Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Amikor nálunk 90% körüli volt a lélegeztető gépeken meghaltak aránya, addig ugyanez az adat Dániában 40-60% körül mozgott.
50% körül volt itthon is ez az arány. Van szórása ennek is, ahogy a magasabb értékeket más kórházak jobb statisztikája ellensúlyozza, de az emberek jobban emlékeznek a horror számokra. Biztos Dániában is lehetne találni rosszabbul teljesítő kórházakat, de attól még nem rossz az átlaguk.
A legtöbbször a kórházi feertőzések okozzák a bajt, ami viszont a létszámproblémákra vezethető vissza.
A vírus okozza a bajt, a bacikat tudja kezelni a rendszer.

Ha az influenzás esetekhez hasonlítják a covidot, akkor valami ötszörös mortalitást okoz (a kórházba került emberek között), tüdőgyulladás nélkül. Ha a másodlagos fertőzésként pneumónia lép fel, akkor ez a szám olyan két-háromszoros, vagyis látható, hogy elsősorban nem a baciktól kell félni, hanem a vírustól.
A covidos betegek csak lassan fertőződtek felül kórházi szuperbaktériumokkal. Pl. a hírhedt mrsa is egy hónap után csak valami 4-5(?) százalékukban mutatható ki. Akik pár hét alatt meghaltak, azoknak nem sok köze volt a kórházi szuperbacikhoz. Őket - vagyis a nagy többséget - még a covid számlájára kell írni. A tüdőgyulladásuk akkor is kialakult volna, ha nem mentek volna kórházba. Később biztos lesznek majd áttekintő mikrobi munkák is, de az már most látszik, hogy nem a kórházi higiénia állapota miatt haltak meg ennyien.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: enzo and ogretankHU
T

Törölt tag 1945

Guest
...
Mert egyre valószínűbb, hogy itt egyesek szándékos aknamunkája miatt van szarban az egész világ.

Itt inkább csak read only módban vagyok, de számomra a legelejétől 100:1-nél is nagyobb volt a valószínűsége hogy ez egy kínai katonai vírus, ami véletlenül meglógott. Ezért is nem értem a tagadókat, mintha találnának egy kézigránátot, és azzal játszanának / bíztatnának másokat / hagynák a szeretteiket játszani.
Az oltás meg nem örökélet kód, mindenki meg fog halni, az is aki megkapta, az is aki nem, amikor eljön az ideje.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem katonai, egy nyugatiakkal is együttműködő civil laborban készült.
Itt inkább csak read only módban vagyok, de számomra a legelejétől 100:1-nél is nagyobb volt a valószínűsége hogy ez egy kínai katonai vírus, ami véletlenül meglógott. Ezért is nem értem a tagadókat, mintha találnának egy kézigránátot, és azzal játszanának / bíztatnának másokat / hagynák a szeretteiket játszani.
Az oltás meg nem örökélet kód, mindenki meg fog halni, az is aki megkapta, az is aki nem, amikor eljön az ideje.
Erre valami bizonyíték? És nem érdekel, hogy mit írt a sajtó.
Addig meg:
Na most picit elkezdtem utánajárogatni.
Itt az eredeti daily cikk , ebben benne van ábra a publikációból.
Direkt rákerestem az ez nem lehet AS szekvenciákra, hogy mennyire ritka.
Itt az egyik, laza 5000+ találat. Ezzel el is intézhetnénk, de a találatok többsége valóban a SARS S génjéről kódolt részegység, a spike vagy a surface protein. Azért az is látszik, hogy bár valóban nem sűrűn előforduló kód, de más fehérjékben is megjelenik.
Illetve még valami látszik, a SARS-COV2 szekvenálások száma iszonyatosan nagy. Na most ilyenkor gyanúsnak kéne lenni, hogyha csak 2 kutató vesz észre valamit, akkor vagy ők zsenik, vagy az a valami nincs ott. Mert azért szó szerint több ezer jól képzett biológus, orvos, biomérnök közül senkinek sem szúr szemet valami, az azért fura.

De lássuk az első két cikk első csúsztatását:
-Nem publikálás előtt álló tanulmány, hanem felülvizsgálat alatt. Azaz még nagyon nem biztos, hogy valaha is publikálják.
-Nagyon szép ez az általánosságokban megjegyezzük, hogy négy pozitív töltésű aminosav sosincs egymás mellett, és ez lehetetlen, de igazából az as-ek még mindig ikerionosak, az oldallánc lehet töltött. Amikor valaki ezt nem emeli ki, akkor az erősen blabla szagú. És ugye erre az eredetiben is utal.
Azért a poén kedvéért lefuttattam egy 6 Arginin egymás mellett keresést uniprotban. Laza 5 perc futás alatt 140 ezer fölött talált...
Szóval ennyire nincs a természetben...
Innentől ez az egész erősen likevadász megszólalásnak tűnik.
-Van még egy állítás, ami szerint ez nem természetes, és a filogenetikai leszármazási vonalát mesterségesen hozták létre. Ez azért fontos, mert jön a harmadik cikk:
Ami szerint ugye ott a RaTG13 amivel 96%-ban azonos. És ami korábban is okozott humán megbetegedéseket a kutatások szerint. És ami nekem erősen természetes ősnek tűnik innentől.

Na most az a cikk szintén sokat akar mondani, csak valójában semmi mást nem mond, mint, hogy a Vuhani labor foglalkozott koronavírusokkal (ezt eddig is tudtuk)
Csináltak fertőzőképességi vizsgálatokat (tudtuk)
Ééés kb ennyi.

A többi a szokásos remek körítés:
-Miért nem tudtunk a RaTG13ról korábban? Háát, gondolom minimálisan nézegettétek az UNIprotot.
-Offline lett a víruskészlet infó. Ő oké...
-Gombás fertőzésre gyanakodtak, de találtak egy egész phd-t meg egy szakdolgozatot a témában. Ez aztán a komoly tudományos háttér a dologhoz. És amúgy annyira titkolni akarták, hogy ezek véletlenül elérhető neten fenn vannak? komolyan?
-ÉS a kedvencem, ja hát 2016-ig nem foglalkoztak vele, biztos mert a géntech nem volt elég fejlett. Komolyan?

Ami egyébként az egészben a legkínosabb, hogy amiket elmond az alapján elvileg lehet, hogy a laborból jutott ki, de egy vuhanból biciklivel elérhető bánya denevérei ugyan miért is ne juthatnának el a Vuhani piacra? És ugye ha valóban gombás fertőzések okozták a tüdőgyuszit, akkor lehet mesterséges változtatás, ha viszont tényleg korábban is képes volt embert megbetegíteni, akkor ugyan drága bogaraim miért valószínűtlen a gazdaváltás? Hiszen akkor már 2013ban megkezdődött...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 160
113
Erre valami bizonyíték? És nem érdekel, hogy mit írt a sajtó.
Addig meg:
Én anno olvatam valami Pajtás újságban valami Dr Justice történetet, már ott is laborszökevény volt az aktuális pandémiát okozó influenzavírus, szóvall nincs új a nap alatt, mert ez szerintem >30 éve volt.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Konkrétan megírták azt is, hogy Wuhanból fog "megszökni"!
220px-The_Eyes_of_Darkness.jpg

..
Megint nekem jutott a szerep, hogy okkult, misztikus vonalat hozzak be, de megteszem.
1981-es könyv!
A szerzője Dean Koontz,
írói álnevén Leigh Nichols!
..
Nos a történetben szó esik egy elszabadult "biofegyverről" egy kínai városból, Wuhanból,
ahol is kifejlesztettek egy ilyet, s amely a történetben a laboratórium nevéről a Wuhan-400 kódnevet kapta!
Ugye nem kell bemutatnom, hogy milyen háttér csoportok szeretik az ilyenfajta szinkronicitásokat, mint az ínyencfalatot...
Hmmm...
..
forrás:
https://books.google.pl/books?id=MgwE2PZu318C&pg=PT226&lpg=PT226&dq="the+eyes+of+darkness"+wuhan-400&source=bl&ots=4TebBAu9k8&sig=ACfU3U3DZcDMMEl6fnS_0IVP6Sc6wVFqXg&hl=en&sa=X&ved=2ahUKEwif1uHH2bPnAhUq-yoKHfPeA2EQ6AEwAHoECAYQAQ#v=onepage&q="the eyes of darkness" wuhan-400&f=false
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
4. Hol marad a tömegközlekedési eszközök, közterek fertőtlenítése, mint 2020 tavaszán? Most már ez egy veszélyesebb Delta-variánsnál nem olyan fontos? Hát, hogy van ez kérem?
..
5. Hol van a tájékoztatási kampány a kézmosásról, higiénia fontosságáról, egészséges táplálkozásról, testmozgás hasznosságáról stb.?
Emlékeztetőül egy fejezetecske a mögöttünk hagyott időszak "fejlődéstörténetéből".
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 268
113
számomra a legelejétől 100:1-nél is nagyobb volt a valószínűsége hogy ez egy kínai katonai vírus

Erre most sincs semmilyen érdemi bizonyíték. Sőt az ellenkezője a messze-messze valószínűbb. De hogy a legelejétől kezdve, amikor még semmilyen információ nem volt, se pro, se kontra, te már ilyen stabil meggyőződéssel rendelkezz, az az alaptalan előítélet (vagy hit) tökéletes, definíciószerű leírása.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Erre most sincs semmilyen érdemi bizonyíték. Sőt az ellenkezője a messze-messze valószínűbb. De hogy a legelejétől kezdve, amikor még semmilyen információ nem volt, se pro, se kontra, te már ilyen stabil meggyőződéssel rendelkezz, az az alaptalan előítélet (vagy hit) tökéletes, definíciószerű leírása.

Olvasom a topicot, úgyhogy tisztában vagyok az elhangzott érvekkel, és messze nem győztek meg.
Ha lenne bizonyíték, akkor ugye 100%-ig biztosak lehetnénk a dologban, de mivel az nincs, így csak ki-ki a maga számára az adott valószínűségét becsülheti meg egy-egy eseménynek. Számomra az elejétől fogva nyilvánvalóan >100:1-hez.
A továbbiakban maradok Read Only.

ui: és pont emiatt javaslom mindenkinek hogy vegye komolyan, mert ez nem játék, ez fegyver
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Forrás?
Mert ugye az kéne az ilyen kijelentésekhez.
Olvasom a topicot, úgyhogy tisztában vagyok az elhangzott érvekkel, és messze nem győztek meg.
Ha lenne bizonyíték, akkor ugye 100%-ig biztosak lehetnénk a dologban, de mivel az nincs, így csak ki-ki a maga számára az adott valószínűségét becsülheti meg egy-egy eseménynek. Számomra az elejétől fogva nyilvánvalóan >100:1-hez.
A továbbiakban maradok Read Only.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 362
33 444
113
Nyilván oka van, hogy neki sem kötik az orrára...
---
"A virológus azt is elmondta, hogy úgy véli, jó lenne tudni azt is, hogy a halottak és lélegeztető gépre kerülők közül hányan voltak beoltva."

Gulyás szerint kegyeleti okokból nem közlik. Ez mondjuk terelés, mert csak a számot kellene közölni...
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Blitz97

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 461
93 463
113
Gulyás szerint kegyeleti okokból nem közlik. Ez mondjuk terelés, mert csak a számot kellene közölni...
Igazából elmondta, csak a sorok közé. Én így értettem

A kórházi ápoltak kb. 50%-a a 400.000 oltatlan 65 év feletti korosztály adja. A kórházi ápoltak másik 40%-a az oltott 3.000.000 65 év feletti idős ember közül kerül ki. 10% egyéb.

Tehát összlétszámvbn nincs releváns eltérés az oltottak és az oltatlanok közt, de arányaiban jóval nagyobb ötször, hatszor akkora eséllyel kerülsz be oltatlanként.

De ezt képtelen lenne a közvélemény ilyen cizelláltan megérteni, ezért baszik számot mondani.