Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
Nem lehet neki egyszerű mivel az ürge igen csak megfogyatkozott ráadásul védett állat, így elég nehéz ürge bőrhöz jutni:)
Pedig máshogy nem lehet. Egyszerűen olyan nincs, hogy a ner ne mondana igazat. És korrupció sincs. Az, hogy már az orosz nagykövetség szól, hogy olyan szintű a korrupció paksnál, ami már náluk is kiveri a biztosítékot, az csak a sorosista suttogópropaganda miatt van. És különben is, putyin is soros embere. Nem tudtat?
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
A Deltánál mennyi a lappangási idő?

Ugyanaz van, mint tavaly. Kijövök egy betegségből november elejére, még szar a tüdőm, erre november végén kopogtat a covid. Hogy három oltással elkaptuk-e, nem tudom, de a lányom osztályában ma lett covidos egy kislány, miután mellé a múlt héten már karanténba került az ő évfolyamukon egy teljes osztály, akiket velük akár össze is zárhattak napköziben. Mikor a karantén kiderült, én már aznap nem engedtem múlt hét csütörtök óta suliba, volt is itthon nagy sírás. Ja, nem. :)
(Viszont én leültem, vettem egy papírt. Mondom magamban, ahogy a lányom mondta, náluk csak két kislány köhög. Oké, beírtam őket covidosnak. Egy tanárt szintén, mert miért ne!? Egy deltás kb. hat főt fertőz meg (a sealeseket nem tudom ...), na az akkor kb. 18 ember. 23an vannak az osztályban. A két köhögő nélkül 21, mivel azok a múlt hét szerdán már nem jöttek. Mivel egy kislányt nem engednek suliba a szülei, ők nagyon félnek a covidtól, ő csak vizsgázni jár be, marad 20. Na, mondom, vajon mennyi az esélye, hogy teszem azt a lányom van a kb. két nem fertőzött között? :) Gondoltam, ha nincs semmi, kedden már mehet. A nejem már ma be akarta küldeni, hogy nyugodtan menjen. Erre, ma lett egy hivatalosan covid+ az osztálytársa. Ma minden szülőnek szóltak, hogy viheti is a gyerekét haza, holnaptól online oktatás. Na mondom faxa.)

Eddig nála, nálunk semmi. Múlt hétfő óta ugyan gyengébbnek érzem magam, mondjuk keveset alszom, sok a meló, picit köhögtem is, de még mindig szar az időjárás és az előző betegség miatt se vagyok 100%os. Szombaton este volt némi hőemelkedés, de ennyi, meg a köhögés. Nejem és én éreztük a torkunkat, de mivel én pl. kólát csak hidegen iszom, simán az is lehetett. Ma a nejem letesztelte magát gyorssal, negatív. Hoz haza tesztet, mert mikor máskor, múlt héten kedden kapták meg anyámék a harmadikat, naná hogy volt náluk még előtte való vasárnap a lányom! ... Anyukám is kicsit mintha sokáig lenne kiütve a harmadik oltás után mellékhatásokkal ... Esténként hőemelkedés, meg kis köhögés. Na, mondom ez is faxa.

Erre ma érzem a torkom és érzem, hogy szarabb a közérzetem. Szombat óta fáradt is vagyok, mert nem tudok elaludni, ahogy oldalra fekszem, azonnal rámjön egy nyomi köhögés. Kb. hajnal 1kor sikerül csak. Hatkor kelés ...

Szóval, nem ismerem a deltát sem a delta pluszt. Mik a speckó tünetek a simához képest. Lassan egy éve, hogy hivatalosan covidos lettem ...
Múlt hét hétfőn voltunk bent a fül-orr gégészeten ahol a doki szerint a folyosón 100% elkaptuk. Mindkét gyereket teszteltük, aki ott volt, az egyiket pénteken, a másikat vasárnap, mielőtt menne oviba. Mindkettő negatív. -> nem mindenki covidos aki köhög/folyik az orra. Persze mindez úgy, hogy az ovijában a 4 csoportból az övén kívüli háromban már igazoltan van covid vagy covid kontakt. Most ő pihen egy hetet, amíg az oltásunk "felnő", aztán back to business.

Ne feledjük influenzának meg sima adenovírusoknak meg torokgyula vírusnak is szezonja van.
 
W

Wilson

Guest
Pedig máshogy nem lehet. Egyszerűen olyan nincs, hogy a ner ne mondana igazat. És korrupció sincs. Az, hogy már az orosz nagykövetség szól, hogy olyan szintű a korrupció paksnál, ami már náluk is kiveri a biztosítékot, az csak a sorosista suttogópropaganda miatt van. És különben is, putyin is soros embere. Nem tudtat?
Az igazság az, hogy amikor kiderült, hogy a Debreceni Egyetem Civis Honoris Causa címet adományoz Putyinnak és úgy volt, hogy Vlagyimir Vlagyimirovics személyesen "fogja átvenni", akkor én megemlítettem, hogy én személyesen fogom megkérdezni Putyint , hogy most akkor ő Soros bá kesztyűs bábja-e igen vagy nem?De úgy látszik ezt a szándékomat megneszelték, mert Putyin nem jött Debrecenbe:):).
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Múlt hét hétfőn voltunk bent a fül-orr gégészeten ahol a doki szerint a folyosón 100% elkaptuk. Mindkét gyereket teszteltük, aki ott volt, az egyiket pénteken, a másikat vasárnap, mielőtt menne oviba. Mindkettő negatív. -> nem mindenki covidos aki köhög/folyik az orra. Persze mindez úgy, hogy az ovijában a 4 csoportból az övén kívüli háromban már igazoltan van covid vagy covid kontakt. Most ő pihen egy hetet, amíg az oltásunk "felnő", aztán back to business.

Ne feledjük influenzának meg sima adenovírusoknak meg torokgyula vírusnak is szezonja van.
És terjednek, mert eddig szinte senki sem hordott maszkot...
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113

Egy magyarországi cég több százezer forintos jutalmat ad a dolgozóknak, ha beoltatják magukat...​


Három hete lépett életbe az a rendelet, amely felhatalmazza a munkáltatókat arra, hogy kötelezővé tegyék a cégnél a koronavírus elleni védőoltást. A hírek szerint több hazai cég is meglépte már ezt a szigorítást a munkahely biztonságosabbá tétele, valamint a járvány fékezése érdekében, most pedig kiderült az is: a Pannonia Bio vállalat - amellett, hogy kötelezővé teszi a védőoltást - pozitív ösztönzővel is motiválja a dolgozókat a minél nagyobb arányú és minél gyorsabb vakcinafelvétel érdekében.

A kormány három hete jelentette be, hogy megadja a cégeknek a lehetőséget a kötelező oltás bevezetésére. A kihirdetett rendelet november elsején lépett életbe. A cégek körében végzett felmérésünkből az derült ki, hogy volt, ahol már meglépték a kötelező oltás bevezetését (Mol, Richter), volt, ahol még vizsgálják a helyzetet, volt, ahol szükségtelen, mert mindenkit beoltottak. Körképünkben az is szerepelt, hogy az Alteo pénzjutalommal jutalmazta azokat a divíziókat, ahol az átoltottság aránya elérte a 90%-ot.

Olyan példáról azonban még nem hallottunk, mint amit legutóbb lépett meg a Dunaföldváron üzemelő Pannonia Bio vállalat. A társaság vezérigazgatója a hozzánk eljutott belső levélben rendkívüli tájékoztatást adott a járványhelyzetről, a cég átoltottsági arányáról és a legújabb, vakcinafelvételt érintő döntésről, és Pavel Kudriavtcev a levelet azzal indítja, hogy a cég számára a dolgozók egészsége a legfontosabb.

Arra is kitér a levélben, hogy a koronavírus negyedik hulláma rohamosan növekszik Európában, Magyarországon az elmúlt 30 napban nyolcszorosára nőtt az új Covid megbetegedések száma, naponta több, mint 100 magyar hal meg Covid fertőzés miatt.
A védőoltás az egyetlen eszköz, amellyel biztonságban tudhatjuk egymást és a munkahelyünket
- hívja fel a figyelmet a vezérigazgató, aki arra is kitér, hogy az elérhető vakcinák bizonyítottan hatékonyak és biztonságosak. Európai példákat említve hangsúlyozza azt is, hogy azokban az országokban, ahol magasabb az átoltottság aránya, ott kevesebb a kórházi ellátásra szoruló koronavírus fertőzöttek száma és a halálos kimenetellel végződő esetek is jóval ritkábban fordulnak elő.

Az alacsony átoltottságú országokban pedig meredeken növekszik az esetek száma, túlterhelt az egészségügyi ellátórendszer és jóval magasabb a halálozási arány is - ismerteti.

Arról is szól a levélben a cégvezető, hogy a társaság tulajdonosi köre, az összes igazgató és a menedzsment is teljeskörűen átoltott, azonban a vállalati beoltottsági arányt alacsonynak tartják.

EZÉRT NOVEMBER 15-TŐL BÓNUSZT VEZETETT BE A VÁLLALAT A COVID ELLENI OLTÁSOK UTÁN ÉS EGYÚTTAL KÖTELEZŐVÉ IS TESZI A VÉDŐOLTÁS FELVÉTELÉT MINDEN DOLGOZÓJA SZÁMÁRA.

A jutalom a következő szabályok mentén érkezhet a dolgozókhoz:
  • Nettó 175 ezer forint bónuszt fizet a cég az első vakcinadózis után.
  • Nettó 175 ezer forint bónuszt fizetnek a második adag oltásért, amelyet az első oltás utáni előírt időn belül adnak be.
  • Azok, akik már korábban felvették a két oltást nettó 360 ezer forintos bónuszt kaphatnak a harmadik, emlékeztető oltás felvételéért. Ez abban az esetben is jár, ha valaki már korábban megkapta azt, vagy január elsejéig veszi fel a harmadik dózist és azoknak is, akik ezt követően, az előírt legrövidebb időn belül veszik fel a harmadik adagot.
  • A maximálisan elérhető bónusz összege nettó 360 ezer forint.
  • Az összeget azok után utalják, ha a dolgozók az oltási igazolást bemutatták.
  • Azokat a dolgozókat, akik január elsejéig nem veszik fel az oltást, fizetés nélküli szabadságra küldik.
  • A rendelkezések alól mentesülnek azok, akik egészségügyi papírral igazolják, hogy az oltást különböző egészségügyi okokból kifolyólag nem vehetik fel.
A levél azzal zárul, hogy a vállalat célja, hogy a lehető legbiztonságosabbá tegye a munkahelyet.
Vagyis az első két oltással, vagy a harmadik felvételével jelentős összeghez juthatnak a munkavállalók, vagyis nemcsak kötelez az oltásra a cég, hanem pozitív ösztönzőt is alkalmaz, ami idehaza eddig nem volt elterjedt gyakorlat a vállalatok körében. A nettó 350, illetve 360 ezer forintos összeg annak fényében sem alacsony, hogy ha a legutóbbi országos bruttó bérhez viszonyítjuk. A legutóbbi adatok szerint a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 426 500, a kedvezmények nélkül számolt nettó átlagkereset 283 600 forint volt. Vagyis a Pannonia Bio dolgozói az országos nettó átlagbért meghaladó jutalomban részesülhetnek a vakcinafelvételért cserébe, ami kifejezetten gáláns ajánlatnak mondható.

Jelentem nálunk a 3. oltásért még egy plusz szabadnapot adnak (az első kettőért is adtak egyet). 2. oltással 93% a cég átoltottsága. 3.-kal múlt héten már közelítettük a 30%-ot. A két oltást napokon belül kötelezővé fogják tenni annak a 7%-nak, aki még nem oltakozott. Már megjött róla az előzetes, lelkileg felkészítő körlevél. Gondolom még ezen az oltási akcióhéten adnak egy utolsó esélyt az oltatlanoknak, hogy önként oltakozzanak. Ha nem teszik fizetés nélküli kényszerszabi és valószínűleg bukják az éves jutalmat. Most ózonozzák a kettővel mellettünk lévő irodát, mert az egyik oltatlan beteg lett. Az összes céges rendezvény novemberre, decemberre és január első felére lemondva.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 828
113
A Deltánál mennyi a lappangási idő?

Ugyanaz van, mint tavaly. Kijövök egy betegségből november elejére, még szar a tüdőm, erre november végén kopogtat a covid. Hogy három oltással elkaptuk-e, nem tudom, de a lányom osztályában ma lett covidos egy kislány, miután mellé a múlt héten már karanténba került az ő évfolyamukon egy teljes osztály, akiket velük akár össze is zárhattak napköziben. Mikor a karantén kiderült, én már aznap nem engedtem múlt hét csütörtök óta suliba, volt is itthon nagy sírás. Ja, nem. :)
(Viszont én leültem, vettem egy papírt. Mondom magamban, ahogy a lányom mondta, náluk csak két kislány köhög. Oké, beírtam őket covidosnak. Egy tanárt szintén, mert miért ne!? Egy deltás kb. hat főt fertőz meg (a sealeseket nem tudom ...), na az akkor kb. 18 ember. 23an vannak az osztályban. A két köhögő nélkül 21, mivel azok a múlt hét szerdán már nem jöttek. Mivel egy kislányt nem engednek suliba a szülei, ők nagyon félnek a covidtól, ő csak vizsgázni jár be, marad 20. Na, mondom, vajon mennyi az esélye, hogy teszem azt a lányom van a kb. két nem fertőzött között? :) Gondoltam, ha nincs semmi, kedden már mehet. A nejem már ma be akarta küldeni, hogy nyugodtan menjen. Erre, ma lett egy hivatalosan covid+ az osztálytársa. Ma minden szülőnek szóltak, hogy viheti is a gyerekét haza, holnaptól online oktatás. Na mondom faxa.)

Eddig nála, nálunk semmi. Múlt hétfő óta ugyan gyengébbnek érzem magam, mondjuk keveset alszom, sok a meló, picit köhögtem is, de még mindig szar az időjárás és az előző betegség miatt se vagyok 100%os. Szombaton este volt némi hőemelkedés, de ennyi, meg a köhögés. Nejem és én éreztük a torkunkat, de mivel én pl. kólát csak hidegen iszom, simán az is lehetett. Ma a nejem letesztelte magát gyorssal, negatív. Hoz haza tesztet, mert mikor máskor, múlt héten kedden kapták meg anyámék a harmadikat, naná hogy volt náluk még előtte való vasárnap a lányom! ... Anyukám is kicsit mintha sokáig lenne kiütve a harmadik oltás után mellékhatásokkal ... Esténként hőemelkedés, meg kis köhögés. Na, mondom ez is faxa.

Erre ma érzem a torkom és érzem, hogy szarabb a közérzetem. Szombat óta fáradt is vagyok, mert nem tudok elaludni, ahogy oldalra fekszem, azonnal rámjön egy nyomi köhögés. Kb. hajnal 1kor sikerül csak. Hatkor kelés ...

Szóval, nem ismerem a deltát sem a delta pluszt. Mik a speckó tünetek a simához képest. Lassan egy éve, hogy hivatalosan covidos lettem ...
Ha jól tudom elég sokféle gyorsteszt van és hát belefutottam már privátban totál megbízhatatlanba....
Szal, ha tutira akarsz menni PCR. De persze ha a gyors pozitiv, az valószínűleg Covid. Viszint ha negativ, jó lenne egy PCR megerősítés.

Jobbulást!!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
"Warum der Impfstoff von Moderna in stärkerem Maße als der von Biontech/Pfizer zu Herzmuskelentzündungen führt, lässt sich erahnen, jedoch noch nicht belegen: Spikevax enthält 100 Mikrogramm mRNA pro Dosis, Corminaty 30 Mikrogramm. Weil beide Vakzine aber insgesamt nicht identisch zusammengesetzt sind, lässt es sich nicht so einfach vergleichen – auch wenn die Annahme, dass es mit der Menge zu tun hat, naheliegt."
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
Nem tettem volna sokat rá, hogy az amúgy vakcinaügyben igen megosztott USA is elérte a kezdetben nyájimmunitásnak kikiáltott 70%-os oltottságot.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 015
87 736
113
Ha jól tudom elég sokféle gyorsteszt van és hát belefutottam már privátban totál megbízhatatlanba....
Szal, ha tutira akarsz menni PCR. De persze ha a gyors pozitiv, az valószínűleg Covid. Viszint ha negativ, jó lenne egy PCR megerősítés.

Jobbulást!!
Negatív lett és köszi, de nem hiszek neki.

Egyelőre nem válaszolt a háziorvosom. Amint válaszol, jelzek neki, hogy kellene egy teszt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 828
113
már rég így kéne oltani
az emberek többsége okádik a bürokratikus szarakodástól, regisztráció, időponttal szarakodás, miegymás

...amint van egy iylen lehetőség mennek. akkor mi a tanulság?
Az a helyzet, mOst is regisztrálnak mkit, csak az Odavezényelt 500 katona.
Én pofátlanságnak tartom, hogy az emberek 10 perc regisztrációra lusták, hogy megkapják az oltást! Ha más megcsinálja helyettük, túlórában és qrvára nem ez lenne a dolguk, akkor felemelik a seggük és állnak inkább 1 órát sorban, minthogy időpontra beosztva rendezetten érkezzenek.

De nézzük a jó oldalát, halad az oltás...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 828
113
Az a helyzet, mOst is regisztrálnak mkit, csak az Odavezényelt 500 katona.
Én pofátlanságnak tartom, hogy az emberek 10 perc regisztrációra lusták, hogy megkapják az oltást! Ha más megcsinálja helyettük, túlórában és qrvára nem ez lenne a dolguk, akkor felemelik a seggük és állnak inkább 1 órát sorban, minthogy időpontra beosztva rendezetten érkezzenek.

De nézzük a jó oldalát, halad az oltás...
Sőt holnaptól 800 katonát vezényeltek a kórházakba.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0