Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 008

Guest
Akár...
(Bár én már nem akarok ebben okoskodni...)
..
Gondolom akkor úgy véled, hogy emiatt nem erőltetik ott a vakcinákat sem. Vagy?
..
Brazília, Indonézia ugyanaz az égöv amúgy. Illetve a kedves "agysebészek" egy része éppen Fekete-Afrikából indul el, hogy aztán Nyugat-Európában kamatoztassa tehetségét. :confused:
Afrika száraz, indo elég nedves légkör. Brazília nem tudom, valami szórást kellene országon belül nézni, de ennyire nem érdekel.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 794
25 373
113
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 046
5 502
113
Hiába kapta meg mindkét oltását Czeglédi Gyula, Hajdúszoboszló polgármestere, a koronavírus így is ledöntötte a lábáról.
A polgármester a Facebook-oldalán számolt be arról, hogy több mint két hete belázasodott, majd egyre rosszabbul érezte magát. Bár négy gyorstesztet is csináltatott, mindegyik negatív lett, ennek ellenére egy héten keresztül tartós láz és hőemelkedés gyötörte.
A múlt heti röntgenfelvétel kétoldali tüdőgyulladást mutatott, melyet a Kenézy Kórház sürgősségi rendelőjében CT-vizsgálattal megerősítettek. Másnapra a PCR-tesztem is pozitív eredményt mutatott
– írt a tapasztalatairól Czeglédi Gyula, aki két munkanapot a kórházban töltött, ám mostanra visszanyerte az egészségét.

 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 046
5 502
113
Megerősítette az Emberi Erőforrások Minisztérium azt a Népszava-értesülést, hogy Kásler Miklós tárcavezető elrendelte: az ország minden alkalmas intézményének fogadnia kell a koronavírus-fertőzötteket.
A rendelet értelmében a könnyű és középsúlyos betegeket a városi kórházak látják el, a súlyos állapotúakat az elsődlegesen kijelölt ellátócentrumokba kell továbbküldeni. Ezek javarészt a megyei intézmények, illetve a fővárosban a négy centrumkórház, így a Dél-pesti (egykori Szent László – Szent István), az Észak-Közép-budai (egykori Szent János), a Szent Imre, illetve a Honvédkórház. A miniszter döntése alapján a fővárosi centrumok mellett az Országos Korányi és Pulmonológiai Intézet, a Bajcsy-Zsilinszky és a Pest Megyei Flór Ferenc Kórház is részt vesz a legsúlyosabb fertőzöttek ellátásában.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma közleményében úgy fogalmaz:

A JÁRVÁNY NEGYEDIK HULLÁMÁNAK FELSZÁLLÓ ÁGÁBAN VAGYUNK, A BEOLTATLANOK KÜLÖNÖSEN VESZÉLYBEN VANNAK, A BETEGEK SZÁMÁNAK NÖVEKEDÉSE MIATT A MINISZTERI UTASÍTÁSNAK MEGFELELŐEN ÚJABB KÓRHÁZAKAT VONNAK BE A KORONAVÍRUSOS BETEGEK ELLÁTÁSÁBA.
A Covid-betegek ellátása alól ismét felmentést kapott a már korábban is mentesített, speciális betegellátást végző Országos Onkológiai Intézet, valamint az Országos Kardiológiai Intézet. A Népszava azt írja, hogy a miniszteri utasításra csak a centrumkórházaknak a legsúlyosabb esetek ellátásra 5567 ágyat kellett kijelölniük, és mintegy 835 intenzív ellátóhelyet biztosítaniuk. A súlyos állapotban lévő gyerekeket az egyetemi centrumok klinikái, illetve a Heim Pál Gyermekkórház, a miskolci megyei, valamint a győri Petz Aladár-kórház fogadja.

A kiskunhalasi mobil járványkórházat még nem nyitották újra.

 
T

Törölt tag 008

Guest
olyan látszati megoldás ami valójában nem csökkenti se a járvány terjedését se a kimenetelek súlyosságát, lásd: az alkalmatlan ruha vagy orvosi maszkok erőltetése ami alig véd valamit..
1. nem kéne a visszajelzések topicot szétvírusozni
2. közel másfél órát beszélgttem egy barátnőmmel, akin dupla textil maszk volt rajtam meg FFP2.
Másnap hívott, hogy lázas és pozitív lett a covid tesztje. Én nem kaptam el. Szóval, a normálisan viselt maszk megvéd. Persze nem a 2 hónapja használt zsebben tartott textil, hanem normálisan használt N95.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 658
46 640
113
Magyarország Alaptörvénye
54. cikk (1) Különleges jogrendben az alapvető jogok gyakorlása – a II. és a III. cikkben, valamint a XXVIII. cikk (2)–(6) bekezdésében megállapított alapvető jogok kivételével – felfüggeszthető vagy az I. cikk (3) bekezdése szerinti mértéken túl korlátozható.
(2) Különleges jogrendben az Alaptörvény alkalmazása nem függeszthető fel, az Alkotmánybíróság működése nem korlátozható.
..
I. cikk
(1) AZ EMBER sérthetetlen és elidegeníthetetlen alapvető jogait tiszteletben kell tartani. Védelmük az állam elsőrendű kötelezettsége.
(2) Magyarország elismeri az ember alapvető egyéni és közösségi jogait.
(3) Az alapvető jogokra és kötelezettségekre vonatkozó szabályokat törvény állapítja meg. Alapvető jog más alapvető jog érvényesülése vagy valamely alkotmányos érték védelme érdekében, a feltétlenül szükséges mértékben, az elérni kívánt céllal arányosan, az alapvető jog lényeges tartalmának tiszteletben tartásával korlátozható.
4) A törvény alapján létrehozott jogalanyok számára is biztosítottak azok az alapvető jogok, valamint őket is terhelik azok a kötelezettségek, amelyek természetüknél fogva nem csak az emberre vonatkoznak.
..
II. cikk
Az emberi méltóság sérthetetlen. Minden embernek joga van az élethez és az emberi méltósághoz,
a magzat életét a fogantatástól kezdve védelem illeti meg.
..
III. cikk
(1) Senkit nem lehet kínzásnak, embertelen, megalázó bánásmódnak vagy büntetésnek alávetni, valamint szolgaságban tartani. Tilos az emberkereskedelem.
(2) Tilos emberen tájékoztatáson alapuló, önkéntes hozzájárulása nélkül orvosi vagy tudományos kísérletet végezni.
(3) Tilos az emberi fajnemesítést célzó gyakorlat, az emberi test és testrészek haszonszerzési célú felhasználása, valamint az emberi egyedmásolás.
------
Kacskovics Imre:
Szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy ilyen gyorsan lehet-e vakcina, mert bonyolult kérdésekre keresünk nagyon precíz válaszokat. Milyen dózis kell, hányszor kell oltatni, mi az oltás összetevője – ezeket hosszú ideig szokták tesztelni. A méhnyakrák okozójaként azonosított humán papillomavírus elleni vakcinát 10 évig fejlesztették. Pedig nem voltak sokkal butábbak, mint a mai kutatók. Tíz év kellett, hogy eltalálják a dózist, a megfelelő komponens-összeállítást. Most ugyanezeken a kérdéseken öt hónapja dolgozunk.”
------
Rusvai Miklós:
"Több kísérlet is zajlik arra vonatkozóan, hogy a különböző gyártók koronavírus elleni vakcináit mennyire lehet szabadon kombinálni. Jelenleg még kísérleti fázisban vannak azok a kutatások, amelyek azt vizsgálják, hogy akár az mRNS-technológiát használó és virális vektorokkal dolgozó oltások is adhatók egymás után. Dr. Rusvai Miklós virológus szerint nagy szükség van ezekre a kutatásokra, mert mérföldkövet jelenthetnek a koronavírus elleni harcban."
..
"A víruskutató szerint őszre, a következő iskolaév kezdetéig már a fiatalabb korosztály is megkaphatja az oltást. „Vélhetőleg egyre lejjebb csúszik majd ez a korosztály, tehát a 16–18 évesek után jön majd a 12–15 éves korosztály. Őket oltják már az Egyesült Államokban, Izraelben, Kanadában, tehát megfelelő tapasztalattal rendelkezünk majd mire nálunk is elkezdődik az oltásuk.”
------
Merkely Béla:
"Ami az esetleges vakcinát illeti, Merkely Béla elmondta: nem tenné kötelezővé a vakcina beadását, bár megjegyezte: a 65 év fölöttiek és az orvosok esetében érdemes elgondolkodni hogy erősen ajánlott legyen a vakcina."
..
"Elmondta, hogy a harmadik oltást leginkább azok számára javasolja, akiknek gyenge az immunrendszerük, vagy idősek. Mindenki más esetében a legfontosabb az, hogy az első két oltást felvegye, ugyanis az is hatalmas védettséget ad a vírus ellen. Arról is beszélt, hogy egyáltalán nem ajánlja az oltást a fiatalok számára, és a várandós nőknek sem. Hozzátette, hogy annak örülne a legjobban, ha az első és második körös oltások száma növekedne, mert az a legfontosabb."
A sztrájk joga nem alapvető emberi jog.
A munkához való jog szintén nem alapvető emberi jog.
Tehát nem kötelező oltani, de akkor egy év pihi. Mit nem értesz?
Ebben megint milyen alapvető emberi jog sérül?
Nagyon hülyén áll az, amikor elkezdesz jogászkodni - persze facebookos ajánlások alapján - közben meg nem tudod értelmezni a törvény szövegét.

De megint elkezdtél oda nem illő f@szságokkal spammelni.
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat and Blitz97

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Amúgy ez valami Freudi "családbarát" elszólás, hogy a halállistában a 30996 .sz. elhunytnak az alapbetegsége "várandós" ? Azon túl, hogy ha tud olvasni az ember a sorok között, akkor ez is nagyon beszédes, mindenesetre igazán értelme annak lenne, ha lenne COVID vakcina státusz a halottlistán, azaz nem volt COVID vakcinálva / mikor milyet kapott. (ugyebár, hogy mikor az sem feltétlenül mindegy, az meg már maga lenne a paradicsom, ha volt valamikor ellenanyagtesztje, az is látható lenne)
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 794
25 373
113
"Rekordot döntött az újonnan kiszűrt koronavírus-fertőződések napi száma Németországban a csütörtöki adatok szerint. A kormány az emlékeztető oltás beadásának felgyorsításával fékezné a járvány negyedik hullámát."
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
kormány tökéletesen lezüllesztette a szűrővizsgálatokat.
Mitől hülyültél meg ? Mi az , hogy lezüllesztette ? Konkrétan szűrőpontok és szűrő buszok sokaságát valósították meg ! Ha a paraszt nem akarja magát szűrni azért a kormány a felelős ? Ne csináld mert nem áll jól !
Ismét elég régóta állami felelősség, hogy csak széthajtva, szétstresszelve képes az emberek többsége boldogulni.
Neked az meg van , hogy 45 év szocializmus után jött 20 év vadkapitalizmus és igazából fejlődő pályára csak 2010 után álltunk ?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Jó lesz az a 98% 86%nak is. Ők maguk ennyit mondanak. Ez a 98% nem tudom, hogy jött ki, az expatok külhoni oltásával együtt? Pont mai hír, h a 80 felettieket SMS-ben hívták Covid 3. dózis és influenza elleni oltás felvételére, 40% nem reagált. A portugál mentalitást ismerve nekem ez a 98% átoltottság sosem tűnt hihetőnek.
Számháború !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Akkor meg szánalmasbb a hazai helyzet, ha 86%-nal ez a difi.
Mert ha a 98% nem stimmel akkor a többi az tuti jó mi ! Te szoktál a matekkal meg a fizikával jönni ! Ha a képletbe egy tényező rossz akkor jó eredmény lesz vagy fals ? Mennyire hiteles a diagram többi része ha már az alapvető viszonyszám hazugság ?
 
  • Tetszik
Reactions: merleg
M

molnibalage

Guest
Mert ha a 98% nem stimmel akkor a többi az tuti jó mi ! Te szoktál a matekkal meg a fizikával jönni ! Ha a képletbe egy tényező rossz akkor jó eredmény lesz vagy fals ? Mennyire hiteles a diagram többi része ha már az alapvető viszonyszám hazugság ?
  • Én emlékeztem rosszul vagy más írta rosszul, ahol láttam. Igazad van, a 98% téves szám volt...
  • de te egyből hazugsággal nyitsz, de hát megszoktuk tőled ezt, te nagyon te mindentudó félisten...
  • Csak közben azt nem sikerült megérteni, hogy a portugál eredményéhez akkor nem a 60 % ---> 98%, hanem "csak" a 60% --> 86%-ot kellett volna elérni. Tehát az, hogy rosszul emlékeztem igazából a helyzetet kedvezőbbé teszi. De hát megszoktam azt, hogy arcod nagy, de igázból a korod hangoztatásán kívül lófaszhoz sem értesz.
A realitás meg ez...


Mindez úgy, hogy a magyar és portugál első oltás aránya jún. végén szinte centire azonos volt. Ők szépem haladtak tovább, itt meg nem. Mert semmivel sem sikerült meggyőzni / rávenni / kötelezővé tenni.

Az eredmény ismert.
Az oltatlanok felelőssége is a halottak egy része, de ezt valahogy nem merik kimondani, mert egyesek kibaszott önérzetét sértené.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 926
27 772
113
  • Én emlékeztem rosszul vagy más írta rosszul, ahol láttam. Igazad van, a 98% téves szám volt...
  • de te egyből hazugsággal nyitsz, de hát megszoktuk tőled ezt, te nagyon te mindentudó félisten...
  • Csak közben azt nem sikerült megérteni, hogy a portugál eredményéhez akkor nem a 60 % ---> 98%, hanem "csak" a 60% --> 86%-ot kellett volna elérni. Tehát az, hogy rosszul emlékeztem igazából a helyzetet kedvezőbbé teszi. De hát megszoktam azt, hogy arcod nagy, de igázból a korod hangoztatásán kívül lófaszhoz sem értesz.
A realitás meg ez...


Mindez úgy, hogy a magyar és portugál első oltás aránya jún. végén szinte centire azonos volt. Ők szépem haladtak tovább, itt meg nem. Mert semmivel sem sikerült meggyőzni / rávenni / kötelezővé tenni.

Az eredmény ismert.
Az oltatlanok felelőssége is a halottak egy része, de ezt valahogy nem merik kimondani, mert egyesek kibaszott önérzetét sértené.
Nem csak nálad, másnál is olvastam 95-98%ot Portugáliára, de mondom, ismerve az ottani mentalitást, sose tűnt hihetőnek. Ráérünk.. ráérünk.. utolsó pillanatban kapkodunk, elrontjuk, és nem értjük, miért nem készült el.

Bécsben jövő héttől csak oltottak és felgyógyultak mehetnek étterembe vagy fodrászhoz. Nálunk ennek a töredéke miatt hiszti van meg diktatúra.
 
K

kamm

Guest
A tegnapi őrületből kimaradtam hála az Istennek !

Az Covid oltások általános kötelezővé tételét úgy látszik egyik kormány se meri bevállalni , valszeg a felelősség vállalás miatt ! A héten kijött és ebből komoly vita is kerekedett , hogy felruházzák a munkáltatókat a kötelezővé tehetőség fegyverével ! Úgy látszik ez hamvába fog halni mert már a szakszervezetek is rácuppantak a témára elsőként a PDSZ , pedig hát pont a tanárok is bele tartoznak a kiemelten veszélyeztetett körbe !


Pedig ezek állítólag diplomás tehát nem 1bites emberek !
En nem elek otthon, de a reakciokbol itelve ha ezt aterolteti a NER, ez a halalos iteletuk lesz tavasszal.
 
  • Vicces
Reactions: hete and ogretankHU
T

Törölt tag 4082

Guest
Neked az meg van , hogy 45 év szocializmus után jött 20 év vadkapitalizmus és igazából fejlődő pályára csak 2010 után álltunk ?
Mármint a padlóba állítjuk az egészségügyet projektben? Abban igen. Ogre, nekem, ha maradok az állami laborban idén nőtt volna először a fizum. Kb 180 nettó körül mentem el. Most több lenne jóval. De csak mert az msc diplomásokat technikailag átrakták az orvosi bértáblába. Na ennyit fejlődött az egészségügy 2010 óta.
Konkrétan szűrőpontok és szűrő buszok sokaságát valósították meg !
1990ben, de talán egy ideig még utána is, KÖTELEZŐ tüdőszűrés volt pl. Ma ilyen nincs. Mikor csináltak rajtad, kötelező állami teljes labort? Ja soha.
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu and Blitz97