Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 472
25 346
113
Kiragadtam egy részletet az egészből.

Azzal nem értek egyet, hogy a több tesztelés nem csökkentheti a járványt. Ha még tünetmentes, vagy korai fázisban van, vagy a betegségben bizonytalanok esetében döntő lehet, hogy kimutatódik-e a fertőzöttség, mert így a további vírus átadás mérséklődhet.

A kontaktkutatás is ezt célozta meg. Célja alpvetően nem a járvány megállítása, hanem a terjedésének csökkentése. De azért láttunk már arra példát, hogy a teszt után városokat, nagyobb területet lezártak, hogy a járványt megállítsa.

Ha a szövegedet sarkalatosan nézem, akkor Te tesztelés ellenes vagy. :D :D
Folytatás:
  • A PCR teszt időigénye egy újabb probléma. Sajnos a delta variánsnak már annyira rövid a lappangási ideje és főleg a fertőzéstől a fertőzőképessé válásig eltelő ciklusidő, hogy mire a PCR tesztnek eredménye lenne, addigra jó eséllyel a tünetek is megjelennek. De hogy a kontaktok előbb válnak fertőzőképessé, mint ahogy PCR-el meg lehet őket fogni, az 100%-ig biztos. Márpedig pusztán ez is értelmetlenné teszi a körbe teszteléses módszert. Mire valakinek megjelennek a tünetei, addigra az által megfertőzöttek fele már fertőzőképes, a másik fele pedig a PCR körbetesztelés időtartama és eredményeihez szükséges idő alatt válna fertőzőképessé.
  • Na meg persze az is totál kivitelezhetetlen, hogy minden fertőzött miatt másik 50-100 embert zárjunk karanténba, mert akkor az ország megszűnik működni. Márpedig karantén nélkül a tesztelésnek nincs sok értelme, hiszen a teszt nem akadályozza meg, hogy valaki továbbadja a fertőzést.
  • Az egyetlen ország, ahol a tömeges karantén, tömeges teszteléssel egybekötve működik, az Kína. De ehhez az kell, hogy szinte hermetikusan elzárják magukat. A beutazás rendkívül szigorú feltételekhez kötött a tömeges behurcolás elkerülése érdekében. Ha pedig találnak pár esetet, akkor teljesen lezárnak 10 milliós városokat és végig tesztelik az ott élőket. Na nem egyenként, mert arra még az 1,4 milliárdos Kínának sem lenne kapacitása, hanem csoportos teszteléssel. Ehhez Kína erőforrásai kellenek. De még ott sem a tesztelés a lényeg, hanem a végletesen szigorú karantén, a 10 milliós város lezárása 2 hétre. Ez itt a nyitott Európában nem megy, ahol a határok átjárhatók. Ahol a határforgalom az országok lakosságához képest több nagyságrenddel nagyobb, mint Kínában, ahol a lakosság nem fogadná el nem tartaná be azokat az intézkedéseket, amit Kínában megcsinálnak. Ahol ha ezt egy ország önmagába megpróbálná, de a többi országban szabadon terjed a járvány, akkor az eszméletlen szigorú ország semmit nem érne a külső behurcolási nyomással szemben csak szénné szívatná saját magát.
  • Hol vennék le a sok százezer mintát. A mentősöknek, betegszállítóknak erre most nincs kapacitása. A háziorvosoknak sem. Örülnek, ha a tünetesek gyorstesztjeit megoldják a normál betegellátás és az oltások mellett. A rengeteg tünetmentes kontakt szaladgáljon tesztre keresztbe-kasul városban, ahelyett, hogy aki teheti az inkább otthon maradna? Ez aztán a hatékony megoldás, mármint ha a járványt direkt terjeszteni akarjuk!
  • Nem árt azt is figyelembe venni, hogy nem áll rendelkezésre végtelen mennyiségű pénz és végtelen erőforrás. A tesztelés fajlagosan nagyon drága. Ezen a héten volt 52 ezer tesztes napunk- Ez tesztenként közel 20 ezer forinttal napi 1 milliárd Ft. Még ha műszakilag és emberileg adott is lenne a lehetőség ennek a megtöbbszörözésére (de nem adott), akkor sem érné meg. Napi 1 milliárd Ft töredékéből a teljes lakosságot el lehetne látni napi egy ingyenes maszkkal. Márpedig 10 millió maszk nagyságrenddel többet használ a járvány ellen, mint 52 ezer teszt. Ha egy fertőzöttet 2 x 50-100 PCR teszttel körbe tesztelünk, az 2-4 millió Ft-ba kerül. Ugyanezt az embert 2 adag oltással beoltani a legdrágább, adagonként 10 ezer forintos oltóanyaggal 20 ezer forint költség. Az ő táppénze átlagkereset esetén 10 napra kb. 90 ezer Ft, annak érdekében, hogy maradjon otthon. Ugye látszik hogy egységnyi pénzt mennyivel értelmesebb és hatékonyabb módon is el lehet költeni a védekezésre, mint a tesztek erőltetése?
  • Mennyi egy PCR teszt időigénye? Maga az eljárás a laborban kb. 4 óra, de a mintát is le kell venni, szállítani, adminisztrálni, kiértékelni, kiértesíteni. Ezt meg lehet szorozni a kontaktok számával. Ezzel szemeben egy oltás megvan pár perc alatt, a háziorvos pedig telefonon szintén pár perc alatt veheti rá a fertőzöttet, hogy ő maga is maradjon otthon és a nem tesztelt családtagja is, ha tehetik.
  • Mennyi egy PCR teszt átfutása mintavételtől az értesítésig? Optimális esetben 1-2 nap, de mostanság inkább 4-5 nap, vagy több.
  • Aztán tessék belegondolni, hogy amikor túl van feszítve az egészségügy és a betegek gyógyításával foglalkozik, akkor mennyi embert, erőforrást vonna el a tesztelgetés megtöbbszörözése. Márpedig ha több az elvont erőforrás, mint az elérhető betegszám csökkenés pozitív hatása, akkor a tesztelési ámokfutással, az elvont erőforrással a betegellátást nyírjuk ki.
Lehetne még jó pár érvet írni és korában már írtam is, amikor ez szóba került. De ellenőrizzük le a gyakorlatban a több teszt hatását:
Tessék megnézni, hogy Magyarországon a tesztpozitivitás most 24%. Ausztriában 3%. Csehországban és Szlovákiában 17%. Magyarországon ma a 10 ezer lakosra jutó napi tesztszám 7 napos mozgó átlaga 43. Ausztriában 527, Csehországban 106, Szlovákiában 119. Tehát az említett országok nálunk jóval többet tesztelnek. Persze azért ők sem annyit, hogy képesek lennének körbe tesztelni a pozitív eseteiket és hatékonyan kontaktot kutatni.
De mindhárom országban magasabb a lakosság arányos fertőzöttség, mint nálunk. A cseheknél és az osztrákoknál 1,5-szer, a szlovákoknál 2-szer. A szaporodási ráta lényegében azonos mind a 4 országban. Lakosságarányosan a cseheknél magasabb, az osztrákoknál és a szlovákoknál sem érdemben alacsonyabb a lélegeztetőn/intenzíven lévők száma, mint nálunk. Lakosságarányosan a cseheknek és a szlovákoknak hasonló, az osztrákoknak érdemben kevesebb a kórházban kezelt beteg, de ez azért van, mert az osztrákok lakosságarányos kórházi kapacitása is jóval kevesebb. A kórházak telítettsége még nálunk a legalacsonyabb.

Na akkor most van gyakorlati haszna a több tesztnek?

Én sem várok választ, mert láthatóan érzelmi alapon állsz hozzá a kérdéshez.

Mellesleg magán úton, fizetősen szénné tesztelteted magad, ha ezt szeretnéd. Senki nem akadályoz meg benne. Mert hogy a tünetmenteseknek nem jár alanyi jogon az ingyen tesztelés.

Az unokádnak jobbulást kívánok!
Továbbra is tartom magamat ahhoz, amit leírtam és beidéztem ide.

Tesztelni kell, mert így lehet a vírus tovább terjedését csökkenteni és nem mindegy, hogy mikor kerül kórházba! Az oltottak esetében is kisebb a gyanú, hogy koronás, mert nem produkál jellemző tüneteket, de még attól fertőz.

A hiszti inkább nálad mutatható ki, mert mindenáron ragaszkodsz és bizonygatod a teszt feleslegességét.

Pedig nem is akartam írni, de hogy még bevontad azt is, hogy én az egész országot teszteltetni akarom, ez azért meglepett.

Köszönöm a kedves szavaidat az unokámmal kapcsolatban. :)
 
W

Wilson

Guest

Moderna: 2022 elején már lehet külön vakcinánk az omikron ellen...​


A Moderna orvosi vezetője, Paul Burton nyilatkozott a Bloombergnek, és azt mondta, ha a cég egy, az omikronra specializált, új vakcina kifejlesztése mellett dönt, úgy ez az oltóanyag 2022 elejére már el is készülhet. Burton ugyanakkor azt mondta a már meglévő az oltásoknak is védeniük kell, ezért fontos, hogy aki teheti, oltassa be magát. A Moderna teszteli, hogy mennyire hatnak a vakcinák a megjelent új vírusváltozattal szemben.
Szlávik János a Kossuth Rádióban vasárnap reggel azt mondta: a koronavírus omikronnak elnevezett változata bizonyos szempontból aggasztóbb, mint a korábbiak, hiszen sokkal több mutációt tartalmaz – éppen azokon a helyeken, ahol a vírus az emberi sejtekhez kapcsolódik, ugyanakkor klinikai viselkedéséről még nem lehet sokat tudni.
A Dél-pesti Centrumkórház infektológus a szerint az
első hírek rendkívül kedvezőek, de azért várjuk ki a végét
– mondta, hozzátéve, az omikron variáns a korábbi törzseknél enyhébb, viszont furcsább megbetegedéseket okozott Dél-Afrikában: elsősorban fejfájást, rendkívüli gyengeséget, levertséget, szapora szívdobogást. Szlávik szerint nem kizárt, hogy a jelenlegi védőoltások is védelmet adnak az omikron variánssal szemben, de ha nem, akkor is becslések szerint 1-2 hónap alatt át lehet alakítani a meglévő vakcinákat.
Az omikron eközben megérkezett Európába.


 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Egy rendornek fel kell hivnia, es elbeszelhetnie vele, hogy kik a kontaktjai. Nehany esetet le tud kezelni egyetlen rendor egyetlen nap alatt.
Szerinted a tobb mint 40 000 rendorbol egy tucatnal tobb nem vetheto be erre? Ha valoban nem, akkor vegyenek fel nyugdijjas rendoroket erre a celra.

Gondoltak rá a szakik - erről a problémáról is beszélnek az MTA előadásokon - de az a helyzet, hogy ez így nem működne, csak nagyon gyenge hatásfokkal. Egy átlag ember több napos késéssel nem tudja megnevezni a szoros kontaktjait. Konkrétan ezért fejlesztettek néhány országban telefonos appokat, amik regisztrálják a közeli kontaktokat, bluetooth esetén még a távolságot is, de annak is csak akkor van értelme, ha kötelezően használja mindenki. ...Ja, olyan meg nálunk nem lesz egyhamar.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 575
11 172
113
"A szakemberekre kellene hallgatni, ebben az esetben az orvosokra, immunológusokra, virológusokra, biokémikusokra, és nem olyanokra, akik nem rendelkeznek ezen a téren alapos tudással. Én sem adok tanácsot az autószerelőnek, hogy mit tegyen a futóművel, hiszen nem értek hozzá. Ugyanakkor bármerre járok, mindenütt azt tapasztalom, hogy sok embernek mondhatnak bármit, a hitén, az előítéletein nem sikerül áttörni. Úgy sem, ha a közvetlen környezetében hal meg valaki a koronavírus-fertőzés következményeként. Azt vallom, nagyon fontos az őszinte kommunikáció és a megfelelő tájékoztatás a szakemberek részéről, ugyanakkor az ezen a téren laikusoknak bízniuk kell azokban, akik sok éve vagy évtizede vakcinákkal, kórokozókkal vagy éppen az immunrendszer működésével foglalkoznak. "

 
T

Törölt tag 4082

Guest
"A szakemberekre kellene hallgatni, ebben az esetben az orvosokra, immunológusokra, virológusokra, biokémikusokra, és nem olyanokra, akik nem rendelkeznek ezen a téren alapos tudással. Én sem adok tanácsot az autószerelőnek, hogy mit tegyen a futóművel, hiszen nem értek hozzá. Ugyanakkor bármerre járok, mindenütt azt tapasztalom, hogy sok embernek mondhatnak bármit, a hitén, az előítéletein nem sikerül áttörni. Úgy sem, ha a közvetlen környezetében hal meg valaki a koronavírus-fertőzés következményeként. Azt vallom, nagyon fontos az őszinte kommunikáció és a megfelelő tájékoztatás a szakemberek részéről, ugyanakkor az ezen a téren laikusoknak bízniuk kell azokban, akik sok éve vagy évtizede vakcinákkal, kórokozókkal vagy éppen az immunrendszer működésével foglalkoznak. "

Ennek ebben az országban nincs realitása.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
ezek a WHO-tol totalisan meghulyultek.
kihagytak a gorog XI betut az uj mutacio megnevezeseben nehogy megsertsek a kinai elnokot :D

ez a nyugati seggnyalas meg mindenkinek megfelelosegi vagy nagyon nagy bajokat fog egyszer okozni.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 070
32 543
113
ezek a WHO-tol totalisan meghulyultek.
kihagytak a gorog XI betut az uj mutacio megnevezeseben nehogy megsertsek a kinai elnokot :D

ez a nyugati seggnyalas meg mindenkinek megfelelosegi vagy nagyon nagy bajokat fog egyszer okozni.

Még jó, hogy nem a NATO fonetikus ábécéről nevezik el őket, akkor lehetne Victor variáns. Meg Yankeee, Zulu... ezek is problémások lennének, bár utóbbi a mostanira ráillene :D
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Még jó, hogy nem a NATO fonetikus ábécéről nevezik el őket, akkor lehetne Victor variáns. Meg Yankeee, Zulu... ezek is problémások lennének, bár utóbbi a mostanira ráillene :D
az a regi nyugat, valahol a1800 vagy elotte levo idobol, siman meg is nevezte volna a virust kinaianak vagy epp a XI lenne a neve.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 965
113
Közeleg a karácsony, kinéztem egy ajándékot, egy UVC-s fertőtlenítő dobozkát mobiltelefonnak. Így hirtelen bekattant mielőtt még véglegesíteném a dolgot a rossz tapasztalatom, ezért utánanéztem, hogy termel-e ózont. A LED gyártók megnyugtatnak mindenkit, hogy a megfelelő hullámhossztartományban működő UVC LEDek nemhogy ózont termelnek egyenest megsemmisítik.
A rossz tapasztalat: nem volt választásom, szagmentesíteni és fertőtleníteni kellett egy teljes ingatlant ingóságostul, mert szó szerint elviselhetetlen volt, ehhez egyik kör volt kétszeri ózongenerátorozás. Egyik mellékhatás volt az, hogy a LED tv háttérvilágítása másképp kezdett világítani, de mint mondom nem volt választás, tudjuk az ózon korrodál, és veszélyes lehet, pláne a mai finom vékony elektronikára.
Hirtelen beugrott, hogy mentőautóink fertőtlenítése pont ekkor amikor nekem kellett jó kis generátorhiányt csinált a piacon, mert hirtelen felvásároltak/kibéreltek minden elérhető ózongenerátort, amikor kiderült, hogy a mentőszolgálat a mentőautóit is ezzel fertőtleníti, volt egy kis boom a piacon.
A mentőautók fedélzetén elhelyezett eszközökben lévő elektronika vajon ózontűrő? Mind? Hány meghibásodás lehetett az életmentő berendezések elektronikái között az ózonozás miatt? (defibrillátor, vércukormérő, pulzoximéter + sokmindenmás) És akkor a gumialkatrészek szétmarásáról nem beszéltünk.
(elvileg az FDA approved medicel equipmentnek van kijelölt ózon tőréshatára, amit mint a linkelt példa mutatja nagyon egyszerű átlépni egy ózongenerátorral, és a kiépült fertőtlenítőállomás folyamatosan nyomta az esetkocsikba az ózont... jobb generátor csinál 15 ppm-et, FDA tűréshatár 0,05 ppm)
Érdekelne, hogy ki találta ezt ki, mi alapján, és milyen az utóélete ennek az ötletnek, szerintem ma már irdatlan csend lenne a válasz tartok tőle...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 788
30 585
113

Moderna: 2022 elején már lehet külön vakcinánk az omikron ellen...​


A Moderna orvosi vezetője, Paul Burton nyilatkozott a Bloombergnek, és azt mondta, ha a cég egy, az omikronra specializált, új vakcina kifejlesztése mellett dönt, úgy ez az oltóanyag 2022 elejére már el is készülhet. Burton ugyanakkor azt mondta a már meglévő az oltásoknak is védeniük kell, ezért fontos, hogy aki teheti, oltassa be magát. A Moderna teszteli, hogy mennyire hatnak a vakcinák a megjelent új vírusváltozattal szemben.
Szlávik János a Kossuth Rádióban vasárnap reggel azt mondta: a koronavírus omikronnak elnevezett változata bizonyos szempontból aggasztóbb, mint a korábbiak, hiszen sokkal több mutációt tartalmaz – éppen azokon a helyeken, ahol a vírus az emberi sejtekhez kapcsolódik, ugyanakkor klinikai viselkedéséről még nem lehet sokat tudni.
A Dél-pesti Centrumkórház infektológus a szerint az

– mondta, hozzátéve, az omikron variáns a korábbi törzseknél enyhébb, viszont furcsább megbetegedéseket okozott Dél-Afrikában: elsősorban fejfájást, rendkívüli gyengeséget, levertséget, szapora szívdobogást. Szlávik szerint nem kizárt, hogy a jelenlegi védőoltások is védelmet adnak az omikron variánssal szemben, de ha nem, akkor is becslések szerint 1-2 hónap alatt át lehet alakítani a meglévő vakcinákat.
Az omikron eközben megérkezett Európába.


Ennyi idő kell kiszámolni a Modernánál, hogy hogy keresnek jobban? Ilyen, ha a pénzűgy és a marketing osztály közt felszültség van.

"A szakemberekre kellene hallgatni, ebben az esetben az orvosokra, immunológusokra, virológusokra, biokémikusokra, és nem olyanokra, akik nem rendelkeznek ezen a téren alapos tudással. Én sem adok tanácsot az autószerelőnek, hogy mit tegyen a futóművel, hiszen nem értek hozzá. Ugyanakkor bármerre járok, mindenütt azt tapasztalom, hogy sok embernek mondhatnak bármit, a hitén, az előítéletein nem sikerül áttörni. Úgy sem, ha a közvetlen környezetében hal meg valaki a koronavírus-fertőzés következményeként. Azt vallom, nagyon fontos az őszinte kommunikáció és a megfelelő tájékoztatás a szakemberek részéről, ugyanakkor az ezen a téren laikusoknak bízniuk kell azokban, akik sok éve vagy évtizede vakcinákkal, kórokozókkal vagy éppen az immunrendszer működésével foglalkoznak. "

Ezzel a 4 évente újraoltással sem jön ki a matek. Bő fél éve van oltás és már több mutáció miatt volt hiszti, a legfrissebb alig pár napos, ebben a tempóban 4 év mulva 10-20 új mutációnál leszünk, amikről ma még semmit nem tudnak. Mit fog megoldani ha 4 évente újraoltanak?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 575
11 172
113
Ezzel a 4 évente újraoltással sem jön ki a matek. Bő fél éve van oltás és már több mutáció miatt volt hiszti, a legfrissebb alig pár napos, ebben a tempóban 4 év mulva 10-20 új mutációnál leszünk, amikről ma még semmit nem tudnak. Mit fog megoldani ha 4 évente újraoltanak?
A hipotézis alapja az, hogy 3 dózis felvétele esetén hosszabb távú immunitás alakul ki, amely hatékony lenne a felbukkanó mutánsok ellen is. Ebben az esetben pedig elegendő lenne mondjuk 4 évenként emlékeztető dózissal frissíteni az immunmemóriát.
 
W

Wilson

Guest
Ennyi idő kell kiszámolni a Modernánál, hogy hogy keresnek jobban? Ilyen, ha a pénzűgy és a marketing osztály közt felszültség van.


Ezzel a 4 évente újraoltással sem jön ki a matek. Bő fél éve van oltás és már több mutáció miatt volt hiszti, a legfrissebb alig pár napos, ebben a tempóban 4 év mulva 10-20 új mutációnál leszünk, amikről ma még semmit nem tudnak. Mit fog megoldani ha 4 évente újraoltanak?
Ennyi idő kell hogy ha szükséges módosítsák a vakcinát az új mutánsnak megfelelően...
 
  • Tetszik
Reactions: bel

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
1.068.888 fertőzött (+11.871)
6.913 kórházban (+55)
695 lélegeztetőgépen (+15)
172.488 aktív eset (+6.626)
862.534 gyógyult (+5.083)
33.866 elhunyt (+162)
6.087.474 kapott oltást (+15.182)
8.298.820 mintavétel (+49.296)
66.834 hatósági házi karanténban (+2.832)
dc6a102fcc656343f2694cdf80723bb1.png
1.096.718 fertőzött (+27.830, 3 nap alatt)
7.438 kórházban (+525)
538 lélegeztetőgépen (-157)
185.141 aktív eset (+12.653)
877.251 gyógyult (+14.717)
34.326 elhunyt (+460)
6.120.959 kapott oltást (+33.485, 2.477.399 fő a harmadik oltást is felvette)
8.423.435 mintavétel (+124.615)
52.452 hatósági házi karanténban (-14.382)
7931_411a0bfd3ee2.png
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 923
13 147
113
1.096.718 fertőzött (+27.830, 3 nap alatt)
7.438 kórházban (+525)
538 lélegeztetőgépen (-157)
185.141 aktív eset (+12.653)
877.251 gyógyult (+14.717)
34.326 elhunyt (+460)
6.120.959 kapott oltást (+33.485, 2.477.399 fő a harmadik oltást is felvette)
8.423.435 mintavétel (+124.615)
52.452 hatósági házi karanténban (-14.382)
7931_411a0bfd3ee2.png

Gyanús, hogy a lélegeztetőn lévők számát elírták és nem 538, hanem 738.

Minden esetre biztató, hogy az esetszám növekedés üteme már eléggé lecsökkent és a tesztpozitivitás sem nő érdemben.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 965
113
A hipotézis alapja az, hogy 3 dózis felvétele esetén hosszabb távú immunitás alakul ki, amely hatékony lenne a felbukkanó mutánsok ellen is. Ebben az esetben pedig elegendő lenne mondjuk 4 évenként emlékeztető dózissal frissíteni az immunmemóriát.
Erről szólj az USA EÜ szabályozóinak is, mert ott már most a negyedik oltásnál tartanak. (igaz csak a gyenge immunrendszerűek esetében akit kb a lakosság 3%-nak gondolnak) Majd ha eljutunk időben oda, akkor kiderül, hogy lesz-e hosszabb távú immunizáció a harmadik oltástól, vagy ez is csak egy munkahipotézis és marad a 4-6 havonta oltás. (viszonylag gyorsan egyértelmű lesz, én nem vagyok optimista ezt illetően, de kellemes meglepetés lenne)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 575
11 172
113
Erről szólj az USA EÜ szabályozóinak is, mert ott már most a negyedik oltásnál tartanak. (igaz csak a gyenge immunrendszerűek esetében akit kb a lakosság 3%-nak gondolnak) Majd ha eljutunk időben oda, akkor kiderül, hogy lesz-e hosszabb távú immunizáció a harmadik oltástól, vagy ez is csak egy munkahipotézis és marad a 4-6 havonta oltás. (viszonylag gyorsan egyértelmű lesz, én nem vagyok optimista ezt illetően, de kellemes meglepetés lenne)
Az egész csak egy gondolatkísérlet, majd a mindennapok megerősítik vagy megcáfolják.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 012
91 927
113
A hétvégén nagy ugrás volt az oltási hajlandóságban az oltási akcióhétnek köszönhetően. Különösen a harmadik vakcina volt "kelendő," melyből 207 ezret vettek fel Magyarországon. Új első körös oltott 33 ezer, második körös 15 ezer volt a hétvégén.