Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Egyébként aki emailben kapja a határozatot az honnan szerez matricát az ajtóra? Valaki friss hatósági járványügyi megfigyeléses?
Utoljára másfél éve kapott matricát feleségem testvére, amikor kiszállt Ferihegyen. A sima belföldi járványügyi megfigyelteknél hogy megy ez most? A határozatban semmi nincs erről. A határozatban most nincs szó se matricáról se telefonos appról (ezek csak a külföldről hazatérőknél voltak végrehajtva?).
Ez szép, nem is volt PCR teszt. Úgy néz ki elzárást már "bemondás alapján" háziteszt szóban közölt eredménye elapján is elrendelnek. Érdekes...sikerült gyorsan debürökratizálni ezt az egészet. Kár, hogy a kisebbet még nem tudom oltatni, hogy kivonjam ezen baromkodás alól...
Már látom a lelki szemeim előtt, hogy SWATting a múlté, a COVIDting a jövő... valaki benyögi, hogy volt egy pozitív zsebtesztje és megy mindenki szobafogságba akivel kontaktja volt (aki nincs oltva).
Mondjuk az oltatlanok meg is érdemlik, csak még mindig van aki nem oltható... az 5 alattiak, meg még egy maroknyian...
 

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
511
1 408
93

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Egy kis segítséget szeretnék kérni ellenanyag-teszt ügyben! Olyan tesztet szeretnék csináltatni, ami nem csak azt mutatja meg, hogy van, vagy nincs. Hanem számszerűsíti is az ellenanyag szintet. Az alábbi lehetőségek közül ti melyiket ajánlanátok:


(A 30e Ft feletti teszteket kizárnám az áruk miatt.)
Elvileg a Centaur és az Abott IgG Spike teszt esetén kell számszerűsített adatot is kapnod.

(Amúgy a 49.000 Ft-os - S+N T-sejtes immunválasz és S+N fehérje ellenanyag - vizsgálat adja a legpontosabb képet...)
 
W

Wilson

Guest
Pont most megjött az ovis ifjú titánnak a határozat járványügyi megfigyelés alá helyezésről. Kiállítás: ma. 10 nap lejárata dec 17 éjfél. Úgy tűnik most már néha ideér lejárat előtt a határozat.
Gondoltam berakok egy vicces szobafogság mémet, e helyett ezt találtam.
9789632666228.jpg


:)
 

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
511
1 408
93
Elvileg a Centaur és az Abott IgG Spike teszt esetén kell számszerűsített adatot is kapnod.

(Amúgy a 49.000 Ft-os - S+N T-sejtes immunválasz és S+N fehérje ellenanyag - vizsgálat adja a legpontosabb képet...)
Köszi! Sejtettem, hogy nem véletlen a 49ezres ár, de négy emberről lenne szó. Úgy meg azért elég húzós a vége o_O
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Köszi! Sejtettem, hogy nem véletlen a 49ezres ár, de négy emberről lenne szó. Úgy meg azért elég húzós a vége o_O
Nincs mit!

Persze, abszolút megértem! Ez a vizsgálat egy viszonylag reális képet tud adni a szervezet aktuális védelmi szintjéről. Bár ez inkább egy krónikus beteg idős embernél lehet érdekesebb.
 
  • Tetszik
Reactions: P.A.A and Venom85

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
https://www.nnk.gov.hu/index.php/ko...iz-sars-cov-2-orokitoanyaganak-koncentracioja

"Az országos helyzetet általánosságban stagnáló, néhány mintavételi helyen enyhén csökkenő tendencia jellemzi a szennyvízben mért koronavírus-örökítőanyag mennyiség tekintetében. Az országos átlagkoncentráció továbbra is jelentős. Koncentráció-növekedés egyik vizsgált városban sem volt; míg csökkenést 4 városban: Győrben, Nyíregyházán, Szegeden és Székesfehérváron mértek. A mintavételi helyek többsége (19 helyszín) az emelkedett kategóriába, míg 3 város a mérsékelt kategóriába sorolható."


1122021_COVID_SZENNYV_Z_4.jpg
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Pont most megjött az ovis ifjú titánnak a határozat járványügyi megfigyelés alá helyezésről. Kiállítás: ma. 10 nap lejárata dec 17 éjfél. Úgy tűnik most már néha ideér lejárat előtt a határozat.
Gondoltam berakok egy vicces szobafogság mémet, e helyett ezt találtam.
Nekem a lányom van karanténban, szombaton az egész évfolyamot karanténba rakták, mert egyik osztálytársa pozitív lett. A tesója nincs karanténban, de mivel taknyos lett, ő is itthon nyaral :)
Elvileg 9-től 19-ig tart a karantén, tehát a csütörtök-pénteket úgy abszolválták a suliban, hogy akkor már elvileg az lett volna, csak senki nem tudott róla.
Na mindegy, legalább nem kell korán kelni :)
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 659
19 020
113
Amúgy ha már a kaja szóba került, ha az ember minden nap megeszik minimum 17 db fokhagymát az tuti segít a covid ellen, mert bár a vírust nem öli meg, dehogy senki sem fog a közelébe menni az tuti...:)
Csinálsz 12 tojasból egy fasza hagymás rántottát, szalonnával! Megtöltöd egy kis chilis babbal és betolod! Lekíséred egy kis szénsavassal, hogy jobb legyen a hatas!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Wilson