Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest

Koronavírus: Zacher Gábor elmondta, miért magas a magyarok halálozási aránya​


"Arról is beszélt, hogy ha csökkenő tendenciát látunk a statisztikában a lélegeztetett betegek számában, annak kisebb százaléka az, akit le lehet venni a lélegeztetőgépről, és nagyobb százalék az, akit sajnos elveszítenek - számol be a Klubrádió.hu.

A lélegeztetett betegek korábban jellemző 85-90%-os aránya kapcsán kifejtette: most egy picivel jobb a helyzet, de „nem mondhatunk olyan eredményeket, hogy ez itt 40-50 százalékos”.

Náluk – ez „csak a kis kórházuk statisztikája” – a betegek körülbelül 75 százaléka nem vett fel semmilyen oltást. Vannak kétszer oltottak, 10-15 százalék, de ők a másodikat többnyire 6 hónappal ezelőtt kapták, így már nem nagyon számítanak védettnek. Ezek összecsengnek a MOK legutóbb gyűjtött adataival:

A műsorvezető megkérdezte, hogy miért lehet megint nagyon magas a magyar halálos áldozatok száma például Ausztriához, Csehországhoz képest. Zacher Gábor szerint ehhez figyelembe kell venni, hogy a magyar lakosság egészségi állapota az EU-ban az egyik legrosszabb. A megelőzhető betegségek és a daganatos betegségek szempontjából elsők vagyunk. Említette a rizikófaktorok között az elhízást, a cukorbetegséget, a dohányzást, az alkoholt.

SZERINTE EZÉRT IS VAN, HOGY AZ EGYMILLIÓ LAKOSRA JUTÓ HALÁLOZÁS SZEMPONTJÁBÓL ILYEN SÚLYOS A HELYZET, A VILÁGON AZ ÖTÖDIK LEGROSSZABBUL ÁLL MAGYARORSZÁG.

Egyébként érdekes, hogy ezt nem kommunikálják – tette hozzá."


 
W

Wilson

Guest
Szerintem oltások kellenek, sokat segítettek az emberiségen, a csecsemőkori és gyerekkori oltások mindenképp, itt most gondolok azokra, amik évtizedes tesztelésen vannak túl és nem egy hónap alatt hozták össze. Ami a jelenlegi covid vakcinákat illeti, egy nagy szar az egész. Fél év után újra be kell oltsanak, de amúgyis arra kijön valami új variáns amire új hisztit lehet építeni és amire újra nyilatkozhatja Karikó, hogy 31 nap alatt kifejlesztik a vakcinát ellene. Ennél hatásosabb lenne, ha hagynának egy hónapot a gyártóknak elég tartós élelmiszert gyártani, utána egy hetet, hogy mindenki bevásároljon belőle, s utána 3 hétig senki ne tehesse ki a lábát otthonról, de senki, semmilyen körülmény között. Két hónap alatt le lenne járva az egész s 3 hét termelés esne ki a GDP-ből.
Visszatérve a vakcinákra, az a bajom vele, hogy kurva gyorsan fejlesztették ki őket, így nem volt ahogy végigmenjenek azokon a tesztfázisokon, amiket megkövetel egy ilyen fejlesztés. Nem hiába évtizedes munka ez általában. A másik, hogy titkosított az EU-s beszerzésük és elég shady a fő beszerző ügye a Pfizerrel kapcsolatban, nem vállal senki felelősséget érte ha valami bajod lesz tőle, de lassan kötelezővé tesznek egy kvázi kisérleti szart, akarom mondani szert, miközben megoldást nem hozott, mert Magyarországon is kell a maszk meg a távolságtartás meg Izraelben is és zárják a határokat, mert jött egy újabb variáns, amiből még annyi fog jönni, hogy nemcsak a görög ABC merűl ki, de a kínai is. Na meg üzlet az egész, mert ha az emberek egészségéről és életének megvédéséről szólna, akkor nem geciztek volna az orosz vakcinával, ami semmivel nem volt rosszabb a többinél.
És még mielőtt valaki jönne, hogy ő mennyivel jobb nálam és antivaxer vagyok, de bezzeg ő, voltam covidos is és be is vagyok oltva 2x.
Barátom ugye semmit sem olvastál el abból, ami ebben a topikban leírt @Blitz97 és @Redgreg arról, hogy ezeket az mRNS és vektor és hagyományos elölt vírusok alapuló vakcinákat bizony rendesen letesztelték.

Ha már "reklamálni" szeretnél valakinél azt ne a vakcina gyártóknál tedd hanem kezd például a koronavírusnál amely volt olyan "szemét' hogy olyan tulajdonságokkal rendelkezik, hogy ilyen gyorsan képes mutálódni (mivel gyakorlatilag egy nátha vírus), és utána ha még folytatni "szeretnéd a reklamálást akkor javaslom neked, hogy keresd meg azokat akik azért felelősek amiért ilyen csigalassan halad az oltási program világszerte...A lezárásokkal nem szünteted meg a vírus terjedését csak laposítod a járványgörbét a világgazdaság (és így a magyar gazdaság sem) pedig nem bírja ki ha időről időre világszerte lezárásokat csinálunk.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 819
30 860
113
Barátom ugye semmit sem olvastál el abból, ami ebben a topikban leírt @Blitz97 és @Redgreg arról, hogy ezeket az mRNS és vektor és hagyományos elölt vírusok alapuló vakcinákat bizony rendesen letesztelték.

Ha már "reklamálni" szeretnél valakinél azt ne a vakcina gyártóknál tedd hanem kezd például a koronavírusnál amely volt olyan "szemét' hogy olyan tulajdonságokkal rendelkezik, hogy ilyen gyorsan képes mutálódni (mivel gyakorlatilag egy nátha vírus), és utána ha még folytatni "szeretnéd a reklamálást akkor javaslom neked, hogy keresd meg azokat akik azért felelősek amiért ilyen csigalassan halad az oltási program világszerte...A lezárásokkal nem szünteted meg a vírus terjedését csak laposítod a járványgörbét a világgazdaság (és így a magyar gazdaság sem) pedig nem bírja ki ha időről időre világszerte lezárásokat csinálunk.
Ha máskor sok év kifejleszteni és letesztelni, most meg fél év, és az új variáns ellenire 31 napot írtak, akkor az mégis hogy van rendesen letesztelve? Elmondom, sehogy. A koronavirusnál nincs amit reklamálni, nem az készít szar vakcinákat, amik fél évig védenek még akkor is, ha nem jön ki újabb és újabb és újabb mutáció. Ráadásul ország nincs miniállamokon kívül, ami fél év alatt beoltotta a teljes lakosságát. Így soha nem fogjuk utolérni magunkat, ha valamelyik nem készít egy olyant, ami 5-10 évig védelmet nyújt még az új mutációk ellen is. S ha ez éppen az orosz lesz, akkor rábasztunk, mert politikai okokból inkább hagynak évente milliókat meghalni és a járványt évtizedekig húzódni, csak ne kelljen elismerjék, hogy működik az övék és még fontosabb, hogy a saját gyógyszergyáraik profitját el ne csesszék.
 
W

Wilson

Guest
Ha máskor sok év kifejleszteni és letesztelni, most meg fél év, és az új variáns ellenire 31 napot írtak, akkor az mégis hogy van rendesen letesztelve? Elmondom, sehogy. A koronavirusnál nincs amit reklamálni, nem az készít szar vakcinákat, amik fél évig védenek még akkor is, ha nem jön ki újabb és újabb és újabb mutáció. Ráadásul ország nincs miniállamokon kívül, ami fél év alatt beoltotta a teljes lakosságát. Így soha nem fogjuk utolérni magunkat, ha valamelyik nem készít egy olyant, ami 5-10 évig védelmet nyújt még az új mutációk ellen is. S ha ez éppen az orosz lesz, akkor rábasztunk, mert politikai okokból inkább hagynak évente milliókat meghalni és a járványt évtizedekig húzódni, csak ne kelljen elismerjék, hogy működik az övék és még fontosabb, hogy a saját gyógyszergyáraik profitját el ne csesszék.
Csak ismételni tudom magam olvasd el amit Redgreg meg Blitz leírt ebben a topikban a vakcina tesztelésével kapcsolatban, részletesen leírták, hogy miből áll egy ilyen folyamat és , hogy, hogyan lehet felgyorsítani....
Az a gond, hogy egyenlőséget teszel a koronavírus meg pl a veszettséget okozó vírus között holott nagyon nem ugyanaz a kettő és így teljesen más módon működik velük szemben a vakcinalizáció....
 
T

Törölt tag 2361

Guest
LŐJE MÁR FEJBE VALAKI, PLS!!!!!+!!!!!!!!!!!!!



Ha megkérdeznék, melyik védőoltást ajánlaná: azt, amelyikben tapasztalat van már, ez pedig a teljes elölt vírust egyedüliként tartalmazó kínai oltás. Értékeli, hogy megadatott neki a választás lehetősége. Az új technológiákkal előállított, EU-szerte előnyben részesített oltások egyikének sem ismerjük a hosszútávú következményeit. A részletekért a Kovidháború c. legújabb könyvét ajánlotta, amiben arról ír, mit tegyünk, hogy ne kapjuk meg a fertőzést. A legfontosabb titkot elárulta: lehet ellene védekezni. Szerinte a Covid elleni harcban az 5 fegyver: a tiszta levegő, a tiszta víz, a tiszta táplálék,a tiszta lelkiismeret és a mozgás. Ezek az erős immunrendszer alappillérei és a kovid ellenségei. Már csak az a művészet, hogy mindezt be is tudjuk biztosítani magunknak. NO COMMENT, DE JÓIDEJE HÜLYE MINT A SEGG.

a tiszta lelkismeret, na az kibaszottul segit egy virus ellen :p
 
  • Tetszik
Reactions: bel

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Barátom ugye semmit sem olvastál el abból, ami ebben a topikban leírt @Blitz97 és @Redgreg arról, hogy ezeket az mRNS és vektor és hagyományos elölt vírusok alapuló vakcinákat bizony rendesen letesztelték.
Mert ők leírták attól még 100%-ig igaz ? Ne már ! Egyikőjük se ilyen területen és főleg nem az adott vakcinák körül dolgozik ! Én i s vitáztam már erről @Blitz97 olvtársal ( a másikat nem tartom vitaképesnek) és értem , hogy sok pénz és összefogás lett összegrundolva ebben a témában , de akkor is csak a rövid és max a közepes távú teszteket lehetett így/úgy lerövidíteni a hosszabb távúakat nem . Ezt nem én vagy nem csak én mondom hanem igen sok magas szintű szakember . És ha feltételezem azt , hogy az igazság a két véglet között lehet akkor nem lehet kijelenteni , hogy egyik vagy másik oldalnak van igaza !

Ha az oltások teljesen és igazoltan megbízhatóak lennének akkor mind a gyártók mind a kormányok zokszó nélkül 100%-os felelősséget vállalnának a sok támogató szakemberrel együtt és már régen végleges engedélye lenne mindegyik vakcinának és nem vészhelyzeti . A kormányunk többek között ezért tologatja a vészhelyzeti állapotot mert ha ezt megszüntetné mehetne a sunyiba a vakcinákkal ! Ha annyira rendben lenne minden akkor már a nagy gyógyszer felügyeletek is kiadták volna a végleges engedélyeket !

Nincs jó válasz semmire ! Csak a megosztottság -ami ugye az uralkodás alapja- és a bizonytalanság van !
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ha máskor sok év kifejleszteni és letesztelni, most meg fél év, és az új variáns ellenire 31 napot írtak, akkor az mégis hogy van rendesen letesztelve? Elmondom, sehogy. A koronavirusnál nincs amit reklamálni, nem az készít szar vakcinákat, amik fél évig védenek még akkor is, ha nem jön ki újabb és újabb és újabb mutáció. Ráadásul ország nincs miniállamokon kívül, ami fél év alatt beoltotta a teljes lakosságát. Így soha nem fogjuk utolérni magunkat, ha valamelyik nem készít egy olyant, ami 5-10 évig védelmet nyújt még az új mutációk ellen is. S ha ez éppen az orosz lesz, akkor rábasztunk, mert politikai okokból inkább hagynak évente milliókat meghalni és a járványt évtizedekig húzódni, csak ne kelljen elismerjék, hogy működik az övék és még fontosabb, hogy a saját gyógyszergyáraik profitját el ne csesszék.
Éljen, egy újabb önhelölt elméleti virológust/immunológust tisztelhetünk a személyedben!
2020 márciusa óta tesztelik az első vakcinákat. Azaz nem fél éve. Azóta több mint 6Mrd adagot adtak be belőlük összesen. Többszáz elvégzett hatékonysági vizsgálat mellet.
Az influenza elleni oltás sem véd 5-10 évig. Azt is folyamatosan ismételni, módosítani kell. Ott még ennyi tesztelés sincsen az újabb variációs mutánsok elleni vakcinákra mint a Covid oltásokra.
Ráadásul többes szám első személyben beszélsz, miközben talán mi vagyunk az az ország, ahol a legszélesebb spektrumú oltási palettát oltjuk.
 
W

Wilson

Guest
Mert ők leírták attól még 100%-ig igaz ? Ne már ! Egyikőjük se ilyen területen és főleg nem az adott vakcinák körül dolgozik ! Én i s vitáztam már erről @Blitz97 olvtársal ( a másikat nem tartom vitaképesnek) és értem , hogy sok pénz és összefogás lett összegrundolva ebben a témában , de akkor is csak a rövid és max a közepes távú teszteket lehetett így/úgy lerövidíteni a hosszabb távúakat nem . Ezt nem én vagy nem csak én mondom hanem igen sok magas szintű szakember . És ha feltételezem azt , hogy az igazság a két véglet között lehet akkor nem lehet kijelenteni , hogy egyik vagy másik oldalnak van igaza !

Ha az oltások teljesen és igazoltan megbízhatóak lennének akkor mind a gyártók mind a kormányok zokszó nélkül 100%-os felelősséget vállalnának a sok támogató szakemberrel együtt és már régen végleges engedélye lenne mindegyik vakcinának és nem vészhelyzeti . A kormányunk többek között ezért tologatja a vészhelyzeti állapotot mert ha ezt megszüntetné mehetne a sunyiba a vakcinákkal ! Ha annyira rendben lenne minden akkor már a nagy gyógyszer felügyeletek is kiadták volna a végleges engedélyeket !

Nincs jó válasz semmire ! Csak a megosztottság -ami ugye az uralkodás alapja- és a bizonytalanság van !
De ettől még amit leírtak igaz, én erről megkérdeztem a debreceni egyetemen a virológia és a vakcinagyártás területén dolgozó embereket és ugyanazt mondták mint Redgreg és Blitz úgyhogy én hiszek nekik...

"Ha az oltások teljesen és igazoltan megbízhatóak lennének akkor mind a gyártók mind a kormányok zokszó nélkül 100%-os felelősséget vállalnának"

Egyetlen gyógyszernél, vagy vakcinánál sem vállalnak 100%-os garanciát, (nézz meg pl egy fájdalomcsillapító vagy egy vérnyomáscsökkentő leírását) és ha végiggondolod nem is vállalhatnak....

A nagy gyógyszerfelügyeletek pl az amerikai pedig már augusztusban kiadta, a végleges engedélyt a Pfizerre...

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Mert ők leírták attól még 100%-ig igaz ? Ne már ! Egyikőjük se ilyen területen és főleg nem az adott vakcinák körül dolgozik ! Én i s vitáztam már erről @Blitz97 olvtársal ( a másikat nem tartom vitaképesnek) és értem , hogy sok pénz és összefogás lett összegrundolva ebben a témában , de akkor is csak a rövid és max a közepes távú teszteket lehetett így/úgy lerövidíteni a hosszabb távúakat nem . Ezt nem én vagy nem csak én mondom hanem igen sok magas szintű szakember . És ha feltételezem azt , hogy az igazság a két véglet között lehet akkor nem lehet kijelenteni , hogy egyik vagy másik oldalnak van igaza !

Ha az oltások teljesen és igazoltan megbízhatóak lennének akkor mind a gyártók mind a kormányok zokszó nélkül 100%-os felelősséget vállalnának a sok támogató szakemberrel együtt és már régen végleges engedélye lenne mindegyik vakcinának és nem vészhelyzeti . A kormányunk többek között ezért tologatja a vészhelyzeti állapotot mert ha ezt megszüntetné mehetne a sunyiba a vakcinákkal ! Ha annyira rendben lenne minden akkor már a nagy gyógyszer felügyeletek is kiadták volna a végleges engedélyeket !

Nincs jó válasz semmire ! Csak a megosztottság -ami ugye az uralkodás alapja- és a bizonytalanság van !
Csak szólok, hogy a Pfizer már végleges engedéllyel rendelkezik.
Szóval jó lenne, ha ennek a marhaságnak a terjesztését abbahagynád!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Kis magyar rögvalóság.

eXeGzHU.png
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 830
113
Éljen, egy újabb önhelölt elméleti virológust/immunológust tisztelhetünk a személyedben!
2020 márciusa óta tesztelik az első vakcinákat. Azaz nem fél éve. Azóta több mint 6Mrd adagot adtak be belőlük összesen. Többszáz elvégzett hatékonysági vizsgálat mellet.
Az influenza elleni oltás sem véd 5-10 évig. Azt is folyamatosan ismételni, módosítani kell. Ott még ennyi tesztelés sincsen az újabb variációs mutánsok elleni vakcinákra mint a Covid oltásokra.
Ráadásul többes szám első személyben beszélsz, miközben talán mi vagyunk az az ország, ahol a legszélesebb spektrumú oltási palettát oltjuk.
Tesztelik....rajtatok. Tök jó, ahogy ezzel a megmondóember nagyarccal tolsz le egy amúgy baromságot. :D Mennyire is volt akkor tesztelve az első adag beadásakor? Az mikor is volt? o_O
 
T

Törölt tag 1711

Guest
99%, hogy beszoptam ezt az omikront.

Mivel 3* vagyok oltva, van itthon oximeter, meg még a lázmérő is Omron ezért nem is teszteltek, 4 nap alatt átment rajtam, igazán szar csak az első volt, mára csak a bal szemem szúr, de arra holnap majd ír vmi cseppet oszt jól van.

De elkapta az asszony, meg lehet a gyerek is.
Úgyhogy ebbű hétfőn tesztelés meg karantén lesz megint.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Tesztelik....rajtatok. Tök jó, ahogy ezzel a megmondóember nagyarccal tolsz le egy amúgy baromságot. :D Mennyire is volt akkor tesztelve az első adag beadásakor? Az mikor is volt? o_O
Nem tudsz olvasni? 2020 márciusa.
Tehát még egyszer a Pfizer 2021 augusztusa óta végleges engedéllyel rendelkezik, tehát semmi nem indokolja, hogy hisztériázzál.
Tehát ha most lemész az oltópontra, és betolsz egy Pfizert, akkor egy végleges engedéllyel renelkező oltást fognak neked beadni.
Nem is értem, hogy mire vártok. Vagy szóljunk a dalai lámának, hogy jöjjön el megáldani beked, mielőtt beadják?
Esetleg a te csak valamelyik földcsakrán vagy hajlandó beoltatni magad?
Nem hiszem el, hogy még mindig a kisétleti vakcina f@szságot kell itt gallgatni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 830
113
Nem tudsz olvasni? 2020 márciusa.
Tehát még egyszer a Pfizer 2021 augusztusa óta végleges engedéllyel rendelkezik, tehát semmi nem indokolja, hogy hisztériázzál.
Tehát ha most lemész az oltópontra, és betolsz egy Pfizert, akkor egy végleges engedéllyel renelkező oltást fognak neked beadni.
Nem is értem, hogy mire vártok. Vagy szóljunk a dalai lámának, hogy jöjjön el megáldani beked, mielőtt beadják?
Esetleg a te csak valamelyik földcsakrán vagy hajlandó beoltatni magad?
Nem hiszem el, hogy még mindig a kisétleti vakcina f@szságot kell itt gallgatni.
Egy 99,7%-os túlélési rátájú rettenetes vírusnál? Nem is tudom miért nem rohantam még, hogy koktélban baszassák belém ami már négy hónapja negedélyt kapott és egyértelműen a kettővel ezelőtti cuccra lett gyorsba' összekotyvasztva. :D
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 819
30 860
113
Éljen, egy újabb önhelölt elméleti virológust/immunológust tisztelhetünk a személyedben!
2020 márciusa óta tesztelik az első vakcinákat. Azaz nem fél éve. Azóta több mint 6Mrd adagot adtak be belőlük összesen. Többszáz elvégzett hatékonysági vizsgálat mellet.
Az influenza elleni oltás sem véd 5-10 évig. Azt is folyamatosan ismételni, módosítani kell. Ott még ennyi tesztelés sincsen az újabb variációs mutánsok elleni vakcinákra mint a Covid oltásokra.
Ráadásul többes szám első személyben beszélsz, miközben talán mi vagyunk az az ország, ahol a legszélesebb spektrumú oltási palettát oltjuk.
Én nem vagyok önjelölt virológus, de számolni azt viszont tudok, és ha egy vakcinával nem tudnak fél év alatt beoltani majdnem mindenkit, de a hatása csak fél évig tart jó esetben, akkor ez nem hoz megoldást a problémára még akkor sem, ha nincsenek új vírusmutációk kéthavonta.
Idén januárban már oltottak minimum a pfizerrel, mielőtt elkezdték tömeggyártani és tömegesen beadni, azok a tesztek érdekesek, nem az, hogy utána kiderűlnek-e hibák vagy hiányosságok, mert amikor már benned van akkor b*szhatod ha baj van vele. A vírus meg valamikor 2020 legelejnén látszott, hogy gondot fog okozni, 2020 végére meg megvoltak az első vakcinák. Hol van ebben rendes fejlesztési meg tesztelési idő? És ha rendesen letsztelték, akkor miért nem vállalnak felelősséget a gyártók a termékükért?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
A víz-gáz-áram automatizált rendszereken jön, nem kell oda feltétlenűl bejárni, és a felkészülési idő alatt meg kellene oldják, hogy biztosan működjön minden amíg otthon vannak. Persze, hogy nem egyszerű leállítani a világot, de két éve szarakodnak ezzel, és nem tudták megoldani és nem is néz ki úgy, hogy megoldódna belátható időn belűl. Amikor a vén hülye Biden meg a hasonszőrűek kezdik, hogy oltassa be mindenki magát, a másik mondatában meg fosik az omnicom változattól, akkor borúl el az agyam, mert ezek vagy teljesen hülyék, vagy direkt csinálják, hogy ennek soha ne legyen vége.
Szerintem csak elfelejtettük, hogy a természetes környezet is létezik ezen a bolygón és vannak fertőző betegségek. Pont az utált védőoltások miiatt jórészt. Mert mi maradt? Nátha, influenza, tüszős mandula, RSV, Rotavítus bár utóbbira van védőoltás, calicivírus, HAV (bár erre is van oltás), HCV (így hajnali 9:37-kor ennyi jut eszeme). A többi meglehetősen ritka és nem járványos.
 
W

Wilson

Guest
Én nem vagyok önjelölt virológus, de számolni azt viszont tudok, és ha egy vakcinával nem tudnak fél év alatt beoltani majdnem mindenkit, de a hatása csak fél évig tart jó esetben, akkor ez nem hoz megoldást a problémára még akkor sem, ha nincsenek új vírusmutációk kéthavonta.
Idén januárban már oltottak minimum a pfizerrel, mielőtt elkezdték tömeggyártani és tömegesen beadni, azok a tesztek érdekesek, nem az, hogy utána kiderűlnek-e hibák vagy hiányosságok, mert amikor már benned van akkor b*szhatod ha baj van vele. A vírus meg valamikor 2020 legelejnén látszott, hogy gondot fog okozni, 2020 végére meg megvoltak az első vakcinák. Hol van ebben rendes fejlesztési meg tesztelési idő? És ha rendesen letsztelték, akkor miért nem vállalnak felelősséget a gyártók a termékükért?
Mond már meg melyik gyógyszerért vagy vakcináért vállal teljes 100%-os felelősséget a gyártója? Egy gyógyszer vagy vakcina nem egy autó (bár ott is csak korlátozott "felelősséget vállalnak a gyártók)...
 
  • Tetszik
Reactions: bel

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Mert ők leírták attól még 100%-ig igaz ? Ne már ! Egyikőjük se ilyen területen és főleg nem az adott vakcinák körül dolgozik ! Én i s vitáztam már erről @Blitz97 olvtársal ( a másikat nem tartom vitaképesnek) és értem , hogy sok pénz és összefogás lett összegrundolva ebben a témában , de akkor is csak a rövid és max a közepes távú teszteket lehetett így/úgy lerövidíteni a hosszabb távúakat nem . Ezt nem én vagy nem csak én mondom hanem igen sok magas szintű szakember . És ha feltételezem azt , hogy az igazság a két véglet között lehet akkor nem lehet kijelenteni , hogy egyik vagy másik oldalnak van igaza !

Ha az oltások teljesen és igazoltan megbízhatóak lennének akkor mind a gyártók mind a kormányok zokszó nélkül 100%-os felelősséget vállalnának a sok támogató szakemberrel együtt és már régen végleges engedélye lenne mindegyik vakcinának és nem vészhelyzeti . A kormányunk többek között ezért tologatja a vészhelyzeti állapotot mert ha ezt megszüntetné mehetne a sunyiba a vakcinákkal ! Ha annyira rendben lenne minden akkor már a nagy gyógyszer felügyeletek is kiadták volna a végleges engedélyeket !

Nincs jó válasz semmire ! Csak a megosztottság -ami ugye az uralkodás alapja- és a bizonytalanság van !
Gondolj bele, ha 5-10 évig tesztelgetjük az oltásokat, akkor vagy letolt gatyával álljuk a járványt, vagy lockdown van. Lehet választani.
Amúgy lehet példát mondani védőoltásra, amelyik fázis IV-ből lett visszavonva valami 10 éves mellékhatás miatt.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 819
30 860
113
Mond már meg melyik gyógyszerért vagy vakcináért vállal teljes 100%-os felelősséget a gyártója? Egy gyógyszer vagy vakcina nem egy autó (bár ott is csak korlátozott "felelősséget vállalnak a gyártók)...
De ezek nem vállalnak egyáltalán felelősséget miattuk a gyakorlatban, jogilag meg valami minimális lehet, az EU ellen elfogultsággal nem vállalható euronews is lehozta. A beszerzési szerződések is titkosak.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg and L.O.B