Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 811
25 424
113
Úgy tűnik, hogy van egy reményteljes hatóanyag a koronavírus okozta betegség kezelésére, ez a molnupiravir. Ez egy ribonukleozid-analóg molekula, ami a remdesivirhez és a favipiravirhoz hasonlóan gátolja az RNS-vírusok szaporodását. A tavalyi állatkísérletek eredményei alapján képes a légutakban a koronavírusok mennyiségét csökkenteni, és megakadályozni a fertőzés továbbadását. Nagy előnye, hogy a bélcsatornából felszívódó, szájon át adagolható hatóanyag.
Molnupiravir
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 631
11 325
113
Mitől olyan bűvös az a határ?

A WHO ez és másik 6 mutatót még 2020 májusban találta ki, az 1. hullám tapasztalatai alapján.
https://apps.who.int/iris/bitstream...riteria-2020.1-eng.pdf?sequence=1&isAllowed=y
A 7 mutatóból nálunk a ballib sajtó csak az 5% teszt pozitivitást szerette kiragadni, mert egy időben az volt a fő bajuk, hogy szerintük kevés a teszt. Ami persze egy álprobléma, mert tömeges, közösségi terjedést teszteléssel nem lehet megfogni. Ezt rengeteg ország tapasztalata mutatja.
Már a 2., majd a 3. hullámban is elavulttá vált ez az 5%-os határ, mert az országok túlnyomó többsége átlépte, de ezzel együtt aktuiális teszpozitivitástól függetlenül működtek a járványellenes intézkedések, ha bevezették azokat és ellenőrzés alatt tudták tartani a járványt, 5% feletti teszt pozitivitással is.

A tesztpozitivitás mindössze egy mérőszáma a járvány terjedési ütemének. A valóságban nincs ésszerű kitüntett értéke, ami alatt vagy fölött minőségében más lenne a járvány terjedése. Minél alacsonyabb annál jobb, de a kapacitás, az észszerű erőforrás felhasználás és a költségek behatárolják, hogy mennyi PCR tesztet lehet és érdemes elvégezni.
Sejthettem volna, hogy ellenforradalmi ármánykodás áldozata lettem.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 752
4 175
113
a ballib sajtó csak az 5% teszt pozitivitást szerette kiragadni, mert egy időben az volt a fő bajuk, hogy szerintük kevés a teszt. Ami persze egy álprobléma, mert tömeges, közösségi terjedést teszteléssel nem lehet megfogni. Ezt rengeteg ország tapasztalata mutatja.
Szia,

Ertelmes egyeb lepeseket feltetelezve hogyne lehetne tesztelessel kezdve megfogni a jarvanyt:
-eloszor tesztelni,
-utana karantenba tenni, aki pozitiv tesztet produkalt
-ha megszegi a karantent, akkor eloszor fajo penzbuntetes, utana szabadsagvesztes (ehhez persze el kell kuloniteni egy foghazepuletet a tunetmentes/enyhe tunetu covid-os bunozoknek)
-mindenkit, akivel elotte talalkozott, ideiglenesen karantenba tenni, tesztelni azonnal es kb. 3 nappal kesobb (ertelem szeruen ket negativ teszt eseten felszabaditani a karantenbol azonnal, ahogy megvan az eredmeny; egy negativ majd pozitiv teszt eseten csak azokat tesztelni, akikkel a karanten alatt talalkozott, mar ha egyaltalan talalkozott barkivel is).

Csak ehhez sok mindent fel kell vallalni, pl. annak megszervezeset, hogy aki karantenban van, az az allamtol kap egy alap szintu elelmiszer ellatast (a tappenzen felul), hogy valodi legyen a karanten.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Szia,

Ertelmes egyeb lepeseket feltetelezve hogyne lehetne tesztelessel kezdve megfogni a jarvanyt:
-eloszor tesztelni,
-utana karantenba tenni, aki pozitiv tesztet produkalt
-ha megszegi a karantent, akkor eloszor fajo penzbuntetes, utana szabadsagvesztes (ehhez persze el kell kuloniteni egy foghazepuletet a tunetmentes/enyhe tunetu covid-os bunozoknek)
-mindenkit, akivel elotte talalkozott, ideiglenesen karantenba tenni, tesztelni azonnal es kb. 3 nappal kesobb (ertelem szeruen ket negativ teszt eseten felszabaditani a karantenbol azonnal, ahogy megvan az eredmeny; egy negativ majd pozitiv teszt eseten csak azokat tesztelni, akikkel a karanten alatt talalkozott, mar ha egyaltalan talalkozott barkivel is).

Csak ehhez sok mindent fel kell vallalni, pl. annak megszervezeset, hogy aki karantenban van, az az allamtol kap egy alap szintu elelmiszer ellatast (a tappenzen felul), hogy valodi legyen a karanten.

Ezt már sokszor végig zongoráztuk ezen a fórumon.

Valójában a teszt semmitől nem véd meg. Ami véd, az az oltás és hagyományos védekezés. A tesztelés csak a diagnózist és ezáltal a gyógyítást segíti, a járványterjedés követésére jó és csak nagyon kis számú esetnél alkalmas arra, hogy a teszteléssel felderített esetekre korlátozott, célzott, hagyományos védekezési eszközökkel legyen fékezhető a járvány. Csak a kis számú, pontszerű behurcolt eseteknél, illetve az elszigetelhető, zárt közösségi gócoknál lehet tesztelésre alapozva védekezni, de a gyakorlatban ez is csak átmenetileg késleltetni tudja a közösségi terjedés beindulását, megakadályozni nem.

Ez a vírus lappangási idő alatt és tünetmentes hordozókon keresztül is fertőz. Tehát nem lehet tudni kit érdemes tesztelni, mert az éppen megtalált esetek és azok közvetlen, nyilvánvaló kontaktjai a potenciális fertőzőknek csak kisebb részét teszik ki. Amikor tömeges, közösségi a terjedés, akkor teszteléssel csak úgy lehetne a járványt fékezni, ha néhány naponta a teljes lakosságot végig tesztelnék. Erre sem kapacitás nincs (a töredékére sem) és a költsége sem lenne elfogadható.

Még az is messze olcsóbb és kivitelezhetőbb lenne, ha kötelezően mindenkit beoltanának 3 adaggal, mint az, hogy pár alakalommal végig teszteljék az országot. A szlovákok megpróbálkoztak országos teszteléssel több körben és nem értek el vele semmit.
A gyakorlati tapasztalatom szerint azok az országok amelyek lakosság arányosan sokat tesztelnek (mert gazdagok) nem tudták érdemben jobban megfogni a járványt. Ausztriában elvégeztek eddig több, mint 88 millió tesztet. Egy lakosra már majdnem10 teszt jut. Meg tudták fogni az eddigi hullámokat? A csehek 5-ször annyit teszteltek, mint mi. Mégis náluk erősebbek voltak idáig a hullámok. Az angolok szénné tesztelték az országot. Az eredmény ismert. Bahrein, Omán, Emirátusok, Luxemburg, Ciprus lakosságarányosan 5-12-szer annyit teszteltek, mint mi. Mit értek el vele? Izrael 4-szer annyit tesztel, mint mi. Meg lehet nézni a járvány mutatóikat.

Egyedül a kínaiak csinálják meg azt, hogy akár 10 milliós városokat is végig tesztelnek napok alatt. De még náluk sincs kapacitás arra hogy mindenkit egyénileg teszteljenek, hanem kohorsz tesztelést használnak. És még náluk sem a tesztelés az alapja annak, hogy ők hagyományos módszerekkel elejét tudták venni a tömeges terjedésnek (az első hullám után). Hanem az a megoldás náluk is, hogy lezárják és karanténba küldik 2-3 hétre a 10 milliós városaikat is. Nem csak azt, aki pozitív tesztet produkált és a kontaktjait, hanem az egész várost mindenestül.

Nálunk egész egyszerűen nincs kapacitás arra hogy nagy tömegeket teszteljünk. Jelenleg a nálunk elvégzett PCR tesztek 7 napos mozgó átlaga napi 12.325. Ennek a mutatónak a csúcsértéke 35.183 volt és a valaha elvégzett legtöbb napi tesz 42.553 volt. Még ha a kapacitást és a tényleges teszt számot napi 100 ezerre emelnénk is, akkor sem lehetne egy 10 milliós országban ezzel a módszerrel a tömeges terjedést megfékezni.
Mint ahogy a kontakt kutatásra sincs kapacitás tömeges terjedés esetén. Jelenleg 0,69 karanténban lévő jut egy aktív esetre. Ennek a mutatónak a csúcsértéke az első hullám utáni időszakot nézve 17 volt 2020 júliusban, amikor gyakorlatilag nem nagyon voltak esetek és nem volt közösségi terjedés. De azzal sem sikerült a 2. hullámot megelőzni, vagy akár érdemben késleltetni. Az első esetek után, tavaly március közepén próbálkoztak ezzel a járvány fékezéssel, amikor 51 karanténozott jutott egy aktív fertőzöttre. Majd március végén jött a lezárás, mert akkor sem sikerült a közösségi terjedést körbe teszteléssel kontakt kutatással, egyéni karanténnal megelőzni.

Egy ilyen agresszívan terjedő vírus ellen a kontakt kutatás eleve keveset ér. Igazából karantéba kellene küldeni mindenkit, akikkel a fertőzött a megelőző napokban kapcsolatba került. A villamosok, buszok összes utasát. Az összes munkatársát. Az összes vásárlót, akivel együtt volt a boltban. A gyermekének összes osztálytársát. És így tovább... Több ezer embert. Akkor talán valóban hatékony lenne. De egy eset miatt több ezer embert kiveni a munkából és a mindennapi életéből itt, Európában nem realitás. Egyedül a kínaiak csinálnak ilyet, de ők is fel fogják adni a zéró toleranciát, miután kellően erősnek ítélik majd a társadalom oltással szerzett védettségét.

A értelmetlen teszt fetisizmus a ballib sajtó gumicsontja.
Ami működik az az oltás. Ha pedig a kórházak telítődése fenyeget, akkor a közösségi járványellenes intézkedések (maszk, távolságtartás, csoportosulás korlátozása, szolgáltatások korlátozása, stb...), a végén a közösségi karanténnal.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 582
10 307
113
Ezzel az egész járványkezeléssel az az egyetlen apró baj, hogy egy átlagembert nem lehet rávenni arra. hogy normálisan betartson pár egyszerű szabályt.
Hiába, az emberiség összesített IQ-ja álandó, csak az emberek száma nő...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Sejthettem volna, hogy ellenforradalmi ármánykodás áldozata lettem.
Pedig igazán semmi aggasztó sincs abban, hogy az elvégzett kvázi állandó számú napi teszten belül nő a pozitív esetek száma. Oszoljunk kérem, nincs itt semmi látnivaló.
És kérlek írd utánam:
Redgreggel 2017 márciusában ismerkedtem meg, akkor még nem tudtam, hogy békaemberekkel társalog.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Romániában nagyon súlyos a helyzet
Romániában az utóbbi 24 órában 8 percenként meghalt valaki koronavírusban. Ezt közölte a lakosság immunizálását koordináló országos bizottság, arra reagálva, hogy szombaton este a járványügyi intézkedések ellen tüntettek Bukarestben, írta a Transindex.ro portál.
Kiderült: a 184 halálos áldozat közül 170 nem volt beoltva. Jelenleg több mint 11 300 embert kezelnek kórházban a fertőzéssel, közülük csaknem 1400 pácienst intenzív osztályon kell ápolni.
Még messze vannak a mi tavaszi adatainktól, amikor is volt olyan napunk (sajnos), hogy a 10 millióból 300 felett haltak meg, illetve napi 10 ezer felett volt a fertőzések száma.
Hogy pariba legyenek az akkori adatainkkal, akkor nekik napi 20 ezer feletti esetszámmal kellene jelentkezni, illetve napi 600 feletti halottal. Lévén szó egy közel 20 milliós országról :eek: . Na de várjuk ki a végét. Szerintem már elérték a plafont, ugyanis napok óta 11 ezer körül mozog az esetszám és a halottak száma sem nő már jelentősen. 200 alatt rekedt. Az ottani egészségügyi miniszter szerint október végére már lent lesznek az adatok. December elejére pedig már a 4. hullám lejár. Úgy, hogy az ország 30%-a van beoltva. Érti valaki ezt a vírust:oops:?
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Blitz97 said:

"Úgy tűnik, hogy van egy reményteljes hatóanyag a koronavírus okozta betegség kezelésére, ez a molnupiravir. Ez egy ribonukleozid-analóg molekula, ami a remdesivirhez és a favipiravirhoz hasonlóan gátolja az RNS-vírusok szaporodását. A tavalyi állatkísérletek eredményei alapján képes a légutakban a koronavírusok mennyiségét csökkenteni, és megakadályozni a fertőzés továbbadását. Nagy előnye, hogy a bélcsatornából felszívódó, szájon át adagolható hatóanyag."


Kedves Blitz97. Nem kell várni erre a gyógyszerre, mert ha jól értettem a hatásmechanizmusát, már van egy hasonló megelőző szer a kezünkben. Úgy hívják, hogy Alergodill! Erről már a bécsi biolaborban bebizonyították, hogy hatásosan akadályozza a vírus szaporodását a nyálkahártyán (közel 90%-ban gátolja a reprodukciót). A PORTFOLIO-ban is cikkeztek róla.
Forradalmi áttörés magyar kutatóktól: allergiaellenes orrspray lehet a koronavírus legújabb ellenszere - Portfolio.hu
Megvan a gyógyszer, ami szinte teljesen megállítja a koronavírus szaporodását - Portfolio.hu
Én használom. Munkába indulás előtt egy-egy puff az orrba és délutánig kitart. A gyerek náthás (lázas beteg) lett (valami felső légúti rino vírust kapott el). Az egész család kifeküdt. Csak én nem kaptam el. Hiába mondtam nekik, hogy használják az Alergodill-t, röhögtek rajtam. Most már nem:).
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Még valami.
Ha így maradnak az oltás arányok Ro és Mo viszonylatában és a vírus tovább ügyködik, akkor a túlélő nemzet ölébe esik Erdély egyszer és mindenkorra.
ad.1. Ugyanis ha működik az oltás akkor mi leszünk a túlélők, mert nálunk csak 1/3 pukkan ki, míg náluk a lakosság 2/3-a, lévén, hogy csak 30% körüli az átoltottság és akkor mehetünk Erdélyért :) .
ad.2. Azonban ha a konteosoknak van igaza és az oltás csak ráerősít egy jövőben kialakuló SzupreCOV19 mutáció mortalitási rátájára, akkor mi pukkanunk ki, lévén, hogy 60% feletti az átoltottságunk. Akkor pedig jöhetnek a románok a Tiszáig:(.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 582
10 307
113
Blitz97 said:

"Úgy tűnik, hogy van egy reményteljes hatóanyag a koronavírus okozta betegség kezelésére, ez a molnupiravir. Ez egy ribonukleozid-analóg molekula, ami a remdesivirhez és a favipiravirhoz hasonlóan gátolja az RNS-vírusok szaporodását. A tavalyi állatkísérletek eredményei alapján képes a légutakban a koronavírusok mennyiségét csökkenteni, és megakadályozni a fertőzés továbbadását. Nagy előnye, hogy a bélcsatornából felszívódó, szájon át adagolható hatóanyag."

Kedves Blitz97. Nem kell várni erre a gyógyszerre, mert ha jól értettem a hatásmechanizmusát, már van egy hasonló megelőző szer a kezünkben. Úgy hívják, hogy Alergodill! Erről már a bécsi biolaborban bebizonyították, hogy hatásosan akadályozza a vírus szaporodását a nyálkahártyán (közel 90%-ban gátolja a reprodukciót). A PORTFOLIO-ban is cikkeztek róla.
Forradalmi áttörés magyar kutatóktól: allergiaellenes orrspray lehet a koronavírus legújabb ellenszere - Portfolio.hu
Megvan a gyógyszer, ami szinte teljesen megállítja a koronavírus szaporodását - Portfolio.hu
Én használom. Munkába indulás előtt egy-egy puff az orrba és délutánig kitart. A gyerek náthás (lázas beteg) lett (valami felső légúti rino vírust kapott el). Az egész család kifeküdt. Csak én nem kaptam el. Hiába mondtam nekik, hogy használják az Alergodill-t, röhögtek rajtam. Most már nem:).
D-vitamin érának vége, jöhet az Alergodil :)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
D-vitamin érának vége, jöhet az Alergodil :)
Miért? Szerinted semmi nem hat a COV19 ellen?
Szerintem pedig igen! Ellene is van szer. És lehet, hogy nem is annyira bonyolult, mint sokan gondolnák.
Lehet, hogy csak egy gyógynövény tea?
Csak nem tudjuk, melyik növényből/növényekből kell főzni.
Ha így lenne és működne, szerintem, te akkor sem fogadnád el azon az alapon, hogy túl egyszerű.
Ockham borotvája mond neked valamit?

U.i: javaslom olvasd el figyelmesen a belinkelt PORTFOLIO cikkeket.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 582
10 307
113
Miért? Szerinted semmi nem hat a COV19 ellen?
Szerintem pedig igen! Ellene is van szer. És lehet, hogy nem is annyira bonyolult, mint sokan gondolnák.
Lehet, hogy csak egy gyógynövény tea?
Csak nem tudjuk, melyik növényből/növényekből kell főzni.
Ha így lenne és működne, szerintem, te akkor sem fogadnád el azon az alapon, hogy túl egyszerű.
Ockham borotvája mond neked valamit?

U.i: javaslom olvasd el figyelmesen a belinkelt PORTFOLIO cikkeket.
Nincs semmi gond, van egy csomó anyag, amelyk hat a COVID ellen, csak az a baj, ha valaki mindenféle bizonyíték nélkül igehirdető lesz. Mint pl. Trump a hidroxichloroqinnel tette.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ha érti is valaki, ügyesen titkolja!
De, a 4. hullám az oltatlanok járványa lesz ugye. LOL :D
..
Eközben Bulgária, akik még a románoknál is kevésbé oltakoztak!
Én sem értem ezt az egész védekezés és oltás mechanizmust, mert sem Ro-ban sem Bulgáriában nem voltak a 3. hullám alatt olyan megszorítások mint nálunk. Aztán még a nagy vallási búcsúk is meg lettek tartva (agyoncsókolgatták több ezren a földi maradványokat és ikonokat) még sem produkáltak olyan adatokat mint mi :eek: .
Lehet, hogy a szlávok és részben latinok genetikai alapon rezisztensebbek a vírussal szemben:rolleyes:?
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 752
4 175
113
A csehek 5-ször annyit teszteltek, mint mi. Mégis náluk erősebbek voltak idáig a hullámok. Az angolok szénné tesztelték az országot. Az eredmény ismert.
Szia,

Irjunk konkret szamokat: nalunk 3,139 halott jut 1 millio fore, a cseheknel 2,839.
Szoval, ha igazad lenne, akkor (10 milliora kerekitve a magyar lakossagot) 3000 ember maradt volna eletben!
De sajnos ok mind meghaltak, az eletukhoz az kellett volna, hogy legalabb a terseg masodik legrosszabb teljesitmenyet nyujtsa az orszag.

Ha Szlovakia szintjet hozzuk (2320 halott/1M), akkor 8190 ember maradhatott volna eletben.
Ha a most epp igen rosszul allo Romania szintjet hozzuk (1975 halott/1M) osszessegeben, akkor 11640 fo maradt volna eletben.
Ausztriaval kapcsolatban felesleges emlegetni az 19230 fo elvesztett eletet, hiszen ok egy masik kategoria, ugyanugy, mint Anglia.
De ha mar igy szoba hoztad, igen, ismert az eredmeny: 11350 fovel kevesebb lenne a halott, ha az angol szintet hoztuk volna.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Nincs semmi gond, van egy csomó anyag, amelyk hat a COVID ellen, csak az a baj, ha valaki mindenféle bizonyíték nélkül igehirdető lesz. Mint pl. Trump a hidroxichloroqinnel tette.
Igazad van, a sok okosságban elveszhet a lényeg.
DE, azért az, hogy egy nem hókuszpókusz labor szerint bizonyítottan hat a vírus reprodukciós képességére az Alergodill, nem ebbe a kategóriába tartozik.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Szia,

Irjunk konkret szamokat: nalunk 3,139 halott jut 1 millio fore, a cseheknel 2,839.
Szoval, ha igazad lenne, akkor (10 milliora kerekitve a magyar lakossagot) 3000 ember maradt volna eletben!
De sajnos ok mind meghaltak, az eletukhoz az kellett volna, hogy legalabb a terseg masodik legrosszabb teljesitmenyet nyujtsa az orszag.

Ha Szlovakia szintjet hozzuk (2320 halott/1M), akkor 8190 ember maradhatott volna eletben.
Ha a most epp igen rosszul allo Romania szintjet hozzuk (1975 halott/1M) osszessegeben, akkor 11640 fo maradt volna eletben.
Ausztriaval kapcsolatban felesleges emlegetni az 19230 fo elvesztett eletet, hiszen ok egy masik kategoria, ugyanugy, mint Anglia.
De ha mar igy szoba hoztad, igen, ismert az eredmeny: 11350 fovel kevesebb lenne a halott, ha az angol szintet hoztuk volna.
Ezért írtam én is, hogy a románok jelenleg még jobban állnak mint mi.
Sajnos mi magyarok elégé szarul vettük a 3. hullámot. Csak remélni merem, hogy két három hét és a csúcson leszünk és nem lesz annyi áldozat mint a harmadikban.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 582
10 307
113
Igazad van, a sok okosságban elveszhet a lényeg.
DE, azért az, hogy egy nem hókuszpókusz labor szerint bizonyítottan hat a vírus reprodukciós képességére az Alergodill, nem ebbe a kategóriába tartozik.
Ezt a hidroxichloroquinről is igazolták laborban és sejttenyészteken. Az emberben meg nem, sőt árt. Nem feltétlenül indokolt, egy korai vizsgálat média által felkapott eredményét Isteníteni. De anno Iránban pl. metilalkoholt kezdte valaki hirdetni vírus ellen.
Úgyhogy hajrá, D-vitamint, Allergodilt mindenkinek, az előírt adagolásban, nem tilos egyik sem.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97