Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 631
11 325
113
Nem zörög a haraszt................. utálom Újhülyét de ha igaza lesz akkor ez ultra gáz ! És akkor tényleg 13212 !

Nézzük meg az arányokat, mielőtt jobban beindítanád a közhelygenerátort.

A KSH adatai szerint van 2.028.000 öregségi nyugdíjas 2021-ben. Azt is tudjuk, hogy 400.000 65 év feletti lakos van, akik nem voltak beoltva.

Az egyszerűség kedvéért tételezzük fel, hogy a kórházban ápolt betegek mind 65 év felettiek (ez nem igaz, de mondjuk, hogy így van). Az oltottak úgy adják a kórházban ápoltak 45%-át, hogy 4-szer annyian vannak, mint az oltatlanok. Tehát egy 4-szer nagyobb népességű csoportból van közel ugyanannyi eset.

Ha ezek alapján nem látod be a vakcinák hatásosságát, akkor inkább magadban keresd a hibát, ne az oltásokban.

(Szerk.: Nyugodtan nyomkodd csak a röhögős smiley-jaidat, ez nem rólam állít ki szegénységi bizonyítványt. A béke kedvéért talán még egy gyógyszerlobbi által pénzelt ügynökös beszólással is spékeld meg a dolgot, ezt úgyis rég olvashattuk tőled. :))
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nézzük meg az arányokat, mielőtt jobban beindítanád a közhelygenerátort.

A KSH adatai szerint van 2.028.000 öregségi nyugdíjas 2021-ben. Azt is tudjuk, hogy 400.000 65 év feletti lakos van, akik nem voltak beoltva.

Az egyszerűség kedvéért tételezzük fel, hogy a kórházban ápolt betegek mind 65 év felettiek (ez nem igaz, de mondjuk, hogy így van). Az oltottak úgy adják a kórházban ápoltak 45%-át, hogy a 4-szer annyian vannak, mint az oltatlanok. Tehát egy 4-szer nagyobb népességű csoportból van közel ugyanannyi eset. Ha ezek alapján nem látod be a vakcinák hatásosságát, akkor inkább magadban keresd a hibát, ne az oltásokban.
Tudod ez qrvára nem fogja feldobni azokat akik beoltatták magukat most meg mégis kórházban vannak ! Hiszen pont azt állítottátok , hogy bár nem véd 100%-osan de a súlyos megbetegedésektől tuti megvéd ! Na nem ezt mutatják a tények egyelőre . Ha megismerhető lenne a valóság akkor neked se kéne ilyen kétségbe esetten védeni a mundérotok böcsületét !
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 631
11 325
113
Tudod ez qrvára nem fogja feldobni azokat akik beoltatták magukat most meg mégis kórházban vannak ! Hiszen pont azt állítottátok , hogy bár nem véd 100%-osan de a súlyos megbetegedésektől tuti megvéd !
A "nem 100%-os oltás" az pontosan az jelenti, hogy néhány ember esetén semmit se véd. A súlyos lefolyás ellen olyan 90-98%-ban védenek többnyire. Ez a jelenlegi ~250 ember a belekalkulált veszteség, nem tudok rá jobb kifejezést. Ezen senki sem lepődik meg, ehhez nem kell szakmabelinek lenni, elég picit gondolkodni.
Na nem ezt mutatják a tények egyelőre . Ha megismerhető lenne a valóság akkor neked se kéne ilyen kétségbe esetten védeni a mundérotok böcsületét !
Na igen, valami ilyesmit vártam tőled. :)
 
  • Tetszik
Reactions: endre, bel and zeal

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Na igen, valami ilyesmit vártam tőled.
h-lye2.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Csak a fejem fogok, egy nő ciklusát az is megboríthatja, ha megfázik vagy stresszhelyzetbe kerül... de ha Pfizert is kapott, akkor biztosan az volt a ludas!

A csaj mondjuk szülésznőként dolgozik, így esélyes, hogy többet tud nőgyógyászati témákról, mint én mérnökként. Én úgy érzem hihetek neki, hogy amit tapasztalt, az tényleg összefügghet az oltással.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 582
10 306
113
A csaj mondjuk szülésznőként dolgozik, így esélyes, hogy többet tud nőgyógyászati témákról, mint én mérnökként. Én úgy érzem hihetek neki, hogy amit tapasztalt, az tényleg összefügghet az oltással.
Ok, függjön össze. A női lélekben amúgy is minden mindennel de főleg a menstruatioval összefügg. És? Élethosszra vagy egy/néhány ciklusra szól?
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97
T

Törölt tag 2361

Guest
elmondanad mi a tokomet akarsz bemutatni a szingapuri adatokkal?

van egy csomo fertozot es alig van par halott. epp azt bizonyitod be ami ellen beszelsz.

ez epp az amirol szol az egesz. anno szepen betettem az angol tanulmanyokat, a vakcina nem a fertozestol vedd, hanem hogy ne menny korhazba nagy problemaval.
es epp ez van ott is, van egy csomo betegjuk, de alig hal meg valaki, szoval a vakcina dolgozik.

ott vannak a gyartok adatai is, egyik vakcina 80% ved, masik 90% es igy tovabb, es epp azek a szamok vannak most a korhazakba is.
szepen megosztottam itt valameik nap, a horvatok is, es a szerbek is azt mondjak hogy a beoltottak kb 20% van korhazba csak

ha a vakcina nem vedd, akor 50-50% lenne a betegek kozzt. logikus lenne nem?

+ nem letezik gyogyszer aminek nincs mellekhatasa. meg egy egyszeru fajdalomcsiapitotol es meghalhatsz ha peched van es epp te vagy az a 0.000007 szazalek a lakosagnak akinek baja lehet tolle.

ittvan, leirtam szepen. most meg irhatsz konteot arrol hogy a fajdalomcsillapitotol is meg lehet halni.
baszki cigitol meglehet halni sokkal nagyobb valoszinuseggel mint akarmeik vakcinatol, alkoholtol is, sot meg a szalonnatol is. meg a cukortol is, a csokitol is....

akor szedjuk ossze a nepet es tiltsuk be nekik hogy egyenek?
 
  • Tetszik
Reactions: endre and bel

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Ok, függjön össze. A női lélekben amúgy is minden mindennel de főleg a menstruatioval összefügg. És? Élethosszra vagy egy/néhány ciklusra szól?

Bár illedelmességből nem kérdeztem részletekbe, de ha jól vettem ki, akkor kb. 1-2 hétig tartott az anomália.
Mint mondottam, nem lett tőle oltásellenes, csak nem jött neki túl jól a dolog, mondjuk ennek vszeg senki sem örülne.
Igazából azért jegyeztem meg én is a sztorit, mert előtte 1-2 hónappal pont itt olvastam (tán Ogrétól), hogy a Pfizert-oltottak között ez fordult már elő mással is. Meglepődtem, hogy belefutottam egy emberbe, aki szintén így járt, aki első kézből számol be ilyenről. Így azért némi valóságalapja azért lehet, hogy tényleg van a dolognak. (Még akkor is, ha lehet csak néhány %-nál jön ez elő, és nyilvánvalóan sokkal jobb ez így is, mint egy Covid.)
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 811
25 424
113
A nyérc az új denevér?
Csak majd meg ne harapjon egy valakit...
..
"Egy észak-lengyelországi nyérctelepen is felbukkant a koronavírus, a Lengyelországban kimutatott első nyolc esetről a Gdanski Orvostudományi Egyetem kutatói számoltak be kedden. A közlemény szerint az észak-lengyelországi Pomerániai vajdaság területén működő egyik nyércfarmon összesen 91 állaton végzett vizsgálat eredményei arra engednek következtetni, hogy a SARS-CoV-2 vírus esetében lehetséges a nyércek ember általi megfertőzése.

Ez az első eset, hogy Lengyelországban kimutatták a vírust tenyésztett állatoknál. Korábban több külföldi laboratóriumban végzett kísérletek is bizonyították, hogy például a hörcsögök, nyulak, denevérek, makákók megfertőződhetnek ezzel a koronavírus-fajtával. A gdanski tudósok leszögezték: vizsgálatuk eredményei megerősítik, hogy az állattenyésztésben szükség van a biológiai biztonsági szabályok szigorítására.
https://www.portfolio.hu/uzlet/2020...zagban-is-talaltak-fertozott-nyerceket-458724
"Finnországban az európai uniós tagországok közül elsőként beoltják a koronavírus ellen a nyérceket - jelentette be csütörtökön a Szőrmeállat Tenyésztők Finnországi Szövetsége (FIFUR).
..
A szervezet elmondta, hogy Finn Élelmiszerügyi Hivatal megadta az engedélyt a nyércek beoltására. A vakcinát a FIFUR a Helsinki Egyetem kutatóival közösen fejlesztett ki. A FurcoVac nevű vakcina kísérleti szer, amely megfelel a hasonló gyógyászati készítményekkel szemben a hatóságok által megszabott követelményeknek.
..
A védőoltás kifejlesztését 2020 őszén kezdték el az egyetem laboratóriumában és az egyik finn nyestfarmon, és a szer megfelelő immunválaszt váltott ki. Dániától és Hollandiától eltérően, ahol az állatok többségét elaltatták, Finnországban eddig egyetlen, nyércektől kapott koronavírus-fertőzést sem jelentettek."
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 811
25 424
113
Nem zörög a haraszt................. utálom Újhülyét de ha igaza lesz akkor ez ultra gáz ! És akkor tényleg 13212 !

Wales! Körülbelül itt is hasonlóak az arányok!
..
640

 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
857
4 725
93
Pár gondolat a fentebbi pár(száz) hsz. nyomán:

1.) Ajánlom mindenki figyelmébe az alábbi könyvet:
ken-alibek-stephen-handelman-biohalal_xcbzluy5.jpg

Első ránézésre szenzációhajhász ponyvának tűnik, de nem az, szerzője vezető szerepet töltött be a szovjet biológiai-fegyver programban a '80-as évek végén, majd az USA-ba távozott (menekült) és kipakolt (talán hogy ne legyen már nagy tétje eltenni őt láb alól). A könyv ismeretében a COVID-19 egy végtelenül kedélyes, finom kis semmiségnek tűnik, ugyanakkor érthetővé válik, hogy miért van jó alapja annak, hogy mesterséges eredetűnek gyaníthassuk. Szvsz pont akkora esély van arra, hogy egy laborból pattant meg, mint arra, hogy valami gourmeat dögkútból.

2.) Ami a Pfizer mellékhatásokat illeti, engem és 20 kollégámat azzal oltottak az elsők között, még februárban, plusz a teljes cégen belül vagy 300 embert és senkitől nem hallottam, hogy bármiféle mellékhatását tapasztalta volna.
Szerintem aki tart attól, hogy mellékhatásai lesznek, az egyben gondoskodik is arról, hogy azok meglegyenek, hiszen az oltás után gyanakodni fog minden gyanús fájdalomra, szokatlan érzésre, olyan apróságokra, amikre amúgy - ha nem figyelné, nem keresné őket - a füle botját sem mozgatná. Kutatások bizonyítják, hogy oltási mellékhatásokat azok is produkáltak, akiket tudtukon kívül sima fiziológiás sóoldattal oltottak - a placebohatás itt is működik.

3.) Szingapúr egy hatalmas népsűrűséggel bíró városállam, statisztikailag csak más városokkal (pl. London, Budapest) lehet értelmesen összevetni a járványügyi adatait, országokkal nem.

4.) A gyerekek oltása szerintem is meglehetősen értelmetlen, hiszen gyakorlatilag nem veszélyeztettettek, ugyanakkor van arra egyszerű és logikus magyarázat, hogy miért sugallja, ajánlja, propagálja ezt a kormányzat: Azért, mert nem akarják kötelezővé tenni, sem a veszélyeztettettek, sem a szuperfertőzők (sok emberrel érintkező, magas kockázati munkakörben dolgozók) körében. A felnőtt lakosok közül mára, aki akarta beoltatta magát, akár meggyőződésből, akár kényelmi szempontok miatt, akár munkahelyi, családi ráhatásra - a felnőttek körében tehát az oltottak aránya már nem növelhető. Nyáron az is beadta a derekát (és az oltást), akinek ez a nyaralásához, koncertekhez, utazáshoz kellett, tehát már csak a gyerekek (szintén önkéntes) oltásával lehet javítani az oltottsági arányt.
(A választások után aztán majdcsak kiderül, hogy megszelídül, oldódik-e a járvány és okafogyottá válik a téma, vagy ha nem, akkor az, hogy kikkel és milyen vonalon lehet(ne) vagy kell(ene?) keménykedni.)
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 658
3 260
113
Tudod ez qrvára nem fogja feldobni azokat akik beoltatták magukat most meg mégis kórházban vannak ! Hiszen pont azt állítottátok , hogy bár nem véd 100%-osan de a súlyos megbetegedésektől tuti megvéd ! Na nem ezt mutatják a tények egyelőre . Ha megismerhető lenne a valóság akkor neked se kéne ilyen kétségbe esetten védeni a mundérotok böcsületét !

Ez így van, ha nem úgy reklámozták volna mint valami csodaszert, akkor semmi probléma nem lenne ezzel, az emberek viszont nem egy ilyen 45-55 %-kos arányt vártak a kommunikáció miatt, még úgy se, hogy ez alapján arányaiban az oltottak jobban jártak.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
822.705 fertőzött (+633)
539 kórházban (+10)
87 lélegeztetőgépen (+6)
7.425 aktív eset (+77)
785.090 gyógyult (+551)
30.190 elhunyt (+5)
5.887.540 (5.645.518) kapott oltást (+3.357, +4.108)
6.932.779 mintavétel (+18.313)
5.395 hatósági házi karanténban (+347)
7fecbfa42bba95dfc636da9b98e0d077.png
823.384 fertőzött (+679)
533 kórházban (-6)
84 lélegeztetőgépen (-3)
7.539 aktív eset (+114)
785.646 gyógyult (+556)
30.199 elhunyt (+9)
5.892.228 (5.651.539) kapott oltást (+4.688, +6.021)
6.947.933 mintavétel (+15.154)
6.476 hatósági házi karanténban (+1.081)
672de1f9f9856d67249a4e10a401bc3a.png
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
823.384 fertőzött (+679)
533 kórházban (-6)
84 lélegeztetőgépen (-3)
7.539 aktív eset (+114)
785.646 gyógyult (+556)
30.199 elhunyt (+9)
5.892.228 (5.651.539) kapott oltást (+4.688, +6.021)
6.947.933 mintavétel (+15.154)
6.476 hatósági házi karanténban (+1.081)
672de1f9f9856d67249a4e10a401bc3a.png

Néhány hete még 1,5-szer annyi volt a kórházban lévők száma, mint tavaly azonos napokon, most viszont már a 533 kórházi ápolt a 2020.10.01-i 757 fős adat 70%-a. A felfutás meredeksége láthatóan jóval alacsonyabb.
A 4. hullámban az esetszám felfutása magasabb bázisról és előbb kezdődött, de kisebb meredekséggel (terjedési ütemmel) és az ezt némi késéssel követő kórházi ápoltak számának emelkedése is előbb kezdődött és magasabb bázisról. Így egy rövid ideig kevesebb volt a napi eset, de több volt a kórházi ápolt, mint a tavalyi azonos napokon. Ezt próbálták meg néhányan úgy értelmezni, hogy hiába kevesebb az eset, a kórházban lévő vagy több kiszűretlen esetre, vagy az oltások súlyos betegségtől való gyengébb védelmére utal.
Most viszont már látszik, hogy kórházi ápoltak számának felfutása is lassabb. Tehát az oltások nem csak a tünetes fertőzéstől és annak továbbadásától védenek nagy arányban, hanem a kórházba kerüléstől is.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 554
68 134
113
Nagyon helyes!

Itthon is ezt kellett volna tenni azokkal, akik nem vették fel a 2. adagot.
Az a 2. adagot, amivel a szakértők szerint teljes és hosszútávú védettséget lehetett szerezni hiszen ismert teszteredményekkel nem kísérletezve adták be, tehát nem kell harmadik adag és ez meggátolja a fertőzés terjedését? Vagy ez valamiféle másikfajta 2. adag, ami mellé kell harmadik mert a 2. nem gátolta meg, sőt a 3. sem fogja, tehát ha nem lövetitek be ami nem gátolja, akkor nem lesztek ám védettek ha átestek a betegségen. :D