Te jó ég. A Föld is csak azért gömbölyű, mert a hivatalos szervek jóváhagyták, vagy nélkülük is az?
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...thatja-a-noknel-a-menstruacios-ciklust-479424
Sok ember tapasztalata, illetve ez a cikk elégséges lesz, vagy még várni kell valamire?
Se engem, se a hatóságokat nem izgatja, hogy egyesek mi mindent írnak a vakcina számlájára. Ha XY úgy gondolja, hogy mindez a vakcinának köszönhető, akkor tessék jelezni itt:
Aztán, ha megfelelő szempontok szerint szakemberek mellékhatásnak minősítik, akkor az lesz. Addig viszont nincs miről beszélni.
Feltehetően? Ez mit jelent? Vizsgálták egyáltalán embereken célzottan? Azalatt a pár hónap alatt kötve hiszem.
Tekintve, hogy nem az OGYÉI-nél dolgozom, nem rendelkezem naprakész adatokkal. A megfogalmazásom azt volt hivatott leírni, hogy ha lett volna a klinikai kísérletben résztvevő embereknél reprodukciós probléma, akkor azt már tudnunk kéne.
De ha kellően alaposan vizsgálták, akkor erre miért volt szükség?
Ezt kérdezd a Le Monde-tól...
A normális vakcináknál szokásos 5-10 évet hogyan lehetne fél év alatt abszolválni? Igen, tudjuk, mindenki ezen dolgozott, egy csomó pénzt öntöttek bele, de sok év tapasztalatát nem lehet kiváltani pénzzel...
Na akkor vegyük végig.
2002 novemberében egy járvány tört ki kicsiny bolygónkon, amit az azóta SARS néven elhíresült vírus okozott. Számtalan állami intézet és gyógyszeripari vállalat kezdett feltárni a vírus genomját, a terjedését és ami a legfontosabb,
vakcinafejlesztéseket kezdtek. A klinikai szakaszig el is jutottak vele, csak hát szerencsére a járvány 2003 júliusára visszaszorult.
Ugorjunk 16 évet az időben, 2019-ben egy új, addig ismeretlen járvány tört ki Kínában, melyet a rokon SARS-CoV-2 vírus okozott.
A 2020-ban elkezdett vakcinafejlesztések a másfél évtizeddel korábbi fejlesztések eredményeit és a víruscsaládról megszerzett tudást felhasználva indultak el.
Kicsit a vakcinák engedélyeztetéséről..
A szokványos, békebeli eljárás szerint a teszteket egymás után végzik el, de ez csak felesleges időhúzás (ugye ekkor nincs járvány). Ha egyszerre zajlanak, akkor is ugyanarra az eredményre lehet jutni. Vannak in vitro/in vivo/in silico vizsgálatok, állatkísérletek, toxicitás-, genotoxicitás, reprodukciós vizsgálatok, stabilitásteszt. Ezeket meg lehet csinálni szépen lassan egymás után mondjuk 4 év alatt vagy egyszerre 8-10 hónap alatt.
Egyébként Szlávik János maga mondta, hogy itt egy világméretű gyógyszerkísérlet zajlik, én inkább neki hiszek ebben a kérdésben, mint neked. Nem azért mert ő a szakértő, hanem mert az eddigi tapasztalatok és maga a józan ész is őt igazolja. Azt meg nehezen lehetne rámondani, hogy azért mondja, mert oltásellenes lenne...
Végül is.. a fázis IV felfogható kísérletként, ha nagyon akarjuk.. de ennyi erővel minden egyes új gyógyszer, ami felhasználási engedélyt kap, az kísérleti szer. Lássuk be, ez kicsit fura így.
Mondjuk a megfelelő alaposságú tesztelést!
A megfelelő alaposságú tesztelés a szakértelmed szerint hogy néz ki?