Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Egyet szögezzünk le. Mindenki saját magáért felel, meg a kiskorú gyerekéért. Az oltás felvétele saját felelősségre történik, ez tény, alá is íratják veled! Aki ellenzi a saját maga beoltását, attól meg senki nem hal meg. Ne csúsztassál kérlek!
Ez korántsem csúsztatás de nem egy ember halt meg covidban Magyarországon is, azért mert pl a Gödényfélékre halgattak....
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 811
25 424
113
Ez korántsem csúsztatás de nem egy ember halt meg covidban Magyarországon is, azért mert pl a Gödényfélékre halgattak....
Honnan tudod te, hogy ki kire hallgat?
És akit presszióval, érzelmi zsarolással, félelemkeltéssel rávettek az oltásra, majd megnyomorodott vagy meghalt? Azok akkor Müller Cecília miatt haltak meg, mert rá hallgattak?
 
W

Wilson

Guest
Honnan tudod te, hogy ki kire hallgat?
És akit presszióval, érzelmi zsarolással, félelemkeltéssel rávettek az oltásra, majd megnyomorodott vagy meghalt? Azok akkor Müller Cecília miatt haltak meg, mert rá hallgattak?
Például onnan, hogy az a burkoló aki egy éve a fürdőszobámat burkolta amíg nálam dolgozott, állandóan szóbahozta , hogy ez vírus egy kitaláció és csak azért csinálják mert mindenkit be akarnak chipelni és ő látta Gödény előadásait a youtubon és igazat ad neki, A múlt héten hívtam volna egy újabb munka miatt de a felesége vette fel és közölte, hogy most egy ideig nem fog dolgozni mert korházban kezelik covid fertőzés miatt, rákérdeztem nem volt beoltva...

Amúgy meg kicsit furának találom, hogy szerinted jó pár embert érzelmi zsarolással,félelemkeltéssel vettek rá az oltásra, miközben mint az idézet cikkből is világosan látszik, hogy ezekkel az eszközökkel az oltásellenesek élnek...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 554
68 131
113
Olvasom a topicot, úgyhogy tisztában vagyok az elhangzott érvekkel, és messze nem győztek meg.
Ha lenne bizonyíték, akkor ugye 100%-ig biztosak lehetnénk a dologban, de mivel az nincs, így csak ki-ki a maga számára az adott valószínűségét becsülheti meg egy-egy eseménynek. Számomra az elejétől fogva nyilvánvalóan >100:1-hez.
A továbbiakban maradok Read Only.

ui: és pont emiatt javaslom mindenkinek hogy vegye komolyan, mert ez nem játék, ez fegyver
Csak a fele a fegyvernek. A százalékaink(laposfődes ótásellenes ókoriaknak) azt sugallják, hogy az oltás az igazi fegyver, azért megy részünkről a kapálózás.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Honnan tudod te, hogy ki kire hallgat?
És akit presszióval, érzelmi zsarolással, félelemkeltéssel rávettek az oltásra, majd megnyomorodott vagy meghalt? Azok akkor Müller Cecília miatt haltak meg, mert rá hallgattak?
Btw, van egy valószínüleg enyhe torokgyulladásom. Nem annyira zavar, igazából még betegszabit se iratnék ki rá.
Az egyetlen bajom, hogy nem múlt el hétvégén, és korábbi életemben volt két ilyen enyhe, kezeletlen torokgyusziból tüdőgyuszim. A másodikat időben kiszúrta a doki, de az első után szó szerint 1 hétig 39+os alig levihető lázzal fetrengtem az ágyban.
Na most gondoltam, megnézetem, aztán mond valamit. Fel is hívtam, hogy ez van, miután a covid miatt bejelentkezés van.
Mondta, hogy ezzel csak egy baj van, ezek a tünetek ráillenek a deltára is, szóval védettségi ide, védettségi oda, akkor ez betegszabadság, és holnapután (ma) 9re foglal nekem időpontot covid tesztre.
Na a gyorsteszt negatív, és már csak a pcrre várok, ha nagyon ügyesek, vasárnapra meglesz, ha nem, akkor hétfőre. Ami amúgy kínos, mert hétfőn délelőttös, és simán kicsúszhatok a rendelési időből.
Ezek után kapok időpontot, és elmegyek. Feltehetőleg addigra meggyógyulok magamtól, de ha nem, akkor lehet, hogy csufi lesz, és egy hetet minimum még otthon üdülök.
Na most ezt kifizetitek nekem? Mert a betegszabi önmagában nem kevés veszteség. Az, hogy x napig nem lát orvos, önmagában veszteség, és csúnyán növeli a kockázatot.
Szóval?
Nem okoztok ti senkinek se kárt. Á nem.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 811
25 424
113
Például onnan, hogy az a burkoló aki egy éve a fürdőszobámat burkolta amíg nálam dolgozott, állandóan szóbahozta , hogy ez vírus egy kitaláció és csak azért csinálják mert mindenkit be akarnak chipelni és ő látta Gödény előadásait a youtubon és igazat ad neki, A múlt héten hívtam volna egy újabb munka miatt de a felesége vette fel és közölte, hogy most egy ideig nem fog dolgozni mert korházban kezelik covid fertőzés miatt, rákérdeztem nem volt beoltva...

Amúgy meg kicsit furának találom, hogy szerinted jó pár embert érzelmi zsarolással,félelemkeltéssel vettek rá az oltásra, miközben mint az idézet cikkből is világosan látszik, hogy ezekkel az eszközökkel az oltásellenesek élnek...
És a halott szlovén lány kire hallgatott vajon? És az angol negyvenes riporternője a BBC-nek, aki szintén halott már? És a többi névtelenek?
..
Értelmetlen erről vitatkozni... Azt meg eleve nem fogod tudni eldönteni, hogy amiatt hallgatta-e Gödény előadásait, mert az illett a világképébe, vagy a világképe változott meg gyökeresen az előadás után. Mindegy!
..
Engem viszont ne akarjál oltásra rávenni és ne akarjál engem egészséges, ép emberként diszkriminálni, másodrendű állampolgárrá degradálni! Úgy meg végképp nem, hogy bizonyítottan nem képes az oltás a transzmissziót nemhogy megfékezni, de még csökkenteni sem! (Ja, és a betegségen átestem, az immunitást természetes úton megszereztem.) Szevasz!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 554
68 131
113
Belemásztam egy pfizer mellékhatásokat taglaló csoportba, csak néző vagyok, read only, mint @Hpasp itt. Naponta jelentkeznek be többen új tagok, képekkel, leírással a saját vagy családtagjuk állapotáról. Leggyakoribbak(ismétlem, ez csak a pfizer):

-Hónapok óta tartó elviselhetetlen közeli lábfájdalom(jellemzően a bal láb)
-Csalánkiütések
-Nem csalán kiütések, hegesedő, hólyagos kiütések
-Hajhullás
-Levertség, fáradékonyság, depresszió
-Száj hólyagos megbetegedése(antibiotikum, gombaölő szer és egyéb sem segített rajta), rendkívül fájdalmas
-Maradandó erős ízületi fájdalom
-Maradandó felborult magas vérnyomás
-Maradandó menstruációs zavarok, teljes menstruációs leállás(nem terhes, többször is elment megbizonyosodni erről)
-Fejfájás rendre visszatérően.
-Rendre visszatérő mellkasi nyomás

Jellemzően ezek a panaszok az oltás előtt nem voltak az adott emberek életének része. Sokaknak mindennapi nehézséget jelent az élet a tüneteikkel. Fájdalmas evés, életkedv nélkül, fájdalmakkal végzett munka...

-Halál(rendszerint lefekszik és nem kel fel. Csak mellékesen, asszony egyik haverja járt így pár napja, negyed órára ment el a testvére boltba, mire hazaért, az addig jól levő figura meghalt)

Ha kiszűrjük a csodatévő varázslók és varázsszerek hordáját, ami legyen 1%, a 92 000 tagból akkor is marad 80 800, szóval kedves, ahogy bagatellizálod 3-ra, ez tudományos áááám, csak kibaszott nagy hazugság.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 811
25 424
113
Btw, van egy valószínüleg enyhe torokgyulladásom. Nem annyira zavar, igazából még betegszabit se iratnék ki rá.
Az egyetlen bajom, hogy nem múlt el hétvégén, és korábbi életemben volt két ilyen enyhe, kezeletlen torokgyusziból tüdőgyuszim. A másodikat időben kiszúrta a doki, de az első után szó szerint 1 hétig 39+os alig levihető lázzal fetrengtem az ágyban.
Na most gondoltam, megnézetem, aztán mond valamit. Fel is hívtam, hogy ez van, miután a covid miatt bejelentkezés van.
Mondta, hogy ezzel csak egy baj van, ezek a tünetek ráillenek a deltára is, szóval védettségi ide, védettségi oda, akkor ez betegszabadság, és holnapután (ma) 9re foglal nekem időpontot covid tesztre.
Na a gyorsteszt negatív, és már csak a pcrre várok, ha nagyon ügyesek, vasárnapra meglesz, ha nem, akkor hétfőre. Ami amúgy kínos, mert hétfőn délelőttös, és simán kicsúszhatok a rendelési időből.
Ezek után kapok időpontot, és elmegyek. Feltehetőleg addigra meggyógyulok magamtól, de ha nem, akkor lehet, hogy csufi lesz, és egy hetet minimum még otthon üdülök.
Na most ezt kifizetitek nekem? Mert a betegszabi önmagában nem kevés veszteség. Az, hogy x napig nem lát orvos, önmagában veszteség, és csúnyán növeli a kockázatot.
Szóval?
Nem okoztok ti senkinek se kárt. Á nem.
Gyógyulj meg, jobbulást kívánok!
(És igen, nem én okoztam a torokgyulladásod. Mint írtam többször, a védettséget én is megszereztem, csak én természetes úton! Tartsd ezt szem előtt mielőtt hülyeségeket írkálsz!)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Gyógyulj meg, jobbulást kívánok!
(És igen, nem én okoztam a torokgyulladásod. Mint írtam többször, a védettséget én is megszereztem, csak én természetes úton! Tartsd ezt szem előtt mielőtt hülyeségeket írkálsz!)
Azt, viszont a folyamatos propagandáddal okoztad, hogy a kb fél órás procedúra min szerdától hétfőig tart...
Belemásztam egy pfizer mellékhatásokat taglaló csoportba, csak néző vagyok, read only, mint @Hpasp itt. Naponta jelentkeznek be többen új tagok, képekkel, leírással a saját vagy családtagjuk állapotáról. Leggyakoribbak(ismétlem, ez csak a pfizer):

-Hónapok óta tartó elviselhetetlen közeli lábfájdalom(jellemzően a bal láb)
-Csalánkiütések
-Nem csalán kiütések, hegesedő, hólyagos kiütések
-Hajhullás
-Levertség, fáradékonyság, depresszió
-Száj hólyagos megbetegedése(antibiotikum, gombaölő szer és egyéb sem segített rajta), rendkívül fájdalmas
-Maradandó erős ízületi fájdalom
-Maradandó felborult magas vérnyomás
-Maradandó menstruációs zavarok, teljes menstruációs leállás(nem terhes, többször is elment megbizonyosodni erről)
-Fejfájás rendre visszatérően.
-Rendre visszatérő mellkasi nyomás

Jellemzően ezek a panaszok az oltás előtt nem voltak az adott emberek életének része. Sokaknak mindennapi nehézséget jelent az élet a tüneteikkel. Fájdalmas evés, életkedv nélkül, fájdalmakkal végzett munka...

-Halál(rendszerint lefekszik és nem kel fel. Csak mellékesen, asszony egyik haverja járt így pár napja, negyed órára ment el a testvére boltba, mire hazaért, az addig jól levő figura meghalt)

Ha kiszűrjük a csodatévő varázslók és varázsszerek hordáját, ami legyen 1%, a 92 000 tagból akkor is marad 80 800, szóval kedves, ahogy bagatellizálod 3-ra, ez tudományos áááám, csak kibaszott nagy hazugság.
Komolyan azt gondolod, hogy minden 100 Felnőtt súlyos tünetei a mindennapokban nem jelenne meg látványosan?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 554
68 131
113
Azt, viszont a folyamatos propagandáddal okoztad, hogy a kb fél órás procedúra min szerdától hétfőig tart...

Komolyan azt gondolod, hogy minden 100 Felnőtt súlyos tünetei a mindennapokban nem jelenne meg látványosan?
@milagro akkor is te vagy a felelős. Azonnal dobd ki a földkorongodat amit egész nap nézegetsz és ezzel befolyásolod a rendeléseket. :D

Komolyan azt gondolom, hogy látványosan fog megjelenni minden 100 vagy 100 000 felnőtt súlyos tünete, ami az oltás előtt nem volt az élete tünete.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 412
8 722
113
Belemásztam egy pfizer mellékhatásokat taglaló csoportba, csak néző vagyok, read only, mint @Hpasp itt. Naponta jelentkeznek be többen új tagok, képekkel, leírással a saját vagy családtagjuk állapotáról. Leggyakoribbak(ismétlem, ez csak a pfizer):

-Hónapok óta tartó elviselhetetlen közeli lábfájdalom(jellemzően a bal láb)
-Csalánkiütések
-Nem csalán kiütések, hegesedő, hólyagos kiütések
-Hajhullás
-Levertség, fáradékonyság, depresszió
-Száj hólyagos megbetegedése(antibiotikum, gombaölő szer és egyéb sem segített rajta), rendkívül fájdalmas
-Maradandó erős ízületi fájdalom
-Maradandó felborult magas vérnyomás
-Maradandó menstruációs zavarok, teljes menstruációs leállás(nem terhes, többször is elment megbizonyosodni erről)
-Fejfájás rendre visszatérően.
-Rendre visszatérő mellkasi nyomás

Jellemzően ezek a panaszok az oltás előtt nem voltak az adott emberek életének része. Sokaknak mindennapi nehézséget jelent az élet a tüneteikkel. Fájdalmas evés, életkedv nélkül, fájdalmakkal végzett munka...

-Halál(rendszerint lefekszik és nem kel fel. Csak mellékesen, asszony egyik haverja járt így pár napja, negyed órára ment el a testvére boltba, mire hazaért, az addig jól levő figura meghalt)

Ha kiszűrjük a csodatévő varázslók és varázsszerek hordáját, ami legyen 1%, a 92 000 tagból akkor is marad 80 800, szóval kedves, ahogy bagatellizálod 3-ra, ez tudományos áááám, csak kibaszott nagy hazugság.
S ezeknek hány %-a van az oltástól? Mert a felsoroltak legalább fele eddig is ugyanúgy megvolt a társadalomban. Csak abból levonni bármilyen következtetést, hogy azt mondta azelőtt nem tapasztalt ilyet.... Finoman szólva... Nem épp tudományos megközelítés
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 658
3 260
113
Btw, van egy valószínüleg enyhe torokgyulladásom. Nem annyira zavar, igazából még betegszabit se iratnék ki rá.
Az egyetlen bajom, hogy nem múlt el hétvégén, és korábbi életemben volt két ilyen enyhe, kezeletlen torokgyusziból tüdőgyuszim. A másodikat időben kiszúrta a doki, de az első után szó szerint 1 hétig 39+os alig levihető lázzal fetrengtem az ágyban.
Na most gondoltam, megnézetem, aztán mond valamit. Fel is hívtam, hogy ez van, miután a covid miatt bejelentkezés van.
Mondta, hogy ezzel csak egy baj van, ezek a tünetek ráillenek a deltára is, szóval védettségi ide, védettségi oda, akkor ez betegszabadság, és holnapután (ma) 9re foglal nekem időpontot covid tesztre.
Na a gyorsteszt negatív, és már csak a pcrre várok, ha nagyon ügyesek, vasárnapra meglesz, ha nem, akkor hétfőre. Ami amúgy kínos, mert hétfőn délelőttös, és simán kicsúszhatok a rendelési időből.
Ezek után kapok időpontot, és elmegyek. Feltehetőleg addigra meggyógyulok magamtól, de ha nem, akkor lehet, hogy csufi lesz, és egy hetet minimum még otthon üdülök.
Na most ezt kifizetitek nekem? Mert a betegszabi önmagában nem kevés veszteség. Az, hogy x napig nem lát orvos, önmagában veszteség, és csúnyán növeli a kockázatot.
Szóval?
Nem okoztok ti senkinek se kárt. Á nem.
Sajnálom, hogy megbetegedtél, viszont jó szívvel ajánlom a D-vitamint, mint a felső-légúti megbetegedések egyik leggyakoribb okának a megszüntetésére.
Remélem így hirtelen elég. Gondolom most az OLTÁSMELLÉKHATÁSTAGADÓK ( :D ) elmagyarázzák, hogy ezek egyike sem az oltás melléhatása, annak ellenére, hogy feltételezhetően ezek az emberek is tudják, hogy a saját testüknek milyen jellemzői voltak az oltás előtt, illetve után.

Feltételezem, ha lehetne készíteni, akkor a fejfájásukról, ízületi fájdalmaikról, mellkasi nyomásukról, és a hiányzó menstruációjukról is készítenének képeket.
Ezek a felvételek/ beszámolók úgyse érnek a szemükben semmit sem, amíg a hivatalos hatóságok meg nem erősítik őket.