Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Először talán arra próbálj rávilágítani, hogy miben állna a felelőtlenségem?
Ismersz?
Már leírtam. Sokszor...
Hiába röhögsz Blitz97!
Ha valaki bekrepál a kötelező oltástól, az állam nem menekülhet a felelősség alól! A hatályos Ptk (Polgári Törvénykönyv) kimondja, hogy:

6:526. § [A károkozásért való felelősség korlátozása és kizárása]
A szándékosan okozott, továbbá az emberi életet, testi épséget vagy egészséget megkárosító károkozásért való felelősséget korlátozó vagy kizáró szerződési kikötés semmis.


Ha valakit kényszerítenek egy cselekményre, amivel ő nemért egyet és erről mondjuk köz- vagy magánokiratban nyilatkozik (de nem is muszáj), és valamilyen kár éri a cselekmény okán, az teljes joggal és eredményesen fogja perelni a jelenlegi jogrendszer szerint a károkozót (kötelező oltás esetén az államot).
Úgy, hogy lehet röhögni!
Igen, röhögök több okból is.
Egyrészt egyáltalán nem tudom felfogni ezt a kötelező oltást kritizáló hőbörgést. Alkotmánysértő lépésekről prédikáltok, de hogy mi alapján, azt szerintem még Ti sem tudjátok. Leírtam már, de megteszem megint: ha egy oltás előnyei meghaladják a lehetséges veszélyeit, akkor a jogalkotó nyugodtan, következmények nélkül korlátozhatja a szükséges mértékben az egyén bizonyos alapjogait, hogy ezzel a többségi, együttműködő társadalom érdekeit védje. Olvassátok el az alkotmánybíróság állásfoglalásait, ha nekem nem hisztek.

Uj.: jó hőbörgést, most nagyon rossz lehet nektek.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Már leírtam. Sokszor...

Igen, röhögök több okból is.
Egyrészt egyáltalán nem tudom felfogni ezt a kötelező oltást kritizáló hőbörgést. Alkotmánysértő lépésekről prédikáltok, de hogy mi alapján, azt szerintem még Ti sem tudjátok. Leírtam már, de megteszem megint: ha egy oltás előnyei meghaladják a lehetséges veszélyeit, akkor a jogalkotó nyugodtan, következmények nélkül korlátozhatja a szükséges mértékben az egyén bizonyos alapjogait, hogy ezzel a többségi, együttműködő társadalom érdekeit védje. Olvassátok el az alkotmánybíróság állásfoglalásait, ha nekem nem hisztek.

Uj.: jó hőbörgést, most nagyon rossz lehet nektek.
Én nem azt mondom, hogy az alkotmány szerint nem rendelheti el, hanem azt, hogy ha ezzel kárt okoz akkor helyt kell állnia a hatályos jogi szabályozás értelmében! Lassan mondom: nem zárhatja ki a felelősségét a károkozás kapcsán semmilyen okirat oltás előtti aláíratásával.
Lehet, hogy vállalják az esetlegesen bekövetkező károkozással kapcsolatos kártérítést és erre a célra elkülönítenek egy keretet. Lehet, és minden megy mint a karikacsapás. Aki beteg lesz és bizonyítani tudja az ok okozati összefüggést az oltás és betegség között, annak fizetnek.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Én nem azt mondom, hogy az alkotmány szerint nem rendelheti el, hanem azt, hogy ha ezzel kárt okoz akkor helyt kell állnia a hatályos jogi szabályozás értelmében! Lassan mondom: nem zárhatja ki a felelősségét a károkozás kapcsán semmilyen okirat oltás előtti aláíratásával.
Lehet, hogy vállalják az esetlegesen bekövetkező károkozással kapcsolatos kártérítést és erre a célra elkülönítenek egy keretet. Lehet, és minden megy mint a karikacsapás. Aki beteg lesz és bizonyítani tudja az ok okozati összefüggést az oltás és betegség között, annak fizetnek.
És vállalni is fogja. Nem tudom miért merült fel az ellenkezője benned.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
És vállalni is fogja. Nem tudom miért merült fel az ellenkezője benned.
Mert ő, és hozzá hasonló társai szerint, ha az oltás után elbassza egy román traktor, az is az oltás miatt van, a rohadt állam, meg azt fogja mondani a perre, hogy hát fiam, ha a gyorsforgalmi úton akarsz piros lámpánál átgyalogolni, és elüt a traktor, az nem hozható összefüggésbe az oltással.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 311
14 056
113
Nézzél face-n friss kommenteket, szinte csak felháborodást látni, vannak akik inkább kirugatják magukat melóból, minthogy beoltassák magukat. Félelmetes, mennyien háborognak. Ezeket az embereket biztos, hogy elveszíti a kormány tavasszal. Jó nehéz helyzetbe került a Főni, bármit tesznek, annak súlyos ára lehet a választásokon.
Én leginkább a maszkviselésre reagáltam, ami a kotelezo oltást illeti, mi tagadást, ebben részben igazuk van, de csak részben, mert ...

Azért mert az egy betegség és ha csak nem fertőzte meg szándékosan valaki, nincs károkozó (a vírus lenne az, de őt még nem lehet perelni)!
Ezzel szemben ha valaki egy kötelező oltástól hal meg, amit ő nem is akart felvenni csak ráerőltették, az más eset, ott van károkozó, nevezetesen a kényszerítést elrendelő.
Szerintem a kormány még nem gondolta át ezt az egészet jogilag. Sem politikailag. Lesz ebből még jogi gubanc bőven.
Ezt a kérdést két részre kellene osztani.
1.- Kotelezni egy oltást egyáltalán nem jogellenes, rengeteg kotelezo oltás van és nincsen ezzel baj, még ha (mint minden más medikamentummal) elofordulhatnak tragikus kimenetelek.

2.- Ami már viszont jogilag támadható az az, hogy ezidáig minden oltásnak csak vészhelyzeti engedélye van, azaz mindeki csak a saját felelóségére adhassa be magának - Mo-n ha jól tudom a háziorvos felelóségere. No, amíg ez a helyzet, addig nem szabadna senkit kotelezni az oltás felvételéhez, és ezt mint kotelezo oltáspárti mondom. Jogi absurditás - ebbol nagyon sok pereskedés lehet még ...

... persze, aki ezt így nyiltan kimondja, az oltásellenesként lesz széthordva a propagandamédiában. Lehet, hogy pont politikai lejárató harc eszkozévé szándékozzák tenni az egészet.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Figyelj, az állam kötelessége a felelősségvállalás mielőtt egzisztenciálisan rákényszerít egy kétes kimenetelű és hatékonyságú invazív beavatkozásra! Fogod?
Nem kényszerít rá, nem vagy köteles olyan cégnél dolgozni, aki elrendeli. Mehetsz máshova :)
Mondjuk az állam helyében én elengedném most fél évig a munkavállalók utáni járulék csak cégekre kötelező részét, és átengedném a munkavállalóknak a tb járulék felét.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 602
25 925
113
Azután se fogják akarni begbontani a vállasztóik komfortérzetét.
Legjobb esetben akkor kapnak a fejukhoz, ha már min. 5000 koruli lesz a korházban ápoltak száma és a kozvélemény kutatások is elkezdik kimutatni az aktívabb járványkezelés igényét. :confused:
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Hiábavalók ezek a viták. Másfél év alatt szinte mindenkinél kialakult a vélemény ezzel a szinte egész emberiséget sujtó állapottal kapcsolatban. Már csak néhány félév/év és talán minden kiderül. Valakik pofára fognak esni. Valakik talán egész hátralévő életükben viselni fogják téves hitük következményét. Bármi legyen is a vége, szinte mindannyian elszenvedői leszünk ennek a plandémiának.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 801
113
Azután se fogják akarni begbontani a vállasztóik komfortérzetét.
Legjobb esetben akkor kapnak a fejukhoz, ha már min. 5000 koruli lesz a korházban ápoltak száma és a kozvélemény kutatások is elkezdik kimutatni az aktívabb járványkezelés igényét. :confused:
Nah, ez nem jött be!!! o_O
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Meglehet nézni mennyire "káros" a COVID oltás pl. Kanadában.
Azt kellene csinálni, hogy ha nem akarsz oltást itt egy hivatalos form amit ki kell töltened és ha azután te koronával kórházba kerülsz, azt utolsó forintig mindent kicsengetnek belőled. Mint Amerikában.

Neked meg kötelességed lenne mindent megtenni a saját magad és a többiek egességének védelmében csak ezt nem divat kimondani.
Ez pontosan így van. Manapság mindig mindenkinek csak joga van és elfelejti a kötelességeit.

Jó sokan felvették a svájci frank hitelt - pedig mindenki tudja, hogy az nem fix törlesztő részletes, hiszen deviza alapú -, aztán amikor beütött a krach, akkor meg ment a sírás rívás, hogy állambácsi segíts.

A 90-es években sokan befizettek piramisjátékba (pl.: Tribu Bt., Tribuszer Zoltánné) és össze is omlott az egész, utána mentek az emberek, hogy az állam térítse meg...Bezzeg ha meg lett volna a 8-10-szeres hozam, leadózták volna? Kétlem.

Vagy a korona elején el lett mondva, hogy senki ne menjen külföldre, mert nem kiszámíthatóak a nemzetközi utak. Erre rá 1-2 hétre kint ragadt egy csomó magyar valahol a Földközi-tenger térségében és kiabáltak az állambácsinak, hogy hozzák haza őket.

Az oltást azért kell felvenni, hogy megvédd a többi lakost. De amíg a többség a facebook-os meg konteós idiótáknak jobban hisz, mint a diplomával rendelkező orvosoknak addig mit várunk? Mit várunk olyan emberektől, akik elhiszik, hogy a repülők mérget szórnak és társai... A 10 millió mérnök, orvos, edző stb. hazája vagyunk.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 311
14 056
113
Nah, ez nem jött be!!! o_O
Már egy és fél órával ezelot bevallotam, hogy tévedtem ... :cool::oops:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 801
113
Választás után. Politikai öngyilkosság, ha most bevezetnek bármilyen korlátozást. Ha rákényszeríted az emberekre a maszkot, kijárást, bármit, nagyon sokan ezt majd azzal "hálálják" meg, hogy tavasszal máshova húzzák az x-et.
Sztem a mai intézkedések, munkahelyi kötelező oltási lehetőség jó. Vicces, hogy ebbe fognak belebukni. Ha rajtam múlna nem lehetőség lenne. Igy viszont nem kell átszavaznom, simán 10%-al bejut a Mi Tanyánk mozgalom.