Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Igen én is így gondolnám, de a gyakorlat nem ezt mutatja. Az egyik gyereknek volt két zsebtesztje pozitív, szóltak a háziorvosnak, PCR tesztet nem csináltak a mai napig, de már home megfigyelésre kijött a határozat az ovis csoportnak, illetve az ovi önkéntesen bezárt, mert mondták nekik ez lesz a határozat. A határozat tegnapi, a teszt múlt csütörtöki (mármint a két zsebteszt). Facebook csoportban mondta anyuka, hogy náluk csak otthoni zsebteszt volt, nem jöttek ki PCR-ezni (tegnapig).
Nincs kapacitás minden esetben az otthoni PCR teszt végzésére. Úgy hogy lyuk van a pajzson.
Megcsinálja az ember otthon a gyorstesztet, aztán jelenti a háziorvosnak, aki valószínűleg tovább jelenti. Az érintett meg vár türelemmel.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Nincs kapacitás minden esetben az otthoni PCR teszt végzésére. Úgy hogy lyuk van a pajzson.
Megcsinálja az ember otthon a gyorstesztet, aztán jelenti a háziorvosnak, aki valószínűleg tovább jelenti. Az érintett meg vár türelemmel.
Értem én. De vajh mennyire legális ez a "gyakorlat" ? Vagy a "vésztörvényszék" már ezt is szentesítette...
Az eleve egy dilis ötlet volt, hogy a mentősöket ezzel túráztatták. Nincs annyi mentő meg mentős. Ki kellene találni valamit a tesztelésre állandó jelleggel, ott vannak pl az újdonsült doktor patikusok...
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 746
113
Értem én. De vajh mennyire legális ez a "gyakorlat" ? Vagy a "vésztörvényszék" már ezt is szentesítette...
Az eleve egy dilis ötlet volt, hogy a mentősöket ezzel túráztatták. Nincs annyi mentő meg mentős. Ki kellene találni valamit a tesztelésre állandó jelleggel, ott vannak pl az újdonsült doktor patikusok...

A már márványosra koptatott "tesztelni, tesztelni" mantra ellenére a tesztelés nem állítja meg a járványt.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
Ausztria, egészségügy, bürokrácia:
https://www.krone.at/2581177

Csávókám burgenlandi, minél előbb szeretett volna oltást, mert sokat utazik munkaügyben. Átjött hozzánk, kapott 2 AZ-t, mejd a harmadikat is gyorsan beszerezte. Szóval rendben. Rendben? Nem. Kapja a felszólítást az osztrák egészségbiztosítótól, h takarodjon beoltatni magát, különben februártól 600 EUR büntetés.

Felhívta az egészségbiztosítót, ők elküldték a helyi EESZT-hez, onnét a háziorvoshoz. Az a szociális minisztériumhoz küldte, ott meg nem veszik fel a telefont.
Az egész történet ami a Kronéban van, azért kicsit más...:)
Csak keresnie kellett volna egy orvost, aki végez covid oltást (Ausztriában nem minden orvos végez covid oltást...) és az simán beviszi a rendszerbe az oltásait.

Én pl a helyi nőgyógyásznàl lettem beoltva....
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 216
29 306
113
Az egész történet ami a Kronéban van, azért kicsit más...:)
Csak keresnie kellett volna egy orvost, aki végez covid oltást (Ausztriában nem minden orvos végez covid oltást...) és az simán beviszi a rendszerbe az oltásait.

Én pl a helyi nőgyógyásznàl lettem beoltva....
Igen, írják, h van orvos, aki megoldja. De maga az, h ide-oda küldözgetik, erről eddig azt mondták, ilyen csak nálunk van.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113

Sok hülyeség közt végre egy előremutató ötlet:
"A miniszter az ülés után újságíróknak azt mondta, a megbeszélésen több szempontot is figyelembe vettek, és a szakmai vélemények alapján elölt vírust tartalmazó és fehérje alapú oltóanyag gyártását javasolják. "
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
A már márványosra koptatott "tesztelni, tesztelni" mantra ellenére a tesztelés nem állítja meg a járványt.
Nem, de az oltás sem. A járványt csak a járványügyi intézkedések állíthatják meg, amiben a döntéshozatalhoz tudni kell, hol mennyi a fertőzött. Ez pedig csak teszteléssel megy. Az egész ügyet persze kukázhatnánk, ha kötelező lenne az oltás, de az egy túl népszerűtlen döntés lenne, hiába lenne hasznos. Addig is megy az, hogy szivatják az 5 év alatti gyerekek szüleit a rendszeres karanténozással, meg óvodabezárással, ahol ilyen nyomulósak az óvónénik/szülők, hogy kijárják a karantént PCR nélkül is a teljes közösségnek.
Szerencsére a másik gyerek élhetőbb oviban van, ott csak jön néha egy levél, hogy melyik csoportban egy gyerek vagy egy szülő vagy egy rokon pozitív házi vagy pcr teszttel, aki nem akar oviba menni az töltse ki a távolmaradási kérelmet. Így is lehet meg úgy is. Szerencsére a covid érzékeny ovibeli gyerek nemsokára betölti az ötöt, beoltatjuk aztán nem lehet járványügyi intézkedés tárgya... akkor kezdődik majd a covid izgulós oviban az izgi sakkjátszma, hogy mi legyen az oltottakkal... már alig várom...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 533
10 173
113
Szerintem egy "háztáji" gyorstesztet nem lehet azonosítani hogy valóban azt tesztelték és akkor akinek mondják (könnyű vele visszaélni elvileg). Ha ide jön egy öntesztelő, akkor mindig leteszteljük mi is. Általában egyezik az eredmény ha a kettő közt nincs nagy időkülönbség.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Wilson

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Ja, azt hittem csak a hülye magyar kormány akar elavult vakcinát gyártani....
Mert kb. így is van.

Khm... Izé...

Elölt vírust tartalmazó engedélyezett COVID oltóanyagok:
Fejlesztő országFejlesztő cégOltóanyagHány országban van engedélyezve
KínaSinopharm (Beijing)BBIBP-CorV (Vero Cells)
73​
KínaSinovacCoronaVac
47​
IndiaBharat BiotechCovaxin
12​
KínaMinhai Biotechnology CoSARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cells)
2​
KínaSinopharm (Wuhan)Inactivated (Vero Cells)
2​
KazahsztánKazakhstan RIBSPQazVac
2​
OroszországChumakov CenterKoviVac
1​
IránShifa Pharmed Industrial CoCOVID-19 Inactivated Vaccine
1​
IránOrganization of Defensive Innovation and ResearchFAKHRAVAC (MIVAC)
1​

A két legtöbb országban emgedéylezett kínai oltóanyagot Kínán kívül még néhány országban azért gyártják. Még többen tervezik gyártani.

Elölt vírust tartalmazó fejlesztés alatt álló COVID oltóanyagok:

Fejlesztő országFejlesztő cégOltóanyagHányadik klinikai fázison van túl
FranciaországValnevaVLA2001
3​
JapánKM Biologics Co LtdKD-414
3​
TörökországHealth Institutes of TurkeyERUCOV-VAC
3​
KínaChinese Academy of Medical SciencesInactivated (Vero Cells)
3​
EgyiptomNational Research Centre EgyptCovi Vax
1​
TörökországThe Scientific and Technological Research Council of TurkeyAdjuvanted Inactivated Vaccine
1​
TörökországKocak FarmaKoçak-19 Inaktif Adjuvanlı COVID-19 Vaccine
1​

Ennél jóval többen terveznek a közeljövőben elölt vírust tartalmazó COVID oltóanyagot gyártani. Többek közt Magyarország is.

És kéretik nem elsütni ismét azt az állítást, hogy ezek az országok csak ilyen típusú oltóanyagot tudnának gyártani, mert nagyon nem igaz.

Kína mindenfélét tud gyártani és gyárt is (elölt vírus, vektor, fehérje alegység és RNS). Oroszország is gyárt elölt vírus, vektor, fehérje algység típusút és az RNS se okozna nekik gondot. India gyárt elölt vírus, vektor és DNS típusút. Japán gyárt RNS típusút és tesztelés, gyártáselőkészítés alatt áll náluk elölt vírus, fehérje alegység, vírusszerű részecske (VLP) és DNS típusú. Franciaország akármelyik technológiát tudja. Vagy gyártás, vagy fejlesztés, gyártéselőkészítés alatt mindegyik típusból van nekik. A törökök is gyártanak, vagy fejlesztenek elölt vírus, vektor és VLP típusút. Irán gyárt, vagy fejleszt elölt vírus, fehérje alegység és vektor típusút. Kazahsztán gyárt, vagy fejleszt elölt vírus, fehérje alegység és vektor típusút. Még Egyiptomnak is van megállapodása az oroszokkal Szputnyik gyártásra, tehát legalább vektor típusút tudni fognak az elölt vírus mellett.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Khm... Izé...

Elölt vírust tartalmazó engedélyezett COVID oltóanyagok:
Fejlesztő országFejlesztő cégOltóanyagHány országban van engedélyezve
KínaSinopharm (Beijing)BBIBP-CorV (Vero Cells)
73​
KínaSinovacCoronaVac
47​
IndiaBharat BiotechCovaxin
12​
KínaMinhai Biotechnology CoSARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cells)
2​
KínaSinopharm (Wuhan)Inactivated (Vero Cells)
2​
KazahsztánKazakhstan RIBSPQazVac
2​
OroszországChumakov CenterKoviVac
1​
IránShifa Pharmed Industrial CoCOVID-19 Inactivated Vaccine
1​
IránOrganization of Defensive Innovation and ResearchFAKHRAVAC (MIVAC)
1​

A két legtöbb országban emgedéylezett kínai oltóanyagot Kínán kívül még néhány országban azért gyártják. Még többen tervezik gyártani.

Elölt vírust tartalmazó fejlesztés alatt álló COVID oltóanyagok:

Fejlesztő országFejlesztő cégOltóanyagHányadik klinikai fázison van túl
FranciaországValnevaVLA2001
3​
JapánKM Biologics Co LtdKD-414
3​
TörökországHealth Institutes of TurkeyERUCOV-VAC
3​
KínaChinese Academy of Medical SciencesInactivated (Vero Cells)
3​
EgyiptomNational Research Centre EgyptCovi Vax
1​
TörökországThe Scientific and Technological Research Council of TurkeyAdjuvanted Inactivated Vaccine
1​
TörökországKocak FarmaKoçak-19 Inaktif Adjuvanlı COVID-19 Vaccine
1​

Ennél jóval többen terveznek a közeljövőben elölt vírust tartalmazó COVID oltóanyagot gyártani. Többek közt Magyarország is.

És kéretik nem elsütni ismét azt az állítást, hogy ezek az országok csak ilyen típusú oltóanyagot tudnának gyártani, mert nagyon nem igaz.

Kína mindenfélét tud gyártani és gyárt is (elölt vírus, vektor, fehérje alegység és RNS). Oroszország is gyárt elölt vírus, vektor, fehérje algység típusút és az RNS se okozna nekik gondot. India gyárt elölt vírus, vektor és DNS típusút. Japán gyárt RNS típusút és tesztelés, gyártáselőkészítés alatt áll náluk elölt vírus, fehérje alegység, vírusszerű részecske (VLP) és DNS típusú. Franciaország akármelyik technológiát tudja. Vagy gyártás, vagy fejlesztés, gyártéselőkészítés alatt mindegyik típusból van nekik. A törökök is gyártanak, vagy fejlesztenek elölt vírus, vektor és VLP típusút. Irán gyárt, vagy fejleszt elölt vírus, fehérje alegység és vektor típusút. Kazahsztán gyárt, vagy fejleszt elölt vírus, fehérje alegység és vektor típusút. Még Egyiptomnak is van megállapodása az oroszokkal Szputnyik gyártásra, tehát legalább vektor típusút tudni fognak az elölt vírus mellett.
És ez most mire érv?
 
W

Wilson

Guest

Jelentősen csökken a vakcinák hatásossága az omikron-variáns ellen

Egy amerikai vizsgálat szerint mind a három, az Egyesült Államokban használt vakcinának (Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson) jelentősen csökken a hatásossága az omikron-variáns ellen, amennyiben a védelmet nem erősítették meg egy emlékeztető harmadik (vagy az egydózisú vakcina esetében második) oltással.

A Massachusetts General Hospital, illetve a Harvard Egyetem és az MIT bevonásával végzett vizsgálaton azt figyelték meg, hogy a vakcinák miként teljesítenek egy, az omikron-variánshoz hasonló, mesterségesen létrehozott pszeudovírus ellen. A tudósok szerint ez ellen a két Pfizer- vagy Moderna-, illetve egy Johnson-vakcina „semmilyen vagy csak alacsony szintű” védelmet biztosított. Az emlékeztető oltással viszont már a variáns ellen is viszonylag jó védelmet adtak a vakcinák.

A kutatás eredményei összhangban állnak más tudományos vizsgálatokkal, amelyek szintén kimutatták, hogy az omikron-variáns ellen csökken a vakcinák hatásossága. A Pfizer és a BioNTech emiatt már egy új vakcina fejlesztésének lehetőségét emlegette, amely tavasztól kezdve lesz elérhető. Ugur Sahin, a BioNTech vezetője először azt mondta, hogy erre biztosan szükség lesz, néhány napja viszont már ennél óvatosabban nyilatkozott.

A Pfizer múlt héten közölte, hogy a három oltás az új vakcina kifejlesztéséig is viszonylag jó védelmet ad az omikron-variáns ellen. Kutatóik azt írták, hogy a vakcinát lényegében már egy háromkomponensű oltóanyagnak kell tekinteni az omikron-variáns ellen.

(via Reuters)
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
És ez most mire érv?

Arra, amire válaszként írtam:
"Ja, azt hittem csak a hülye magyar kormány akar elavult vakcinát gyártani...." "Mert kb. így is van."

Azt az "elavult" vakcinatípust még egy csomó másik ország is fejleszti, gyártja, vagy tervezi gyártani magának és a világ nagyobbik részének, ahol nem politikai alapon és lobbi alapon állnak hozzá az oltóanyag kérdéshez.
Az a hülye magyar Kormány pedig több vasat tart a tűzben (ahogy a beszerzést is több forrásból oldotta meg). Elölt vírus, vektor és fehérje alegység típusút is tervez gyártani.

Én ennek örülök. Van bőven készlet, van bőven választék, lehet kombinálni, a hátrányokat kiküszöbölni és az előnyöket társítani és ez a jövőben is így marad.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Arra, amire válaszként írtam:
"Ja, azt hittem csak a hülye magyar kormány akar elavult vakcinát gyártani...." "Mert kb. így is van."

Azt az "elavult" vakcinatípust még egy csomó másik ország is fejleszti, gyártja, vagy tervezi gyártani magának és a világ nagyobbik részének, ahol nem politikai alapon és lobbi alapon állnak hozzá az oltóanyag kérdéshez.
Szerencse, hogy "nálunk nem így van"...
Az a hülye magyar Kormány pedig több vasat tart a tűzben (ahogy a beszerzést is több forrásból oldotta meg). Elölt vírus, vektor és fehérje alegység típusút is tervez gyártani.
Az oltóanyag gyártásért felelős munkacsoport mai ülésén szó se esett vektorról, dacára a korábbi nyilatkozatoknak, szóval ezt még ne vegye senki készpénznek.
Én ennek örülök. Van bőven készlet, van bőven választék, lehet kombinálni, a hátrányokat kiküszöbölni és az előnyöket társítani és ez a jövőben is így marad.
Az a bőséges készlet lassan le fog járni a Sinopharm kivételével.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 533
10 173
113

Jelentősen csökken a vakcinák hatásossága az omikron-variáns ellen

Egy amerikai vizsgálat szerint mind a három, az Egyesült Államokban használt vakcinának (Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson) jelentősen csökken a hatásossága az omikron-variáns ellen, amennyiben a védelmet nem erősítették meg egy emlékeztető harmadik (vagy az egydózisú vakcina esetében második) oltással.

A Massachusetts General Hospital, illetve a Harvard Egyetem és az MIT bevonásával végzett vizsgálaton azt figyelték meg, hogy a vakcinák miként teljesítenek egy, az omikron-variánshoz hasonló, mesterségesen létrehozott pszeudovírus ellen. A tudósok szerint ez ellen a két Pfizer- vagy Moderna-, illetve egy Johnson-vakcina „semmilyen vagy csak alacsony szintű” védelmet biztosított. Az emlékeztető oltással viszont már a variáns ellen is viszonylag jó védelmet adtak a vakcinák.

A kutatás eredményei összhangban állnak más tudományos vizsgálatokkal, amelyek szintén kimutatták, hogy az omikron-variáns ellen csökken a vakcinák hatásossága. A Pfizer és a BioNTech emiatt már egy új vakcina fejlesztésének lehetőségét emlegette, amely tavasztól kezdve lesz elérhető. Ugur Sahin, a BioNTech vezetője először azt mondta, hogy erre biztosan szükség lesz, néhány napja viszont már ennél óvatosabban nyilatkozott.

A Pfizer múlt héten közölte, hogy a három oltás az új vakcina kifejlesztéséig is viszonylag jó védelmet ad az omikron-variáns ellen. Kutatóik azt írták, hogy a vakcinát lényegében már egy háromkomponensű oltóanyagnak kell tekinteni az omikron-variáns ellen.

(via Reuters)
Na most em'meg mi? Már a jelenlegi vírus ellen sem ér olyan sokat a 6-12 hónapja beadott két oltás, eddigi is kellett a 3. adag hogy magas antitestszint legyen...
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
311 sportoló szívmegállások, súlyos problémák, 177 halott, a COVID lövés után - Valódi tudomány (goodsciencing.com)
Nem én találtam ezt a linket. A topik Toroczkaijától kaptam akinek ha megemlíteném a nevét bannt kapnék, mert nem egyezik az irányelvekkel.

Szerintem hiteles, szépen összegyűjtötte a sportolókat akik ilyen problémáktól szenvednek/tek, nekem csak az a bajom vele, hogy konkrétan nem lehet tudni, hogy ezek közül a sportolók közül mennyi volt beoltva. Így marad a találgatás.
De maga a jelenség, pontosabban a szívproblémák megszaporodása a sportolói körökben másoknak is feltűnt már.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Nem tudom mire alapoztad a hitelesítést így 5 perc alatt. :rolleyes:
Kezdésnek például a "Real Science - Science needs open discussion anything else totalitarian" szöveg nagyon érdekes volt. Aztán ott van Robert Malone istenítése, aki amolyan szkeptikus félisten, a többit meg inkább hagyjuk is.