Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 467
10 481
113
oltáskárosultak
Ez mit jelent? Mellékhatások jöttek elő? Amúgy csak abban az esetben ha többen vannak mint azok akik oltatlanul kerülnek ellátásba, de akkor meg nyilvánvalóan az oltást kéne megszüntetni.
Mindenki egyéni problémája nem mérhető a társadalomhoz egészének boldogulásához . Nekem azt tanították hogy a tetteimért és döntéseimért vállalni kell a felelősséget, ha úgy döntök beoltatom magam és ettől megdöglök az nem xy hibája hanem az enyém, nem lehet mindig másokra kenni a felelősséget.
Egyébként ezek a gyilkos mellékhatások olyanok mint Dosztum tízezer katonája, sokat beszélnek róla de mindenhol tálibot/covid halottat látni és nem őket.

Rengetegen halnak meg az utakon, tiltsuk be a közúti közlekedést? Ja hogy rengeteg életet ment meg közben ugyan ez a közúti közlekedés, összemérhetetlenül többet mint ahányan balesetben meghalnak? Na ugye.... Ettől függetlenül arra kell törekedni hogy biztonságosabbá tegyük, ezt is és az oltóanyagokat is.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 807
25 418
113
Nekem azt tanították hogy a tetteimért és döntéseimért vállalni kell a felelősséget, ha úgy döntök beoltatom magam és ettől megdöglök az nem xy hibája hanem az enyém,
Engem is így tanítottak. Ezért, ha akaratom ellenére beoltanak és attól megdöglök, akkor az xy hibája lenne és nem az enyém!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 807
25 418
113
Rengetegen halnak meg az utakon, tiltsuk be a közúti közlekedést? Ja hogy rengeteg életet ment meg közben ugyan ez a közúti közlekedés, összemérhetetlenül többet mint ahányan balesetben meghalnak? Na ugye....
Teljesen rossz az analógiád.
Önkéntesség, testi integritáshoz való jog, szabadság, kényszerítés tilalma stb. Ezek a kulcsszavak.
A közlekedésben önkéntesen veszel részt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and merleg

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 467
10 481
113
Tartós egészségkárosodás.
értem
Engem is így tanítottak. Ezért, ha akaratom ellenére beoltanak és attól megdöglök, akkor az xy hibája lenne és nem az enyém!
én nem mondtam hogy kötelezővé tenném az oltást, mindenki dönthet másként, de ha a számok azt mutatják hogy 90%+ azok kerülnek kórházba és halnak meg akik nem oltatják be magukat, akkor azért cserébe hogy ne legyen oltási igazolvány, és kötelező oltás, az kell hogy így vállalják a felelősséget azok akik nem kérik ezeket. Akik pedig kötelezve lettek, (bár szerintem senkinek nem adták be erőszakkal, munkahelyet meg ott lehet hagyni, közúton sem veszélyeztetünk) azokkal se kell a logikám mentén csinálni semmit, hisz a végső cél a nagyobb csoport megmentése. Gondoskodni kell róluk hisz áldozatot hoztak, a háborúba se azt viszik csak el aki magától így akarja, ha így működne a társadalmunk akkor már nem lenne modern társadalmunk csak törzsek max.

Önkéntesség, testi integritáshoz való jog, szabadság, kényszerítés tilalma stb. Ezek a kulcsszavak.
A közlekedésben önkéntesen veszel részt.
Mondom nem kötelező oltásról beszélek, kompromisszumos megoldást mondtam. Ha a számok mást mutatnak és az oltás a veszélyesebb nem a covid akkor az oltottak kezelését fizettetném ki.
Ha nem demokrácia lennénk amúgy... nem gondolkoznék kompromisszumos megoldáson:D

Részemről lezárva, több időt pocsékoltam ezzel így is mint kéne.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Nem szoktam követni a topicot, nem vagyok vallásos :D, azonban szerintem eljutottunk oda hogy hosszabb távon az lenne a kifizetődőbb ha elengednénk azokat akik nem akarnak oltást, meg oltási igazolványt, rendben legyen így, de az nem járja hogy nincs közös teherviselés, mikor 90% felett őket kell kórházban kezelni, akkor rájuk ez esetben ne vonatkozzon a tb, ki kell velük fizettetni az ellátást ha, oltatlanul megbetegednek és értékes kapacitást foglalnak le, az első sok százezres és milliós csekkek után megindulna az oltási kedv, illetve amúgy is kikopnak majd, de legalább nem kell folyamosan ezt a cirkuszt hallgatni.

Egy hullám lenne csak nehéz, utána már nagyon magas oltottság lenne. Az meg hogy ha ez ellen is lázadnak, akkor tényleg felháborító, megkapják a felelős döntés lehetőségét, úgy dönt nem oltat, és utána még a társadalom hozzon áldozatot érte..... bár biztos lenne egy csomó ilyen, és hát a csodás demokráciánkba mindenki egyenlő szavazat.
Viszont szerintem ez így valóban egy jó kompromisszum lenne, van szabadság, de vállalni kell a felelősséget ezzel együtt.
Csakhogy az oltásellenesség elterjedésőben szerte a világon benne oltak a politikusok, Trumptól Orbánig.. Igen, Gödény is teleszemetelhette a médiát következmények nélkül, mert milyen jól jött a kamupártja... A Pfizert fikázó xikkek a kormáynmédiában, mert csakazorosz, csakakínai a zigazi, hüje EU sosenemleszelégpfájzer...etc... H
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 305
113
Ezzel nem büszkélkedsz @milagro ? De sorolhatnám a többi díszpintyet is, akik osztják a nézeteidet..


"Halála előtt két nappal Saulian a kórházi ágyáról oxigénmaszkban még felszólította oltásellenes követőit, hogy folytassák a harcot a vakcina ellen, s szálljanak szembe a "kormányzati kényszerítéssel"."
 
W

Wilson

Guest
Ezzel nem büszkélkedsz @milagro ? De sorolhatnám a többi díszpintyet is, akik osztják a nézeteidet..


"Halála előtt két nappal Saulian a kórházi ágyáról oxigénmaszkban még felszólította oltásellenes követőit, hogy folytassák a harcot a vakcina ellen, s szálljanak szembe a "kormányzati kényszerítéssel"."
Akkor most az oltásellenesek szobrot állítanak neki, hiszen haláláig folytatta a harcot...Ami igazán szomorú, hogy ez az ember teljesen feleslegesen halt meg...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 807
25 418
113
Ezzel nem büszkélkedsz @milagro ? De sorolhatnám a többi díszpintyet is, akik osztják a nézeteidet..


"Halála előtt két nappal Saulian a kórházi ágyáról oxigénmaszkban még felszólította oltásellenes követőit, hogy folytassák a harcot a vakcina ellen, s szálljanak szembe a "kormányzati kényszerítéssel"."
Ha tényleg ezt nyilatkozta, akkor kvázi hősi halált halt! Persze, ha tényleg abba halt bele amibe állítják! Isten adjon neki vígasztalást, s ha újra leszületik legyen jobb élete.
..
Most hallottam róla amúgy csak... De, ha nem tűnt fel eddig, ezeket a híreket átengedem neked például. :) Helyette én meg belinkelem azokat, amiket te elsunnyognál. Így aztán lesz egy valamennyire paritásos topik.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and merleg

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 305
113
Ha tényleg ezt nyilatkozta, akkor kvázi hősi halált halt!
Te tuti nem vagy százas, ha ezt még komolyan is gondolod..
Helyette én meg belinkelem azokat, amiket te elsunnyognál.
Köszi, de a konteókban én sajnos nem látok értelmet, így nem is terjesztem őket. A kettyósok "felkelése" sem nagyon izgat francia honban... o_O De ha téged ez tesz boldoggá, hát akkor rajta.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 807
25 418
113
Részemről lezárva, több időt pocsékoltam ezzel így is mint kéne.
Részemről is. Ezt kétségtelenül más szögből látjuk.
De azért érdekes, hogy ha tényleg a kórházak leterheltségét szeretnék megakadályozni és a halálozások magas számát, akkor ugyan miért nem a kockázati csoportokat akarják kötelezni? Hmmm...? Nem az volna a logikus? Hisz velük telnének meg a kórházak, s nem az 5-12 éves gyermekekkel (szlovákok ámokfutása)!
..
Hamis az egész, amúgy folyton-folyvást változtatott narratíva! Ezer sebből vérzik!
 
W

Wilson

Guest
Ha tényleg ezt nyilatkozta, akkor kvázi hősi halált halt! Persze, ha tényleg abba halt bele amibe állítják! Isten adjon neki vígasztalást, s ha újra leszületik legyen jobb élete.
..
Most hallottam róla amúgy csak... De, ha nem tűnt fel eddig, ezeket a híreket átengedem neked például. :) Helyette én meg belinkelem azokat, amiket te elsunnyognál. Így aztán lesz egy valamennyire paritásos topik.
Te most azokról a hírekről beszélsz amelyek 99%-ról kiderül, hogy az ezen cikkekben szereplő szakértők, OKJ-s okleveles kanálhajlítók és mesterkoszorús pénz energia küldők?