Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 693
11 512
113
Azt hittem -naivan- , hogy te azért megütöd azt a filozófiai szintet amit próbáltam vázolni ! De hát hinni a templomban kell , meg magamban !
Cseszd meg, mit nem értesz azon, hogy kurvára semmi köze egymáshoz a kettőnek? (Amúgy értem, hogy miről beszélsz, de ez itt nem számít. A filozófia meg sosem volt a kedvenc tárgyam.. :D )
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 934
13 546
113
Macskákkal hogy állsz? Mint Alf? Kólával és sültkrumplival már jó? :D

A macska sűrűbben téved a kondérba Vietnámban és Thaiföldön, mint Kínában. De az olaszok sem vetették meg egy időben.
Kínai kaját időnként szoktam fogyasztani, bármiből készüljön is. Ma viszont rendes, tápon nevelt, hormonokkal és antibiotikummal teletömött, GMO-s szójával etetett, nagyüzemi csirke volt a menü és nem érzek vágyat a szomszédok háziállatai iránt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 054
95 685
113
Amiket gyerekkoromban kaptam, nem ilyenek voltak. 1 max 2 kaptam egy életre.
Ezért hasonlította az évente ismétlődő és változó infulenzaoltáshoz.
Na de az oltással is elkaphatom és továbbadom!!!! Magyarul pont ez nem érvényes amit írsz!
Persze. De nem mind1 az arány. Sokkal kevésbé valószínű, hogy elkapod, sokkak kevésbé valószínű hogy erős tüneteid lesznek, ami aktivabb továbbfertőzést okoz.
Ne kétbitesen gondolkodjunk. Igen, nem. Csökkenteni tudjuk jelentősen a vírus terjedésének és a súlyos, halálos szövődmények kockázatát. Ez miért nem elég?? Ha nem 100%, csak 80-90%, akkor hagyjuk a picsába és bízzuk a jó szerencsére??
Ha honvédként akkor ha jól tudom azonnal előléptetnek törzsőrmesterré és azt a nyugdíjat kapja a család. Vagyis az állam.


Még a "diktátor" Putyinnál sem KÖTELEZŐ!
Sehol sem kötelező. Az eü. - ben több országban az lesz. Legyengült immunrendszer betegekkel rendszeresen foglalkozók esetében ez erősen indokolt eljárás.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 054
95 685
113
"Minden oltás ilyen."

Ez nem igaz. A gyermekkori oltásokat például nem kell évente beadatni és elég hatékonynak mondhatók. Egyébként az elején a covid oltásról is ezt mondták, az intelligensebbek persze már akkor is sejtették, hogy bizony ez egy szezonális vírus lesz, oltás ide, oltás oda.
Ha a kövi mondatomsst idamásoltad volna, akkor láthatod fölöslegesen püfölted a billentyűzetet.

Minden oltás ilyen. Tipikusan hasonló az infulenzaoltás

"Jogos kérdés. De háború esetén ha meghalsz a fronton, ki tartja el a családod??"

Háborúba se a közösség érdekében szoktak menni az emberek. Mondanád, hogy az USA a közösség érdekeiért mert Afganisztánba és Irakba? Nem, magánérdekek vezették őket. Véleményem szerint most sem más a helyzet, utólag is tragikus visszanézni, ahogy az emberek csont nélkül benyelték a " szabadságot és demokráciát viszünk csillám pónikkal" mesét.
Ugyanez most is a helyzet a véleményem szerint, elég csak visszanézni, hogyan hagyta a WHO elterjedni mindenhol a covidot... vagy Bill Gates befektetését pont a járvány előtt a Biontechbe... vagy az Alapítvány szimulációját egy koronavírusról, pont egy koronavírus járvány előtt...
"A koronavírus-pandémia szimmulációját a Johns Hopkins Egyetem egészségbiztonsági központja a Világgazdasági Fórummal, valamint a Bill és Melinda Gates Alapítvánnyal együttműködve futtatta le 2019. október 18-án New Yorkban."

Más szavakkal élve, bizony bőven van oka az embernek szkeptikusnak lenni.
Tény, vannak érdekes ellentmondások a covid körül. Ami azóta a gazdaságban történik is elég furcsa. Most nem is a lockdownra és annak közvetlen hatásaira gondolok, hanem a globális alkatrészhiányra, a kereskedelmi láncok összeomlására, repedezésére.

De mindezek mellett az is igaz, hogy a járványra az oltás a helyes válasz. Hogy mennyire lesz hatekony novemberre kiderül.
 
  • Tetszik
Reactions: bel
T

Törölt tag 4082

Guest
De himlő ellen már nem voltam oltva.
Megnéztem, én se :D És én is a szocikat kaptam, hiszen még a népköztársaság szülötte vagyok :)
Viszont sajnos egyelőre még nem tudok szinkrontolmácsolni Putyin és Xi találkozóján, pedig az első kettő orosz volt, a harmadikra pedig kiharcoltam egy kínait.
Valami hiba lehet a dologban, a kapitalizmus megronthatta dicső Népköztársaságunk oltóanyagát, mert nekem már az első után is automatikusan álmomban beszélt nagy vezérünk Mao
És mivel most vagyunk és most ez a hivatalos álláspont, most éppen ez a tévedhetetlen és örökre az lesz, mint ahogy korábban is mindig az volt. :D
Nem drága barátom, a tudomány soha nem mondta, hogy tévedhetetlen, ami azt illeti, ez az oltástagadók és úgy általában a tudománytagadók, akik mindig is tévedhetetlennek érezték magukat.
. Azért élek itt, mert két eltérő nemű egyede a fajunknak szaporodási aktus során létrehozott az ivarsejtejeiből és felnevelt.
Azért élsz, mert túlélted a gyerekkorodat, egy kényelmes, minimális veszélyeket rejtő világban, ahol nem haltál bele se te, se bármelyik felmenőd a fertőzésekbe.
de az a helyzet, hogy ritkán szorultam ellátásra bár kötelességből elmentem megvizsgáltatni magam.
Igen, pontosan ez az amit nehezen akartok megérteni. Azért szorulsz ritkán ellátásra, mert ma már gyakorlatilag megszűntettük azokat a fertőzéseket, amik miatt ellátásra szorulnál.
Remélem, hogy sohasem olvasom tőled az életben az "annak a statisztikának hiszek..." szállóigét.
Nem valószínű, hogy fogod, mert az a szállóige nagyobb baromság, mint a francia házasságban a hűségeskü
és egy részük meg is öregedett enélkül, szóval kicsit visszább az arcból.
:D Igen, egy részük :D Csak az a helyzet, hogy jó eséllyel nem lennél az egy részük része. MIvel ez egy nagyon kis részük volt.
Hát persze, hiszen nem kötelező, csak ha nem csinálja, akkor dögöljön meg.
Ha ülőmunkát végez nem kötelező csülköt csülökkel zabálni.
Nem, te kívánod az összes vívmányával együtt és mint ajándékot citálod a cukorbetegséggel, szív és idegrendszeri problémákkal, sugárbetegséggel, nehézfémmérgezéssel együtt. :D
Mindegyik létezett a "civilizáció" előtt, még nagyobb arányban is, mint manapság. Csak ugye ha 20 évesen meghalsz tetanuszban, nem lesz szívrohamod...
Adj neki időt is hozzá! Akkor elhiszem, hogy nem csak egy ugató kis kápó vagy.
Igen, itt is a fél fórum sír, h a keletitől a blaháig 1 óra az autóban, és utána felháborodik, hogy hogy mondhatok olyat, hogy gyorsabb tömegközlekedni. Meg egyébként is, hát nehogy már, ne autózzon. Akkor tessék a következményeket is viselni.
És azért valljuk be pártatlanul, hogy kicsivel több erőforrással és kényszerítőeszközzel rendelkeznek a dolgok menetének befolyásolásához mint mondjuk én vagy egy random Józsi bácsi az utca végéről, szóval azért ismét visszább az arcból, mert hülyén mutat.
A saját életéért mindenki maga felelős. Nem az állam, nem a főnök, nem más.
Lehet, viszont jelen esetben 0% esélyem van a vakcina mellékhatásra. ;)
Egoizmus a köbön...
De ha fertőz, akkor azért fröcsögsz egy jót majd mi?
Nem, veled ellentétben, én Őt meg akarom védeni.
TB. Ha fizetem, az ellenszolgáltatás nem ajándék. Azért fizetem.
Hát most programozod az immunrendszered, és harcolsz a gonosz orvosmaffia ellen, vagy nem?
Van vele 40 év tapasztalat és az VÉD.
Viszont nagyjából ugyanakkora mellékhatás kockázata van, mint a covid oltásnak. És ma már nem nagyon van se diftéria, se pertussis Magyarországon. Szóval, ha ott kiteszed a gyerekedet ennek a szörnyű kockázatnak, a covid oltásnál miért nem?


...
Amiket gyerekkoromban kaptam, nem ilyenek voltak. 1 max 2 kaptam egy életre.
1. Egy részénél azért, mert nincs már valós kockázata, hogy megfertőződj. De ha valamiért kell egy titer róla, hogy véd e még sokan meglepődnek.
2. sok a vírusokhoz képest extrastabil baktériumok ellen véd
3. Ahol a fertőződés komoly kockázatot jelent (lásd tetanusz) ott újraoltanak mint a sicc ha valami miatt kockázatosnak ítélik a sérülést.
vagy az Alapítvány szimulációját egy koronavírusról, pont egy koronavírus járvány előtt...
Tipik konteós...
Hanem 18:30-kor bandáztak és ittak a fiatalok a plázák előtt.
Nagyon megérte..
Igen, megérte. Sokkal kevesebben voltak az utcákon. És az utcákon voltak.
Ugyanis már a filozófia őskorában Konfuciusz kifejtette "Minél többet tanulsz annál jobban rá jössz milyen keveset is tudsz valójában ! "
Igen, csak ez nem ezt jelenti :)
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 657
3 271
113


Na már most egy gyerek 6 éves koráig öt adag DTPa oltást kap (+ 11 éves korában egy adag DTap emlékeztetőnek). Ez - ha nem tévedek - összesen 6 adag oltás és láss csodát, túléli minden gyerek.
Na most annyit a szezonalitásról, hogy a delta már képes nyáron, a forró Izraelben is elég szépen terjedni. Hol van itt a szezonalitás..?
Köszi, nagykorú cselekvőképes állampolgárként inkább maradnék a természetes immunitásnál, semmint hogy minden évben életem végéig oltogassanak valamivel. Egyes kutatók szerint egyébként is hatékonyabb így megszerezni a védelmet:
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 934
13 546
113
Köszi, nagykorú cselekvőképes állampolgárként inkább maradnék a természetes immunitásnál, semmint hogy minden évben életem végéig oltogassanak valamivel. Egyes kutatók szerint egyébként is hatékonyabb így megszerezni a védelmet:

Arra még nem gondoltál, hogy egy 7-8-as alap szaporodási rátájú mutáns úgyis mindenkit záros határidőn belül elér, akár oltott, akár oltatlan? Tehát mindenki szerez valamilyen mértékű természetes védettséget is. Nem vagy-vagy, hanem és van a két típusú védettség között.
De aki már oltottan találkozik a vad vírussal, az eközben:
  • Önmagát is nagyságrenddel kevésbé veszélyezteti.
  • Másokat is nagyságrenddel kisebb valószínűséggel fertőz meg.
  • A kórházakat is nagyságrenddel kisebb eséllyel terheli (túl).
  • Az egész társadalom és gazdaság számára fájdalmas, hagyományos járvány fékező intézkedések újbóli bevezetéséhez is nagyságrenddel kevésbé járul hozzá.
Ettől még lehet a természetes úton szerzett védettség bizonyos szempontból erősebb (vagy leginkább sokrétűbb), más szempontból meg gyengébb, mint a csak oltással szerzett. De nagyon nem mindegy, hogy milyen személyes és össztársadalmi áron és oltatlanul mennyivel nagyobb kockázattal lesz meg ez a védettség.
Valószínűleg a legjobb védettséget az adja, ha az emberek be vannak oltva és mivel emiatt már nem szükségesek a korlátozások, természetes úton is találkoznak a vad vírussal, ami javítja a védettségüket, miközben az oltottság miatt sokkal kisebb kockázatnak teszik ki magukat és egymást.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 693
11 512
113
Arra még nem gondoltál, hogy egy 7-8-as alap szaporodási rátájú mutáns úgyis mindenkit záros határidőn belül elér, akár oltott, akár oltatlan? Tehát mindenki szerez valamilyen mértékű természetes védettséget is. Nem vagy-vagy, hanem és van a két típusú védettség között.
De aki már oltottan találkozik a vad vírussal, az eközben:
  • Önmagát is nagyságrenddel kevésbé veszélyezteti.
  • Másokat is nagyságrenddel kisebb valószínűséggel fertőz meg.
  • A kórházakat is nagyságrenddel kisebb eséllyel terheli (túl).
  • Az egész társadalom és gazdaság számára fájdalmas, hagyományos járvány fékező intézkedések újbóli bevezetéséhez is nagyságrenddel kevésbé járul hozzá.
Ettől még lehet a természetes úton szerzett védettség bizonyos szempontból erősebb (vagy leginkább sokrétűbb), más szempontból meg gyengébb, mint a csak oltással szerzett. De nagyon nem mindegy, hogy milyen személyes és össztársadalmi áron és oltatlanul mennyivel nagyobb kockázattal lesz meg ez a védettség.
Valószínűleg a legjobb védettséget az adja, ha az emberek be vannak oltva és mivel emiatt már nem szükségesek a korlátozások, természetes úton is találkoznak a vad vírussal, ami javítja a védettségüket, miközben az oltottság miatt sokkal kisebb kockázatnak teszik ki magukat és egymást.
Lassan az lesz a legegyszerűbb, ha elengedjük a dolgot. Ha több hónapnyi szerteágazó magyarázat után nem látja be a mondandónk lényegét, akkor ezután sem fogja.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 657
3 271
113
Arra még nem gondoltál, hogy egy 7-8-as alap szaporodási rátájú mutáns úgyis mindenkit záros határidőn belül elér, akár oltott, akár oltatlan? Tehát mindenki szerez valamilyen mértékű természetes védettséget is. Nem vagy-vagy, hanem és van a két típusú védettség között.
De aki már oltottan találkozik a vad vírussal, az eközben:
  • Önmagát is nagyságrenddel kevésbé veszélyezteti.
  • Másokat is nagyságrenddel kisebb valószínűséggel fertőz meg.
  • A kórházakat is nagyságrenddel kisebb eséllyel terheli (túl).
  • Az egész társadalom és gazdaság számára fájdalmas, hagyományos járvány fékező intézkedések újbóli bevezetéséhez is nagyságrenddel kevésbé járul hozzá.
Ettől még lehet a természetes úton szerzett védettség bizonyos szempontból erősebb (vagy leginkább sokrétűbb), más szempontból meg gyengébb, mint a csak oltással szerzett. De nagyon nem mindegy, hogy milyen személyes és össztársadalmi áron és oltatlanul mennyivel nagyobb kockázattal lesz meg ez a védettség.
Valószínűleg a legjobb védettséget az adja, ha az emberek be vannak oltva és mivel emiatt már nem szükségesek a korlátozások, természetes úton is találkoznak a vad vírussal, ami javítja a védettségüket, miközben az oltottság miatt sokkal kisebb kockázatnak teszik ki magukat és egymást.

"milyen személyes és össztársadalmi áron"

Teljesen egyetértek a hozzászólásoddal, de ettől még nekem nem lesz szükségem a vakcinára, mert a saját megítélésem szerint, az én személyes kockázatom konvergál a nullával. Mérlegeltem a vakcina lehetséges előnyeit és hátrányait, a végén pedig arra jutottam, hogy nekem nincs szükségem rá, mert nem látom, hogy mi olyat tudna nyújtani a számomra, amiért nekem megérné kockázatot vállalni. De ha valaki úgy ítéli meg, hogy neki szüksége van rá, mert teszem azt van X mennyiségű krónikus betegsége, akkor egészségére.

Tudom, borzalmas volt ezeket a sorokat olvasni, de meg kellene érteni végre, hogy nem mindenki szorul rá arra, hogy élete végéig minden évben beoltogassa magát valami ellen.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
7 958
22 843
113
813.818 fertőzött (+130)
210 kórházban (+16)
24 lélegeztetőgépen (+1)
5.486 aktív eset (+104)
778.258 gyógyult (+22)
30.074 elhunyt (+4)
5.821.254 (5.524.203) kapott oltást (+3.773, +4.365)
6.640.890 mintavétel (+6.801)
1.955 hatósági házi karanténban (+156)
b9527e287d74cbe7767bd6bc56655aae.png
814.064 fertőzött (+246)
208 kórházban (-2)
26 lélegeztetőgépen (+2)
5.586 aktív eset (+100)
778.401 gyógyult (+143)
30.077 elhunyt (+3)
5.825.831 (5.530.279) kapott oltást (+4.577, +6.076)
6.651.684 mintavétel (+10.794)
2.212 hatósági házi karanténban (+257)
90b051b26506e5d9e80300f011c73950.png
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 051
69 803
113
Nem drága barátom, a tudomány soha nem mondta, hogy tévedhetetlen, ami azt illeti, ez az oltástagadók és úgy általában a tudománytagadók, akik mindig is tévedhetetlennek érezték magukat.
Állítod ezt azzal a magabiztossággal, amiben valamiféle tulajdonként igyekszel valami nagyobb szemszögből tekinteni mindenkire. Ez az elbaszott szemlélet elég kevés feszültséget okozott a történelemben. :D Az állam szervezete a mostanra kialakult rögzült funkciók és kényszerítőeszközök ellenére is annyi, hogy a földön élő emberek együttműködnek. Ugyan ez minden esetben átfordult ennek a gennyes szemléletnek a következtében a jogosztó(valójában fosztó) hatalom igyekezetére, hogy megkérdőjelezze az általa meghatározott közegben élő emberi lények döntési képességét, jogait, gondolatait, érzéseit és ezekre szervezetet hozzon létre kizárólagos jogokkal felruházva, de időnként szembejön a valóság.

Legutóbb 2006-ban jött szembe, ahol is látható volt, hogy rendőrtől a bíróig ebből az emelkedett magasságból szemlélik embertársaikat ezen kizárólagos szervezetek tagjai és ennek megfelelően csaptak le ezzel az idiotizmussal töltve a törvényről fröcsögve mára kiderülten 99% törvényt sértve. Tehát még magukat szájbafossák, csak hogy úgy legyen ahogy, csak hogy nehogy valamiféle önálló döntési készségről, értékítéletről, kockázatvállalásról tegyen tanúbizonyságot emberek csoportja, akik károsnak, negatívnak határozták meg önmaguk számára a zajló folyamatokat.

Na, most ezt te ugyanígy adod elő. Számomra zavaróak az ellentmondások, azok a dolgok amiket simán lekonteózol esélyesen olvasás nélkül, mert hát a nevetségessé tétel a szakértés fajtajjelleges meghatározó eleme. Szóval van egy döntésem, mert a saját elmém eddig összegyűjtött politikai és társadalmi ismeretanyagával(hiába a jóságos tudomány, ismerem annak is a szörnyeit olvasva) negatívnak ítélem meg az eseményekben ész nélküli sodródás lehetőségét. Kisebb kockázatnak tartom a magam számára a covid újbóli kihordását, mint egy mellékhatást, ami felléphet. Igen, kényszeres traktor elé lépés. :D Hát a faszt. Persze az konteó, hogy haltak már bele, blablalblabla....

Végignézhettünk fél tucat videót, amiben a demonstrációs céllal oltakozási kedvet növelő hírességnek vagy átlagembernek nem adtak be semmit, de persze ez konteó, hiszen csak videoanyag van róla, ne higgy a szemednek. Vannak kurva nagy szakértőink, akik egy szélkakas viharban mutatott tempójával mondták ugyanazon a héten a saját mondataik ellentétét is, úgyhogy hidd el, teljesen tisztában vannak mindennel és neked, mert te csak pógár vagy, a tulajdonunk, nincs jogod saját értékítéltre erről. Csináld úgy mint mindenki más, ne törődj az ellentmondásokkal, csak összezavarnak. :D

Fenntartom a tévedésem lehetőségét, bármennyire is igyekszel egybitesnek beállítani, nem fogom feladni a saját álláspontomat, amíg én magam át nem értékelem azt. Ez akkor fog bekövetkezni, amikor a saját kockázatelemzésem azt mondatja vele, hogy rendben, nem történt semmi vész tömegesen. Akkor majd hajlandó leszek beadatni, ha kell még. És bármennyire is nagy az arcod, mivel most létezel te is, feltételezni tudod te is a jövőt valószínűségek esélyére alapozva, ami ahogy nálam is, egyenértékű egy félálommal. Szóval tolhatod a döntési jogom, az önvédelmi jogom ls egyebek megkérdőjelezését, csak pont kurvára leszarom, mert a túlélésemhez járulhat hozzá. Amikor nem látom fenyegetésnek a helyzetet, akkor ahogy a normális emberek, revideálom az álláspontomat. Addig szenvedj ettől a tudattól.
Azért élsz, mert túlélted a gyerekkorodat, egy kényelmes, minimális veszélyeket rejtő világban, ahol nem haltál bele se te, se bármelyik felmenőd a fertőzésekbe.
:D Azok a felmenőim is beleszámítanak ebbe a nagymellényes kijelentésbe, akik vissza-vissza az australopithecusig és azon is túl mondjuk vissza tizenötmillió évre megkapták szintén ezt a majombiológusoktól? :D

Értem amit sugallni akarsz, nem haltam bele a terhesség közben bármibe, nem haltam meg születéskor, nem haltam meg kisgyerekként, stb. Na hát ahhoz hogy ez így legyen, viszont nélkületek is az kellett, hogy egymillió generáció majma és embere ne haljon meg láncban. Sikerült. ;)

Szóval bármennyire is próbálnád azt mondani, hogy nekem nincsen ősember ősöm, mert meghalt fertőzésben, az az igazság, hogy van, akinek meg nem sikerült az nem létezik, mert meghalt az őse fertőzésben, tehát ő mint csak feltételezett lehetőség létezik, kizárólag a tudatom miatt ami az eshetőségét képes számontartani.

Ebola lenne? Naná, hogy nem így állnék hozzá. Ehhez viszont így állok, mert elkaptam, kihordtam, láttam a folyamatot ahogy ment a média hisztije, ahol csak celebek videózhattak covid osztályról szörnyűségeket mondva majd ha ugynarról az osztályról kikerül mások videója, akkor hirtelen videózást tiltó rendelkezések jelentek meg és folytathatjuk a sort a tömeges halottak képének(biztos valós, mert a tévé mondja) többszöri másholi felhasználásank dolgaival a mindennek a facsarásával, hogy a világot lezáró vírusként jelenjen meg, de még mindig itt vagyunk és beszélgetünk.

Van aki vesztett hozzátartozót, de hány standard fórumtársat is vesztettünk a covid miatt, akár oltós, akár nem? ;)
Igen, pontosan ez az amit nehezen akartok megérteni. Azért szorulsz ritkán ellátásra, mert ma már gyakorlatilag megszűntettük azokat a fertőzéseket, amik miatt ellátásra szorulnál.
Persze, de ha nem így lenne, akkor ahogy a régi emberek, végigszenvedtem volna őket és jól vagy rosszul de túlélve, vagy belehalva lezárult volna a dolog. Mivel így van most, az azért van így számomra most, mert most élek. Nem életebb mint régen, nem leszek halottabb vagy kevésbé halott a végén mint a régi emberek.
Nem valószínű, hogy fogod, mert az a szállóige nagyobb baromság, mint a francia házasságban a hűségeskü
Majd meglátjuk...
:D Igen, egy részük :D Csak az a helyzet, hogy jó eséllyel nem lennél az egy részük része. MIvel ez egy nagyon kis részük volt.
Honnan a faszból veszed? Statisztikailag, hiszen te szereted, az lennék, hiszen az őseim is eljutottak idáig a fejletlen korokból. Mi a faszra alapozod, hogy pont én ne lennék annak a kevésnek a része? Mert ez így jobban mutat, vagy van érzelmi töltete? :D Tudomány, tudomány.. :D
Ha ülőmunkát végez nem kötelező csülköt csülökkel zabálni.
Vagy nem kötelező azt a munkát végeznie(én így döntöttem) a túlélésem érdekében. Gondolom egyből rohadék vagyok, mert nem termelem úgy a gdp-t a köznek, stb. :D Minek mondana le a csülökzabálásról, ha lemondhat a civilizáció áldásában elrohadásról is? ;)

Mindegyik létezett a "civilizáció" előtt, még nagyobb arányban is, mint manapság. Csak ugye ha 20 évesen meghalsz tetanuszban, nem lesz szívrohamod...
Megint nem tudom miért történt, de ez kiemelve a te szöveged. Talán a sok beidézésre reagál rosszul a fórummotor.
Cserébe sikerült elérni, hogy most rákban halnak meg gyerekek, természetesen a hülye szüleik miatt, akik ettek ittak olyan dologból, amik Majakból eltitkoltan szóródtak szét(persze ez nem bizonyítható, a sugárzás egészséges(a tudományos 0,03 ms-ről 1000-re lett emelve tudományosan a határték Fukushima óta, merthát atomkatasztrófa volt, most ez a tudományos és természetes, blablabla... ). Összességében ha megnéznénk, hogy a magas szaporodási rátánk mellett és magas csecsemőkorú túlélés mellett jobb lett e bármi a földön, akkor azért foghatnánk a fejünket a nagy tudomány áldásai közben. Régen nem volt csapvíz, cserébe egy-egy nagy öldöklés hulláin kívül nem sok minden zavarta a folyóvizek tisztaságát, nem voltak sugárzó zónák, nagyjából örökre tönkretéve, nem voltak anthrax szigetek örökre tönkretéve. Volt erőszak a gyengébekkel szemben, ma már nincs, hiszen csak gépesítettük a háborút a tudománnyal és egyszerre égetjük el egy régi birodalom építés összes áldozatát. Nem tartunk rabszolgákat. Ja de, minden kornál magasabb az emberkereskedelem aránya. Nem bánunk állatnként a gyengébbel. Ja de, a tudomány kedvéért(elismerem az eredményt), mentális betegeket etettünk hepatitises emberszarral a kaja közé keverve. Megmentettetek csecsemőket, hogy aztán minden mással pokollá tegyétek az életüket. Egy tudóst tudok hirtelen mondani, aki megállt. Speciel pont egy zsidó, a nevére nem emlékszek de olyan könnyű lenne rákeresni. Ő volt az izraeli thermobárikus fegyverfejlesztés atyja, aki a saját bevallása alapján eljutott egy olyan határig a kémiai reakciók megismerésében, aminél azt mondta, hogy ő ezt nem fogja megalkotni. Így megsemmisítette az összes kutatási anyagát és közölte az állammal, hogy nem érdekli, mit tesznek, ő nem folytatja.

Szóval bár továbbra is adnád a mikulást, kevesen vagytok nem megalkuvók pénzért projektekben, amikkel még szorosabb kontrollt, még több terhet, még embernélkülibb világot lehet emberekre kényszeríteni. Cserébe túléjük nagyobb arányban a csecsemőkort. :)

 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 051
69 803
113
Igen, itt is a fél fórum sír, h a keletitől a blaháig 1 óra az autóban, és utána felháborodik, hogy hogy mondhatok olyat, hogy gyorsabb tömegközlekedni. Meg egyébként is, hát nehogy már, ne autózzon. Akkor tessék a következményeket is viselni.
Na ja, csak mivan, ha két tonna téglát visz? Menjen busszal? :D Nem szeretem az autóforgalmat, dehát ti tudósok megalkottátok ezt is, akkor ne tessék ugatni miatta, hanem tessék viselni ezt a következményt. Emberek ülnek az autókban. Emberi lények. Biztos nagyon fura, de vannak vágyaik, fontos nekik az idejük, és bár kurva nagy mérgesség van ha elutasítják az áldásokat mert nem termelik a gdp-t, kurva nagy mérgesség van ha használják, mert születnek benyomásaik. :D

A saját életéért mindenki maga felelős. Nem az állam, nem a főnök, nem más.
AKKOR MÉGIS MI A BÁNATOS FASZÉRT IS AKAROD BELÉM KÉNYSZERÍTENI A COVID OLTÁST? o_O

UGATSZ KÖRÖKET A NEM LEHET DÖNTÉSI JOGOD CÍMŰ FASZSÁGRÓL AZTÁN MIKOR SZÓBA KERÜL, HOGY MIÉRT AKKOR TE VAGY EGYEDÜL FELELŐS SZÖVEGET BASZOL IDE. :D :D :D :D :D Kibaszott kreténség, remélem átérzed, bár tudom, nem tudod, hogyan kell egyedül dönteni erről, de majd kérdezz meg valaki hatalmasságot aki ugyanilyen sebességgel szakértve mond ellen tudományosan magának mint te, csak szakértőbb ebben. :D :D :D :D B+ :D :D :D
Egoizmus a köbön...
Hát nagyon sajnálom, hogy van énem,meg igyekszek gondolkodni, dönteni, kockézatot vállalni vagy nem vállalni meg ilyen rohadt emberi dolgokat tenni. :D
Nem, veled ellentétben, én Őt meg akarom védeni.
Megvédted.
Hát most programozod az immunrendszered, és harcolsz a gonosz orvosmaffia ellen, vagy nem?
galóca-csiperke baromság még mindig, amivel csak magadat süllyeszted. hagyd abba, nem vezet sehová.
Tipik konteós...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 051
69 803
113
Köszi, nagykorú cselekvőképes állampolgárként inkább maradnék a természetes immunitásnál, semmint hogy minden évben életem végéig oltogassanak valamivel. Egyes kutatók szerint egyébként is hatékonyabb így megszerezni a védelmet:
Azok laposföldes kutatók. :D Ugyan nagyon művelt, magas képzettségű szakértők, de most kiírták magukat a civilizált emberek közül... :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 054
95 685
113
814.064 fertőzött (+246)
208 kórházban (-2)
26 lélegeztetőgépen (+2)
5.586 aktív eset (+100)
778.401 gyógyult (+143)
30.077 elhunyt (+3)
5.825.831 (5.530.279) kapott oltást (+4.577, +6.076)
6.651.684 mintavétel (+10.794)
2.212 hatósági házi karanténban (+257)
90b051b26506e5d9e80300f011c73950.png
Szépen beindult. Mára Mo. kevésbé oltott, mint a Nyugat nagy része. Jó teszt lesz az oltásoknak, szépen el lehet indulni kérni a harmadik dózist. Ha ezt lezárás nélkül megússzuk, azt csak az extrém erős harmadik hullámnak és a szerencsének köszönhetjük.

Lehet mondani, hogy hülyék Nyugaton, szoktam is, de ott vhol 80%-os átoltottság van. Tehát sikerült őket alulmúlnunk. Majd lehet sírni az online oktatás, kijárási tilalom, maszk és egyéb xarságok miatt. De ezt a magyar társadalom baszta el. Lehetőség volt, de sokan okosabbak mint az orvosok.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
21 051
69 803
113
Szépen beindult. Mára Mo. kevésbé oltott, mint a Nyugat nagy része. Jó teszt lesz az oltásoknak, szépen el lehet indulni kérni a harmadik dózist. Ha ezt lezárás nélkül megússzuk, azt csak az extrém erős harmadik hullámnak és a szerencsének köszönhetjük.

Lehet mondani, hogy hülyék Nyugaton, szoktam is, de ott vhol 80%-os átoltottság van. Tehát sikerült őket alulmúlnunk. Majd lehet sírni az online oktatás, kijárási tilalom, maszk és egyéb xarságok miatt. De ezt a magyar társadalom baszta el. Lehetőség volt, de sokan okosabbak mint az orvosok.
És mehet a végtelen történet tovább. Tudom, ha most megkérdezem, hogy mit fogtok elérni a harmadik oltással, jönnek az önmeggyőző válaszok a védettségről és a vírus megállításáról, de hát a szuperátoltott Izraelben most jön a negyedik oltás és tervezik a következőket. :D

Szóval ugye egyértelműen placebo az elmének, rohadtul lófasz sem fog történni, de kell a harmadik oltás mer' akkor... :D
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 086
36 025
113
Lehet mocskos dolog lessz töllem.
De aki akarta az otást az már mind felvehette aki nem az nem.
én már nem csinálnák lezárást komolyabb korlátozást had pörögjön a gazdaság.
az oltást ezután is elérhetővé tenném persze.
de nem erőltetném tovább. akinek nem kell az oltás és korházbakerül az ezek után így járt.

miért szopjunk ?
ez szerintem konszezusos dolog. az oltottak részéről és a nem oltottak részéről is.
pörögjön a gazdaság 1 ft ot se hagyjunk elveszni... innétől kezdve ez az oltás népszerűsítés oltatlanok körébe már nem az állam dolga... megtett mindent azthiszem.