Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 392
25 149
113
Meg se tanította magyarul a gyerekeit...
Igen, talpig hazafi... mint a leléptem a kasszával Kossuth...
Mond Somogyváry Gyuláról mit tudsz?
1. Az az Ő dolga !
2. Ezen lehet vitázni kinek mit jelent .
3. Nem érintett meg egyik műve se pedig próbálkoztam vele !

Még annyit , hogy II. Rákóczi Ferenc se nagyon beszélt Magyarul , ennek is oka volt !
 
T

Törölt tag 4082

Guest
1. Az az Ő dolga !
Nyilván. És nyilván nem is nagyon érdekel. De csak a leghülyébb neonáci tartja ezek után hazafinak. Mert nem az. Hiába döngeti a mellét.

2. Ezen lehet vitázni kinek mit jelent .
Lehetni lehet, csak valahol feltevődik a kérdés, ha ugyanazok akik szerint Was vagy Kossuth hazaáruló, az itt maradó, és a bitót választó Nagy Imrét kommunistázzák, és Görgeyt árulózzák, akkor mégis miről kéne beszélni?

3. Nem érintett meg egyik műve se pedig próbálkoztam vele !
Végülis csak két Vht harcolt végig, leszavazta a zsidótórvényeket, itthon maradt, amikor tudta, a nyilasok elsők közt küldik haláltáborba, majd akkor is, amikor tudta a kommunisták viszik internálni. Semmi különös. Nem csoda, hogy a piros-fehér-piros-fehérek nem szeretik.

Még annyit , hogy II. Rákóczi Ferenc se nagyon beszélt Magyarul , ennek is oka volt !
Hmm, az, hogy valaki nem tud magyarul még nem minősíti. Az aradi 13 nagy része nem tudott, mégis a legnagyobb hőseink lettek az életükkel, és főleg a halálukkal. Karl-Erick Böhm se tudott szinte egy szót sem magyarul, mégis saját kérésére a női kézilabda válogatott mezében temették el, ezzel mutatva, hogy norvégként is magyar szívűvé válhat valaki.
Szerintem szerinte Rákóczi Ferenc is hazaáruló volt, de ez itt off.
Hmm, ha valaki tatár hadakkal tör az országra, azt hogy hívják felétek?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 693
11 512
113
igazs-g5.jpg
Igazad van, ha kifogysz az érvekből tuti meg fogja oldani a helyzet egy meme...
Amúgy pont annyira releváns mint a te megfizetett és elfogult véleményed !
Mint mondtam, hülyeséget beszélsz.

Én értek a témához, ebben a szektorban dolgozom, tudom hogy s mint történnek ezek a dolgok. Marika néni a sarki fűszeresből kurvára nem ért hozzá.
Ha a napelemekről szólna a beszélgetés, akkor maximálisan megfogadnám a véleményed, itt nem.
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 693
11 512
113
Természetesen, mint ahogy a védelmi pénzt is csak a te érdekedben szedik be, hiszen a védelmedre fordítják! Elnézést, de ekkora baromságot soha sem olvastam még, nem csak ezen a fórumon, de szerintem sehol máshol sem.
Ha egy értelmes felnőtt nem látja be, hogy a védőoltások az egészségét védik, az nem rólam állít ki szegénységi bizonyítványt. :)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 193
58 402
113
Uram ! Maró gúnya nem ér fel hozzám !

Amíg nincs kész a házad és a munkások meg az építő anyag elfoglalja a kertedet , az oltott meszes gödör pont ott van ahol majd a medencét lesz akkor akarhatod te a kertedet szépítgetni de csak kidobott pénz lesz ! Az időt nem lehet megbaxni mint ahogyan a tapasztalatot se !

Ezt mindenkinek javallom elolvasni aki az időt nem becsüli és megvehetőnek tartja !

Köztudomású, hogy 3 nő 3 hónap alatt szül meg egy gyereket, 9 pedig 1 hónap alatt. :)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 714
25 914
113
Hm... nem vagyok naprakesz mostanaban covidbol, vegulis volt par het nyugi.
Aprilis vegen voltam antitesten, akkor 26651 antitest volt/mittudomenmi, most elmentem ujra kivancsisagbol, 3667 antitest van, szerintem ujra lekerem a kartyat hogy a cegben ne turkaljanak bennem heti 2x, aztan halottak napja korul leoltatom magam valami kinaival vagy esetleg orosszal ugy tervezem.
Van jobb otlet?
Orosszal akarok én is, csak ahol van az kurva messze van tőlem, butapesten meg csak szarokat adnak.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 608
71 374
113
Ugyanaz lesz a coviddal mint az infulenzaoltással. Évi ismétlés, részben módosított oltással. Már kaptam vagy tíz infulenzoltást, még sincs semmi gondom.
En meg egy influenza oltast se kaptam, de nekem sincs gondom.
Csak...
Csak ezek amik ujabban jonnek virusok, jarvanyok errefele azok nem influenzak...
Most is kering valami xar, mar egy hete dogok vagyunk az egesz csalad de nem covid, mert kozben arra teszteltek minket. Szoval az influt meg ezeket lexarom, fel se veszem, de ezek az uj no name virusok plusz a covid azert aggasztoak, en meg egyszer nem akarok covidos lenni, egy het utan mar kezdett halalfelelmem lenni...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 608
71 374
113
Oroszt már valószínűleg nem fogsz kapni a készlet fogyása okán. De egyébként jó ötlet megerősíteni a védettséged egy oltással. Elég gyorsan fut fel a fertőzésszám. Lehet, még október végéig sem kellene várni, mivel még a védettség kialakulásához is idő kell. 4 hónap alatt kicsit több mint 1/8-ára esett az antitest szinted. Ha még közel 2 hónapot vársz + az első oltás hatásához is kell 2-4 hét, akkor ez tovább csökkenhet a jelenlegi szint 1/5-ére, 1/6-ára is, mielőtt az oltás miatt újra emelkedne. Ha úgyis tervezetd az oltakozást, akkor úgy érdemes, hogy védjen is a jelenlegi hullám legerőteljesebb szakasza ellen, megelőzze azt. Október végére, novemberre a 4. hullám már eléggé csúcson lesz.
Ugye jól emlékszem, hogy te átestél rajta, de még nem vagy oltva?
Igen, kivartam mi lesz mostanra mert ugye mondanak mindenfelet. Kicsit probalok szamolgatni, taktikazni vele, egy honap mulva mar javaban porog majd megint napi 4-5000 fertozottel es keresett lesz az oltas. A rumlit el akarom kerulni, oltas kene, passz hogy erre mi de tartok tole hogy kapok valamit ami semmi kb, vagy kapok valamit amire isten tudja hogy reagalok ennyi antitesttel.
Meg egyszer elkapni nem merem.
Olyan lutri ez az egesz, folyamatosan valtozik. Nyugatiakban nem bizom, meg az rns felekben sem, marad a kinai, csak azt meg szerintem x idonket, fel evente oltani kene emlekeztetoben mert egyreszt ennyi vedettseget mint nekem volt nem ad, masreszt latom most mar milyen aranyban csokken az antitest honaprol honapra. Azt hallottam hogy keves mar az orosz, de szerintem most a tobbi sem friss keszlet, oktoberre johet viszont mar friss adag.
Kinaira gondoltam mert az gyakorlatilag ugyanaz az anyag mint ami mar bennem van, aztan meglatjuk. Legrosszabb esetben is max nem valtozik semmi. Az osztrakok meg a kulfold nem erdekel, nem vagyok en rajuk kivancsi...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 193
58 402
113
Ha egy értelmes felnőtt nem látja be, hogy a védőoltások az egészségét védik, az nem rólam állít ki szegénységi bizonyítványt. :)
Nem erről van szó! Hanem arról, hogy 1.) egy jàrvány ürügyén az elemi szabadsàgjogokat korlàtozzák vilàgszerte. Ès 2.) ugyan nem kötelező az oltàs, csak ki lesz közösítve a társadalomból, aki nem oltatja be magát.
Be vagyok oltva. (Influenza ellen is...) De felhàborít, hogy az "önkéntességet"ellenere az oltàs hiányát mindenféle szankciókkal sújtják. Ha annyira fontos az oltás, tessék egyszerűen kötelezòvé tenni. Az lenne konszekvens, nem ez a duma az "önkéntességről".
Részemről off.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 054
95 685
113
Nem erről van szó! Hanem arról, hogy 1.) egy jàrvány ürügyén az elemi szabadsàgjogokat korlàtozzák vilàgszerte.
Bakker, de miért??? Mert kezdetben oltás és gyógyszer híján ez az új virus, gyors és tömeges fertőzéseket okozott. Annyi sulyos beteg lett, hogy a kínai és olasz kórházak intenzív osztályai megteltek, a lélegeztetőgépek elfogytak. Terjedt tovább, Belgium, Franciaország, Spanyolország, USA stb..

Azért kellett korlátozni az emberi szabadságjogokat, hogy csökkentsük az emberek közti találkozások számát, ami cseppfertőzéssel terjedő vírus esetén hatásos. Teljesen logikus ok-okizati következménye volt a járványnak.
Ès 2.) ugyan nem kötelező az oltàs, csak ki lesz közösítve a társadalomból, aki nem oltatja be magát.
Be vagyok oltva. (Influenza ellen is...) De felhàborít, hogy az "önkéntességet"ellenere az oltàs hiányát mindenféle szankciókkal sújtják. Ha annyira fontos az oltás, tessék egyszerűen kötelezòvé tenni. Az lenne konszekvens, nem ez a duma az "önkéntességről".
Részemről off.
Ebben a részben igazad van. Simán kötelező oltás kellett volna. Azt adni, ami van, nem válogatni. Ha válogatni van lehetőség, mert többfajta oltás van, azt is az orvosra bízni, ahogy minden gyógyszer esetén.
 
M

molnibalage

Guest
Nem erről van szó! Hanem arról, hogy 1.) egy jàrvány ürügyén az elemi szabadsàgjogokat korlàtozzák vilàgszerte.
Ez viccnek szántad?
A világ n+1 országában xy oltás nélkül eleve be sem léphetsz.
Az is "szabadságjog" korlétozás?
Ès 2.) ugyan nem kötelező az oltàs, csak ki lesz közösítve a társadalomból, aki nem oltatja be magát.
Be vagyok oltva. (Influenza ellen is...) De felhàborít, hogy az "önkéntességet"ellenere az oltàs hiányát mindenféle szankciókkal sújtják. Ha annyira fontos az oltás, tessék egyszerűen kötelezòvé tenni. Az lenne konszekvens, nem ez a duma az "önkéntességről".
Részemről off.
Mert a politika sajnos egy ideje nem arról szól, hogy felelősen vezessen egy országot és a felelős döntések meghozásáról, ha az bukáshoz vezethet. Akkor is, ha helyes lépés. Én már régen kötelezővé tettem volna annál, akinél semmi kizáró ok nincs.

Ha a társadalomban túl magas az ostobák aránya és bajt okoz, akkor nincs mit tenni.
Nyávogni meg ezek a balfaszok is nyávognak.

Az átlagjóska és mari tökéletes ostobasága videón.