Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Így nagyon nehéz értelmesen párbeszédet folytatni valakivel, ha egyből beraknak a lapos földes kategóriába, holott tőlem olyat sohasem olvashattál itt, amiben azt állítottam volna, hogy chip van a jelenleg használt oltásokban. Enyhén szólva elég unfair.
Ne haragudj, de ne vedd magadra. Mi az ami a te teóriád?
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Hogy az a rohadék qrva drága hatástalan, elavult,"sintérfarm" nem akar lejárni.... :rolleyes:

Én már kb. 15-20 éve szarráizzadom az ágyat, szinte minden éjjel. Szaglásom alig, a fülem is zúg, az asszony szerint egyre süketebb vagyok.:( Doktor úr mindezen tünetek viszont nagy mennyiségű alkohol és fiatal csinos lányok társaságának hatására elmúlnak.:D Most akkor mi legyen?:rolleyes:
Tűrjem tovább a kovidos tüneteket, vagy váltsak életstílust? :D
Nehogy! Arra kell csak vigyázni, hogy a csinos lányok+alkohol kombó és a feleség a térnek két különböző, igen távoli pontján tartózkodjon. Ugyan is ha véletlenül egy időben ugyan azon a koordinátán tűnnének fel, akkor a kimenetele a kórnak igen súlyos, akár halálos is lehet. Ebben teljesen egyezik a coviddal.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 643
32 232
113
Nehogy! Arra kell csak vigyázni, hogy a csinos lányok+alkohol kombó és a feleség a térnek két különböző, igen távoli pontján tartózkodjon. Ugyan is ha véletlenül egy időben ugyan azon a koordinátán tűnnének fel, akkor a kimenetele a kórnak igen súlyos, akár halálos is lehet. Ebben teljesen egyezik a coviddal.
Tudtam, hogy az asszony mérgezi az életem... Na mindegy, mindjárt megy dolgozni, engem meg várnak a haverok meg a mucuskák... :D
-Mi az drágám?!
-Pozitív a kovid teszteld? :eek: Akkor karanténban leszel 10 napig? :eek: Nem akarsz leutazni arra az időre az anyukádhoz? Ott jobban tudsz pihenni, meg tudtok beszélgetni... Ja, a családi bankkártyát azért hagyd itthon, mert.... be kell fizetni a gázt, villanyt...
-Hogy mondod? Nem mész sehova? :confused: Velem akarsz itthon lenni? Én is karanténban vagyok? :eek:
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Na most akkor beszélgetsz vagy nem?

Miről? Hogy itt teleköpködjem az ostoba, szemtelen teóriáimmal a fórumot? Hát hogy merészelném? Inkább maradok a mainstream média cikkeinek a linkelgetéseinél, ha nem haragszol meg. Úgy tudom a legnagyobb hasznot hajtani az egész közösség érdekeinek, hiszen létfontosságú hogy mindenki hozzájusson az alapvető, megbízható információkhoz. Ami természetesen csak a médiából származhat, minden más csak hagymázas teóriák tömkelege, ostoba lapos föld hívőktől, legyenek akár a témához kötődő szakemberek, akár más "emberek". Idézőjelben természetesen, mert az ilyen közösségre ártalmas tömeggyilkosokat én nem tekintem embernek. A vírus elleni küzdelem után a legfontosabb feladatunk az összeesküvés-elméletek felszámolása, hiszen alapvetően veszélyeztetik mind a közösség, mind az egyén legfontosabb érdekeit. Azt hiszem mi ketten mindenben egyetértünk.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Miről? Hogy itt teleköpködjem az ostoba, szemtelen teóriáimmal a fórumot? Hát hogy merészelném? Inkább maradok a mainstream média cikkeinek a linkelgetéseinél, ha nem haragszol meg. Úgy tudom a legnagyobb hasznot hajtani az egész közösség érdekeinek, hiszen létfontosságú hogy mindenki hozzájusson az alapvető, megbízható információkhoz. Ami természetesen csak a médiából származhat, minden más csak hagymázas teóriák tömkelege, ostoba lapos föld hívőktől, legyenek akár a témához kötődő szakemberek, akár más "emberek". Idézőjelben természetesen, mert az ilyen közösségre ártalmas tömeggyilkosokat én nem tekintem embernek. A vírus elleni küzdelem után a legfontosabb feladatunk az összeesküvés-elméletek felszámolása, hiszen alapvetően veszélyeztetik mind a közösség, mind az egyén legfontosabb érdekeit. Azt hiszem mi ketten mindenben egyetértünk.
Elég érdekes úgy beszélgetni, hogy te magaddal beszélgetsz.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Biztosan a sportolók halnak meg tömegesen... egyébként a versenysport az nem egészséges és nem is az egészségről szól.
Múlt hónapban futottam bele egy cikkbe, sajnos most nem találom, kezdenek rájönni, hogy pld a Covid kiket talál el erősebben, ha jól rémlik, DNS azaz azemélyfüggő, ha jól emlékszem vmi sejtfehérje van a dologban. hülye oltam , hogy nem mentettem le, csak átfutottam akkor...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 534
10 176
113
De minek? Dr. Rusvai Miklós is azt mondta, hogy ő addig oltatja magát, amíg át nem esik a betegségen. Utána már felesleges. Ezt szó szerint így mondta.
Nekem 8 mit csinálsz, de láttam már pár korábban C OVID-on átesettet ismét COVID-osan... akárcsak 3x oltottat. Bár COVID-on átesett + 3x oltottat még betegen nem.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 534
10 176
113
Így nagyon nehéz értelmesen párbeszédet folytatni valakivel, ha egyből beraknak a lapos földes kategóriába, holott tőlem olyat sohasem olvashattál itt, amiben azt állítottam volna, hogy chip van a jelenleg használt oltásokban. Enyhén szólva elég unfair.
Egyetlen apró baj van: mindenki mindenben okos akar lenni googlehuszárként.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
De minek? Dr. Rusvai Miklós is azt mondta, hogy ő addig oltatja magát, amíg át nem esik a betegségen. Utána már felesleges. Ezt szó szerint így mondta.
basszus, és az az ember diplmát kapott???????

vagy pedig nem ezt mondta?

kettő: Covis harmadik oltás, sacckb októbertől, Mo-n ugye? Delta ellen jól véd harmadikkal, omikron ellen kevéssé, és az csak most jön

+ hozzáteszem az esetleges tünetmentes fertőzötteket se látod...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Na sikerült begyűjtenem ezt a COvidot is... Gyerek beteg, én beteg, asszonynak meg semmi baja. Nem ér. Mondjuk mi sem vagyunk igazán betegek, ha nincs teszt akkor a kutya meg nem mondta volna. Igaz nekem van két oltásom, de gyereknek egy sincs még. Majd most kezdik csak a gyerekek oltását nálunk.

Viszont, azt hiszem, hogy lehetett volna ez sokkal rosszabb is az én esetemben, ha nem oltattam volna magam. Itt kint is igen szépen hullanak az emberek, főleg az oltatlanok. OK, tudom, hogy ez csak a háttérhatalom ármánya, de azért jobban érzem magam, hogy ennyivel megúsztam. Akár oltástól, akár mástól, de azért az oltás nem ártott, ha engem kérdez bárki. Sőt lesz harmadik is két héten belül.

A gödény meg egy tömeggyilkos, ezen vita nehezen lehet.
Jobbulást....
 
W

Wilson

Guest
És csak bővül isten állatkertje.......

Egy beoltott nő azt kérte, hogy vegyék ki belőle a vakcinával beküldött chipet

A bukaresti Szent Pantelimon sürgősségi osztályára azért ment be egy fiatal nő, mert azt kérte, hogy távolítsák el a szervezetéből az oltást, mert meggondolta magát.

Az Index beszámolt róla, hogy egy felmérés szerint Romániában nagyon magas a vírustagadók és az álhírekre alapozók száma, hiszen a kutatásban résztvevők 40 százaléka egyáltalán vagy nem igazán hisz a vírus létezésében, illetve a járványról szóló híreket propagandának tartja.

Míg 33 százalékuk nem hiszi, hogy a koronavírus súlyos betegséget okozhat, 29 százalékuk pedig úgy véli, hogy a betegség halálos kimenetelű lehet.

GettyImages-1230320113

Fotó: Alex Nicodim / Anadolu Agency / Getty Images Hungary

Az egészségügyi intézménybe siető nő ki is fejtette a személyzetnek, hogy tudja, hogy a vakcinával chipet juttattak a testébe, de most már megbánta, hogy beadatta, úgyhogy szépen kérte, hogy vegyék ki belőle.

Az asszony elárulta, hogy alapból félt az oltástól, de végül a családja meggyőzte, hogy ez az ő érdeke.
Az orvosok megpróbálták elmagyarázni a nőnek, hogy nincs chip és hasonlók, végül az asszony nyugodtan elhagyta a kórházat.

Főtér
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
"
Kedden megjelent cikkében Dr. Mercola feltette a kérdést:
"Az Omicron egy újabb laboratóriumi kreáció?"

A jelentés szerint

Az Omicron egy furcsa tulajdonsága arra utal, hogy laboratóriumban módosították... Úgy tűnik, hogy nem tartozik az azóta kialakult evolúciós ágak egyikéhez sem".
A Twitteren közzétett videó a Covid-változatok kronológiai genomikai epidemiológiáját mutatja be és egyértelműen jelzi, hogy az Omicron-változat eltér a többitől.

Lényegében a tudósok azt láthatják, hogy

Az omicron esetében a legközelebbi szekvenciák 2020 közepéről származnak - tehát több mint egy évvel ezelőttről. Ez nagyon ritkán fordul elő.
Az Omicron egy olyan törzsből fejlődött ki, amely 2020 közepe óta kering, de a törzs azóta bekövetkezett mutációiról nincs feljegyzésük - mondja Trevor Bedford.


 
W

Wilson

Guest

A gyógyultak még egy év múltán is covidos tüneteket mutatnak.....​


Egy tanulmány arra hívta fel a figyelmet, hogy a koronavírus-fertőzés nem csak rövid távon okozhat egészségügyi problémákat, hanem hosszú távú hatásai is vannak. A kutatás kimutatta, hogy a kórházban kezelteknek alig az egyharmada érzi magát teljesen gyógyultnak, míg a többiek folyamatosan különféle tüneteket produkálnak.

GettyImages-1221207657

Fotó: John Moore / Getty Images Hungary

A tanulmány 2320 olyan felnőttet vizsgált, akiket koronavírus-fertőzéssel kezeltek és gyógyultan, legalább öt hónapja elhagyták a kórházat. Sokan számoltak be arról, hogy megmaradtak olyan tüneteik, mint a légszomj, a fáradtság és a fájdalom gyakorisága. Egyeséknél egyáltalán nem javultak némely fizikai és kognitív károsodások sem.

Akit öt hónappal a kórházból elengedés után vizsgáltak, annak hasonló volt az állapota, egy év elteltével is – mondta Rachel Evans a tanulmány vezetője, aki kifejtette, hogy nem tudtak rájönni arra, hogy mi is okozhatja a folyamatos tüneteket, illetve szerinte nem egyetlen mechanizmussal kell kezelni a felsorolt problémákkal küzdő gyógyultakat.

The Guardian

 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 746
113
"
Kedden megjelent cikkében Dr. Mercola feltette a kérdést:
"Az Omicron egy újabb laboratóriumi kreáció?"

A jelentés szerint


A Twitteren közzétett videó a Covid-változatok kronológiai genomikai epidemiológiáját mutatja be és egyértelműen jelzi, hogy az Omicron-változat eltér a többitől.

Lényegében a tudósok azt láthatják, hogy

Ja, csak alternatívhírek ugye... Az általuk linkelt cikkben nem szerepel a laborelmélet, mondjuk mivel npr, ez nem meglepő.... talán még a vuhani laborszökevény elméletet is még mindig váltig összeesküvés-elméletnek nevezik.
De simán lehet, hogy elszigetelt afrikai populációból jött "vissza".

 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
A mai napon is, illetve az elmúlt napokban körülbelül ötven-hatvan gyermek fekszik kórházban – mondta Müller Cecília országos tiszti főorvos.

Elmondása szerint nem nagy számban, de előfordul a koronavírus-fertőzés a gyerekeknél, amely súlyos, szövődményes eset is lehet.