Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 470
8 122
113
Igen. Ez engem is aggaszt. De mielőtt minden kórházi esetet az oltatlanokra tolnék, megnéznék egy ilyen hazai statisztikát. Illetve lassan kellene tolni a harmadik kört is sokaknak.

Pl. a Pfizer nagyon hatékony, de több kutatás szerint 5-6 hónap után 40% körülire esik a védelme.

Éberség, elvtársak!
Tegnap a kollégával megkaptuk a 3 ik adag oltást. Tavaszi Szputnyik után Pfizert adtak. Nem azt akartam, de az oltó orvos ragaszkodott a "protokolhoz" hülyén hangzik de én kínait akartam felvenni. Na mindegy. Sztem nem akarták kukázni az adagokat. Egyébként mivel részben logisztikát is érinttek a munkahelyen pár napos hezitálás után inkább az oltást választottam, tottuk. Román, török, bolgár, szerb........ A vadkelet kamion sőfőrjei megfordulnak a cégnél. A tökömnek van kedve kipróbálni egy új mutánst.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 470
8 122
113
Nem hangzik hülyén szerintem, lehet én is azt választanám Szputnyikosként...

Mennyire ütött ki a 3. adag? Én kicsit pont ezért vonakodom a Pfizertől, nem lenne jó lázzal dolgozni menni...
Láz nincs. A bal karomban enyhe zsibbadással egybekötött fájdalom. Kicsit meg is duzzadt az oltás környékén. Reggel éreztem rendesen. Mostanra már lejebb ment. Sztem holnapra el is múlik.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and Blitz97
M

molnibalage

Guest
Hogyan lehet kérni amúgy a 3. oltást?
Ki dönti el, hogy mit kapok? A háziorvos vagy ki dönti el, hogy melyik lenne a legjobb nekem?
Kínait kaptam amúgy.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
513
1 420
93
Beszállva a beszélgetésbe: múlt héten én is megkaptam a két Szputnyikra harmadiknak a Pfizer-t. (Én "nyugatit" szerettem volna, számomra még nem teljesen világos, hogy melyik oltás, hogy érinti (majd) az utazást.)
Kb. két napig volt bedagadva az oltás környéke. Három napig volt nyomásra érzékeny. Az oltást követő másnap volt kicsit rosszabb a közérzetem. Nem láz, vagy hőemelkedés, csak "mintha bújkálna bennem valami". Meg némi ízületi fáradtság. Ezek a tünetek elmúltak egy szem Algopryrintől, amit este 7 fele vettem be.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Hogyan lehet kérni amúgy a 3. oltást?
Ki dönti el, hogy mit kapok? A háziorvos vagy ki dönti el, hogy melyik lenne a legjobb nekem?
Kínait kaptam amúgy.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 437
89 755
113
Csak az EGYNAPOS érték volt....
Ez 873 meg HÁROM nap alatt.
Ez 291 napi átlag.
Úgy, hogy senkin sincs maszk kvái, mozik, minden nyitva és működik.
Laza 66%-os eltérés. Ami azért sok.

Az kellene megnézni és kideríteni, hogy az oltatlanok aránya mekkora most.
Valamelyik benelux államban a kórházi ágyak 98%-át az oltatlanok foglalták el.
No comment...
Aki nem oltja be magát, az rajta lesz a listán valamikor. Persze számadat a beoltott is, mint pl. Gyurcsány, de jóval kisebb az esélye, hogy májproblémákkal és alkoholizmussal még Pfizer oltással is, hogy komolyabb kórházi kezelésre szoruljon, netán meghaljon.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Hát persze mert a folyamatos üzlet a jó üzlet ! Hát ha még kötelezővé is tennék ! Nem én mondom hanem az izraeliták állítják ugye ! Jobb a sűrű fillér mint a ritka forint -szinte minden zsidó boltban alap tézis volt - !
pár idióta izraeli mondja. legtöbben bele is baznák őket a tengerbe..... remélve hogy az ketté nyílik azok meg szétkenődnek a szikás tengerfenéken. Szóval ne adj hülyeségeket más szájába.
 
M

molnibalage

Guest
Előfizetéses, nem olvasható.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 944
13 576
113
Az a baj, hogy ez számít. Ezért nem lett volna szabad sose feloldani az oltatlanok korlátozásait.

Minden korlátozás fenntartásának és bevezetésének húsbavágó ára van. Nyáron, amikor takaréklángra tette magát a járvány, ezeknek a korlátozásoknak többlet volna a kára, mint a haszna.

Tegnap a kollégával megkaptuk a 3 ik adag oltást. Tavaszi Szputnyik után Pfizert adtak. Nem azt akartam, de az oltó orvos ragaszkodott a "protokolhoz" hülyén hangzik de én kínait akartam felvenni. Na mindegy. Sztem nem akarták kukázni az adagokat. Egyébként mivel részben logisztikát is érinttek a munkahelyen pár napos hezitálás után inkább az oltást választottam, tottuk. Román, török, bolgár, szerb........ A vadkelet kamion sőfőrjei megfordulnak a cégnél. A tökömnek van kedve kipróbálni egy új mutánst.

Nálam is ez volt. Szputnyikra alapból Pfizert adtak volna, de én kiharcoltam a kínait. (Na jó, olyan nagyon nem kellett harcolni, csak megmondani, hogy mit kérek és értelmesen megindokolni, hogy miért. Még egy szóbeli buksi simogatást is kaptam a felkészültségemért.) Pfizerból van a legtöbb lejárathoz közelítő adag, ezért azt próbálják eloltani.

Hogyan lehet kérni amúgy a 3. oltást?
Ki dönti el, hogy mit kapok? A háziorvos vagy ki dönti el, hogy melyik lenne a legjobb nekem?
Kínait kaptam amúgy.

3. adagra az EESZT oldalán lehet időpontot foglalni, ha már eltelt a 4 hónap az utolsó adag óta, vagy pedig megbeszélni a háziorvossal. Az orvos dönti el mit kapsz, de kérni és logikusan indokolni lehet. Kínaira alapból legnagyobb eséllyel Pfizert fognak ajánlani.
https://www.eeszt.gov.hu/hu/covid-oltas-idopontfoglalas
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Előfizetéses, nem olvasható.
pedig becsszó nincs előfizetésem, akkor jöjjön a kopipészt. :)

A mai napon megnyílt az időpontfoglaló a harmadik oltásra is, Európában elsőként Magyarország teszi lehetővé a koronavírus elleni harmadik védőoltás felvételét - olvasható a kormányzati koronavírus portálon. A nemrégiben megjelent közleményből az is kiderül, milyen első oltásokra mely vakcinák közül fognak választani, de az csak a helyszínen dől el, hogy az opciók közül melyiket adja be az oltóorvos.


AZ EESZT.GOV.HU IDŐPONTFOGLALÓBAN A KÓRHÁZI OLTÓPONTOK MÁR MEGHIRDETTÉK A FOGLALHATÓ IDŐPONTOKAT.
A harmadik oltás is önkéntes és ingyenes. Az időpontfoglalóban az foglalhat időpontot, aki elmúlt 18 éves, és a második oltását már több mint 4 hónapja kapta meg. (Az egydózisú Janssen vakcina esetében természetesen az első oltástól számítjuk a 4 hónapot). Az időseknek, a krónikus betegségben szenvedőknek, és a legyengült immunrendszerű betegeknek különösen ajánlott a harmadik oltás felvétele - emelik ki a kormányzati koronavírus portálon.

Ki tud időpontot foglalni harmadik oltásra?​

Jelenleg csak az a 18 év feletti személy fog tudni a 3. oltásra időpontot foglalni, akinek eltelt legalább 4 hónap a második oltástól számítva és mindkét oltását Magyarországon kapta meg.
AZ OLTÁSFELVÉTELÉREAUGUSZTUS 1-TŐLNYÍLIK LEHETŐSÉG.
A harmadik oltásra történő jelentkezés lehetőségét csak azok fogják látni az időpontfoglaló felületen, akik a fenti kritériumoknak megfelelnek. Az időpontfoglalóba a TAJ-számuk és a születési idejük beírásával tudnak belépni.

Kinek ajánlott kiemelten a harmadik oltás?​

A harmadik oltás beadása különösen ajánlott az időseknek, a krónikus betegségben szenvedőknek, és a legyengült immunrendszerű betegeknek annak érdekében, hogy megerősítsék védettségüket a delta vírusvariánssal szemben is.
A harmadik oltás beadásával kapcsolatos eljárásrendet az egészségügyi szakmai grémium kidolgozta (a Nemzeti Népegészségügyi Központ, az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet, a Dél-pesti Centrumkórház, az Országos Korányi és Pulmonológiai Intézet szakmai vezetői és virológusai, a Szakmai Kollégiumi Tagozat képviselői).

Milyen vakcinával történik a harmadik oltás?​

AZT, HOGY KI MILYEN TÍPUSÚ OLTÓANYAGOT KAP HARMADIK OLTÁSNAK, A SZAKMAI AJÁNLÁST FIGYELEMBE VÉVE AZ OLTÓORVOSDÖNTI EL A HELYSZÍNEN.
A szakmai ajánlás szerint aki első két oltásnak vektorvakcinát kapott, az elölt vírust tartalmazó vagy mRNS-vakcinát kaphat emlékeztetőül és fordítva. Erőteljesebb immunválasz várható ugyanis attól, ha egy más hatásmechanizmussal működő vakcinát adnak emlékeztető oltásnak - írják a portálon.
Az is lehetséges ugyanakkor, hogy kontrainidkáció esetén valaki ugyanazt az oltást kapja harmadikként, mint amilyennel az alapimmunizálása történt.
Ki mit kaphat?
Első és második oltásra használt vakcinaHarmadik oltásra javasolt vakcina
AstraZeneca (vektorvakcina)Pfizer, Moderna, Sinopharm, AstraZeneca
Janssen (vektorvakcina)Pfizer, Moderna, Sinopharm, Janssen
Moderna (mRNS)Sinopharm, Janssen, AstraZeneca, Moderna
Pfizer (mRNS)Sinopharm, Janssen, AstraZeneca, Pfizer
Sinopharm (inaktivált)Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Janssen, Sinopharm
Szputnyik (vektorvakcina)Pfizer, Moderna, Sinopharm, Szputnyik
Forrás: koronavirus.gov.hu, Portfolio
Hol történik a harmadik oltás?
A harmadik oltásokat a fővárosban a centrumkórházakban, a megyékben a megyei kórházakban lehet felvenni, ahová online lehet időpontot foglalni. Ezeken az oltópontokon mindegyik olyan vakcina típus elérhető lesz, ami a harmadik oltásokhoz felhasználható.
 
M

molnibalage

Guest
3. adagra az EESZT oldalán lehet időpontot foglalni, ha már eltelt a 4 hónap az utolsó adag óta, vagy pedig megbeszélni a háziorvossal. Az orvos dönti el mit kapsz, de kérni és logikusan indokolni lehet. Kínaira alapból legnagyobb eséllyel Pfizert fognak ajánlani.
https://www.eeszt.gov.hu/hu/covid-oltas-idopontfoglalas

pedig becsszó nincs előfizetésem, akkor jöjjön a kopipészt. :)

AZT, HOGY KI MILYEN TÍPUSÚ OLTÓANYAGOT KAP HARMADIK OLTÁSNAK, A SZAKMAI AJÁNLÁST FIGYELEMBE VÉVE AZ OLTÓORVOSDÖNTI EL A HELYSZÍNEN.
A szakmai ajánlás szerint aki első két oltásnak vektorvakcinát kapott, az elölt vírust tartalmazó vagy mRNS-vakcinát kaphat emlékeztetőül és fordítva. Erőteljesebb immunválasz várható ugyanis attól, ha egy más hatásmechanizmussal működő vakcinát adnak emlékeztető oltásnak - írják a portálon.
Az is lehetséges ugyanakkor, hogy kontrainidkáció esetén valaki ugyanazt az oltást kapja harmadikként, mint amilyennel az alapimmunizálása történt.
Ki mit kaphat?
Első és második oltásra használt vakcinaHarmadik oltásra javasolt vakcina
AstraZeneca (vektorvakcina)Pfizer, Moderna, Sinopharm, AstraZeneca
Janssen (vektorvakcina)Pfizer, Moderna, Sinopharm, Janssen
Moderna (mRNS)Sinopharm, Janssen, AstraZeneca, Moderna
Pfizer (mRNS)Sinopharm, Janssen, AstraZeneca, Pfizer
Sinopharm (inaktivált)Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Janssen, Sinopharm
Szputnyik (vektorvakcina)Pfizer, Moderna, Sinopharm, Szputnyik
Forrás: koronavirus.gov.hu, Portfolio
Hol történik a harmadik oltás?
A harmadik oltásokat a fővárosban a centrumkórházakban, a megyékben a megyei kórházakban lehet felvenni, ahová online lehet időpontot foglalni. Ezeken az oltópontokon mindegyik olyan vakcina típus elérhető lesz, ami a harmadik oltásokhoz felhasználható.
Ok, köszi
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Izrael
Vaccination rates ticked down on Sunday, with 53,526 people receiving a third vaccine shot, and just 6,232 receiving their first dose of the vaccine, compared to one week ago, when more than 7,100 got the first shot and close to 73,000 received a third dose. Overall, 2,870,182 have received a third dose of the COVID vaccine, which amounts to close to 31% of the population, and just over 6 million have received one dose, 65% of the total population.


Among those in serious condition, close to 67% were not vaccinated at all. Less than 9% of those hospitalized with COVID in serious condition had received a booster dose, and the remainder had received two shots. Just 4% of those who tested positive for COVID on Sunday had received a booster shot, and 63% of new cases were among those who are not vaccinated.
On Sunday, 13 people with the coronavirus died in Israel, statistics show, while 25 died on Saturday and 16 on Friday. On average over the past month, 24 people with COVID have died per day.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 481
10 702
113
Nem szoktam követni a topicot, nem vagyok vallásos :D, azonban szerintem eljutottunk oda hogy hosszabb távon az lenne a kifizetődőbb ha elengednénk azokat akik nem akarnak oltást, meg oltási igazolványt, rendben legyen így, de az nem járja hogy nincs közös teherviselés, mikor 90% felett őket kell kórházban kezelni, akkor rájuk ez esetben ne vonatkozzon a tb, ki kell velük fizettetni az ellátást ha, oltatlanul megbetegednek és értékes kapacitást foglalnak le, az első sok százezres és milliós csekkek után megindulna az oltási kedv, illetve amúgy is kikopnak majd, de legalább nem kell folyamosan ezt a cirkuszt hallgatni.

Egy hullám lenne csak nehéz, utána már nagyon magas oltottság lenne. Az meg hogy ha ez ellen is lázadnak, akkor tényleg felháborító, megkapják a felelős döntés lehetőségét, úgy dönt nem oltat, és utána még a társadalom hozzon áldozatot érte..... bár biztos lenne egy csomó ilyen, és hát a csodás demokráciánkba mindenki egyenlő szavazat.
Viszont szerintem ez így valóban egy jó kompromisszum lenne, van szabadság, de vállalni kell a felelősséget ezzel együtt.
 
  • Tetszik
Reactions: monster and bel

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 823
25 510
113
Nem szoktam követni a topicot, nem vagyok vallásos :D, azonban szerintem eljutottunk oda hogy hosszabb távon az lenne a kifizetődőbb ha elengednénk azokat akik nem akarnak oltást, meg oltási igazolványt, rendben legyen így, de az nem járja hogy nincs közös teherviselés, mikor 90% felett őket kell kórházban kezelni, akkor rájuk ez esetben ne vonatkozzon a tb, ki kell velük fizettetni az ellátást ha, oltatlanul megbetegednek és értékes kapacitást foglalnak le, az első sok százezres és milliós csekkek után megindulna az oltási kedv, illetve amúgy is kikopnak majd, de legalább nem kell folyamosan ezt a cirkuszt hallgatni.

Egy hullám lenne csak nehéz, utána már nagyon magas oltottság lenne. Az meg hogy ha ez ellen is lázadnak, akkor tényleg felháborító, megkapják a felelős döntés lehetőségét, úgy dönt nem oltat, és utána még a társadalom hozzon áldozatot érte..... bár biztos lenne egy csomó ilyen, és hát a csodás demokráciánkba mindenki egyenlő szavazat.
Viszont szerintem ez így valóban egy jó kompromisszum lenne, van szabadság, de vállalni kell a felelősséget ezzel együtt.
A paritás jegyében akkor az oltáskárosultak orvosi kezelését is fizetőssé tennéd?
Nem kevesen vannak!