Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Nem ezzel van bajom, mert ez tény, hanem azzal, hogy ha annyira fertőző a vírus ahogy mondták akkor az R nem 1.8 kéne legyen, hanem minimum 5.
Vagyis ha 10x-er fertőzőbb a Delta, mint az Angol változat aminek az R-je a csúcson is R valamivel 2 felett volt, akkor a most jelen lévő (média és hivatalos vezető szakértők szerint kommunikál) nagyon-nagyon fertőző Deltának legalább háromszor ennyi kéne legyen a terjedési képessége (igazság szerint 10x ennyinek kellene lennie, mert ezt harangozták be fertőzőképességnek. Egy jó nagy farkassal rémisztgettek, ami nem két báránykát eszik meg, hanem egyszerre 10-et, hogy aztán megérkezzen és a kettőt is alig bírja felfalni.
Most úgy tűnik, már csak a természetes fertőződés állíthatja meg a vírust (msn.com)
Ha jól megnézitek, az eredeti Wuhani vírusnak sokkal nagyobb R-je volt mint az azt követő mutációknak. Ennek vajon mi az oka?
Ne felejtsd el, hogy most a Delta variáns nem ugyanazon a "terepen" fertőz (értsd oltottak) mint az angol változat, amúgy ha sokkal többet tesztelnének lehet "gyönyörűen" kijönne az hogy a delta jóval fertőzőbb, bár ha jobban belegondolok ott van ez az adatokban hiszen a jelenlegi fertőzöttek nagy része az oltatlanokból kerül ki, tehát egy jóval kisebb népesesség szám produkál közel annyi fertőzöttet mint az oltás előtti járvány hullámok....
 
  • Tetszik
Reactions: bel
T

Törölt tag 4082

Guest
Ebben nem értünk egyet, mégis, hogy tudnák ezt bebizonyítani itt nem lesznek árulkodó e-mailek elfogott sms-k feltört meghajtók lehallgatott telefonhívások, kínai koronatanúk , ha még így is volt, hogy a vírus a laborból került ki a Kínai vezetés már régen minden szálat elvart.
De ha véletlenül tényleg a laborból kijutott egy TERMÉSZETES vírus, az miben változtat azon, hogy denevérről emberre migrált?
 
W

Wilson

Guest
De ha véletlenül tényleg a laborból kijutott egy TERMÉSZETES vírus, az miben változtat azon, hogy denevérről emberre migrált?
Az a járvány szempontjából semmiben, abban viszont nagyon is, hogy ha erre lenne egy hivatalosan elfogadott bizonyíték akkor Kína nagyon kellemetlen helyzetbe kerülne, mivel ők lennének a felelősök a világ szemében a világjárvány kialakulásáért,és ezt Kína jól láthatóan minden áron el akarja kerülni....
 
  • Tetszik
Reactions: bel and enzo

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Este tompa light-os fejfájás, hőemelkedés. 2x Aspirin +C, kamilla ,elmúlt. Ma reggel semmi...teljesen tünetmentes vagyok.
Kérdés a hozzá értőkhöz. Harmadik után meddig kell szüneteltetni a sportot?
Futás-kocogás, kondipark.
1-2 nap után szerintem simán mehet minden. (Én az oltást követő napon már nagyban szórtam ki a trágyát a veteménybe és ástam is be, szóval nem kell túlzásba vinni a pihenést... :))
Nem ezzel van bajom, mert ez tény, hanem azzal, hogy ha annyira fertőző a vírus ahogy mondták akkor az R nem 1.8 kéne legyen, hanem minimum 5.
Vagyis ha 10x-er fertőzőbb a Delta, mint az Angol változat aminek az R-je a csúcson is R valamivel 2 felett volt, akkor a most jelen lévő (média és hivatalos vezető szakértők szerint kommunikál) nagyon-nagyon fertőző Deltának legalább háromszor ennyi kéne legyen a terjedési képessége (igazság szerint 10x ennyinek kellene lennie, mert ezt harangozták be fertőzőképességnek. Egy jó nagy farkassal rémisztgettek, ami nem két báránykát eszik meg, hanem egyszerre 10-et, hogy aztán megérkezzen és a kettőt is alig bírja felfalni.
Most úgy tűnik, már csak a természetes fertőződés állíthatja meg a vírust (msn.com)
Ha jól megnézitek, az eredeti Wuhani vírusnak sokkal nagyobb R-je volt mint az azt követő mutációknak. Ennek vajon mi az oka?

Jó én értem, hogy ez így van a valóságban, ahogy veled is történt. De ez a megnövekedett R érték, miért nem jelenik meg a hivatalos statisztikákban?
Az, hogy mire képes a delta (R=7-8) és hogy mi valósul meg ebből a gyakorlatban (R=2) két külön dolog.
A nagyobb érték azt mutatja meg, hogy mit művelne védelmi intézkedések, védőoltás és természetes úton szerzett immunitás nélkül. Ehhez képest most van maszkviselési kötelezettség zárt térben, a lakosság ~60%-a kapott két oltást, ~20%-a már a harmadikat is megkapta, vannak olyanok, akik bár nincsenek beoltva, de rendelkeznek valamilyen fokú természetes immunitással.
 
M

molnibalage

Guest
Este tompa light-os fejfájás, hőemelkedés. 2x Aspirin +C, kamilla ,elmúlt. Ma reggel semmi...teljesen tünetmentes vagyok.
Kérdés a hozzá értőkhöz. Harmadik után meddig kell szüneteltetni a sportot?
Futás-kocogás, kondipark.
Semeddig.
Nekem Az első két Sino után azt mondták, ha nincs mellékhatás, csináld amit akarsz.
A piát esetleg egy napig kerülni.
Én az oltási utáni napon tekertem, ahogy szoktam.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Filter

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 186
113
Ne felejtsd el, hogy most a Delta variáns nem ugyanazon a "terepen" fertőz (értsd oltottak) mint az angol változat, amúgy ha sokkal többet tesztelnének lehet "gyönyörűen" kijönne az hogy a delta jóval fertőzőbb, bár ha jobban belegondolok ott van ez az adatokban hiszen a jelenlegi fertőzöttek nagy része az oltatlanokból kerül ki, tehát egy jóval kisebb népesesség szám produkál közel annyi fertőzöttet mint az oltás előtti járvány hullámok....
Teljesen logikus amit írsz. Így már érthető az alacsony R szám.
De veled szemben a hivatalos kommunikáció azt is mondja, hogy azért van ennyi beteg, mert sok az oltatlan, ill. a lejárt oltású személy. Akkor ez nem igaz?
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
De ha véletlenül tényleg a laborból kijutott egy TERMÉSZETES vírus, az miben változtat azon, hogy denevérről emberre migrált?
Az esetleges alkotóelemeiben. Nem mindegy, hogy egy mutáció mutálódik szerintem, vagy egy az emberre kihegyezett fegyver mutálódik az ismeretlenbe. Persze ha csak magát az eü folyamatot nézzük, lehet mindegy, de az egyik esetén viszonylagosan lehet jósolni azt gondolom, míg egy szerkesztett, de onnantól ismeretlen képességű fegyver esetén nem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and enzo

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 186
113
1-2 nap után szerintem simán mehet minden. (Én az oltást követő napon már nagyban szórtam ki a trágyát a veteménybe és ástam is be, szóval nem kell túlzásba vinni a pihenést... :))



Az, hogy mire képes a delta (R=7-8) és hogy mi valósul meg ebből a gyakorlatban (R=2) két külön dolog.
A nagyobb érték azt mutatja meg, hogy mit művelne védelmi intézkedések, védőoltás és természetes úton szerzett immunitás nélkül. Ehhez képest most van maszkviselési kötelezettség zárt térben, a lakosság ~60%-a kapott két oltást, ~20%-a már a harmadikat is megkapta, vannak olyanok, akik bár nincsenek beoltva, de rendelkeznek valamilyen fokú természetes immunitással.
Igen, erről beszélt Wilson is. Logikus magyarázat az alacsony R-re. De akkor arra is van remény, hogy nem fog jobban elhúzódni, mint az előző két hullám.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
T

Törölt tag 4082

Guest
Az esetleges alkotóelemeiben. Nem mindegy, hogy egy mutáció mutálódik szerintem, vagy egy az emberre kihegyezett fegyver mutálódik az ismeretlenbe. Persze ha csak magát az eü folyamatot nézzük, lehet mindegy, de az egyik esetén viszonylagosan lehet jósolni azt gondolom, míg egy szerkesztett, de onnantól ismeretlen képességű fegyver esetén nem.
Csak szólok mindenkinek, itt magyarhonban is vannak laborokban vírusok, és ha kijutna véletlenül még járványt is okozhatna. Csak attól az nem lenne mesterséges.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 780
26 868
113
Ausztria:
15 365 új fertőzött (a tegnapi csúszó adatokkal együtt)
+67 kórházban
+1 intenzíven
+66 halott

Hoppááá, és változtattak az oltásokról szóló adatok közlésén:
5 904 364 érvényes oltási igazolás (2. oltás és a J&J együtt.) Hát ahogy mondtam, kb ugyanúgy állunk.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Szerinted az nem ellentmondás, hogy:
Egyik narratíva szerint: Azért nincs annyi fertőzött a sokkal fertőzőbb DELTA esetében, mert sok az oltott.
Másik narratíva szerint: Azért terjed ennyire a betegség mert nincs elég oltott, és aki igen, annak is lejárt.
Mivel ugye ha nem lenne ennyi oltott, akkor sokkal több lenne a fertőzött, ugyanakkor ha több lenne az oltott (akinek még ér valamit az oltása), akkor kevésbé terjedne. Ezek inkább kiegészítik egymást, mintsem ellentmondanának.
 
W

Wilson

Guest
Teljesen logikus amit írsz. Így már érthető az alacsony R szám.
De veled szemben a hivatalos kommunikáció azt is mondja, hogy azért van ennyi beteg, mert sok az oltatlan, ill. a lejárt oltású személy. Akkor ez nem igaz?
Gyakorlatilag én is ugyanazt mondom, mint a hivatalos kommunikáció csak én nem említettem meg, hogy azok között is fertőz a vírus és okoz megbetegedést akiknek már eltelt hat hónap a második oltás beadása óta, ezért érték egyet @merleg és @Pogány abban, hogy jó lenne már ha a kormányzat kiadná a jelenlegi hivatalos adatokat arról, hogy ,mennyi oltott és oltatlan szorul kórházi ápolásra ebből mennyi az oltottak és oltatlanok aránya az intenzív osztályokon és a kórházba került oltottak közül mennyi kapott csak egy oltást és mennyi közülük azoknak a száma akiknél már 6 hónap eltelt a második adag beadása óta.Szerintem ha ezeket az adatokat nyilvánosságra hoznák az segítene az oltási kampányban és a harmadik oltás minél magasabb számú felvételében, arról nem is beszélve, hogy minden oltás szkeptikus látná, hogy az oltások működnek....
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97
T

Törölt tag 2361

Guest
A hatóságok eljárást indítottak, mivel több bejelentés is érkezett arról, hogy a papok a maszkviselés ellen agitáltak, kizavarták az oltott híveket a templomból, sőt volt, akiről letépték a maszkot.


Számos olyan esetről lehetett hallani eddig is Romániában, hogy az ortodox egyház egyes papjai nem siettek híveiket arra buzdítani, hogy védekezzenek a koronavírus-járvány ellen, vagy hogy oltassák be magukat


 
  • Szomorú
Reactions: gafzhu

Martin15

Well-Known Member
2021. március 12.
68
421
53
Gyakorlatilag én is ugyanazt mondom, mint a hivatalos kommunikáció csak én nem említettem meg, hogy azok között is fertőz a vírus és okoz megbetegedést akiknek már eltelt hat hónap a második oltás beadása óta, ezért érték egyet @merleg és @Pogány abban, hogy jó lenne már ha a kormányzat kiadná a jelenlegi hivatalos adatokat arról, hogy ,mennyi oltott és oltatlan szorul kórházi ápolásra ebből mennyi az oltottak és oltatlanok aránya az intenzív osztályokon és a kórházba került oltottak közül mennyi kapott csak egy oltást és mennyi közülük azoknak a száma akiknél már 6 hónap eltelt a második adag beadása óta.Szerintem ha ezeket az adatokat nyilvánosságra hoznák az segítene az oltási kampányban és a harmadik oltás minél magasabb számú felvételében, arról nem is beszélve, hogy minden oltás szkeptikus látná, hogy az oltások működnek....
Csak az a bibi, hogy az oltás szkeptikusokat a számok, tények nem érdeklik....
 
W

Wilson

Guest
Csak az a bibi, hogy az oltás szkeptikusokat a számok, tények nem érdeklik....
Én nem a vakhitű alufólia sapkás fényevő állampolgár társaimra gondoltam, hanem azokra akik félelemből, vagy más okból nem akarják az oltást felvenni , az én ismerősi körömben is volt olyan ember aki azután oltatta be magát amikor látta, hogy egy rokonával mit művelt a covid fertőzés....Amúgy egy friss felmérés szerint a magyar lakosság 12%- semmilyen körülmények között nem oltatná be magát, ha ez a felmérés pontos akkor van még bőven olyan ember akit még lehet győzni arról, hogy oltsa be magát.....
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 186
113
A hatóságok eljárást indítottak, mivel több bejelentés is érkezett arról, hogy a papok a maszkviselés ellen agitáltak, kizavarták az oltott híveket a templomból, sőt volt, akiről letépték a maszkot.


Számos olyan esetről lehetett hallani eddig is Romániában, hogy az ortodox egyház egyes papjai nem siettek híveiket arra buzdítani, hogy védekezzenek a koronavírus-járvány ellen, vagy hogy oltassák be magukat


Romániában még az ortodox egyház felső vezetése sem támogatja az erőszakos oltást. Azt mondja, hogy az oltás beadását az emberekre kell bízni.
Az átlag papok nagy része pedig egyértelműen oltása ellenes és ezt is prédikálja a misén. A hívek pedig vakon követik amit mondanak.
Ezek után és annak tükrében, hogy 30%-os átoltottság mellet (aminek kb. 1/5-e kamu oltás, még a hivatalos szervek szerint is) nem pusztult ki a román nép, a román szkeptikusokat már végképp nem lehet meggyőzni. Az eredmények alapján (nem haltak ki és már csökken a betegek száma), meg lesznek győződve arról, hogy igaz amit a pap hirdet. Nevezetesen, hogy az oltás, sterilitást, rákot okoz, antikrisztusi chipet és stb-it tartalmaz, na meg a sátánistáktól van, hoyg kiirtsa az emberiséget - mert túl sokan vagyunk. Márpedig így, szerintem Ro. még a 35%-os átoltottságot sem fogja elérni - SOHA sem!

Nem mellékesen felvet néhány kérdést az is, hogy hogy a francba nem lett nagyobb galiba 30%-os átoltottság mellett Ro-ban? Már rég csökkenek a számok (napi 19 ezerről, már 4000 körülire). Na meg a csúcson sem érték el - lakosság arányosan - a magyarországi számokat, holott mi sokkal jobban be vagyunk oltva. Konkrétan duplájára.
Na ezt adjátok össze ceruza nélkül.
Szerintem, ha valamit akarunk tudni a vírus természetéről, akkor vigyázó szemünket a jövőben Romániára (na meg Bulgáriára, ahol 275 körüli az átoltottság) kell vessük!
 

Martin15

Well-Known Member
2021. március 12.
68
421
53
Én nem a vakhitű alufólia sapkás fényevő állampolgár társaimra gondoltam, hanem azokra akik félelemből, vagy más okból nem akarják az oltást felvenni , az én ismerősi körömben is volt olyan ember aki azután oltatta be magát amikor látta, hogy egy rokonával mit művelt a covid fertőzés....Amúgy egy friss felmérés szerint a magyar lakosság 12%- semmilyen körülmények között nem oltatná be magát, ha ez a felmérés pontos akkor van még bőven olyan ember akit még lehet győzni arról, hogy oltsa be magát.....
Itt a munkahelyen a munkaszerződés megszűnése dobott rajta. A maradék keresi a kiskapukat, közbe puffognak, meg bizonygatják, hogy nincs is járvány, a gyógyszergyártók meg mészáros gazdagodik belőle. És elvileg diplomások...