Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Egy kis segítséget szeretnék kérni ellenanyag-teszt ügyben! Olyan tesztet szeretnék csináltatni, ami nem csak azt mutatja meg, hogy van, vagy nincs. Hanem számszerűsíti is az ellenanyag szintet. Az alábbi lehetőségek közül ti melyiket ajánlanátok:


(A 30e Ft feletti teszteket kizárnám az áruk miatt.)

Én 9000 Ft-ért csináltattam a tesztet, elmentem a laborba ( illetve előtte felhívtam őket) és amit ők ajánlottak. Tehát itt ez az anitgénes lenne, és számszerűsítette az ellenanyagszintet.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
  • Tetszik
Reactions: fishbed and bel

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Jakab Ferenc, a pécsi egyetem virológusprofesszora az új, omikron-variánsról beszélt, és állítása szerint nincs rá bizonyíték, hogy ez a változat megfékezné a pandémiát.


Egyáltalán nem biztos, hogy sokkal enyhébb tünetekkel lehet megúszni az omikron által okozott fertőzést

– mondta Jakab Ferenc, hozzátéve, az biztató jel, hogy Dél-Afrikában a fertőzések száma megnőtt, de a kórházi kezeléseké és a haláleseteké szignifikánsan nem növekedett.

 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: bel and jani22

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
1.202.514 fertőzött (+3.575)
6.507 kórházban (-24)
563 lélegeztetőgépen (-2)
168.918 aktív eset (-1.498)
996.517 gyógyult (+4.878)
37.079 elhunyt (+195)
6.192.253 kapott oltást (+1.431)
3.014.936 kapott harmadik oltást (+9.827)
8.868.961 mintavétel (+15.039)
40.518 hatósági házi karanténban (-2.529)
cc86f05cf70e87b4dbca9de24fabdb9f.png
1.208.020 fertőzött (+5.506)
6.337 kórházban (-170)
540 lélegeztetőgépen (-23)
165.202 aktív eset (-3.716)
1.005.586 gyógyult (+9.069)
37.232 elhunyt (+153)
6.194.221 kapott oltást (+1.968)
3.028.149 kapott harmadik oltást (+13.213)
8.890.023 mintavétel (+21.062)
42.569 hatósági házi karanténban (+2.051)
743d09d0dae63c8bf86e16116eaf1250.png
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 216
29 301
113
Ausztria, egészségügy, bürokrácia:
https://www.krone.at/2581177

Csávókám burgenlandi, minél előbb szeretett volna oltást, mert sokat utazik munkaügyben. Átjött hozzánk, kapott 2 AZ-t, mejd a harmadikat is gyorsan beszerezte. Szóval rendben. Rendben? Nem. Kapja a felszólítást az osztrák egészségbiztosítótól, h takarodjon beoltatni magát, különben februártól 600 EUR büntetés.

Felhívta az egészségbiztosítót, ők elküldték a helyi EESZT-hez, onnét a háziorvoshoz. Az a szociális minisztériumhoz küldte, ott meg nem veszik fel a telefont.
 

Martin15

Well-Known Member
2021. március 12.
70
467
53
Ez szép, nem is volt PCR teszt. Úgy néz ki elzárást már "bemondás alapján" háziteszt szóban közölt eredménye elapján is elrendelnek. Érdekes...sikerült gyorsan debürökratizálni ezt az egészet. Kár, hogy a kisebbet még nem tudom oltatni, hogy kivonjam ezen baromkodás alól...
Már látom a lelki szemeim előtt, hogy SWATting a múlté, a COVIDting a jövő... valaki benyögi, hogy volt egy pozitív zsebtesztje és megy mindenki szobafogságba akivel kontaktja volt (aki nincs oltva).
Mondjuk az oltatlanok meg is érdemlik, csak még mindig van aki nem oltható... az 5 alattiak, meg még egy maroknyian...
Házi tesztet nem fogadnak el, háziorvosnak kell szólni, hogy + teszteltél magadon. Ő lejelenti, ezután felhívnak a népegészségügyi központból, hogy el tudsz e menni ide vagy oda mintavételre, vagy kiküldenek valakit hivatalos tesztelésre. Te nyilatkozol a kontaktjaidról (családtag, ki oltott ki nem). Ha a hivatalos gyors teszt negatív akkor pcr tesztet is vesznek. Onnan indul a 10 nap.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 216
29 301
113
Ja, és a másik kedvencem. Osztrák - francia koprodukció, Valneva vakcina. Elölt vírusos. Pont, mint a szar kínai. Már augusztus 23án elindított ák az EU-s engedélyezési eljárást, az EU rendelt is 60 millió adagot. Engedélyezve még nincs.

Sokkal később elindította az engedélyezési eljárást a Novavax is, az ő elölt vírusos oltóanyagukra (bár ez kicsit más, mint teljes elölt vírust tartalmazó vakcinák). November 17én. Még idén megkapják valószínűleg az engedélyt.

A Novavax amerikai.
 
  • Hűha
Reactions: zeal and enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 745
113
Ja, és a másik kedvencem. Osztrák - francia koprodukció, Valneva vakcina. Elölt vírusos. Pont, mint a szar kínai. Már augusztus 23án elindított ák az EU-s engedélyezési eljárást, az EU rendelt is 60 millió adagot. Engedélyezve még nincs.

Sokkal később elindította az engedélyezési eljárást a Novavax is, az ő elölt vírusos oltóanyagukra (bár ez kicsit más, mint teljes elölt vírust tartalmazó vakcinák). November 17én. Még idén megkapják valószínűleg az engedélyt.

A Novavax amerikai.

Ja, azt hittem csak a hülye magyar kormány akar elavult vakcinát gyártani.... :rolleyes:
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Ja Novavax is, az ő elölt vírusos oltóanyagukra (bár ez kicsit más, mint teljes elölt vírust tartalmazó vakcinák).
A Novavax akkor inaktivált vírus vakcina, amikor én... Ez a készítmény fehérje alegység alapú és sokkal inkább hasonlít a mRNS technológiára, mint az inaktivált vírust alkalmazóra.
Ja, azt hittem csak a hülye magyar kormány akar elavult vakcinát gyártani.... :rolleyes:
Mert kb. így is van.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 765
113
Jakab Ferenc, a pécsi egyetem virológusprofesszora az új, omikron-variánsról beszélt, és állítása szerint nincs rá bizonyíték, hogy ez a változat megfékezné a pandémiát.




– mondta Jakab Ferenc, hozzátéve, az biztató jel, hogy Dél-Afrikában a fertőzések száma megnőtt, de a kórházi kezeléseké és a haláleseteké szignifikánsan nem növekedett.

Professzor vagy nem. De jó lenne, ha nem beszélne mindenki összevissza. Olyan ez, mint a muppet show...
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Hát testépítő meg sportoló is bele tud halni a kovidba, míg tudok olyat, akit könnyebb átugorni mint megkerülni és láncdohányos, aztán 2x sem tudta leteríteni... persze anekdotikus érvelés tudom.

Biztosan a sportolók halnak meg tömegesen... egyébként a versenysport az nem egészséges és nem is az egészségről szól.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Házi tesztet nem fogadnak el, háziorvosnak kell szólni, hogy + teszteltél magadon. Ő lejelenti, ezután felhívnak a népegészségügyi központból, hogy el tudsz e menni ide vagy oda mintavételre, vagy kiküldenek valakit hivatalos tesztelésre. Te nyilatkozol a kontaktjaidról (családtag, ki oltott ki nem). Ha a hivatalos gyors teszt negatív akkor pcr tesztet is vesznek. Onnan indul a 10 nap.
Igen én is így gondolnám, de a gyakorlat nem ezt mutatja. Az egyik gyereknek volt két zsebtesztje pozitív, szóltak a háziorvosnak, PCR tesztet nem csináltak a mai napig, de már home megfigyelésre kijött a határozat az ovis csoportnak, illetve az ovi önkéntesen bezárt, mert mondták nekik ez lesz a határozat. A határozat tegnapi, a teszt múlt csütörtöki (mármint a két zsebteszt). Facebook csoportban mondta anyuka, hogy náluk csak otthoni zsebteszt volt, nem jöttek ki PCR-ezni (tegnapig).