Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 534
10 176
113
Egyelőre felesleges temetni a világot. Még mindig nem telt el elég idő ahhoz, hogy egyértelműen meg tudjuk állapítani a súlyosságát.

Mindenki adassa be a 3. oltást, fel lehet venni az influenza elleni vakcinát, tessék hordani FFP2-es maszkot, kerüljük a nagy tömeget és minden tőlünk telhetőt megtettünk a betegség megelőzéséért. :)
A világot temetem, de nem a COVID miatt... :)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 644
32 234
113
A Pfizer amit művelt, az egy csoda volt. Mindenre gondoltak: mekkora legyen a doboz, hogy fér bele a hűtőbe, kell a szállításhoz repülőgép, kell a szállításhoz szén-dioxid, de arra nincs is engedély, egy üvegbe multidózist kell csinálni. Mindent előre kitaláltak, hogy amikor már milliószámra legyártják a vakcinákat, készen álljon a rendszer a szállításra. A Pfizernél megvolt a big pharma gyakorlat minden ismerete.
Csak arra nem gondoltak a naccerű phantasztikus wonder srácok a fájzernél, hogy ne - 90°C és - 60°C között kelljen tárolni, a ződség jegyében.
Meglepő volt tényleg, hogy felemelték az ajánlott tárolási hőmérsékletet az eredetihez képest fele/harmada, illetve a felolvasztott vakcina eltarthatóságát felemelték 5 napról 31-re emelték... Csodás... A kisdoboz belefért a nagyobba, a nagyobbak a ládába, a láda hűthető is volt, majd sok-sok láda raklapon a repülőbe is. Csudállati...ja és az ampulla is belefért a kis dobozba...
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 941
7 830
113
Még mindig megy az Omikron súlyosságáról a vita...

A dél afrikaiak szerint kevesen kerülnek kórházba és főleg kevesen halnak meg, a dánok a legrosszabbra készülnek, miközben a magas esetszámok mellett, vagy ellenére a a kórházban kezeltek száma alig növekedik, az angoloknál ugyanez a helyzet, rengeteg a napi új fertőzött és mérsékelt a többi mutató...

Az már biztos, hogy gyorsabban terjed és jobban fertőz mint az eddigi mutációk, de az új kutatások szerint a tüdőben nehezebben szaporodik, ettől még az idősek és krónikus betegek(van nálunk bőven mindkét kategóriából) ugyanúgy veszélyben lehetnek.

Amit Wilson írt én is inkább attól tartok, lehet, hogy az Omikron nem okoz annyi súlyos esetet, de egy esetleg berobbanó nagyon erős influenzajárvánnyal együtt kifekteti az egészségügyet sajnos :(
Úgy tűnik, hogy az Omikron változat 70-szer (!) gyorsabban szaporodik a légutakban mint a Delta, viszont a tüdő funkcionális szöveteiben még az eredetinél is 10-szer lassabban terjed, így kevésbé súlyos tüneteket okoz. Ez magyarázhatja az elszálló fertőzéseket, és az ahhoz viszonyított alacsonyabb kritikus esetszámokat.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 644
32 234
113
Érdekes, hogy már az indiai variánsnál is feltűnt a "fekete gomba" fertőzés veszélye csak erről valahogy elfelejtettek szólni... Nem is kifejezetten a Covid az elhalálozások okozója, hanem a gomba?
Hogy is volt korábban? Spanyolnátha idején?
Egy kis emlékeztető.
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Spanyolnátha
"2008-ban a Proceedings of the National Academy of Sciences című folyóiratban közölt tanulmány szerint, amerikai és japán kutatók megtalálták annak az okát, hogy az 1918-as influenza-pandémia halálozási rátája miért volt olyan magas. Azonosítottak egy három génből álló csoportot, amely lehetővé tette, hogy a vírus behatoljon a tüdőbe és tüdőgyulladást okozzon." (idézet a wiki szócikkből)
Miért spanyolnátha, ha nem is onnan, hanem az USA-ból indult? Ja, és akkor sem kifejezetten a "spanyol" nátha végzett a betegekkel?
Se nem spanyol, se nem nátha.
https://ujkor.hu/content/20-szazad-legnagyobb-tomeggyilkosa-spanyolnatha
Egy másik összefoglaló.
https://ujkor.hu/content/amit-tudunk-az-1918-influenza-vilagjarvanyrol
És egy kis háttérinfo a "Big Pharma" keletkezéséről.


 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nah mivel már "reménytelen" lettem, úgy döntöttem meghallgatom a beszélgetést, tanulságos volt ezúton köszönöm, hogy beraktad ide:).De viszont én sehol sem hallottam olyat Dr.Dux Lászlótól a beszélgetés során, amikor akárcsak egy szóval is kritikával illette volna, vagy azt mondta volna, hogy nem volt megfelelő a vakcinák, kifejlesztése, előállítása, tesztelése vagy engedélyezése.......
Nem mert azt mondta nem ismerhetjük a közepes és hosszú távú mellékhatásait ! ÉN ezt állítottam , nem azt amit te kiírtál !
 
W

Wilson

Guest
Nem mert azt mondta nem ismerhetjük a közepes és hosszú távú mellékhatásait ! ÉN ezt állítottam , nem azt amit te kiírtál !
Te azt írtad, hogy a pénzzel nem tudtak időt venni....

De szerinted annak idején pl a TBC elleni védőoltásnál is 20 évig tesztelték az oltást , mielőtt elkezdték beadni az embereknek?
Nem voltaképpen azt történt, hogy elkezdték beadni az oltásokat és közben gyűjtötték az adatokat a vakcináról és a mellékhatásairól....
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
1.218.295 fertőzött (+4.977)
5.856 kórházban (-253)
519 lélegeztetőgépen (-23)
154.511 aktív eset (-5.342)
1.026.254 gyógyult (+10.165)
37.530 elhunyt (+154)
6.208.430 kapott oltást (+8.390)
3.065.350 kapott harmadik oltást (+21.400)
8.947.845 mintavétel (+28.070)
45.852 hatósági házi karanténban (+193)
ad2c426020bb24224d26d6ac2c707fee.png
1.228.400 fertőzött (+10.105, 3 nap alatt)
5.537 kórházban (-319)
503 lélegeztetőgépen (-16)
141.871 aktív eset (-12.640)
1.048.633 gyógyult (+22.379)
37.896 elhunyt (+366)
6.226.399 kapott oltást (+17.969)
3.104.194 kapott harmadik oltást (+38.844)
9.014.430 mintavétel (+66.585)
33.383 hatósági házi karanténban (-12.469)
d95807312db2a7f56e31420b26655d74.png
 

Martin15

Well-Known Member
2021. március 12.
70
467
53
Nekem csak az a bajom, hogy ekkora hátszéllel nyomják a pfizert...Kezdődött: -80-60 fokon kell tárolni, kijött a többi vakcina, na akkor már az övékét se kell extrém hidegen. Egyből leghamarabb megkap minden engedélyt. Hatékonyság a legjobb, minden kommunikációs csatornán, közbe kiderül, hogy nem. Minden mutáns ellen jó ( moderna beismerte, hogy alacsonyabb a hatékonyság). Terhes nőknek is csak ilyet. Betegeknek is csak ilyet. Tinédzsereknek is csak ilyet. Gyerekeknek is csak ilyet. (csak minél több fogyjon) Sok legyártott vakcina mindjárt lejár...sebaj európai gyógyszerügynökség 6 hónapról 9 hónapra módosítja a lejárati időt. Kell 3., 4. lassan 5. oltás. Közben a Biontech egy év alatt megszáz! szorozták a bevételüket. Közben, ha meglátnám Sahin vezérigazgatót, a piacon egy papucsot se vennék tőle...
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 727
4 113
113
Szia @Martin15,

En nem latok semmi furat abban, hogy amikor nagyon-nagyon sok eletetet lehet megmenteni azzal, ha nem totojaznak sokat a vakcinak adasaval, akkor elso korben "biztonsagi jatekot" jatszanak: olyan feltetelek mellett vizsgaljak a termeket, aminek az biztosan megfelel.

Aztan, mar a gyartassal-ertekesitessel parhuzamosan nekiallnak megvizsgalni, hogy mennyit lehet lazitani a felteteleken ugy, hogy meg biztonsagos maradjon.

Ebbol a szempontbol szerintem a legjobb pelda a lejarati ido: a vilag legnagyobb baromsaga lett volna 3 honapig csak azert nem adni az embereknek a vakcinabol, mert kell meg 3 honap arra, hogy legyenek 9 honapos vakcinak, ami alapjan ki lehet jelenteni, hogy 9 honap a szavatossaga.
 

Martin15

Well-Known Member
2021. március 12.
70
467
53
Szia @Martin15,

En nem latok semmi furat abban, hogy amikor nagyon-nagyon sok eletetet lehet megmenteni azzal, ha nem totojaznak sokat a vakcinak adasaval, akkor elso korben "biztonsagi jatekot" jatszanak: olyan feltetelek mellett vizsgaljak a termeket, aminek az biztosan megfelel.

Aztan, mar a gyartassal-ertekesitessel parhuzamosan nekiallnak megvizsgalni, hogy mennyit lehet lazitani a felteteleken ugy, hogy meg biztonsagos maradjon.

Ebbol a szempontbol szerintem a legjobb pelda a lejarati ido: a vilag legnagyobb baromsaga lett volna 3 honapig csak azert nem adni az embereknek a vakcinabol, mert kell meg 3 honap arra, hogy legyenek 9 honapos vakcinak, ami alapjan ki lehet jelenteni, hogy 9 honap a szavatossaga.
Persze, ha más vakcinák esetében is így lenne....pl a sinopharm mennyi idő után hagyták jóvá? vagy a bizonyítottan hatékonyabb szputnyikot? Vagy a janssen, moderna vakcinák 18 év alatti alkalmazásának engedélye mért csak a pfizer után lesz hónapokkal? Nem az oltás ellen beszélek, csak nagyon egyoldalú.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and bel

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 146
7 611
113
Persze, ha más vakcinák esetében is így lenne....pl a sinopharm mennyi idő után hagyták jóvá? vagy a bizonyítottan hatékonyabb szputnyikot? Vagy a janssen, moderna vakcinák 18 év alatti alkalmazásának engedélye mért csak a pfizer után lesz hónapokkal? Nem az oltás ellen beszélek, csak nagyon egyoldalú.
big pharma lobby. a kifejezés amit keresel.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 216
29 307
113
Nov 17én adták be az engedélykérelmet. A francia-osztrák (európai!) Valneva augusztus 23 óta vár arra, h megkapja az engedélyt.