Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 146
7 609
113
ülök az órán, egyetemen. Két csaj mögöttem diskurál arról hogy mióta beoltották magukat hogy zsibbad a karjuk, szúr a szive..etc ki akarja vizsgáltatni de az orvosa lekicsinyli a problémát. ismerőse, család apa. éppen életmódot változtatott a kisgyermeke miatt, lefogyott egészségesen élt, megkapta az oltást-agyvérzés- halál...most fogják temetni.

gondoltam leírom.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
ülök az órán, egyetemen. Két csaj mögöttem diskurál arról hogy mióta beoltották magukat hogy zsibbad a karjuk, szúr a szive..etc ki akarja vizsgáltatni de az orvosa lekicsinyli a problémát. ismerőse, család apa. éppen életmódot változtatott a kisgyermeke miatt, lefogyott egészségesen élt, megkapta az oltást-agyvérzés- halál...most fogják temetni.

gondoltam leírom.
Rémeket látsz... (vagyis hallasz).
 
T

Törölt tag 4082

Guest
8JIwO6z.png
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 631
5 398
113
Kevésnek tűnik az új fertőzöttek száma, valami elszúszott. Én Borsod-A-Z megyére minden nap számolom az új fertőzöttek számát. Már több napja 50 feletti volt, mára kimutattak 9 új fertőzöttet.? A szennyvíz már előző héten sem mutatott csökkenő tendenciát megyénkben.
Október 15 -ig nem lehet sok fertőzött. Majd utána nézzük a számokat. Szerintem el fognak indulni felfele.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Hiszen minek is tanult 6 évet, szerzett szakvizsgát, praktizál x éve, ő nem érthet hozzá, de az évfolyamtársad na ő lazán kivágja, hogy mi a szitu...
Tudod mit, csak ezt üzenem:
jQd4j3d.png
1. Ehhez nem értek, viszont azt nap mint nap látom a szakmámban, hogy egy jó néhány polgártársam teljesen feleslegesen töltött 4-5 évet az egyetemen, majd 3 év szakmai gyakorlat után tett szakvizsgát. Tehát sokat "tanult" viszont az általa kiadott munkák szart sem érnek. Vannak jó néhányan az országban csak az én szűk szakmámban. Az orvostan hallgatók/végzett orvosok netán más emberi fajt képviselnek?
2. Az évfolyamtárs hölgyek pedig leírás szerint a környezetükből származó tapasztalatokat osztották meg, nem diagnózist állítottak. Nem?
3. Az az egytől-egyig kiváló szakember és még jobb ember (az orvosok) vajon a saját tudására és tapasztalatára hagyatkozva gyógyítja a kovid-betegeket, vagy pedig egy központilag megszabott szigorú protokoll szerint?
4. A környezetedben/szakmádban hány olyan embert ismersz, aki az édesanyját is eladná hírnévért/gazdagságért. Vagy csak ennek ígéretéért?
Hirtelen ennyi...
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 146
7 609
113
Hiszen minek is tanult 6 évet, szerzett szakvizsgát, praktizál x éve, ő nem érthet hozzá, de az évfolyamtársad na ő lazán kivágja, hogy mi a szitu...
Tudod mit, csak ezt üzenem:

Én meg azt üzenem te balfasz, hogy: 1. semmi érdemit nem mondtál a szokásos minősíthetetlen stílusodban.
2. Apám szívinfarktusa és mostani prosztata rákján keresztül minden mást tapasztaltunk az orvosok részéről csak nem azt a tévedhetetlen bölcsességet amit te állítasz. Sokuk abszolút barom akiknek hatalmas egója és idiotizmusának köszönhetően szükségtelen károkat okoztak apámnak, s ha akkora idióták lennénk mint te akkor most hetente járhatna ki kanalaztatni az állkapocs csontját a kezelésnek köszönhetően.

Tudod, azt nem értem hogy mikor Kamm-ot kivágták többször is a vita közbeni stíusa miatt, hogy vagy te még mindig itt amikor a fröcsögő üres fejeden kívül sok mást nem teszel hozzá a beszélgetésekhez.
De persze tudom....az én hibám volt hogy megnyomtam a "show ignored content" gombot...mit is vártam én.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 173
113
Én meg azt üzenem te balfasz, hogy: 1. semmi érdemit nem mondtál a szokásos minősíthetetlen stílusodban.
2. Apám szívinfarktusa és mostani prosztata rákján keresztül minden mást tapasztaltunk az orvosok részéről csak nem azt a tévedhetetlen bölcsességet amit te állítasz. Sokuk abszolút barom akiknek hatalmas egója és idiotizmusának köszönhetően szükségtelen károkat okoztak apámnak, s ha akkora idióták lennénk mint te akkor most hetente járhatna ki kanalaztatni az állkapocs csontját a kezelésnek köszönhetően.

Tudod, azt nem értem hogy mikor Kamm-ot kivágták többször is a vita közbeni stíusa miatt, hogy vagy te még mindig itt amikor a fröcsögő üres fejeden kívül sok mást nem teszel hozzá a beszélgetésekhez.
De persze tudom....az én hibám volt hogy megnyomtam a "show ignored content" gombot...mit is vártam én.
Egen, ma Magyarországon mindenki orvos akar lenni, mert ő azt jobban tudja. Aztán leszen belőle irgalmatalnul nagy káosz, mer' nincs a világon annyi orvoshozfordulás, mint Magyarországon mert itt elvileg minden mindenkinek mindenhol, mindenkor ingyé' jár. És nincs alapellátás, csak helyete idióta irányelvek. És miderre egyre kevesebb alulfelszerelt kiszipolyozott orvosrabszolga. És most már lehet még jobban utáni őket, mert már kapnak fizetést is. Tessék menni magánba' mer' ottan vannak az okos emberek. Ja, ott nincs onkológia meg invazív kardiológia? Mé'r is? Ja, hogy egy kezelés néhány misi.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
1. semmi érdemit nem mondtál a szokásos minősíthetetlen stílusodban.
Jó, figyelj, két személyeskedő oltástagadás között talán próbálkozhatnál mással is, mint rémtörténetek megosztásával. Esetleg mondjuk gondolkodással.

2. Apám szívinfarktusa és mostani prosztata rákján keresztül minden mást tapasztaltunk az orvosok részéről csak nem azt a tévedhetetlen bölcsességet amit te állítasz.
Semmilyen tévedhetetlen bölcsességet nem állítok. Egyszerűen csak jelzem, hogy az az orvos, aki szerint nincs kapcsolat, 6 évet tanult, szakvizsgás, x év gyakorlattal rendelkező ember, az évfolyamtársnőid meg max 25 éves feltehetőleg nem élettudományos területen lévő emberek, és te mégis azt sugallod, hogy az orvos a hülye. Lehet, de akkor valami tény is kéne. Speciel ezt nem hiszem, hogy megkapom.
Sokuk abszolút barom akiknek hatalmas egója és idiotizmusának köszönhetően szükségtelen károkat okoztak apámnak
Sajnálom, és nem is vitatja senki. Habár jelezném, hogy ez megint ilyen levegőben lógó dolog.

s ha akkora idióták lennénk mint te akkor most hetente járhatna ki kanalaztatni az állkapocs csontját a kezelésnek köszönhetően.
Ez úgy mi is akar lenni? Amúgy, ha hasonló stílusban nyomtad az orvosoknak, akkor ne csodálkozz, ha teljes lekezelést kaptál.

Ehhez nem értek, viszont azt nap mint nap látom a szakmámban, hogy egy jó néhány polgártársam teljesen feleslegesen töltött 4-5 évet az egyetemen, majd 3 év szakmai gyakorlat után tett szakvizsgát.
Ez azért érdekes (amúgy másodreg?), mert ez teljesen így igaz. Valószínűleg az orvosok között is. Ettől függetlenül, ha a clathrin burkolt vezikulákról, vagy a rosid-asterid kládvonalról kell véleményt kérnem, valahogy mégis inkább egy ilyen feleslegesen egyetemen ült kollégához fordulok, és nem a hentessegédhez. Érdekes módon ha viszont húsra van szükségem akkor az utóbbihoz. Pedig lehet ő is kontár. Ki érti ezt.
Az orvostan hallgatók/végzett orvosok netán más emberi fajt képviselnek?
Mindenesetre 6 éven keresztül tanulnak olyan dolgokról, amiben ez egy egyszerű rendszer:
Biochemical-pathways-Graphical-summary-of-the-metabolic-pathways-found-in-prokaryotic.png


Az évfolyamtárs hölgyek pedig leírás szerint a környezetükből származó tapasztalatokat osztották meg, nem diagnózist állítottak. Nem?
Nem. Az évfolyamtársak felülbírálták az orvosi diagnózist. Mellékesen szerintem nem is léteznek. Csak így lehetett a személyestragédia stratégiát behozni az oltások ellen. (Avagy miért van az, hogy szó szerint 100+oltott embert ismerek, és sehol egy súlyos mellékhatás, míg az oltásellenesek környezetében annyi a halott, és súlyos oltáskárosult, hogy néha már azt gondolom, tüzérségi támadáskor nincs annyi áldozat)


Az az egytől-egyig kiváló szakember és még jobb ember (az orvosok) vajon a saját tudására és tapasztalatára hagyatkozva gyógyítja a kovid-betegeket, vagy pedig egy központilag megszabott szigorú protokoll szerint?
Nem tudom, de feltételezem a saját tapasztalatokkal fűszerezett központi protokol szerint. Amivel amúgy az az érdekes, hogy tudtommal, de majd @zeal vagy @gafzhu megfol nagyjából mindenhol igaz. És van benne még egy érdekesség. Működik.
A környezetedben/szakmádban hány olyan embert ismersz, aki az édesanyját is eladná hírnévért/gazdagságért.
Egyet se.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Kevésnek tűnik az új fertőzöttek száma, valami elszúszott. Én Borsod-A-Z megyére minden nap számolom az új fertőzöttek számát. Már több napja 50 feletti volt, mára kimutattak 9 új fertőzöttet.? A szennyvíz már előző héten sem mutatott csökkenő tendenciát megyénkben.
Nem csúszott el. A kedd az ilyen. Országosan múlt hét kedden 265 volt, azelőtti kedden 289, azelőtt 246. BAZ-ban múlt hét kedd 13, előtte 18, azelőtt 12.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem csúszott el. A kedd az ilyen. Országosan múlt hét kedden 265 volt, azelőtti kedden 289, azelőtt 246. BAZ-ban múlt hét kedd 13, előtte 18, azelőtt 12.
Most kellett tesztet csináltatnom. Csütörtökön vették a mintát, vasárnapra lett eredmény. Ez alapján a mai leginkább a hétvégi mintavételekből jön. Valószínű, hogy kevesebb
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 941
113
Nem csúszott el. A kedd az ilyen. Országosan múlt hét kedden 265 volt, azelőtti kedden 289, azelőtt 246. BAZ-ban múlt hét kedd 13, előtte 18, azelőtt 12.
Mondjuk, az igaz hogy a "kedd ilyen" a nálam vezetettnél is kimutatható ezen intervallumban. De azt nem mondhatjuk, hogy a vírus kedden pihen, tehát tartom magamat ahhoz, hogy csúszás van. :)
Egyéb irányokban meg az azelőtti kedd 09. 07-én 12, míg 8-án meg 5. Tehát a statisztika mutathat más tendenciát is.

És igen, a mintavételek nagysága mindenképpen befolyásolja az adathalmazt.
 
W

Wilson

Guest

Romániát térdre kényszerítette a járvány, az ország nemzetközi segítséget kér

Nemzetközi segítséget kér Románia a koronavírus-járvány ellen folytatott küzdelemben – írja a kolozsvári Főtér.
Orvosok egy kolozsvári kórházban 2020. november 18-án

Orvosok egy kolozsvári kórházban 2020. november 18-án
Fotó: Andreea Campeanu / Getty Images Hungary
Mint megírtuk, az országban több, a járványhoz kapcsolódó negatív rekord is megdőlt kedden: 15037 új esetet regisztráltak és 252 személy életét vesztette. Raed Arafat belügyi államtitkár kedden tett közzé egy kormányhatározatot, amelyben kimondják:
Egyáltalán nem szégyen az, ha Románia külföldi segítséget kér ebben a nehéz helyzetben.
Az országban elfogytak a helyek az intenzív osztályokon, leszámítva azt a 130 helyet, amelyet erre az esetre tartalékoltak. Ezen felül a súlyos betegek kezeléséhez sincs elég gyógyszer. A határozat szerint 12 700 doboz, az immunrendszer válaszreakcióit befolyásoló Tocilizumabum nevű gyógyszerre és oxigénadagolókra lenne még szükség a kórházakban.
Egy civil szervezet, a Declic már korábban is petícióban kérte a román kormánytól, hogy forduljon segítségért az EU-hoz az uniós polgári védelmi mechanizmuson keresztül, mivel a románi egészségügyi rendszer nem fogja sokáig bírni a nyomást.


 
  • Szomorú
  • Hűha
Reactions: Kim Philby and bel

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113

Romániát térdre kényszerítette a járvány, az ország nemzetközi segítséget kér

Nemzetközi segítséget kér Románia a koronavírus-járvány ellen folytatott küzdelemben – írja a kolozsvári Főtér.
Orvosok egy kolozsvári kórházban 2020. november 18-án

Orvosok egy kolozsvári kórházban 2020. november 18-án
Fotó: Andreea Campeanu / Getty Images Hungary
Mint megírtuk, az országban több, a járványhoz kapcsolódó negatív rekord is megdőlt kedden: 15037 új esetet regisztráltak és 252 személy életét vesztette. Raed Arafat belügyi államtitkár kedden tett közzé egy kormányhatározatot, amelyben kimondják:

Az országban elfogytak a helyek az intenzív osztályokon, leszámítva azt a 130 helyet, amelyet erre az esetre tartalékoltak. Ezen felül a súlyos betegek kezeléséhez sincs elég gyógyszer. A határozat szerint 12 700 doboz, az immunrendszer válaszreakcióit befolyásoló Tocilizumabum nevű gyógyszerre és oxigénadagolókra lenne még szükség a kórházakban.
Egy civil szervezet, a Declic már korábban is petícióban kérte a román kormánytól, hogy forduljon segítségért az EU-hoz az uniós polgári védelmi mechanizmuson keresztül, mivel a románi egészségügyi rendszer nem fogja sokáig bírni a nyomást.


Ugyan, ez csak kitaláció :p
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
A kampányt vezető Henrique Gouveia e Melo ellentengernagy szerint a siker kulcsa, hogy a politikát távol tartották a szakmai kérdésektől.

Jééé, hogy ez működik? Nem is gondoltam volna... Talán itthon is erre lett volna szükség.