Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Martin15

Well-Known Member
2021. március 12.
70
467
53
Szia,

Te ezt elhiszed?
Hany olyannal talalkoztal, aki kapott +70%-ot?
En csak olyannal, akinek megigerte a korhazigazgato, hogy ugyan kevesebb juttatas jar neki a kormanydontes alapjan mint az ev elejen, megis kap annyit, mint elotte.

ui. ja, talan eszembe jutott, honnan jott ki neked a +70%: ha egy szakdolgozo nem 8 orat dolgozik, hanem 24-t egyhuzamban, akkor az extra idore 70%-os bert kap. De ez nem +70%, hanem -30%, ha a normal berhez kepest nezzuk, ha meg az ejszakai potlekot is beleszamitjuk, akkor meg sokkal rosszabb.
Azért pontosítsunk, mert hülyeséget írtál! :D Persze, hogy nem találkoztál még, mert 2022.január 1 jén lesz 30%. Ezzel éri el a 72% emelést. Ez alapbér emelés! tehát minden esetben magával hozza az úgynevezett mozgóbérelemek - ügyeleti és túlmunkáért kapott díjak - emelkedését is. Ja a tavalyi +500 e nincs benne.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 829
113
Szia,

Te ezt elhiszed?
Hany olyannal talalkoztal, aki kapott +70%-ot?
En csak olyannal, akinek megigerte a korhazigazgato, hogy ugyan kevesebb juttatas jar neki a kormanydontes alapjan mint az ev elejen, megis kap annyit, mint elotte.

ui. ja, talan eszembe jutott, honnan jott ki neked a +70%: ha egy szakdolgozo nem 8 orat dolgozik, hanem 24-t egyhuzamban, akkor az extra idore 70%-os bert kap. De ez nem +70%, hanem -30%, ha a normal berhez kepest nezzuk, ha meg az ejszakai potlekot is beleszamitjuk, akkor meg sokkal rosszabb.
Lszi ne!!!

A bérek így jelenleg a következőképp néznek ki:

  • Míg 2010-ben egy négy–hat éves jogviszonnyal és középfokú, OKJ-végzettséggel rendelkező ápoló 91 400 forintot keresett, mára bruttó 281 018 forintra emelkedett az alapilletménye.
  • A 19–21 éves jogviszonnyal és középfokú végzettséggel rendelkező ápoló 2010-es 106 578 forintos bére jelenleg 322 171 forint, egy 40–42 éves jogviszonnyal rendelkező OKJ-s ápoló illetménye – a 2010-es 128 383 forintról a korábbi béremelésekkel – 379 785 forintra emelkedett.
  • A felsőfokú végzettségű ápolók négy–hat éves jogviszonnyal 2010-ben 126 270 forintot kerestek, a már megvalósult béremelésekkel most 349 214 forintot vihetnek haza.
  • A 19–21 éves jogviszonnyal és felsőfokú végzettséggel rendelkező ápoló 2010-es, 149 145 forintos bére mostanra 408 004 forintra nőtt, egy 40–42 éves jogviszonnyal rendelkező felsőfokú végzettségű ápoló esetében ez az összeg 196 115 helyett már 490 310 forint.
Erre jön majd rá 2022. januártól +21%.
Ez az alap. Erre jönnek a pótlékok, túlóra. De sírjátok vissza, mi volt 2010 előtt. :(
Dupla, tripla ma. Kevés?? Persze, legyen több!! De volt jelentős emelés, pont!
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Azért pontosítsunk, mert hülyeséget írtál! :D Persze, hogy nem találkoztál még, mert 2022.január 1 jén lesz 30%. Ezzel éri el a 72% emelést. Ez alapbér emelés! tehát minden esetben magával hozza az úgynevezett mozgóbérelemek - ügyeleti és túlmunkáért kapott díjak - emelkedését is. Ja a tavalyi +500 e nincs benne.
Lszi ne!!!

A bérek így jelenleg a következőképp néznek ki:

  • Míg 2010-ben egy négy–hat éves jogviszonnyal és középfokú, OKJ-végzettséggel rendelkező ápoló 91 400 forintot keresett, mára bruttó 281 018 forintra emelkedett az alapilletménye.
  • A 19–21 éves jogviszonnyal és középfokú végzettséggel rendelkező ápoló 2010-es 106 578 forintos bére jelenleg 322 171 forint, egy 40–42 éves jogviszonnyal rendelkező OKJ-s ápoló illetménye – a 2010-es 128 383 forintról a korábbi béremelésekkel – 379 785 forintra emelkedett.
  • A felsőfokú végzettségű ápolók négy–hat éves jogviszonnyal 2010-ben 126 270 forintot kerestek, a már megvalósult béremelésekkel most 349 214 forintot vihetnek haza.
  • A 19–21 éves jogviszonnyal és felsőfokú végzettséggel rendelkező ápoló 2010-es, 149 145 forintos bére mostanra 408 004 forintra nőtt, egy 40–42 éves jogviszonnyal rendelkező felsőfokú végzettségű ápoló esetében ez az összeg 196 115 helyett már 490 310 forint.
Erre jön majd rá 2022. januártól +21%.
Ez az alap. Erre jönnek a pótlékok, túlóra. De sírjak vissza, mi volt 2010 előtt. :(
Dupla, tripla ma. Kevés?? Persze, legyen több!! De volt jelentős emelés, pont!
olyan jó, amikor egy szakdolgozónak mondjátok el, hogy mennyi a fizetésemelése :D
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Akinek van ideje hallgassa meg, nekem ma volt.

Én már betettem ezt 2 nappal ezelőtt ide a topicba. Akkor meg is néztem, szóval inkább hallgattam, mert csak beszélgetés van, nincsenek benne bejátszások, ezért nem néztem csak szólt mint a rádió.

Nagyon jó anyag, többször is ajánlott meghallgatni, mert tömve van kurrens információkkal.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 829
113
ui. ja, talan eszembe jutott, honnan jott ki neked a +70%: ha egy szakdolgozo nem 8 orat dolgozik, hanem 24-t egyhuzamban, akkor az extra idore 70%-os bert kap. De ez nem +70%, hanem -30%, ha a normal berhez kepest nezzuk, ha meg az ejszakai potlekot is beleszamitjuk, akkor meg sokkal rosszabb.
A normál ügyeletnél a bér 70%-a jár, hétvégén 90%. Ettől 30%-al el lehet térni, ha az igazgatók kérik és jóváhagyják.
Nem minden ügyeleti meló ugyanakkora leterheltséggel jár. Nem mki traumatológiai ügyeleten van.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 021
87 750
113
A Deltánál mennyi a lappangási idő?

Ugyanaz van, mint tavaly. Kijövök egy betegségből november elejére, még szar a tüdőm, erre november végén kopogtat a covid. Hogy három oltással elkaptuk-e, nem tudom, de a lányom osztályában ma lett covidos egy kislány, miután mellé a múlt héten már karanténba került az ő évfolyamukon egy teljes osztály, akiket velük akár össze is zárhattak napköziben. Mikor a karantén kiderült, én már aznap nem engedtem múlt hét csütörtök óta suliba, volt is itthon nagy sírás. Ja, nem. :)
(Viszont én leültem, vettem egy papírt. Mondom magamban, ahogy a lányom mondta, náluk csak két kislány köhög. Oké, beírtam őket covidosnak. Egy tanárt szintén, mert miért ne!? Egy deltás kb. hat főt fertőz meg (a sealeseket nem tudom ...), na az akkor kb. 18 ember. 23an vannak az osztályban. A két köhögő nélkül 21, mivel azok a múlt hét szerdán már nem jöttek. Mivel egy kislányt nem engednek suliba a szülei, ők nagyon félnek a covidtól, ő csak vizsgázni jár be, marad 20. Na, mondom, vajon mennyi az esélye, hogy teszem azt a lányom van a kb. két nem fertőzött között? :) Gondoltam, ha nincs semmi, kedden már mehet. A nejem már ma be akarta küldeni, hogy nyugodtan menjen. Erre, ma lett egy hivatalosan covid+ az osztálytársa. Ma minden szülőnek szóltak, hogy viheti is a gyerekét haza, holnaptól online oktatás. Na mondom faxa.)

Eddig nála, nálunk semmi. Múlt hétfő óta ugyan gyengébbnek érzem magam, mondjuk keveset alszom, sok a meló, picit köhögtem is, de még mindig szar az időjárás és az előző betegség miatt se vagyok 100%os. Szombaton este volt némi hőemelkedés, de ennyi, meg a köhögés. Nejem és én éreztük a torkunkat, de mivel én pl. kólát csak hidegen iszom, simán az is lehetett. Ma a nejem letesztelte magát gyorssal, negatív. Hoz haza tesztet, mert mikor máskor, múlt héten kedden kapták meg anyámék a harmadikat, naná hogy volt náluk még előtte való vasárnap a lányom! ... Anyukám is kicsit mintha sokáig lenne kiütve a harmadik oltás után mellékhatásokkal ... Esténként hőemelkedés, meg kis köhögés. Na, mondom ez is faxa.

Erre ma érzem a torkom és érzem, hogy szarabb a közérzetem. Szombat óta fáradt is vagyok, mert nem tudok elaludni, ahogy oldalra fekszem, azonnal rámjön egy nyomi köhögés. Kb. hajnal 1kor sikerül csak. Hatkor kelés ...

Szóval, nem ismerem a deltát sem a delta pluszt. Mik a speckó tünetek a simához képest. Lassan egy éve, hogy hivatalosan covidos lettem ...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 432
33 736
113

Erre hivatkozik pár nem mainstream forrás, ilyen grafikonokkal:

covid-deaths-uk.jpg


Na persze ez még semmit sem jelent, mivel nyilván az idősek, krónikus betegek között több az oltott.
 
  • Tetszik
Reactions: PPE and milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113

Erre hivatkozik pár nem mainstream forrás, ilyen grafikonokkal:

covid-deaths-uk.jpg


Na persze ez még semmit sem jelent, mivel nyilván az idősek, krónikus betegek között több az oltott.
Dánia!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 829
113
Vmelyik nap ment itt a hiszti, mi lesz velünk jövőre már csak xar keletivel fogunk oltani.

Most van 10 millió oltásunk. Ebben nincs Szputnyik, mert az elfogyott. Jön még 5 millió. Biztos vmi xar keleti....jah, nem!!!

Szijjártó elmondta, hogy mind a Szputnyik, mind a Sinopharm szállítói teljesítették azokat a szerződéseket, amelyeket korábban megkötöttünk. Az ATV azt kérdezte a minisztertől, hogy abban az 5 milliós vakcinaszállítmányban, amit még a meglévő 10 millión felül megrendelt a kormány, nyugati oltóanyagok lesznek-e, például Pfizer, vagy keletiek, Szputnyik és Sinopharm.

Oké, ezen most túlvagyunk. De volt egy másik hiszti is. Új típusú vakcinát itthon nem fogunk gyártani, mert segghülye módon nem arra terveztük.

Szijjártó Péter a televízió kérdésére azt mondta, hogy a jelenlegi tárgyalásaik a Szputnyik gyártását felügyelő orosz közvetlen állami befektetési alappal, illetőleg a Sinopharmmal arra korlátozódnak, hogy a leendő nemzeti oltóanyaggyárban e két oltóanyag licenc alapján gyárthassunk.

De szállításról nincsen tárgyalás, a következő szállítmányon keleti vakcina egyáltalán nem lesz

- jelentette k
i.

Tehát lesz vektorvakcina is, Szputnyik, amelyik az egyik legjobb védelmet adja.

 
W

Wilson

Guest
Vmelyik nap ment itt a hiszti, mi lesz velünk jövőre már csak xar keletivel fogunk oltani.

Most van 10 millió oltásunk. Ebben nincs Szputnyik, mert az elfogyott. Jön még 5 millió. Biztos vmi xar keleti....jah, nem!!!

Szijjártó elmondta, hogy mind a Szputnyik, mind a Sinopharm szállítói teljesítették azokat a szerződéseket, amelyeket korábban megkötöttünk. Az ATV azt kérdezte a minisztertől, hogy abban az 5 milliós vakcinaszállítmányban, amit még a meglévő 10 millión felül megrendelt a kormány, nyugati oltóanyagok lesznek-e, például Pfizer, vagy keletiek, Szputnyik és Sinopharm.

Oké, ezen most túlvagyunk. De volt egy másik hiszti is. Új típusú vakcinát itthon nem fogunk gyártani, mert segghülye módon nem arra terveztük.

Szijjártó Péter a televízió kérdésére azt mondta, hogy a jelenlegi tárgyalásaik a Szputnyik gyártását felügyelő orosz közvetlen állami befektetési alappal, illetőleg a Sinopharmmal arra korlátozódnak, hogy a leendő nemzeti oltóanyaggyárban e két oltóanyag licenc alapján gyárthassunk.

De szállításról nincsen tárgyalás, a következő szállítmányon keleti vakcina egyáltalán nem lesz

- jelentette k
i.

Tehát lesz vektorvakcina is, Szputnyik, amelyik az egyik legjobb védelmet adja.

Na ha egy kicsit visszaolvastál volna akkor látnád, hogy a "hiszti" (ami nem volt az), akörül alakult ki, hogy a debreceni vadiúj most épülő oltóanyaggyárunkat a Sinopharm típusú elölt vírusra alapuló vakcinák gyártására szerszámozzuk fel...És ez még jelenleg is így van, @Redgreg és @Blitz97 osztott meg itt olyan információkat, hogy a szakmában úgy tudják, hogy a Sputnyikot máshol akarják gyártani..
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 829
113
Na ha egy kicsit visszaolvastál volna akkor látnád, hogy a "hiszti" (ami nem volt az), akörül alakult ki, hogy a debreceni vadiúj most épülő oltóanyaggyárunkat a Sinopharm típusú elölt vírusra alapuló vakcinák gyártására szerszámozzuk fel...És ez még jelenleg is így van, @Redgreg és @Blitz97 osztott meg itt olyan információkat, hogy a szakmában úgy tudják, hogy a Sputnyikot máshol akarják gyártani..
A szakmában azt sem tudják mennyit keresnek, abban is nekem kellett segíteni! :cool: :D

Maradjunk annyiban meglátjuk.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
A szakmában azt sem tudják mennyit keresnek, abban is nekem kellett segíteni!
Megmondta a ner, hogy annyit. Az úgy is van. Punktum. Orbán Vitya az isten, a fidesz képviselői meg az ő prófétái. Nincs semmi baj, mindenki 10000000000000000000000 milllióbillliószor többet keres mint 2010ben. És aki azt mondja, hogy nem igaz, az hazug sorosista elhajló, és a nerkommandó megkeresi, és bűnbánatra kényszeríti.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113

Szlávik János: A helyzet nem fog javulni a következő hetekben​


Az infektológus szerint nem kizárt, hogy a közeljövőben ismét szigorítani kell a járványügyi szabályokon, a szennyvízben ugyanis továbbra is emelkedik a koronavírus örökítőanyagának mennyisége.

Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa az ATV Heti Napló Sváby Andrással című műsorában most arról beszélt, hogy bár valóban sok a beteg, az ő osztálya még nem mondható telítettnek. Ugyanakkor az intenzív osztályon éjt nappallá téve dolgoznak, itt az ápoltak 80-90 százaléka oltatlan.

Ahogy arról már szintén írtunk, folyamatosan emelkedik a szennyvízben a víruskoncentráció. Szlávik szerint mindez azt jelzi, hogy

A KÖVETKEZŐ KÉT HÉTBEN A HELYZET NEM FOG JAVULNI.

Az a baj a 21.sz-ban a megmondó emberek kijelentésével , hogy ha már kimondta/leírta többet el nem tüntethető a NET-ről ! És ha folyamatosan egymásnak ellentmondanak sőt saját maguknak is akkor qrva gyorsan hiteltelenek lesznek !
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 069
16 290
113
Szóval, nem ismerem a deltát sem a delta pluszt. Mik a speckó tünetek a simához képest. Lassan egy éve, hogy hivatalosan covidos lettem ...

Szerintem kb. ezek amiket írtál, lázam nekem se volt, csak nyomi köhögés, közérzetromlás, és a szagok, ízek elmentek. Szagok helyett egy ilyen fura fűrészporszagot érzek, de lassan mintha jönne vissza.

Csináltassatok tesztet.
 
W

Wilson

Guest
A szakmában azt sem tudják mennyit keresnek, abban is nekem kellett segíteni! :cool: :D

Maradjunk annyiban meglátjuk.
Nem gondolnám, hogy @bel nem tudnà, hogy miről beszél:).Ami pedig a debreceni oltóanyag gyárat illeti én jelenleg jobban hiszek azoknak akik benne vannak a debreceni oltóanyag gyár projektjében, jelenleg konkrétum csak a a hagyományos elôlt víruson alapuló vakcina gyártásával van.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem gondolnám, hogy @bel nem tudnà, hogy miről beszél:).Ami pedig a debreceni oltóanyag gyárat illeti én jelenleg jobban hiszek azoknak akik benne vannak a debreceni oltóanyag gyár projektjében, jelenleg konkrétum csak a a hagyományos elôlt víruson alapuló vakcina gyártásával van.
Az lehetetlen. Bel békaemberekkel társalog. A Debreceni oltóanyaggyár meg interferon injekciókat fog gyártani, meg bachta tartályokat. Hiszen a ner nem szarral gurigázik