oltásokkal szurkálhatjátok magatokat.

Újabb remek pillanat, hogy Radnótit idézzem:
"mert méltó átkot itt úgysem mondhatna más, -
a rettentő szavak tudósa, Ésaiás."

A védőoltások szinte soha sem a megfertőződést gátolják, hanem a betegség kifejlődését. Ami egy megfázás, egy influenza, vagy egyéb keresztfertőzés miatt lehet még sem valósul meg.

Jó, amennyiben lesz krach, akkor majd felelős leszek. Amennyiben nem, az összes oltás ellen hergelőt jelenleg 4589434 rendbeli bizonyított emberölésért Texasban állítsák bíróság elé. Megegyeztünk?
:D Ha már ennyire halálosztani akarunk meg felelősőket keresni, akkor a vírus miatt légyszíves elpusztítani a földet, mert ha természetes, ember itt nem felel a léte miatt te szuperintelligencia. :) Ellenben az emberi készítményeknek van halálos áldozata. :) Reménykedve várom az általad szervezett tüntetést a felelős gyógyszeripari vezetők és tudósok kivégzéséért. :D
Nem, az élet sok sok dolog miatt létezik.
Igen, a jogszabályok azok, amik korlátozáson és az ipari behelyettesítésén kívül nem sokat adtak a létéhez. :D
Igen, valahogy el... Az ükapád, meg most adna neked akkora pofont, hogy utána mind a két faltól kapsz. Merthogy ő valahogy nagyon is örült volna, ha az ükanyádnak nem életveszély minden szülés, ha lett volna antibiotikum, ha esélye lett volna megélni az UN "civilizációs"betegségeket. Ha nem kell rettegnie a torokgyíktól, a szamárköhögéstől, a tbctől, a gyermekbénulástól, a gyermekágyi láztól. Ha a tüdőgyulladás, amit az erdőn kap szinte biztos túlélhető, ha tüske megy a talpába nem kockáztatja vele az amputációt és az életét. Ha nem halálos betegség a kolera, ha a fekete himlő már nem létezik stb...
Faszom kivan ezzel, tessék akkor elköltözni Szibériába, 400 km-re a legközelebbi emberi településtől, ott lehet szeretni a természetet...
Akkor mégegyszer. Ezzel a társadalmi folyamatokkal sújtott oltással van problémánk. Idekeverheted az elmúlt évszázadok kevésbé profitközpontú és más becsületet lépviselő embetípusát, csak mégis mi a bánatos fasznak? Az ükapám szerintem akkora pofont adna, hogy egy ilyen társadalomban nem mészárolom le az elmebetegeket akik tönkrebasszák a bolygót, hogy ihajj. Ugyanakkor mikor kifejlesztették ezeket a jelentős gyógyszereket, Fritz Haber éppen bányákba készített kémiai jelzőberendezéseket. Garantált, hogy ez a kedves és jó és életekért aggódó ember sohasem kezdett el aztán harci gázokat fejleszteni ugye? :D Jajj ez csak egy példa(a sok közül). Másrészt igen egyoldalú a megközelítésed, mert ugyan elfertőződés miatt nem kell levágni a nagy többség lábát, ugyanakkor az ezzel járó a hatásából egyértelműen nem emberi életmód miatt ebben a félelmetesen fejlett és általad ebben a valójában csodált civilizációban világháborús léptékben amputálnak minden egyes évben lábakat a civilizációs betegségnek nevezett(tehát ez van, ez nem rossz, ezzel jár, bezzeg a...) betegségek szövődményeiként. Tudom, most kezdesz fröcsögni, hogy a felelősség. Ja, napi nyolc-tíz órában ülve és hízva a munka miatt, amit ha nem végez, akkor élősködés miatt fröcsögsz rá. Mondd a bányásznak, vagy a segédmunkásnak hogy ne legyen szilikózisos mert olyan kurva fejlett a világ és van tetanusz. Mondd az irodistának, hogy este, mikor csak nézni akar ki a fejéből de a gyerekért kell mennie, ugyanakkor fusson és edzzen. Mond a milliárdosnak, hogy ne bagózza rákosra magát aztán vegyen tüdőt ázsiából(ez ellen nincs bajod mert oooolyan feeejlett gyógyászat, úúúúú) . Mondd a kirúgott negyvenesnek, aki a kápó mentalitású kisköcsög középvezető miatt nem ment orvoshoz amikor kellett volna, majd a betegsége miatt megváltak tőle és onnantól nincs tb-je ellátásra, hogy élősködő. Aztán majd lepődj meg amikor pofán vág.

Fura, hogy Szibériáig küldenél, persze értem, hiszen itthon a szabálynáci köcsögmentalitás szerint nincs jogom a természetben a bolygón élő élőlények jogaival a bolygón élő élőlényeknek megfelelően élni, hanem az elhullott szarvasagancs is a kis geci kápómentalitás ajándéka. De azért aki nem kéri a civilizáció áldásait a természetben, annak azért elvinnéd a civilizáció szent hitével, hogy a covid oltásért cserébe a lelke a tiéd és legyen csak cukorbeteg amputált irodai dolgozó napi tíz órában örökre, amíg dolgozni tud. Amikor meg már nem tud, akkor dögöljön meg, mert élősködő. Értelek. :)
Ja, egy az influenzánál jelenleg is min 10x halálosabb, 10x virulensebb, potenciálisan 10+%os halálozású (igen bazd meg, az oltatlanok ezt a kockázatot hordozzák, lehet, neked semmit sem mond a SARS és a MERS, de a jelenlegi covid törzs baromi közeli rokon MINDKETTŐHÖZ, nem kizárható a géntranszfer a kettő között)
Ha létrejön a géntranszfer, akkor az ellen védeni fog az oltás? Vagy azellen a huszonhatodik lesz jó, aztán már reménykedjünk, hogy már csak három oltás és a neptunusz variáns már csak kevésbé nem lesz halálos?
Egész életemben hánytam a magukat kurva szabadnak képzelő a társadalmon élősködő férgektől, akik nemhogy nem vállaltak a közösségért felelősséget, de ha valami baj érte őket, még elvárták, hogy az húzza ki őket a szarból. A sok dzentri mentalitású balfasztól, akik amíg megy a szekér mindenkit kioktatnak, amikor nem, akkor mindenki hibás csak ők nem.
Az a baj, hogy nem igazán élősködtem a társadalmon. 14 éves korom óta rengeteg féle területen rengeteg féle munkt végeztem az erdőktől az irodákig. Cserébe csörgettem a tb-t, cserébe kibaszottul nem ajándék semmi, hanem fizetett szolgáltatás. Pont. Nekem most éppen nem megy a szekér. Magam miatt nem. Nem nagyon sírdogáltam. Meg is fáztam(úúúúúú, lehet hogy másodjára kovidos vagyok :rolleyes: ?). Nahát a másik szemszög, kifekszem, ne haragudj érte, de nem is félek. Kicsit sem. Jajjajajj, valami baj van, biztos delta, ez tutira az. Mit ide immunrendszer, csak az oltás segíthet, mert különben a szervezetem alakít ki védelmet akármi is ez és akkor aztán gdp isten nem szeret majd. :D